Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykanie TAM byli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#46

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Buć to zapewne byli na księżycu.A że zdjęcia sfałszowane,to jestem pewien.Ale czemu?Mi się wydaje,że nie dlatego,co tam zobaczyli.Być może w takich warunkach jak na księżycu i takim sprzętem fotograficznym jaki mieli nie dało rady zrobić perfekcyjnych zdjęć księżyca.Dlatego je sobie "zrobiono" na ziemi...Dlatego moje zdanie brzmi:na księżycu BYLI.
  • 0

#47

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coż w związku z rzekomymi 'linami podtrzymującymi'

http://www.hq.nasa.g...17v_1445052.mov

Tutaj można obejrzeć krótki filmik na którym gościu no cóż... w warunkach zmniejszonej grawitacji i przy nieporęcznym skafandrze jest trochę nieporadny... Wszystko mu upada, on sam się wywraca itd... Ale w bodajże 23 - 25 sekundzie widać przy odpowiednim kącie błysk, który na innych nagraniach był brany za liny podtrzymujące. Otóż poszukałem i teraz mam wyjaśnienie sceptyka:

Zresztą, popatrzcie sami na film i na schematy skafandra używanego na księżycu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

tutaj mamy model:

Dołączona grafika

Czyli jak widać rzekomą 'liną' była.. antena.

Na koniec, tak na rozluźnienie - dwie fotki pierwszych bardzo wczesnych konceptów skafandra, które mnie po prostu urzekły... :P :mrgreen:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak to kiedyś musiało działać dzieciakom na wyobraźnie.... a teraz? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • 1



#48

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli jak widać rzekomą 'liną' była.. antena.


Są filmy gdzie "błysk" występuje powyżej (przynajmniej 2/3 krotnej) wysokości anteny :)

P.S.
Co do wersji beta ubioru -> :rotfl:

P.P.S.
Nadal nalegam aby wszelkie wypowiedzi odbywały się w działach gdzie poruszany jest konkretny przykład fałszerstwa ...
  • 0



#49

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=[dj_cinex]= Moglbys podac link do tego filmu z blyskiem powyzej wysokosci anteny?

Aquila A porownaj sobie filmy SF z tego okresu. To jest dopiero jazda ;-)

Rosjanie rzeczywiscie skonstruowali kombinezon troche podobny do modelu z Life'a, do ktorego wchodzi sie w ok 15 miniut. Dla porownania, ten w ktory ubierali sie amerykanscy astronauci wymagal ok godziny wysilku.
Cala roznica tkwila w tym ze do rosyjskiego po prostu sie wchodzilo od strony plecow, amerykanski trzeba bylo zakladac niejako partiami.
BTW gdy skonczyla sie zimna wojna, wielu naukowcow z Bajkonuru zawitalo w NASA i gdy pokazali im ten kombinezon jankesom szeki opadly z wrazenia :rotfl:
  • 0

#50

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Np męskie kombinezony astronautów i robot z "Zakazanej planety" i niezapomniany Gort i "klatuu barada nikto" :lol : :lol : :lol :

tylko faktem jest że obecne kombinezony jednak pozostały takie jakie pozostaly, są wykonane tak samo jak tamte z księżyca i dalej zakłada się je partiami. Cała 'bielizna' i strój pod skafander + spodnie + górna część + rękawice + hełm + MMU...

Choć masz może gdzieś fotki i plany tego ruskiego wynalazku? Bo przyznam że mnie zaciekawiło jak on wygląda. No i czemu się nie przyjął skoro był taki genialny...
  • 1



#51

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Np męskie kombinezony astronautów i robot z "Zakazanej planety" i niezapomniany Gort i "klatuu barada nikto" :lol : :lol : :lol :


Takie filmy ZAWSZE ogladam z przyjemnoscia. Te rakiety na sznurkach z ognistym ciagiem z zapalniczki lub palnika, kombinezony ze srebrnego ortalionu, roboty koniecznie z migajaca lampka na glowie. Robby z Zakazanej Planety po prostu wymiata.

Choć masz może gdzieś fotki i plany tego ruskiego wynalazku? Bo przyznam że mnie zaciekawiło jak on wygląda. No i czemu się nie przyjął skoro był taki genialny...


Ten ruski wynalazek stosowany byl juz bodajze w misjach Sojuza serii TM w celu przygotowan do misji rosyjskiej floty wahadlowcow. Ale jak wiemy Jelcyn zamknal kurek z kasa i skonczylo sie na Buranie i niedokonczonej Pticzce. A nie przyjal sie bo pewnie nie bylo go potem komu produkowac, stosowac i unowoczesniac.
Oczywistym jest ze w porownaniu z EMU, byla to przepasc technologiczna ale chodzilo o prostote wykonania, taniosc, funkcjonalnosc i bezpieczenstwo, ktorymi cechami to Amerykanie byli nieco zaszokowani.
Porownalbym to do Miga 29, ktory uwazany jest za najlepszy mysliwiec swiata. Niestety bez wyposarzenia go na potrzeby nowoczesnego pola walki w dobra awionike i elektronike, gdzie walczace samoloty nie musza sie nawet widziec aby sie atakowac, staje sie po prostu latajacym zelastwem.

Niestety nie dysponuje zdjeciem tego kombinezonu, lecz pokazywali go swego czasu na Discovery w filmie o Bajkonurze. Zatem jest do znalezienia.
  • 0

#52

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

=[dj_cinex]= Moglbys podac link do tego filmu z blyskiem powyzej wysokosci anteny?


No i właśnie wychodzi ... kto co czyta i na co patrzy ...

Zapraszam do konkretnych tematów odnośnie teorii fałszerstwa i tam zapoznasz się z w/w filmem ...

I po raz kolejny proszę aby konkretny materiał komentować w temacie gdzie zaprezentował go autor (czytaj - w danej analizie). Bo póki co moja prośba jest ignorowana ...
  • 0



#53

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie filmy ZAWSZE ogladam z przyjemnoscia. Te rakiety na sznurkach z ognistym ciagiem z zapalniczki lub palnika, kombinezony ze srebrnego ortalionu, roboty koniecznie z migajaca lampka na glowie. Robby z Zakazanej Planety po prostu wymiata.

Albo nawet pierwsze "Star Treki" z tymi jakże funkcjonalnymi jajowatymi ekranami z migającą zieloną kropeczką :lol :

Porownalbym to do Miga 29, ktory uwazany jest za najlepszy mysliwiec swiata.

Kolega chyba o F -22 Raptor nie słyszał ;)

end OT
  • 1



#54

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolega chyba o F -22 Raptor nie słyszał ;)

end OT


Slyszal, slyszal. Bez systemow elektronicznych i rakiet AMRAAM (wystrzel i zapomnij :) zero szans w tzw CQB dodge z Migiem, czyli walce z bliska na dzialka pokladowe i rakiety krotkiego zasiegu.

BTW bylo zastrzelic mnie nastepca F22 czyli F35-X35 Lockheeda. Wtedy bym sie poddal :P
To juz jest jak dla mnie dzielo sztuki. I do tego ze STOVL -Short TakeOff and Vertical Landing.

Ale faktycznie sie OT zrobilo a ja dalej jak nie widzialem, tak nie widze filmu z astronautami pociaganymi za swiecace sznurki :mrgreen:
  • 0

#55

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

... a ja dalej jak nie widzialem, tak nie widze filmu z astronautami pociaganymi za swiecace sznurki :mrgreen:


A przejżałeś 100% materiału filmowego na forum ?
  • 0



#56

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dj_cinex, to Ty wysunąłeś argument z błyskami powyżej anteny, więc podanie odpowiedniego linka potwierdzającego Twoją wypowiedź również należy do Ciebie. Wypowiedzi typu "wiem, ale nie powiem" nie służą dyskusji.
  • 0



#57

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dj_cinex, to Ty wysunąłeś argument z błyskami ...


Pozwól, że to ja i Automasz będziemy o tym rozmawiać ...

Są podane konkretne tematy gdzie są podane ponumerowane "zagadki" + zamieszczone pełne filmy dotyczące owego zagadnienia (Lądowania na Księżyca) z GoogleVideo ... i tam można znaleźć owy materiał ...

[ Dodano: 2006-08-05, 13:10 ]
Jesli dobrze kojarze to owy materiał był poruszany na jakimś filmie dokumentalnym ...

[ Dodano: 2006-08-05, 14:14 ]
Poszukam owego materiału o którym mówiłem, że obił mi się kiedyś takowy o oczy i podam stosowny link ...

i po kłopocie ...
  • 0



#58

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]  
Pozwól, że to ja i Automasz będziemy o tym rozmawiać ...


Nie przesadzaj. Ani ty ani ja nie mamy zadnego monopolu na te dyskusje, do ktorej kazdy moze sie wlaczyc w stosownej dla siebie chwili. W koncu to forum dyskusyjne.
Ale rzeczywiscie , odnoszenie sie materialow, ktorych nie bardzo jestes w stanie przytoczyc, nie wyglada za ciekawie.
Jesli sie posilkujesz jakims argumentem w postaci zdjecia czy nagrania to podaj albo link do niego samego albo do watku w ktorym sie pojawil. Pisanie zeby sobie znalezc samemu gdzies na forum, jest troche hmmmm......... malo sympatyczne.


=]  
Jesli dobrze kojarze to owy materiał był poruszany na jakimś filmie dokumentalnym ...  
Poszukam owego materiału o którym mówiłem, że obił mi się kiedyś takowy o oczy i podam stosowny link ...  

i po kłopocie ...


Poczekamy i gdy sie doczekamy, dokonczymy dyskusje.
Poki co najbardziej interesujace mnie dowody, na ktore sie tu niektorzy powoluja, jakos nigdy sie nie pojawiaja . A szkoda bo moze sam bym wowczas zweryfikowal swoje poglady.

Ide spac, bo dopiero gosci wygnalem z sesji filmowej pt "Wszystkie trzy czesci Wladcy Pierscieni w wersji rezyserskiej". Ok 11 godzin ogladania :wall: 8-)
  • 0

#59

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

NASA loses Moon walk footage tapes :hmm:
  • 0



#60

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale to nie jest o antenach chyba...... ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych