Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykanie TAM byli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#16

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]
1) Jeśli tylko tyle udało ci się zobaczyć to nie moja wina ... bądźmy szczerzy skoro twierdzisz iż to prawda to dalej będziesz tak mówił (nawet jesli ktoś przedstawi ci "jakiś dowód") ... no to może poza zdjęciami i analizami (analiz jest tu więcej ale jeśli TYLKO sprawa z tłem jest dla Ciebie zastanawiająca to na siłę nie będę ci przedstawiał innych) polecam filmy ... (wiem ... wiem tam też nic nie ma)   :papapa:


Alez wcale cie nie winie ze nie moge znalezc nic co skloniloby mnie do zmiany mojego zdania. Nawet chcialbym cos takiego zobaczyc. Jednak kazde zdjecie, ktore do tej pory
tu ogladalem, nie przedstawia jakichs rewelacji, ze NASA nie wyslala czlowieka na Ksiezyc.
Tzn jest JEDNO zdjecie ale nie podano zrodla ,wiec poki co nie biore go pod uwage.

=]2) Szanuję twoje zdanie o płaskiej Ziemi, bo każdy wierzy w co chce ...   :mrgreen:


Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Nauka, fakty i dowody. Tego bym sobie zyczyl abym mogl zweryfikowac swoja opinie . Chodzi o to ze kazdy moze sobie paplac co chce. Ale gdy juz siegamy po naukowe dowody, robi sie cicho ;-)
  • 0

#17

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja na każdym kroku w kwestii Księżyca mówie iż nie jestem ekspertem i wybitnym znawcą w tym względzie, lecz swoje zdanie na ten temat mieć mogę (jak każdy). Dla mnie lądowanie samo w sobie się odbyło (może nie wszystkie ale...) ... lecz zastanawiają mnie materiały, które NASA pokazała opini publicznej.

Wszelkie aspekty związane z powtarzalnością tła (szczególnie ten film gdzie astronauci mieli być w dwóch różnych miejscach ... lecz teren wraz z tłem i skałami jest identyczny).
Oświetlenia lądownika. Astronauta wychodzący na obszar z cieniem rzucanym przez lądownik jest bardzo dobrze oświetlony. Flaga - szczególnie materiał filmowy z tym związany (tak wiem zwolennicy prawdziwych fotek mówią iż to drgania - ale do mnie to nie przemawia [bo mam prawo w to nie wierzyć]). Albo jak widać jakieś refleksy nad astronautami jakby od lin. Wstający astronauta bez pomocy rąk (także film) ... itd.

Jako szary zwykły człowiek ... nie do końca wierzę w fakty tam pokazane ...
  • 0



#18

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]
Wszelkie aspekty związane z powtarzalnością tła (szczególnie ten film gdzie astronauci mieli być w dwóch różnych miejscach ... lecz teren wraz z tłem i skałami jest identyczny).



Jesli mowa o zdjeciach z tych samych misji to jest to jak najbardziej mozliwe.

=]Oświetlenia lądownika. Astronauta wychodzący na obszar z cieniem rzucanym przez lądownik jest bardzo dobrze oświetlony.  


Doswietlenie i retusz juz na Ziemi. Preces niezbedny aby potem bylo w ogole co publikowac i ogladac latami :smile: Nie wiem czy wiesz ale sporo zdjec w ogole nie wyszlo.

=] Flaga - szczególnie materiał filmowy z tym związany (tak wiem zwolennicy prawdziwych fotek mówią iż to drgania - ale do mnie to nie przemawia [bo mam prawo w to nie wierzyć]).


Z flaga jest wszystko w porzadku. Gdyby sobie powiewala jakis czas potem gdy astronauci wbili ja i poszli sobie, sam bym sie zdziwil. Ale za kazdym razm widzialem ze flaga
"powiewa" wylacznie gdy ktorys astronauta ja trzma za "drzewiec"

=]  Albo jak widać jakieś refleksy nad astronautami jakby od lin. Wstający astronauta bez pomocy rąk (także film) ... itd.


O linach i astronaucie wstajacym bez pomocy rak nic wiem. Mozez podac jakis link?
  • 0

#19

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swiecące 'coś', które znajdowało się raz czy dwa razy nad astronautami ma być dowodem na istnienie lin. Ale zarówno autentycznośc nagrania (Ci z NASA byli ślepi i nie zauważyli niczego?) jak i rzekoma niezbitość dowodu pozostawia pole do manewrowania.

Wstawanie bez rąk... w sumie nie dojrzałem tam nic bardzo dziwnego... dziwne na Ziemii, owszem, to by było. Ale przy zmniejszonej grawitacji? Czemu nie? Uważam że to możliwe do wykonania.

No i jeszcze jeśłi lchodzi o rzekome podwójne przyspieszenie filmu... zrobiłem dokładnie tak jak kazano, i na początku przyznam ze zacząłem się zastanawiać (filmik na którym dwóch gości podchodzi do kamienia i jeden z nich taką "łopatką" pobiera spod niego próbkę a drugi podstawia torebkę) ale tylko do czasu jak zobaczyłem nienatrualność i zbyt wielką szybkość ruchów przy tak precyzyjnej czynności jaką jest wkładanie pyłu do woreczka. Nie zrobiliby tego w takim szybkim tempie, gdyby byo ono naturalne. Niestety ale to wygląda bardziej sztucznie, niż jakikolwiek film kiedy selenonauci sobie skaczą.

No i na koniec sprawa pyłu, który po każdym podbiciu w wyniku chodzenia zachowywał się w próżni inaczej, niż w jakimkolwiek studiu z atmosferą... Nie roznosił się, nie latał, ale od razu opadał na powierzchnię... Mimo swojej budowy.
  • 1



#20

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1) Wstawanie bez rąk...

2) No i na koniec sprawa pyłu...


1) A ja uważam że nie (jak każdy ma prawo) - facet leży na kolanach i nagle siup stoi - sam efekt wstawania (jak dla mnie) jest dziwny ... i odpowiedź ("że to możliwe") może i tak ... tylko pozostanie MOŻLIWE ...

2) Był tu taki jeden co pisał, że pył idealnie opadał i zakrywał ślady łazika (kto w to wierzy ręka do góry) - na filmach widać (na tym jak astronauta postanawia przetestować łazki) jak ten pył strzela w góre i opadanie pyłu idealnie na miejsce skąd został wzbity jak dla mnie jest głupie ... (oczywiście mogę się mylić - ale swoje zdanie mieć mogę).
  • 0



#21

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chodzi o to, że idealnie spada i zakrywa jakiekolwiek ślady, ale że pył o takiej konsystencji jak księżycowy (a mamy jego próbki więc wiemy jaki jest) w warunkach ziemskiej atmosfery raz wzbity od razu poszybowałby w górę i jeszcze przez długi czas szybował w powietrzu (jak zwykły kurz a nawt bardziej - ze wzgledu na swojąbudowę). Na nagraniach z księżyca widać, że w warunkach próżni, opada spokojnie na powierzchnię nie rozosząc się nigdzie.

Poza tym, a co powiesz na super dowód o podwójnym przyspieszeniu filmu? Mieliśmy zobaczyć szokującą prawdęa ja jedynie pod koniec o mało nie spadłem z krzesła ze śmiechu...
  • 1



#22

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale oprócz dowodów zdjęciowych i filmowych jest masa innych, logicznych, sytuacyjnych i naukowych. Niemożliwe było wtedy lądowanie na księżycu i ja nie wierzę, że Amerykanie tam byli... :hmm:
  • 0

#23

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie widziałem filmiku jak wstawał bez podpierania się, ale wypowiadając sie w ciemno jestem skłonny poprzeć tą teorie. Mimo iż mieli na sobie 100kg kombinezon przy zmniejszonej grawitacji byc moze jest to możliwe. A że nienaturalnie wyglądało...no to może wina grawitacji, tam teoretycznie jest inaczej niż "u nas"
Ale inne teorie oczywiście bardzo podważają to, że tam byli.
  • 0

#24

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale jest też i masa dowodów zdjęciowych i filowych oraz wiele innych, logicznych, sytuacyjnych i naukowych zarazem że byli.

Lądowanie było możliwe i się odbyło, to jest fakt z którym bezsprzecznie zgadza się grono fizyków i astronomów na całym świecie. Amerykanie nie muszą już niczego udowadniać bo każdy normalny człowiek wie, że tak było. Dlaczego naukowcy ze wszystkich międzynarodowych agencji nie rzucają się na NASA z wyrzutami i oskarżeniami tylko robią to nastolatki i ich niewiele starsi koledzy na forach internetowych? Czemu sowieci podczas zimnej wojny nie atakowali USA i nie robią tego do dzisiaj? Przecież oni w dalszym ciągu ze sobą konkurują...

Dziwne, spisek i oszustwo widzą internauci, ale już wszyscy którzy zajmują się tym przez wiele lat studiów i pracy nie widzą niczego nieprawidłowego...
  • 1



#25

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jako laik zapytam kolejnego specjalistę ds "tłumaczenia wszystkiego głupkom i oszołomom":
Czy mógłbyś mi wyjaśnić prawo fizyki traktujące wybiórczo i odmiennie materię stałą w tych samych warunkach? Pytam o pył księżycowy, na który się powołujesz. Wytłumacz mi więc, proszę, dlaczego tak lekka i ulotna substancja jak pył wzbita w powietrze opada od razu jak zwykły, plażowy piasek? Przecież przy zmniejszonej grawitacji powinna właśnie bardzo długo utrzymywac się wzniesiona do góry, czyz nie? Ty sugerujesz między wierszami, że na pewno jest to na Księżycu, bo nie ma tam atmosfery na której taki pył mógłby sie najzwyczajniej wesprzeć(tak jak w studio). Jakims dziwnym jednak trafem dopuszczamy możliwość wręcz lewitowania kosmonautów, zakutanych w ciężkie kombinezony, tak, jakby nic nie ważyli. Film, na którym zobaczyłem "wstanie marionetkowe" po prostu mnie rozkawałkował-ogarnął mnie pusty śmiech i tyle.
Podsumowując-dlaczego kosmonauci podlegają zmniejszonemu ciążeniu i skaczą sobie swobodnie(a nawet wstają bez pomocy rąk i przy wyprostowanych nogach) a bezczelny pył księżycowy opada, świnia, od razu?
Mam też pytanie-kto i jak nagrał start lądownika z księzyca prowadząc obiektyw jak po sznurku idealnie wykadrowywując obraz, skoro nie było wtedy techniki cyfrowej? I jak ten film trafił w ręce NASA? Zabrały go następne wyprawy czy jak? A może polecieli całą flotą?
bardzo prosze o rzetelne odpowiedzi(pomimo tego, że nie udało mi się uniknąc lekkiej ironii, oczekuję rzeczowych i naukowych wyjaśnień z nadzieja , ze poszerzą one moją wiedzę)
  • 0

#26

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odpowiadam:

fizyka niczego nie traktuje wybiórczo. Pył opada od razu, bo posiada w porównaniu do księżyca bardzo małą masę. Co to daje?Anoto, że nie nadając takiemu pyłowi odpowiedniej prędkości (większej niż nawet kopnięcie przez selenonautę) sprawimy tylko że podleci troszkęw górę. Ale, gdyby to było w studiu i byłoby tam powietrze, pył tak jak każdy ziemski pył uniósłby sięi jeszcze długo latał w powietrzu. Proponuję, żebyś kiedyś zebrał troszkę kurzu, a potem dmuchnął na niego. Ciekawi mnie, czy pył będzie się unosił w powietrzu, czy tak jak na księżycu, z braku nośnika w którym mógły 'latać' (powietrza) opadnie od razu na powierzchnię. Poza tym pył, w przeciwieństwie do bezczelnego astronauty, nie żywa siły mięśni nóg, aby skakać.


Widziałeś natomiast kiepskiej jakości film, na dodatek w małej rozdzielczośc. Spekulować na jego temat można i można. Widziałęś jak astronauci na stacji kosmicznej odbijali się od ścian przy użyciu jednej ręki? Czemu więc selenonauta podnoszący się na księżycu przy użyciu obu rąk (o ile pamiętam pomagał mu jeszcze kumpel na dodatek) byłby czymś niezwykłym? I powiedz mi jeszcze, czy NASA byłoby naprawdę takie głupie i wypuszczało materiał który ich obciąża?

Co do nagrania, była to technlogia sterowania z ziemii. Nie było to nic skomplikowanego, w końcu sygnał z Ziemii na Księżyc leci w moment. Więcej, Rosjanie jużwcześniej robili to samo ze swoimi sondami, nawet Łunochod był zdalnie sterowany.

I powiedz mi, czy zatem po nagrania z Łunochoda również Ruscy wysłali misję, aby odzyskało taśmę?

Powiedziałem na tyle na ile się znam. Starałem się rzetelnie wyjaśnić parę spraw, teraz tylko od Ciebie zależy czy uwierzysz, czy uznasz swoją rację za lepszą. Mam nadzieję że uznasz to za wystarczająco dobre argumenty żeby poszerzyć swoją wiedzę, czego życzę.
  • 1



#27

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jest fakt z którym bezsprzecznie zgadza się grono fizyków i astronomów na całym świecie.

Tak jak to, że predkość światła jest nieosiągalna a tymbardziej nieprzekraczalna ?
  • 0

#28

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybacz, lecz jestem tępym uczniem a jednocześnie dociekliwym-chciałbym więc, żebyś dokładniej wytłumaczył zjawisko opadania w zmniejszonej grawitacji-możesz posłużyć się wzorem . Mój rozum w oparciu o skromną wiedzę techniczną każe mi jak na razie wierzyć, że im mniejsza masa jakiegokolwiek ciała tym jego opadanie będzie WOLNIEJSZE. Jeśli do tego uwzględnimy znacznie mniejszą grawitację występująca na Księżyciu to efekt utrzymywania się pyłu w "powietrzu" byłby znacznie dłuższy niż w jakichkolwiek ziemskich warunkach. Twoje sugerowane doświadczenie miałem okazję przeżywać setki razy w moim życiu. Wystarczy na suchej polnej drodze w bezwietrzny dzień przejechać się na rowerze a tuman kurzu unosi się długo. Pzrypuszczam, że oprzesz się na stwierdzeniu, iz opór powietrza ma tu decydujące znaczenie, lecz chciałbym wywód matematyczny lub fizyczny.

Co do filmu w tzw niskiej rozdzielczości-była ona wystarczająco dobra, żebym zobaczył scenę wręcz pastiżową.

Teraz kwestia bardziej ogólna: zrozumiałym jest, iż każdy z nas chciałby uczestniczyć w czyms wyjątkowym i reprezentowanym przez gatunek homo sapiens. Sęk w tym, że że jedni chcą bardziej niż inni i próba przekonania ich, że niejednokrotnie są oszukiwani budzi ich słuszny gniew płynący z dość wybujałego ego rozbudowanego w oparciu o antropocentryzm. Ty równiez nie chcesz być oszukiwany i nie dziwię Ci sie, że zażarcie bronisz tego stanowiska, które media podały Ci na tacy. Nie chciałbys być oszukany i tyle-dlatego będziesz bronił wszystkiego, co podano w telewizji. Oczywiście ta opinia jest bardzo uboga i moze wydawać Ci się krzywdząca. Jednak w świetle tego, co zaprezentowałeś tu od momentu zarejestrowania trudno mi na razie wysnuć inne wznioski. Zachowujesz się jak "nauczyciel", który chce uświadamiać maluczkich. Jeśli jednak pozwolisz sobie na odrobinę refleksji, uświadomisz sobie, że to Ty zostałeś przekonany(przez media), traktując je jako jedynie słuszne źródło informacji. Życie zweryfikuje z czasem twoje nastawienie do rzeczywistości...
czy wiesz, że tuż po odkryciu promieni rentgenowskich w pierwszej fazie uważano je za lecznicze? Osobiscie miałem kontakt z pacjentką powyżej 70 roku życia, której ciało było jak szachownica po przeszczepach, bo jej chorobę skóry "leczono" rentgenem. A czy wiesz, że jeszcze w poprzednim stuleciu "leczono" mężczyzn z impotencji elektrodą wsuwaną do cewki moczowej?(mogę Ci podać źródła, jeśli chcesz). Mówię o tym, żeby było jasne, iż na przestrzeni lat nauka błądziła wiele razy i znajdowała hurraentuzjastycznych naśladowców-takich jak Ty właśnie. Też wierzyli, że nauka i to, co podawane jest za oficjalną "prawdę" jest jedynie słuszne. To nie jest żadne oskarżenie ani atak, więc proszę, nie czuj się dotknięty, bo nie było moim celem jakiekolwiek atakowanie.
Po prostu jestem juz za stary, żeby wierzyć od razu we wszystko, co mi pokazuja media i tyle. lecz znawisko młodzieńczej wszechmocy i nieomylności dokładnie tak samo dotykało i mnie w pewnym wieku-bo to naturalne.
Mógłbym zrobić z tego posta esej najeżony przykładami lecz nie o to chodzi. Myśle, że najlepiej aby każdy pozostał przy swoich przekoaniach-bo widocznie one są mu potrzebne na jego drodze życia. Nikogo nie mam zamiaru przekonywać o tym, czy wylądowali czy nie.
Osobiscie jednak mam nadzieję, że kiedy nadejdą w moim życiu doświadczenia ocierające się o zjawiska paranormalne, albo gdy świat zacznie odsłaniać swoje tajemnice nie będzie obok mnie wcześniejszych "sceptyków"...nie mam zamiaru ich niańczyć w obliczu tego, co nie nazwane a jednak istniejące.
  • 0

#29

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż, na początek powiem tyle, że każdy z nas wierzy w co chce. Ja wierzęw fakty naukowe, a Ty wierzysz w plotki które ktośgdzieś pokazał. I każdy jest szczęśliwy. Bo prawda jest jedna, ale sposoby postrzegaina tej prawdy - to już inna sprawa. Jak już mówiłem, nie bede nikogo na siłę uczył ani nic, po prostu jak ktoś mi powie że 2+2=5 to powiem, że to nieprawda, ale na siłęjuż nie mam zamiaru uczyć. Bo wiem, ze to i tak nie ma sensu.

Dlatego w wywody filozoficzne już się nie zapędzam, skupiam się na tym na czym się znam najlepiej, astronomii.

Otóż jak zademonstrowano podczas jednej z misji, na księzycu nie ma ciał opadających wolno i szybko, tylko jednocześnie. I młotek, i piórko upuszczone jednocześnie, w tym samym momencie upadną na ziemię. Czemu? Bo grawitacja działa na nich jednakowo silnie (księżyc ine wybiera co chce mocniej przyciągać) a nie ma oporu powietrza które hamowałoby pióro. Tak więc kurz, nie napotykając oporu powietrza i i nie mając w czym sięroznosić, opada spokojnie na powierzchnię. NIe ma też tam żadnych podmuchów ani małych wirów powietrznych (które się zdarzają na ziemii, nawet jak człowiek mocniej machnie ręką) tak więc pył księżycowy nie ma się w czym poruszyć ani co go "pobudzić". Małą masa kurzu, znaczy tylko tyle że mniej siły potrzeba żeby wynieść go na taką samą wysokość, niż cięższy przedmiot. Kamień kopnięty z takąsamą siłą jak kurz, nie poleciałby tak samo wysoko. Ale już i kurz i kamień zrzucony jednocześnie z takiej samej wysokości na księżycu z braku oporu powietrza spadłby w takim samym czasie.

Samo opadanie kurzu jest oczywiście wolniejsze, z racji mniejszej grawitacji. Ale ważniejsze ( i na co trzeba zwrócić uwagę) jest to, że kurz ten zachowuje sięinaczej niż jakikolwiek na ziemi. I nie chodzi tu dokłenie o tempo opadania, ale o to, że kurz ten nie roznosi się dookoła (a powinien gbydy to było robione w studiu, jak to w powietrzu, na drodze którą się przejedzie a kurz się unosi do góry, na boki, wszędzie dookoła tam, gdzie go powietrze zaniesie) tylko spokojnie opada w dół.

Nie wiem czy łapiesz o co mi chodzi, jeśli nie, (a sprawa dotyczy tylko pyłu a nie innnych rozważań ogólnych) to śmiało pytaj, postaram wyjaśnić na tyłe prosto na ile umiem.
  • 1



#30

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I nie chodzi tu dokłenie o tempo opadania, ale o to, że kurz ten nie roznosi się dookoła (a powinien gbydy to było robione w studiu, jak to w powietrzu, na drodze którą się przejedzie a kurz się unosi do góry, na boki, wszędzie dookoła tam, gdzie go powietrze zaniesie) tylko spokojnie opada w dół.

Jeśli pozwolisz, zapytam o coś.
Gdyby astronauta kopnoł w pył ksieżycowy/mocno stąpnoł. To czy nie uważasz, ze ten pył powinien polecieć na dość daleki dystans? Wszak jak wiemy nie ma tam powietrza, które by go spowalniało, a mała grawitacja zapewnia mu lot na dłuższych dystansach. Uderzając w piasek nadamy mu kierunek lotu mniej więcej równoległy do podłoza. Wiec jeśli jest tam łatwiej wzbić kurz w góre[bo ma mniejszą mase - mała grawitacja] to czy nie powinno się za "naszymi" i ich butami dość obficie kurzyć ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych