Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykanie TAM byli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#31

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mój rozum w oparciu o skromną wiedzę techniczną każe mi jak na razie wierzyć, że im mniejsza masa jakiegokolwiek ciała tym jego opadanie będzie WOLNIEJSZE.


Przyspieszenie grawitacyjne działa na każde ciało z taką samą siłą.
To tak z grubsza tłumaczy czemu na Księżycu metalowy, duży odważnik, spadnie tak samo szybko jak piórko, czy długopis.
  • 0

#32

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten eksperyment robili tez na Ziemi ;)
  • 0



#33

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tylko trzeba być ślepym żeby nie zauważyć że to 'pióreczko' nie jest zrobione z 'pióra' :D Ale skoro nie wierzysz, znajdź choć jedno pióro, młotek i przeprowadź doświadczenie sam. Wierzysz, że to doświadczenie wyjdzie tak samo jak na tym filmie ze studia, wierz, spoko. Ale przeprowadź sam i opisz (a najlepiej nagraj) wynik. Piórko i młotek można znaleźć bardzo łatwo. Mieszkasz w mieście i nie masz piórka? znajdź kawałek papieru i nawet długopis. Ja przed chwilą zrobiłem to samo. Rzuciłem kawałek papieru (zwinięty w swobodny rulon, ale nie zgnieciony w kulkę - kulka posiada bardziej aerodynamiczny kształt i spada rówine szybko - pióro wybrane zostało dlatego ze względu na swój kształt. Ideałem jest kawałek papieru zagięty w "łódeczkę" lub inaczej "literę C". Chcesz użyć kulki z papieru? Ok, ale wtedy weź odpowiednio cięższy zamiennik, nie długopis, ale powiedzmy bardzo cieżki młot albo jakiś pustak. Ze wzrostem właściwiści aerodynamicznej jednago ciała musisz znacznie zwiększyć masę drugiego) i długopis z takiej samej wysokości. Niestety nie mam kamery, więc nie nagrałem. Ale papier spadł jakieś sekundę, półtorej po długopisie.


Nie opierajcie się tylko na nagraniu. Zróbcie sami ten szokująco trudny test w domu.

Jak sam napiszesz że to ściema z tym nagraniem i że piórko nie może spaść w takim samym czasie jak młotek na ziemii to może inni uwierzą. Bo jak wiadomo, jestem ciemny ślepiec, który jest głupi bo wierzy, że Amerykanie wylądowali.
  • 1



#34

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tylko napisałem, że widziałem jak coś takiego zostało zrobione w jakimś laboratorium i że według tego materiału jest to możliwe do zrobienia na Ziemi w "warunkach laboratoryjnych" ... nic poza tym.

"... Bo jak wiadomo, jestem ciemny ślepiec, który jest głupi bo wierzy, że Amerykanie wylądowali..." - a kto tak mówi ?
  • 0



#35

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można odnieść wrażenie, że tak się postrzega tutaj ludzi o naukowym podejściu. Cytaty typu: wierz dalej w te swoje bzdury, żyj w swojej naiwności, i wiele innych.

Ale czy przeprowadziłeś sam takie doświadczenie? Długopis i kawałek kartki to pikuś. Zrób i raz na zawsze rozwiej swoje i innych wątpliwości. I koniecznie napisz co Ci wyszło, bo ja już to zrobiłem.
  • 1



#36

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bez testu wiem co wyjdzie .... ale tam cos mówili o warunkach laboratoryjnych , a nie od tak ...

Mówie tylko co widziałem na filmie ... nie mówie, że to prawda absolutna ...
  • 0



#37

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale wielu wierzy, ze to prawda i wiecej, kolejny 'mocny' argument przeciwko lądowaniu na księżycu. Warunki labolatoryjne... mieli inną atmosferę? Albo sztucznie zmienili przyspieszenie ziemskie?

To nagranie to oszustwo, nic więcej. Ja tylko zareagowałem, kiedy zauważyłem że pare osób próbuje obalać jak najbardziej rzetelne nagranie z księżyca przy użyciu sfabrykanego nagrania (bo sami mozecie w domu zbadać, że piórko nie spadnie nigdy tak, jak młotek). I kto tu posługuje się fałszywymi dowodami?
  • 1



#38

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Musze zobaczyc co mówili na owym filmie o "warunkach laboratoryjnych" :)
  • 0



#39

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]"warunkach laboratoryjnych"

Warunki laboratoryjne oznaczaja zapewne ze doswiadczenie zostalo zrobione w pomieszczeniu zwanym "laboratorium" :-D

Co nie zmienia faktu ze przynajmniej czesc zdjec zostala sfabrykowanych
  • 0

#40

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co najwyżej podrasowana kolorystycznie, żeby ludzie po prostu mieli co oglądać.
  • 1



#41

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]Ten eksperyment robili tez na Ziemi ;)


Alez i ty mozesz go zrobic.
Wtedy sam spokojnie zweryfikujesz czy material ktory widziales jest prawdziwy.
Czy to takie trudne?
Gdy ja mam jakies watpliwosci, siedze cale wieczory aby dociec o co chodzi w danym zagadnieniu.
Jesli mam watpliwosci co do struktury pylu ksiezycowego robie dokladnie to samo.

Pyl ma bardzo ostre krawędzie i temperature taka jaka panuje w danej chwili na Ksiezycu. A jako ze wszystkie misje ladowaly w dzien w strefach okolorownikowych widocznej strony Ksiezyca, pyl osiagal temperature ok150st. Jest tez sporo drobniejszy od piasku. Typowe ziarenka piasku mają rozmiar od 250 do 500 mikronów, pyl zas ma ok 100 mikronów. Przyciaganie czasteczkowe ktore oddzialywuja w nim chwile po rozdzieleniu, "probuja" ponownie zebrac sie do siebie. Stad wrazenie ze jest bardzo lepki ( dostawal sie w kazdy zakamarek skafandrow i do tego astronauci wniesli go sporo do ladownika) Widac to szczegolnie w czasie spacerow astronautow i jazdy LRV.
Ta lepkosc oraz brak atmosfery powoduje ze zachowuje sie on nieco nietypowo w porownaniu z ziemskim piaskiem do ktorego zawsze lubimy miec odniesienie.
I to cala tajemnica.

Bez najmniejszego problemu wiec jedno przejscie astronauty moglo spowodowac naniesienie pylu na przyklad na slad po oponach LRV. Widzialem na forum takie zdjecia.
Zwlaszcza ze slady takie mialy glebokosc nie wieksza niz 1 cm.
  • 0

#42

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 
Alez i ty mozesz go zrobic.
Wtedy sam spokojnie zweryfikujesz czy material ktory widziales jest prawdziwy.
Czy to takie trudne?


Problem w tym iż według owego filmu eksperyment nie był robiony od tak sobie w domowym pokoiku. Nie trzeba byle mózga ażeby bez testowania stwierdzić jaki będzie wynik gdy zrobie to sobie w domu ...

Myślisz, że jestem tak głupi, że piszesz mi "Sprawdź sobie to w domu .. rzuć młoteczkiem i pióreczkiem i zobaczysz co ci wyjdzie..." - każdy myślący człowiek bez sprawdzania wie jaki będzie wynik.

Odnajde sobie owe nagranie i jeszcze raz przesłucham o czym tam mowa ... bo z tego co sobie przypominam nie jest to robione w zwykłym pokoiku czy kuchni jakiegoś maniaka spisków.
  • 0



#43

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cos mi sie przypomnialo :P
Z tym filmem o piorku i mloteczku to zdajesie chodzilo o to, ze na ziemi da sie stworzyc warunki w ktorych oba te przedmioty spadna jednoczesnie. Bo jednym z argumentow autentycznosci nagran z ksiezyca bylo twierdzenie, ze w warunkach ziemskich (czyli w studiu filmowym) nie da sie przeprowadzic tego eksperymentu otrzymujac taki wynik :smile:
  • 0

#44

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

turrkusdokładnie tak. Tylko że ciekawi mnie jakie sąte warunki labolatoryjne, które sprawiają że eksperyment wyjdzie jak na księżycu. Przyspieszenie ziemskie jest stałei i działa na obiekty tak samo. Ale opór powietrza hamuje pióro, które nie spada z takąsamą prędkością. Zatem w studiu musieliby jakoś pominąć opór, np wysysając powietrze z labolatorium. Noale widać że gościu rzucający to piórko jest obrany w fartuszek...

Poza tym, nie wydaje Wam się, że na tym 'labolatoryjnym" nagraniu pióro zachowuje się, jakby było zrobione np. z drewna?
  • 1



#45

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

turrkusdokładnie tak. Tylko że ciekawi mnie jakie sąte warunki labolatoryjne, które sprawiają że eksperyment wyjdzie jak na księżycu. Przyspieszenie ziemskie jest stałei i działa na obiekty tak samo. Ale opór powietrza hamuje pióro, które nie spada z takąsamą prędkością. Zatem w studiu musieliby jakoś pominąć opór, np wysysając powietrze z labolatorium. Noale widać że gościu rzucający to piórko jest obrany w fartuszek...


Tak, to niewatpliwie czyni doswiadczenie bardziej profesjonalnym i przekonywujacym :rotfl:

[Poza tym, nie wydaje Wam się, że na tym 'labolatoryjnym" nagraniu pióro zachowuje się, jakby było zrobione np. z drewna?  


Albo mlotek byl ze styropianu ;-)

Poki co, tu oryginal:

http://nssdc.gsfc.na...ather_drop.html
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych