Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaprogramuj budzik w swoim mózgu, czyli jak wykorzystac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#91

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem takie coś istnieję, nie raz miałem podobne sytuacje, które właśnie wymagały takiego budzika.
Musiałem się obudzić do szkoły, mama i babcia powiedziały że mnie budzić nie będą ponieważ uczę się dla siebie i to ja mam zdecydować czy iść lub nie.. Ustawiłem budzik, i w myślach sobie powtarzałem że muszę wstać i wstałem 10 minut przed dzwonieniem budzika..
  • 0

#92

mareczos.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma to zbyt wiele wspólnego z tematem ale jak ostatnio późnym wieczorem medytowałem to z rana byłem bardzo wyspany.. A gdy następnego dnia położyłem się wcześnie i nie medytowałem to z rana ledwo się wyczołgałem z łóżka xD
  • 0

#93

Khabur.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem czemu macie problemy ze jak sobie budzik w mózgu zaprogramujecie to sie w weekendy o tez o tej samej godzinie budzicie.. :o Ja w normalne dni sie budzę o 6:30, a w weekendy o 6:00 (w weekendy sie nie opłaca czasu na spanie marnować :)) ), i nigdy nie myślę o której sie obudzić... A jak są jakieś dni wolne to tez o 6:00 sie budzę...
A budzików nigdy nie używam bo zanim bo często tak mam, ze jak dzwoni, to go słyszę przez sen, i przez 2 min probuje świadomość odzyskać, i zanim sie domyśle ze trzeba coś nacisnąć to sie już nieźle spocę... Okropne uczucie jak jesteś do polowy świadomy widzisz budzik i nie wiesz co z nim zrobić.
  • 0

#94

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wypróbowałem to dzisiaj. Wczoraj przed zaśnięciem powtarzałem sobie, że wstanę o godzinie 7:00. Rano się budzę, słyszę dzwony z kościoła. Podchodzę do biurka, sięgam po telefon, sprawdzam godzinę. Okazało się, że wstałem o... 6:00 (dokładnie). Pomyślałem sobie, że nie chciałem wstać o 6, tylko o 7, i poszedłem dalej spać. Niestety, tego to sobie nie powtarzałem i obudziłem się około 10:30(całe szczęście, że w szkole dziś strajk xD ), i znowu w kościele dzwoniły dzwony, a z reguły nigdy nie słyszę dzwonów w dni powszednie, wtf? Mój zegarek się o godzinę śpieszy chyba, a w głowie mam dzwonek - bijące dzwony xD
  • 0

#95

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też tak robiłam. Ja to robiłam w ten sposób. Kładąc się spać powtarzałam sobie - Obudzę się o 7, obudzę się o 7. i budziłam się +/- 5 minut (najczęściej +5). Choć stosowałam to krótko, bo zapominałam o tym i zawsze i tak nastawiałam budzik. :mrgreen:
  • 0

#96

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja zawsze się budzę zanim zadzwoni budzik :D zawsze
  • 0

#97

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

kiedyś oglądałem o tym program na discovery. mówili tam, że wiąże się to ze świadomością i przymusem wstania o danej godzinie. osobiście wiele razy budzę się minutę lub dwie przed zadzwonieniem budzika.
  • 0



#98

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja jak kiedyś chciałem coś rano zobaczyć w telewizji to kładłem się spać z myślą żeby wstać chwilę przed wyznaczoną godziną. Mimo że nie nastawiałem budzika to budziłem się kilka minut przed wyznaczoną porą. Podobno ma to związek z tym, że mózg przed obudzeniem zwiększa swoją aktywność i wydzielają się hormony stresu.
  • 0



#99

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dziala! Ja od zawsze jak kur pial musialem wstawac krowe doic i potem nawet jak juz nie pial to wiedzialem kiedy wstac. Tak mi sie juz zaprogramowalo w mozgu.
  • 0

#100

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sytuacja jest bardzo prosta do wytłumaczenia.

Nie zastanawialiście się kiedyś jak inne istoty żywe np. ptaki, wiedzą kiedy i gdzie odlecieć w cieplejsze klimaty?
Lub też kiedy dane zwierze ma zasnąć w porze zimowej?

Każdy z organizmów żywych ma w sobie tzw. zegar biologiczny o którym pewnie już słyszeliście. Powoduje on, że organizm podświadomie wykonuje dane funkcje, które często się zdarzają. Np. cykliczne wstawanie o 6:33; mnożenie 2x2 czy jazda samochodem. Innymi słowy mówiąc, wchodzi nam to w krew i jest całkowicie normalne.
  • 0

#101

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aaaaa to wyjaśnia fenomen śmierci, jak ten zegar stanie to koniec. A to dlatego że nikt go podczas życia nie nakręca, może jakby o tym pamiętać to by się żyło nieskończenie długo. No chyba że się jakaś część uszkodzi.
  • 0

#102

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jej jakie Ty głupoty potrafisz pisać....
  • 0

#103

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo to trzeba miedzy wyrazami czytac i wylania sie ta madrosc cala. To jest sztuka, czytac wyrazy kazdy umie a sens znalesc to juz nie

:)
  • 0

#104

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sztuką to jest pisać tak żeby każdy zrozumiał.....a nie się domyślał...to jest mądrość a Ty piszesz takie głupoty, że żal Cie już czytać....zamknął byś już się na dziś.
  • 0

#105

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe co na to Mickiewicz, Milosz, Zeromski i inni, pewnie tez byli idiotami co nie umieja pisac zeby ludzie zrozumieli.

Ale dziekuje ci za to slowo komentarza, dzieki niemu moge rozwijac swoja wiedze.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)