Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lewitacja mnicha na oczach ekipy kanału Discovery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#61

hezbollah.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie do końca rozumiem co chciałaś przekazać.
Fakt jest taki. Profesjonalna ekipa telewizyjna dopadła mnicha który twierdzi, że potrafi lewitować. Temat na pierwsze strony gazet, bogactwo, sława na wyciągnięcie ręki. I ta profesjonalna ekipa mając do dyspozycji profesjonalny sprzęt robi z tego film który wygląda jak kręcony komórką.
Ucięcie praktycznie z jednego miejsca ( mając dwie kamery ), kręcenie z ręki ( rozumiem, że mnich ich zaskoczył i nie zdążyli się rozstawić ze sprzętem), brak dostatecznego oświetlenia ( dobrze ze nie kręcili tylko przy świecach), jakieś przebitki na prowadzącego podczas gdy obok nich unosi się facet itd...
Mi to wystarczy aby ocenić ten materiał krytycznie.

pozdrawiam
  • 1

#62

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem że negatywnie oceniasz ekipę filmowców.

Użytkownik Aidil edytował ten post 04.08.2011 - 11:37

  • -2



#63

hezbollah.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że to montaż.
Zapewne wszyscy się zgodzimy, że do ostatecznego materiału wybiera się najlepsze sceny, ujęcia, kadry.
Zakładam zatem, że cała reszta nie prezentuje nawet poziomu tego filmiku.
Jak piszesz nie było Cie i nie widziałeś. Racja. Na jakiej podstawie wierzysz więc, że ten mnich lewituje?
Ja na podstawie tego filmu nie wierzę i to jest również odpowiedz na post Aidil.

Niepotrzebnie reagujesz emocjonalnie. Nie wiem co to znaczy "misianie".
  • 1

#64

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że to montaż.
Zapewne wszyscy się zgodzimy, że do ostatecznego materiału wybiera się najlepsze sceny, ujęcia, kadry.
Zakładam zatem, że cała reszta nie prezentuje nawet poziomu tego filmiku.
Jak piszesz nie było Cie i nie widziałeś. Racja. Na jakiej podstawie wierzysz więc, że ten mnich lewituje?
Ja na podstawie tego filmu nie wierzę i to jest również odpowiedz na post Aidil.

Niepotrzebnie reagujesz emocjonalnie. Nie wiem co to znaczy "misianie".



Wierzyć można że się gdzieś nie spóźnisz jak za późno wyjdziesz. Masz oprócz gdybania dowody na fałszerstwo ekipy filmowców ? bo o tym chyba mówimy ?


misianie - czytaj mi się wydaje to lub tamto ^^,

Użytkownik Aidil edytował ten post 04.08.2011 - 12:45

  • -1



#65

hezbollah.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Alidil ta dyskusja zaczyna zmierzać w złym kierunku.
Ja nikogo do niczego nie zamierzam przekonywać. Wręcz przeciwnie, chciałbym zostać przekonany, że ten mnich lewituje.
Obejrzałem film i na tej podstawie twierdzę, że nie ma na nim żadnej lewitacji. Argumenty powyżej.
Ty obejrzałaś ten sam film i jak mniemam twierdzisz, że ten człowiek lewituje?
Na jakiej podstawie jeśli wolno zapytać?

Użytkownik hezbollah edytował ten post 04.08.2011 - 12:54

  • 1

#66

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Leniuszek ^^, z Waści czy co ?

Zmontuj ekipę dopadnij filmowców i udowodnij im że zmatowali take materiał następnie udowodnij że mnich zabawił się kosztem widzów.




literówki.

Użytkownik Aidil edytował ten post 05.08.2011 - 09:48

  • -2



#67

hezbollah.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aha...
Zdaje się, że temat został wyczerpany.
Pozdrawiam, kobieto o dobrej reputacji;)
  • 2

#68

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat został wyczerpany bo oszustwo jest ewidentne

A tutaj jest filmik pokazujący podobną, bardzo popularną metodę lewitacji. Taką metodę zastosował ten koleś co wisiał przed białym domem

Jak widzicie, siedzisko na którym ten facet siedzi jest niewidoczne, łatwo przykryte jego suknią.
  • 2



#69

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niczego nie da się udowodnić ponad wszelką wątpliwość. Nie jesteś w stanie udowodnić nawet tego, że jesteś człowiekiem. Tak samo nie jesteś w stanie udowodnić wielu innych rzeczy. Mając tylko ten film nie można udowodnić w 100% że to było oszustwo. To zbyt mała ilość danych. W ogóle w przypadku takich cudownych zdarzeń dowody muszą być tak mocne, że ich fałszywość byłaby większym cudem niż zjawisko, które mają potwierdzać. Gdyby w tym filmie było jasno pokazane, że facet jest podnoszony przez łopatę albo inną dźwignie, to i tak na upartego można twierdzić, że ta dźwignia była tylko po to żeby facet łatwiej wzbił się w powietrze, a nie odwalała za niego całej roboty.
W sumie nie warto z tobą gadać. Jedyne co potrafisz to dawać minusy. Już napisałem dość sporo w tym temacie, omówiłem dlaczego filmik jest oszustwem. Wiele osób w tym temacie przyznało mi rację, praktycznie większość. Dla ciebie nie warto się produkować bo i tak jesteś przecież najmądrzejszy a za kamerą spędziłeś wiele godzin. Ten kto miał zrozumieć że filmik to oszustwo już powinien to do tej pory zrozumieć, więcej dowodów mu nie potrzeba. Dobra starczy.

Zasada jest taka:nie da się siłą umysłu podnieść samego siebie do góry. Nie słyszałem żeby ktoś tą zasadę złamał. A na pewno nie złamie jej mnich z youtubowego filmika.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 04.08.2011 - 17:09

  • 0



#70

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie można udowodnić ani jednej tezy (lewitacja) ani drugiej (oszustwo). Każdy jednak może stwierdzić, co jest według niego bardziej prawdopodobne. I chyba dla większości osób bardziej prawdopodobne jest, że to zwykła sztuczka. Więc nie ma sensu dalej drążyć tematu, bo do niczego to nie doprowadzi. Nawet jeśli część osób uważa, że to na prawdę lewitacja. To jeden z takich tematów, w którym nie da się przekonać strony przeciwnej o swojej racji.
  • 1



#71

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jednak film pokazuje lewitację buddyjskiego mnicha.

daleki jestem od stawiania jednoznacznych sądów.

Najpierw stwierdzasz, że film pokazuje lewitację, a potem mówisz, że daleki jesteś od stawiania jednoznacznych sądów. Hipokryzja.

Jesteś może rzecznikiem tej bliżej nie sprecyzowanej większości? Masz jakiś mandat, który uprawnia takie stwierdzenia?

Nie. Jednak po wypowiedziach osób w tym temacie można z grubsza oszacować, która teoria ma więcej zwolenników (co nie oznacza oczywiście, że jest prawdziwa).

I niech dotrze do Ciebie, że prawdy nie ustala się w demokratycznym głosowaniu.

Nie wiem, z której mojej wypowiedzi wywnioskowałeś, że uważam, iż prawdę ustala się w głosowaniu.


Jednak, jak już mówiłem, ta dyskusja nie ma sensu, więc to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie.
Miłej zabawy. :)
  • 1



#72

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co masz na poparcie, że to prawda? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
  • -1

#73

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja jednego nie rozumiem. Nie widać, żeby był to fake. Mówić, że jest to prawda trzeba w to uwierzyć. Czyli jedno jest podważane przez drugich a drugie przez pierwszych. Ale jak widać nastawienie niektórych osób (tak o Tobie mówię Wszystko) które chcą nawet podważać to, że w tym temacie piszą ludzie. No dajcie spokój. Z takim podejściem można zaprzeczyć istnieniu czegokolwiek bo np. Nie widać tego gołym okiem. Kłótnia jest bezcelowa, z trollem nie wygrasz
  • 0



#74

Roger123.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh... Nie potrafimy sobie wyobrazić, że wszechświat istniał od zawsze, ale jesteśmy tak mądrzy, że większość nie wierzy w jakikolwiek cud, bo to zbyt dziwne. Jakby co najmniej ten cały świat nie był dziwny sam w sobie.

Nie wiem czy mnich lewituje akurat na tym filmiku (choć to bardzo prawdopodobne patrząc, że całe życie zdobywa wiedzę duchową poprzez medytację), ale nawet jeśli nie, to pewnie jest to w jakiś sposób możliwe, bo o grawitacji wiemy w tej chwili tyle co nic.

Ktoś wyśmieje to, że mnich 'zdobywa wiedzę o świecie' siedząc w klasztorze. Wtedy zauważcie, że wiedza jest w środku, a nie na zewnątrz co udowadniają fizycy kwantowi, którzy odkryli, że atom istnieje jedynie w momencie gdy na niego patrzymy. Więc to co jest na zewnątrz jest hologramem - czy to nie wystarczająco dziwne ?

Tak samo większość ludzi podchodzi sceptycznie do kręgów zbożowych, jednak mało kto uważa, że w kosmosie nie ma życia (ze względu na ogromne rozmiary wszechświata). Więc dlaczego nie mieliby się z nami skontaktować w ten sposób ? Większość kręgi oczywiście odrzuca, ale ktoś pisze 'tak, bardzo możliwe, że są kosmici, bo tak naprawdę jeśli wszechświat jest tak ogromny to wręcz niemożliwe żeby nie było', a zaraz ta sama osoba: 'haha, dobry fake, przecież to wydeptał jakiś dziadek w gumiakach'.

Zastanówcie się nad tym.

P.s. Trochę się zrobił offtop, ale musiałem to napisać.
P.s.2. Po tym forum spodziewałem się szczerze mówiąc więcej osób z nastawieniem takim jak np. Przemo, bo myślałem, że nazwa zobowiązuje. W praktyce jednak tutaj wygląda to tak, że ktoś wrzuca coś paranormalnego, a reszta to neguje. Kto wierzy, tego wyśmiewają. Czuje się jak na jakimś forum naukowym, a nie paranormalne. - Tak, wiem nikt mnie tu nie trzyma, nawet tego nie piszcie...

Pozdrawiam.

Użytkownik Roger123 edytował ten post 04.08.2011 - 23:03

  • 3

#75

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wierzę w kosmitów, bo to że życie na jakiejś z kilku miliardów planet musi istnieć, tak jak jest i to tu na Ziemi, jest dla mnie pewne i dla tych tematów głównie przeglądam to forum, może jeszcze coś o konspiracjach... A to nagranie ukazuje człowieka znajdującego się nad poziomem podłoża, nie wiadomo jednak w jaki sposób się tam znalazł - czy lewituje, czy jest przez coś podnoszony, więc pojawiają się pytania ludzi, którzy lubią mieć coś po prostu udowodnione. Moim zdaniem temat powinien zostać zamknięty bo powstaje kłótnia której żadna ze stron nie może wygrać :grr:

Użytkownik Cmb edytował ten post 05.08.2011 - 00:43

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych