Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lewitacja mnicha na oczach ekipy kanału Discovery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#76

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W praktyce jednak tutaj wygląda to tak, że ktoś wrzuca coś paranormalnego, a reszta to neguje. Kto wierzy, tego wyśmiewają. Czuje się jak na jakimś forum naukowym, a nie paranormalne.


Za Wiki: "Lewitacja – w parapsychologii zdolność do swobodnego unoszenia własnego ciała dzięki sile woli."
Widziałeś przykłady "lewitacji", którą pokazują iluzjoniści (patrz post Wszystko).
Za Wiki: "Efekt iluzjonistyczny (potoczne iluzja, trik) – wywołanie u widza wrażenia, iż robi się rzeczy pozornie sprzeczne z prawami fizyki poprzez zastosowanie odpowiednich trików."

A teraz pokaż mi gdzie ktoś tu wrzucił coś PARANORMALNEGO! :mrgreen:
  • 1

#77

Roger123.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Goosfraba
O czym Ty w ogóle mówisz ? Piszesz, że "Lewitacja – w parapsychologii zdolność do swobodnego unoszenia własnego ciała dzięki sile woli.". A temat jak się nazywa ?

Może sugerujesz, że lewitację można nazwać efektem iluzjonistycznym ?
"Efekt iluzjonistyczny (potoczne iluzja, trik) – wywołanie u widza wrażenia, iż robi się rzeczy pozornie sprzeczne z prawami fizyki poprzez zastosowanie odpowiednich trików."

Skąd wiesz, że to jest sprzeczne z prawami fizyki skoro do tej pory (jak już mówiłem) o grawitacji g***o wiemy ?

Użytkownik Roger123 edytował ten post 05.08.2011 - 14:18

  • 0

#78

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Goosfraba
O czym Ty w ogóle mówisz ? Piszesz, że "Lewitacja – w parapsychologii zdolność do swobodnego unoszenia własnego ciała dzięki sile woli.". A temat jak się nazywa ?

Może sugerujesz, że lewitację można nazwać efektem iluzjonistycznym ?
"Efekt iluzjonistyczny (potoczne iluzja, trik) – wywołanie u widza wrażenia, iż robi się rzeczy pozornie sprzeczne z prawami fizyki poprzez zastosowanie odpowiednich trików."


Jejku... myślałem, że załapiesz ale skoro nie to już wyjaśniam:
Filmiki i zdjęcia tutaj pokazane to EFEKT ILUZJONISTYCZNY. Nie mają NIC wspólnego z LEWITACJĄ. Wystarczyłoby zweryfikować gościa w warunkach laboratoryjnych wykluczających triki. Ale nie, bo albo musi się skoncentrować, albo musi to robić w odosobnieniu, nie lubi rozgłosu lub nie robi tego dla pieniędzy itd... Tak - ja też strzelam piorunami z palców jak Imperator ale wtedy gdy nikt nie widzi. Milion u Randiego dalej leży nietknięty a tylu supermenów na Youtube! ;]

Skąd wiesz, że to jest sprzeczne z prawami fizyki skoro do tej pory (jak już mówiłem) o grawitacji g***o wiemy ?


Skoro już jesteśmy w temacie ekskrementów: to g***o, które wiemy o grawitacji wystarczy żeby wiedzieć, iż nie uniesiesz się ani na milimetr siłą woli nawet jeśli jelita będą pełne gazów po grochówce lub kiszonej kapuście. :mrgreen:
  • 2

#79

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wtedy zauważcie, że wiedza jest w środku, a nie na zewnątrz co udowadniają fizycy kwantowi, którzy odkryli, że atom istnieje jedynie w momencie gdy na niego patrzymy.


Bzdury chłopcze wygadujesz. Atom istniej niezależnie od tego czy na niego patrzysz czy nie. Coś tam usłyszałeś w filmie na youtube, przekręciłeś i źle powtarzasz. Nie udawaj specjalisty od fizyki kwantowej.

A co do reszty. Trzeba udowadniać, że trik jest trikiem, a nie lewitacją. Udowodnijcie mi najpierw że lewitacje copperfielda i crissa angela są trikami to pogadamy. Nie trudźcie się, nie udowodnicie tego.

Kłótnia jest bezcelowa, z trollem nie wygrasz




Czyli uważasz mnie za trolla? Myślałem że już się zmieniłeś ale nadal widzę że nie bardzo. Jeżeli masz mnie za trolla to przykro mi.

Ja jednego nie rozumiem. Nie widać, żeby był to fake.


No, tak samo nie widać żeby triki copperfielda były fejkami.

Brakuje wam zwykłego zdrowego rozsądku i prostej logiki.
  • 1



#80

kj5.
  • Postów: 70
  • Tematów: 13
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Skąd wiesz, że to jest sprzeczne z prawami fizyki skoro do tej pory (jak już mówiłem) o grawitacji g***o wiemy ?


Skoro już jesteśmy w temacie ekskrementów: to g***o, które wiemy o grawitacji wystarczy żeby wiedzieć, iż nie uniesiesz się ani na milimetr siłą woli nawet jeśli jelita będą pełne gazów po grochówce lub kiszonej kapuście. :mrgreen:

To samo powiedziałby 100 lat temu człowiek o podróżach w kosmos, 200 lat temu o silnikach spalinowych i prądzie elektrycznym. Przeczytaj to co napisał Przemo....

@up
A co to jest logika? Co to jest zdrowy rozsądek? Przez takich jak ty do dzisiaj wierzylibyśmy że Ziemia jest płaska i jest w centrum wszechświata. Trzeba mieć otwarty umysł.

Użytkownik kj5 edytował ten post 05.08.2011 - 15:55

  • 3

#81

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Argument że coś jest nie możliwe dzisiaj w kontekście lewitacji jest kompletnie bez sensu. Nie wiesz co będzie za 2000 lat, albo i dalej nikt tego nie wie. Równie dobrze mogę napisać że nawet za milion lat nie będzie możliwa lewitacja siłą umysłu i ten argument będzie miał podobną wartość. A ciągle tylko widzę teksty: teraz może nie umiemy telepatii, lewitacji, jasnowidzenia ale za ileś tam lat dojdziemy do takiego poziomu rozwoju duchowego, że to wszystko będzie możliwe. Czyli jeśli to będzie możliwe to znaczy że będą się też musiały zmienić prawa fizyki. Czyli takie teorie są zupełnie nieweryfikowalne przy obecnym poziomie wiedzy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie za 10 lat a co dopiero mówienie o setkach lat.
  • 2



#82

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano



Skąd wiesz, że to jest sprzeczne z prawami fizyki skoro do tej pory (jak już mówiłem) o grawitacji g***o wiemy ?


Skoro już jesteśmy w temacie ekskrementów: to g***o, które wiemy o grawitacji wystarczy żeby wiedzieć, iż nie uniesiesz się ani na milimetr siłą woli nawet jeśli jelita będą pełne gazów po grochówce lub kiszonej kapuście. :mrgreen:

To samo powiedziałby 100 lat temu człowiek o podróżach w kosmos, 200 lat temu o silnikach spalinowych i prądzie elektrycznym. Przeczytaj to co napisał Przemo....

@up
A co to jest logika? Co to jest zdrowy rozsądek? Przez takich jak ty do dzisiaj wierzylibyśmy że Ziemia jest płaska i jest w centrum wszechświata. Trzeba mieć otwarty umysł.


Mylisz naukę z pseudonauką. Człowiek nie poleciał w kosmos dzięki lewitacji, silnik spalinowy nie działa dzięki medytacji a prądu elektrycznego nie generujesz wznosząc modlitwy do Zeusa.
  • 1

#83

Roger123.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bzdury chłopcze wygadujesz. Atom istniej niezależnie od tego czy na niego patrzysz czy nie. Coś tam usłyszałeś w filmie na youtube, przekręciłeś i źle powtarzasz. Nie udawaj specjalisty od fizyki kwantowej.


Tak ? Skąd ta pewność ? Skąd wiesz, że cokolwiek istnieje poza Twoim mózgiem ? Podaj mi chociaż jedną rzecz, która jesteś w stanie odczuć, że na 100% istnieje. W tym momencie czuje klawiaturę - tja - to tylko mózg interpretuje, że teraz mam to czuć, a ja nie mam pojęcia czy ona tam jest, bo nie widzimy NIC co jest na zewnątrz. Wszystko jest wewnątrz nas i nie ma ku temu żadnych zastrzeżeń.
  • 1

#84

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobry jesteś, naprawdę. Spójrz na swój komputer a po chwili zamknij oczy i przywal w niego głową. Jak poczujesz uderzenie do znaczy, że istnieje. A jeśli nic nie poczujesz, to twoja teoria jest prawdziwa.
A jak to cię nie przekona to weź aparat albo kamerą i ustaw ją skierowaną na komputer albo łóźko, włącz nagrywanie i wyjdź z pokoju. Potem jak wrócisz to zobaczysz że nagrały się te przedmioty a nie pusta przestrzeń i nicość.
Fizyka kwantowa dotyczy cząstek elementarnych takich jak atomy, elektrony, protony i wszystkie inne i bada relacje między nimi. Ale to co działa w fizyce kwantowej nie ma przełożenia na skalę makroświata. W naszym makro świecie działają prawa Newtona.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 05.08.2011 - 16:14

  • 1



#85

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ty się dokształć. Ta zasada nie mówi o tym o czym pisał roger. Chodzi o to że, cytuję:

Zasada nieoznaczoności mówi, że nie można z dowolną dokładnością wyznaczyć jednocześnie położenia i pędu cząstki. Odkryta i sformułowana przez Wernera Heisenberga w 1927 roku, jest konsekwencją dualizmu korpuskularno-falowego. Matematyczna postać zasady nieoznaczoności:


A nie o to, że jeśli na coś nie patrzymy to nie istnieje. Czyli istnieje tylko kiedy na to patrzymy.
Bo jeśli przyjąć rozumowanie rogera to można pójść dalej i zapytać czy dwa atomy też istnieją kiedy na nie nie patrzymy? A tysiąc atomów? A miliard atomów?

Kultury też mnie nie ucz bo sam jej nie masz. O czym świadczą powtarzane w kółko teksty ,,to jest tylko misianie" ,, pośmieję się z tego co napisałeś, wszystko" itp.

Edit down: Daruj sobie. Roger napisał bzdurę. Jeśli się nie skapowałeś że to jest bzdura to zacznij naukę od siebie. Bo ja przynajmniej orientuję się co nieco w fizyce kwantowej dlatego skapowałem się że to bzdura, w przeciwieństwie do ciebie.

Atom istnieje, nie ważne czy ktoś na niego patrzy. A goście z youtubikowych filmików mogą sobie gadać co innego.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 05.08.2011 - 16:44

  • 2



#86

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Filmiki i zdjęcia tutaj pokazane to EFEKT ILUZJONISTYCZNY. Nie mają NIC wspólnego z LEWITACJĄ.

Dowiedź proszę swoje wynurzenia. Bo jak na razie to tylko misiasz. :)

Wystarczyłoby zweryfikować gościa w warunkach laboratoryjnych wykluczających triki.


Może najpierw zweryfikuj, a później będziesz podawał wnioski płynące z weryfikacji.
Na razie zachowujesz się jak automat, który neguje wszystko, co jest niezgodne z programem jakiego został nauczony.


Twierdzisz, że na którymś ze zdjęć lub filmów ktoś faktycznie lewituje? Dowiedź tego a jeśli nie to tylko misiasz. :)

Więc nie mam negować tylko łykać jak leci... Czyli nie chodzimy na występy iluzjonistów tylko magików! Czary Panie!
  • 2

#87

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla myślących http://www.racjonali...anice.kwantowej
  • 2



#88

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja przynajmniej jestem uczciwy i nie piszę, że to prawda, a co najwyżej, że biorąc pod uwagę ekipę i warunki film wydaje się być autentyczny.


Stwierdzenie "wydaje się" wiele tłumaczy. Zacytuję żart:

Ostatni egzamin poprawkowy miało do zdania dwoje studentów, On i Ona. Profesor u którego zdawali egzamin chciał ich po prostu spławić, zadał więc im bardzo proste pytanie:
- Z jakiej tkanki jest zbudowany członek męski?
Ale aby się dobrze zastanowili dał mi 15 minut czasu, na odpowiedź. Po upływie tego czasu pyta się:
- Więc jak ? Co mi pani powie?
Studentka mówi:
- Sądzę że z tkanki kostnej.
Profesor:
- A pan co mi powie?
Student:
- Ja sądzę że z tkanki mięśniowej.
Profesor:
- Hm, no tak pan zdał, a pani się tylko zdawało! ;]

Użytkownik Goosfraba edytował ten post 05.08.2011 - 17:06

  • -2

#89

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

- Ja sądze że z tkanki mięśniowej.

A ja sądzę, że z ciał jamistych i ciała gąbczastego. Dawno temu się uczyłem, ale nie sądzę żeby przez 30 lat zmieniła się budowa męskiego członka. :)


Mnie też google działa ale nie o to w tym dowcipie chodziło.

>Wszystko
Świetny link!

Użytkownik Goosfraba edytował ten post 05.08.2011 - 17:29

  • -3

#90

kj5.
  • Postów: 70
  • Tematów: 13
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobry jesteś, naprawdę. Spójrz na swój komputer a po chwili zamknij oczy i przywal w niego głową. Jak poczujesz uderzenie do znaczy, że istnieje. A jeśli nic nie poczujesz, to twoja teoria jest prawdziwa.
A jak to cię nie przekona to weź aparat albo kamerą i ustaw ją skierowaną na komputer albo łóźko, włącz nagrywanie i wyjdź z pokoju. Potem jak wrócisz to zobaczysz że nagrały się te przedmioty a nie pusta przestrzeń i nicość.
Fizyka kwantowa dotyczy cząstek elementarnych takich jak atomy, elektrony, protony i wszystkie inne i bada relacje między nimi. Ale to co działa w fizyce kwantowej nie ma przełożenia na skalę makroświata. W naszym makro świecie działają prawa Newtona.

Jaką masz pewność że to tylko twój mózg generuje odpowiednie impulsy odpowiedzialne za "zmysł" dotyku, zapachu czy bólu? Wszystko oparte jest na impulsie elektrycznym więc jaki problem je podrobić? Już dzisiaj robi się operacje wszczepienia elektrod które stymulują odpowiednie nerwy tak że pacjent nie czuje głodu czy jego organy inaczej się zachowują.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych