Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 miejsc w których nie powinno cie być gdy upadnie dolar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Upadek dolara będzie jednym z największych wydarzeń w historii ludzkości. Będzie pierwszą katastrofą finansową która dotknie każdego człowieka na świecie. Cała ludzka aktywność kontrolowana jest przez pieniądze. Nasze mienie, nasza praca, żywnośc, rządy, nawet nasze związki z innymi ludzmi są powiązane z pieniędzmi. Żadna waluta w historii świata nie miała takiego wpływu na glob jak dolar. To jest de facto waluta całego świata. Upadek wszystkich innych walut jest niczym przy końcu żywota tej największej. Wszystkie inne kryzysy walutowe były regionalne a ludzie mogli chwycić się wtedy innych pieniędzy. Ten kryzys będzie globalny i pociągnie za sobą nie tylko dolara ale również pozostałe waluty. Kryzys walut pociągnie za sobą upadek WSZYSTKICH papierów wartościowych i aktywów. Mówimy o naprawdę poważnych konsekwencjach.

Dlaczego inwestorzy wykupują srebro na potęgę?

Dzięki globalizacji i wampirom z imperium anglo-amerykańskiego, dolar stał się światową walutą rezerwową. Wspiera gospodarkę światową w regulowaniu handlu zagranicznego (Petrodolary). Pieniądz ten przepływa przez londyńskie City (nie mylić z całym Londynem) i Nowy Jork. Napędza on korporacyjne wampiry wysysające światowe zasoby i bogactwa. Korporacje zajmują PRAWDZIWE wyznaczniki wartości, zasoby naturalne i siłe roboczą czerpiąc z nich olbrzymie dochody. Ten faszystowski, kolektywny model dostarcza pieniędzy dla ekonomii po to by opłacać wiecznie rozrastający się rząd federalny. Rząd dzięki temu rośnie, rośnie i obsadza stanowiska pracy swoimi sprzymierzeńcami, po to by kontrolować resztę społeczeństwa. Ostatecznie, nasz rząd zaczyna kontrolować inne kraje poprzez wojskowy kompleks przemysłowy.

Proces ten zostanie przerwany gdy nastąpi nieunikniony i matematycznie przewidywalny upadek dolara. Aby nasz oparty na długu pieniądz dalej funkcjonował, MUSIMY zwiększać ten dług każdego roku o wartośc długu i odsetek naliczonych w roku poprzednim lub wejdziemy w spirale deflacyjnej śmierci. Kiedy tworzą dług, tworzą też pieniądze. Kiedy dług zostaje spłacony, pieniądz jest niszczony. Gdyby spłacić wszystkie długi, możliwe że nie ostałby się nawet 1 dolar.

Jesteśmy w punkcie kiedy albo przestaniemy spłacać ten dług, świadomie lub nie, lub stworzymy więcej pieniędzy/długu aby kontynuować ten cykl. Nie możemy jednak robić tego w nieskonczonośc, dochodzimy do granicy gdzie działania te są coraz mniej skuteczne a nam grozi hiper-inflacja. Do stworzenia hiper-inflacji potrzebni nam są tylko dwaj aktorzy; Ostateczny Pożyczkodawca (FED) i Ostateczny Pożyczkobiorca (rząd USA). Ta dwójka może wysadzić cały ten system i zapewne to zrobi. Wg. mnie czekają teraz na kolejny kryzys finansowy i deflacje, a wtedy odpalą prasy drukarskie. Ten kryzys jest tuż tuż, zacznie się pod koniec lata lub na jesień. Wszelkie środki nadzwyczajne są już zużyte. Prawda jest taka że ŻADEN z powodów kryzysu w 2008 nie został usunięty. Jedyną różnicą jest to, że zamiast problemów korporacji, dzisiaj mamy problemy państw. W tym filmie Grecja zagra rolę Lehman Brothers a USA zagrają AIG. Problem w tym że ani nie ma gdzie utopić zamordowanego ciała ani nie ma światowego rządu który mógłby przyjąć na siebie ten dług… teraz nie ma. Jak jednak wiemy: Problem-Reakcja-Rozwiązanie…

To doprowadza mnie do top 5 miejsc gdzie absolutnie nie powinniśmy być w momencie upadku dolara.

1. Izrael- Ta anglo-amerykańska, imperialna przedłużka na Bliskim Wschodzie powstała dzięki najpotężniejszej rodzinie na świecie, Rotszyldom, w 1917. Deklaracja Balfoura mówiła o powstaniu Syjonistycznego Izraela lata przed wybuchem II wojny światowej. Izrael nie jest zbyt dobrym sąsiadem muzułmańskich narodów i zawsze miał za sobą dwóch największych osiłków do obrony. Gdy załamię się dolar, Stany Zjednoczone będą mieć za dużo na głowie by przejmować się tak nie-strategicznym (?) kawałkiem ziemi. To osłabi pozycje Izraela i to w momencie gdy zacznie robić się naprawde gorąco. Ten mały wycinek pustynnej krainy może nie wytrzymać ekonomicznej rzeczywistości importu żywności i paliwa, ani politycznego problemu bycia otoczonym przez nieprzychylnych muzułmanów.

To już oficjalne: ludzie uciekają z Izraela


2. Południowa Kalifornia - Kraina owoców i orzechów zamieni się w płonące Los Angeles i pole bitewne. 20 milionów ludzi upchanych na tym obszarze nie ma wody a zatem i z żywnością może być problem. Dorzuć do tego ogromne dysproporcje w zamożności obywateli i sąsiedztwo kraju rządzonego przez kartele narkotykowe a zobaczysz że to nie wygląda dobrze. Skoro widzieliśmy zamieszki z powodu Rodney Kinga, co będzie się działo gdy zniszczenie dolara zablokuje transport żywności i paliwa? Ludzie będą zdesperowani i będą robić szalone rzeczy, zwłaszcza że mnóstwo z nich jedzie teraz na antydepresantach. Skoro nie będą przywozić żarcia i paliwa, to chyba Zoloftu też nie? W momencie gdy świat tych ludzi rozpadnie się na części im zabraknie umiejętności poradzenia sobie z nową sytuacją. Jeśli ludziom takim zbyt szybko odbierze się dragi, mogą się załamać a to z kolei pociągnie za sobą tysiące strzelanin i samobójstw.

3. Anglia- Kraina Wielkiego Brata i byłe Imperium handlu niewolnikami i narkotykami będzie cierpieć i to mocno. Angielska flegma którą Brytyjskie Elity zakorzeniły swej owczarni nie będzie już działać gdy Brytyjczycy eksplodują. Ludzki charakter potrafi ponieśc ofiare i zjednoczyć się przeciwko zagranicznemu wrogowi, ale co gdy twoim wrogiem zawsze były elity? Anglo-Amerykańskie Imperium może posłużyć się kolejną operacją fałszywej flagi aby odwrócić uwage swej populacji, jak było z Emmanuelem Goldsteinem w 1984, jednak ja czuje że ten kryzys rozpocznie się zanim tego dokonają. To skieruje oczy wszystkich na Brytyjskie Elity jako na głównych winowajców tej katastrofy. Widzieliśmy już jakie burdy robią tam kibice. Co się stanie gdy wyspy z małymi zapasami żywności zostaną odcięte od świata?

4. Nowy Jork- Kolejny duży obszar miejski żyjący zbyt dostatnio dzięki ujeżdzaniu dolarowej świni. Wyprowadziłem się NYC w 2008. Nie ma wątpliwości co do tego że zamożność Nowego Jorku, New Jersey i Connecticut pochodzi bezpośrednio z Wall Street. Oszczędności i inwestycje całego kraju i większości świata przepływają przez tą finansową stolice globu. Gdy świat obudzi się z tego gigantycznego, finansowego oszustwa, to doprowadzi do zniszczenia tego miasta. Będzie to miało ogromny wpływ na lokalną ekonomię, podczas gdy ludzie bujający się Mercedesami zaczną nagle zastanawiać się skąd wytrzasnąć coś do jedzenia.

5. Waszyngton D.C.- Polityczna zapaść rządu federalnego dokona dużych zniszczeń w lokalnej ekonomii zżeranej przez inflacje. Podczas gdy coraz więcej stanów godzi się na uznanie federalnej kontroli, rząd nagle straci swoją władze i znaczenie w czasie gdy cały świat będzie cierpiał od ekonomicznego odpowiednika huraganu Katrina. Pieniądz który tworzyli i wydawali będzie bezwartościowy a pensje ich urzedników wyparują. Miliony ludzi które dotąd żyło dzięki zmuszaniu innych do oddawania im swoich pieniędzy, odkryją że prawdziwa siła zawsze leżała na poziomie lokalnym. Potężna decentralizacja będzie odpowiedzią na szaloną globalizację (Jak widać autor artykułu jest dość optymistycznie nastawiony do przyszłości. Czyżby nie wiedział o obozach FEMA? -Rad).

“Możesz ignorować rzeczywistość, ale nie możesz zignorować konsekwencji ignorowania rzeczywistości.” -Ayn Rand

Konkludując, miejsca które czerpały najwięcej z paradygmatu dolara, będą najprawdopodobniej najgorszymi miejscami do życia w trakcie kryzysu. Wielu z was czytających ten artykuł zignoruje go, ale reszta upewni się że upadek dolara nadchodzi, jest fizycznie nieunikniony. Nie będziemy mieć tyle farta by przejść obok tego tak jak w 2008, wtedy to był problem korporacji. Tym razem będzie to problem naszych krajów, problem globalny(…) Pytanie o paradoks: Co się stanie gdy niepowstrzymana siła napotka na obiekt nie do ruszenia? Niedługo się o tym przekonamy, gdy tylko nieograniczony pieniądz zderzy się z bardzo ograniczonym światem.

http://wykluczeni.info/
  • 6



#2

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podobną sytuację mamy z euro, każdy kraj, który przyjął tę walutę boryka się teraz z olbrzymimi problemami finansowymi, wystarczy spojrzeć na Włochy czy Hiszpanie, nie wspominając już o Grecji.A propos Grecji, obecnie nie widzę żadnych perspektyw dla tego kraju, UE już o to zadbała.Do Grecji ma wpłynąć 90 mld euro, ale pod warunkiem sprzedaży wszelkiego dobra państwowego oraz drakońskich cięć budżetowych, cały ten zabieg ma oddalić widmo bankructwa na kilka miesięcy, ale co potem ? Ano potem cykl ma się powtórzyć, kolejne cięcia w zamian za kolejną pożyczkę od UE, problemem nie tylko będzie ogromny dług Grecji, ale "prywatyzacja" całego kraju, która poważnie naruszy suwerenność tego kraju.A teraz wyobraźcie sobie taką samą sytuację ale tym razem w USA...
  • 1



#3

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki globalizacji i wampirom z imperium anglo-amerykańskiego, dolar stał się światową walutą rezerwową.


Dolar stal sie waluta swiatowa, poniewaz USA nie brala czynnego udzialu w IIWŚ, wyniszczone wojna kraje zadluzyly sie u nich nie majac czym splacac, wiec USA sciagala swoje naleznosci w zlocie. Dzieki temu wiekszosc swiatowego zlota trafila do zjadaczy hamburgerow, ktorzy utworzyli MFW a dolara wypromowali jako walute swiatowa.

Kazdy kraj bedac na ich miejscu skorzystalby z tej sytuacji, nie trzeba chyba pisac jakie plusy daje wlasna waluta jako pieniadz swiatowy.

Użytkownik tybysh edytował ten post 30.06.2011 - 10:41

  • 0

#4

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak to nie brała czynnego udziału ? A co z 6 czerwca 1944, kiedy amerykanie otworzyli front zachodni, co z operacją husky, co z wojną na Pacyfiku ? Amerykanie w czasie wojny sami byli w głębokim kryzysie, dopiero po wojnie zaczęli pompować omawiane tutaj dolary w "nowy świat".
  • 0



#5

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A propos Grecji, obecnie nie widzę żadnych perspektyw dla tego kraju, UE już o to zadbała

Dude, możesz mi wyjaśnić jak co unia takiego zrobiła żeby potwierdzić to co mowisz? Bo za przeproszeniem pieprzysz głupoty. Hiszpania, Irlandia,Portugalia i Grecja kilka lat temu podczas sztucznej hossy zadłużyli się na potęgę przez socjalistyczne rządy i zero dyscypliny finansowej ważąc sami sobie tego piwa.

Użytkownik Musk edytował ten post 30.06.2011 - 10:55

  • 0

#6

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mówię o obecnej sytuacji, Grecja wpadła w błędne koło za które odpowiedzialna jest Unia Europejska.Grecji zostało postawione ultimatum 90 mld euro w zamian za horrendalne cięcia budżetowe, wszystko było by cacy gdyby nie to że za parę miesięcy znowu trzeba będzie skorzystać z zapomogi od UE, ale znowu nie za darmo, tak źle i tak nie dobrze.A że grecy są sami sobie winni to już inna sprawa.
  • 1



#7

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znowu nie odpowiadasz na moje pytanie. Co takiego zrobiła unia!? (żebyś nie przegapił pytania) Ja post wyżej napisałem dlaczego Grecja bankrutuje a ty jestes totalnym ignorantem i olewasz to unikając odpowiedzi.

Proponuje przenieść dyskusje do tematu http://www.paranorma...-oczach-europy/ .

Użytkownik Musk edytował ten post 30.06.2011 - 11:17

  • 0

#8

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro kolega nie czyta całych komentarzy powiem jeszcze raz innymi słowami.UE stawiając Grecji takie warunki uzależniła od siebie ten kraj, teraz Grecja albo zbankrutuje, albo będzie musiała spłacać ogromny dług, który będzie coraz większy bo na tych 90 mld się nie skończy.Grecja może teraz wybierać albo śmierć natychmiastowa (bankructwo), albo powolne umieranie (spłacanie długu).
  • 2



#9

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to nie brała czynnego udziału ? A co z 6 czerwca 1944, kiedy amerykanie otworzyli front zachodni, co z operacją husky, co z wojną na Pacyfiku ? Amerykanie w czasie wojny sami byli w głębokim kryzysie, dopiero po wojnie zaczęli pompować omawiane tutaj dolary w "nowy świat".


Porownaj sobie straty innych nacji to zobaczysz o czym mowie.
  • 0

#10

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

UE stawiając Grecji takie warunki uzależniła od siebie ten kraj

Jakie warunki! Przecież unia nie kazała Gregom sie zadłużać! Potrafisz odpowiedzieć na pytanie? Bo widze, że to nie ma sensu jak ty piszesz byle co i wymyślasz sobie co ci tylko do głowy przyjdzie.
  • -1

#11

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A propos Grecji, obecnie nie widzę żadnych perspektyw dla tego kraju, UE już o to zadbała.Do Grecji ma wpłynąć 90 mld euro, ale pod warunkiem sprzedaży wszelkiego dobra państwowego oraz drakońskich cięć budżetowych


Proszę bardzo, cytat z mojego pierwszego komentarza

http://www.bankier.p...rm-2360729.html

http://www.forbes.pl...-reform,16242,1

Użytkownik Templariusz edytował ten post 30.06.2011 - 11:52

  • 0



#12

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak bardzo chciałbym przeklną niestety nie moge...
Mój post nr 7

Co takiego zrobiła unia!?

Specjalnie podkreśliłem, pogrubiłem, kopnąłem i napisalem w nawiasie żebyś nie przegapił a ty i tak to olałeś. Od godziny pytam sie ciebie co takiego unia zrobiła, że Grecja i inne kraje wpadły w kryzys.

@UP
Ja to wiem i każdy to wie, że Grecja juz nie ma szans ale to nie jest odpowiedz na pytanie jakie ci zadałem.

Z tobą nie ma co pisać, jesteś totalnym ignorantem, wymyślasz sobie przyczyny bez potwierdzenia, odchodzisz od tematu.
To był ostatni mój post w twoją strone.

Użytkownik Musk edytował ten post 30.06.2011 - 12:09

  • 0

#13

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Człowieku zanim rozpocząłeś tę dyskusje powinieneś przeczytać DOKŁADNIE mój pierwszy post, wcale nie powiedziałem że to unia jest odpowiedzialna za kryzys w Grecji (usiłowałeś mi wmówić że to właśnie powiedziałem), powiedziałem że przez UE Grecja nie ma perspektyw, jako uzasadnienie podałem warunki jakie postawiła unia, w zamian za zapomogę, skrytykowałem to, skrytykowałem także greków za to że sami są sobie winni

A że grecy są sami sobie winni to już inna sprawa.

Prościej już nie mogłem powiedzieć że według mnie mnie to nie unia a grecy są winni kryzysu.Następnie doczepiłeś się tych warunków, które przedstawiłem kilka razy, podałem linki do artykułów, które wyraźnie mówiły o ultimatum dla Grecji, ale Ty zacząłeś wmawiać mi iż sam sobie to wszystko wymyśliłem.Następnym razem gdy rozpoczynasz jakąś dyskusje dokładnie czytaj komentarze swojego oponenta, i staraj się go szanować bo nazywając mnie "totalnym ignorantem" i wmawiając mi że powiedziałem coś zupełnie innego pokazujesz na jakim jesteś poziomie.
  • 0



#14

Pisaq.
  • Postów: 283
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Templariusz nigdzie nie napisał, że unia odpowiada za kryzys, tylko że unia przedstawiła Grecji propozycję nie do odrzucenia. Coś w stylu: mieszek albo życie et cetera, et cetera... Wszyscy zgodzimy się że były lepsze wyjścia z tej sytuacji, a jedyne przedstawione są tak naprawdę wpadnięciem z deszczu pod rynnę. Poza tym inaczej by to wyglądało, gdyby unia pozwalała zachować równoległą, państwową walutę swoim państwom członkowskim.
  • 2

#15

goompas.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak bardzo chciałbym przeklną niestety nie moge...
Mój post nr 7

Co takiego zrobiła unia!?

Specjalnie podkreśliłem, pogrubiłem, kopnąłem i napisalem w nawiasie żebyś nie przegapił a ty i tak to olałeś. Od godziny pytam sie ciebie co takiego unia zrobiła, że Grecja i inne kraje wpadły w kryzys.

http://siedmiorog.pl/k495_elementarz_pierwszoklasisty_
Przy da ci się, są tam podstawy czytania ze zrozumieniem.

Co jest najlepszym motorem dla gospodarki w czasie kryzysu? Tak, wojna :)

Użytkownik goompas edytował ten post 30.06.2011 - 16:41

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych