Skocz do zawartości


Zdjęcie

O to dlaczego Żydzi gardzą ludźmi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

#211

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ciekawy fragment z JKM

16 maja w Warszawie odbył się II Kongres Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Rewindykacyjnych. Jehuda Evron był na nim przedstawicielem Komitetu Zadośćuczynienia ofiarom Holokaustu. Domagał się on, aby Żydom (lub ich spadkobiercom), którzy utracili swoje nieruchomości, zwrócić je na dokładnie tych samych zasadach, jakich Państwo Polskie będzie je w przyszłości zwracać obywatelom obrabowanym przez hitlerowców i stalinowców. O ile taka prośba jest logiczna, wszak wynika w istocie z prawa własności, o tyle bardzo niepokojąca jest rzecz inna. Po sali paradowało jednak także indywiduum postuljące oddanie mienia po wszystkich zmarłych w Polsce Żydach jakimś organizacjom żydowskim (głównie z USA)

Oto Pan Koloman Sultanik (v-ce prezes Światowego Kongresu Żydów), na łamach Rzepy komentuje to tak: " Ci ludzie nie zostali zgładzeni za to, że byli Polakami, ale za to, że byli Żydami. Ich własność powinna więc wrócić do Żydów". Reakcja na te słowa pokazuje do jakiego absurdu urosło pojęcie antysemityzmu. Oto zamiast popukać się w czoło i wyśmiać p. Sultanika część mediów poważnie zastanawia się nad tymi roszczeniami? Dlaczego? to proste, bo chodzi o Żydów.

..i to właśnie jest rasizm. Jeżeli poważnie traktujemy absurdalne pretensje tylko dlatego, że zgłaszają je Żydzi to coś jest nie tak. Filo-semityzm jest tak samo rasizmem jak anty-semityzm.

Najgorsze, że ten numer może im się udać, a chodzi o 65 mld zł.Już kilka razy tym hucpiarzom udało się to i owo zagarnąć.
  • 7



#212

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

GAZETA WYBORCZA WSZĘDZIE WIDZI ANTYSEMITYZM


Gazeta Wyborcza” od kilkunastu miesięcy prowadzi paranoiczną akcję medialnego nadymania incydentalnych zdarzeń, które jej redaktorom wydają się antysemickie. Po opisaniu zdarzenia zwykle redaktorzy gazety uruchamiają zaprzyjaźnione instytucje w rodzaju rozmaitych stowarzyszeń walczących z „antysemityzmem i homofobią”, które donoszą na osoby piętnowane przez „GW” do prokuratury. Czasem zresztą redaktorzy gazety sami są donosicielami. W efekcie gazeta, która podobno opowiada się za wolnością słowa zmienia się w głównego cenzora III RP.

W minionym tygodniu „GW” rwała szaty z powodu wydarzenia, do którego doszło w liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Żeby było śmieszniej, zdarzenie to
miało miejsce… prawie rok temu. Kilku uczniów mierzyło tam głowy i nosy kolegów, sprawdzało kształt uszu i robiło notatki, co miało wyglądać na badania rasowe. Dziennikarze „GW” zwietrzyli trop. W ich przekonaniu mierzenie nosów = antysemityzm wypity z mlekiem matki = Holokaust, za który obok „nazistów” odpowiadają Polacy, czego dowiódł Jan Tomasz Gross.

Ruszyli więc śmiało do walki. Najpierw zaatakowali dyrekcję szkoły, żądając wyjaśnień. Potem przepytali na tę okoliczność rozmaitych „specjalistów”, którzy dokonali solennej krytyki ucznia. Z kolei w tekstach opublikowanych z tej okazji zaczęli snuć rozmaite rozważania w stylu „kto pozwolił uczniowi przynosić czasopisma prawicowe do szkoły”, „dlaczego w porę nikt nie zareagował” itp.

Dyrektor szkoły tłumaczył natarczywemu dziennikarzowi „GW”, że to głupi żart. Uczniowie mieli właśnie lekcje o Holokauście, usłyszeli o badaniach rasowych i zaczęli się w nie bawić. Wychowawczyni stwierdziła, że w klasie nie ma problemu antysemityzmu, co potwierdza także ankieta przeprowadzona w klasie, podejmująca kwestię atmosfery w szkole. Rada Pedagogiczna przyjęła zapis, że wydarzenie miało charakter epizodyczny i było żartem. Sprawę bada Małopolskie Kuratorium Oświaty. Jednak „GW” nie odpuszcza. Twierdzi, że rodzice domagają się wyciągnięcia ostrzejszych konsekwencji wobec ucznia. Na jego niekorzyść ma także przemawiać fakt, że uczy się bardzo dobrze, a więc powinien wiedzieć, co robi. Kuratorium oświaty już wysłało wizytatora do szkoły z zamiarem przywołania młodzieńca do porządku.

W artykule wypowiada się także Tomasz Wojciechowski – psycholog i prezes fundacji na rzecz bezpieczeństwa i współpracy w szkole Falochron. Ocenia, że uczniowie, którzy szerzą treści antysemickie, powinni ponosić odpowiedzialność, a władze szkoły nie powinny nazywać takich wydarzeń „głupim żartem” czy „wygłupem”.

Inny przypadek. W ostatnich dniach został skazany na prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie przez pół roku kibic Resovii. Sąd stwierdził, że podczas derbów Rzeszowa 20-letni Mirosław Ch. brał udział w rozwijaniu „antysemickiego” transparentu z napisem „Śmierć garbatym nosom”. Inny szalikowiec został uniewinniony, gdyż sąd nie ustalił „działania z zamiarem bezpośrednim”. Prokuratura zapowiada jednak odwołanie się od uniewinnienia. Nikt przy tym nie bierze pod uwagę, że stwierdzenie „Śmierć garbatym nosom” na plakacie, nawet jeśli je odczytywać jako propagowanie jakichś poglądów, w gruncie rzeczy ma mało wspólnego z Żydami, gdyż nie jest przecież przeciwko nim skierowane. W istocie użycie tego hasła można porównać do użycia sformułowania „judzić” czy „cyganić”. Ciekawe, czy niedługo i na używanie takich określeń dziennikarze „GW” zaczną donosić. Oczywiście i tę sprawę podkręcała „GW”.

Z kilku tekstów opublikowanych na ten temat wynika, że najlepiej by było, gdyby każdy, kto tylko odważy się coś powiedzieć o Żydach czy w kontekście, który dziennikarze „GW” uznają za „antysemicki”, automatycznie trafiał za kraty.

W zeszłym tygodniu odbyła się też kolejna rozprawa w sprawie o „antysemityzm”, którą rozkręciła „GW” przeciwko lubelskiemu publicyście Grzegorzowi Wysokowi. – „Kluczowe dla ustalenia, czy lubelski publicysta narodowy dopuścił się przestępstwa znieważania narodu żydowskiego, okazuje się rozstrzygnięcie, na ile obraźliwy był użyty przez niego cytat z »Przygód dobrego wojaka Szwejka«” – cytuje relacje lokalnego pisma Grzegorz Wysok, lubelski publicysta i wydawca „Biuletynu”, posądzony o szerzenie treści antysemickich. – Po blisko trzech latach od opublikowania „Biuletynu”, lokalnego pisma środowisk nacjonalistycznych, mało kto pamięta już, jak i dlaczego wybuchła afera nieuchronnie kojarząca Lublin z ograniczeniami w korzystaniu z wolności słowa – dodaje. Grzegorz Wysok podaje, że nawet składający wówczas powiadomienie o popełnieniu przestępstwa redaktor Karol Adamaszek z „Gazety Wyborczej” był przekonany podczas kolejnego posiedzenia sądu w dniu 24 maja, że wcale doniesienia nie składał. – To jest jakaś farsa. Gdzie jest wolność prasy? Jak można marnować tyle czasu i pieniędzy podatników na takie sprawy? – oburzała się cytowana przez lokalną gazetę była radna miejska, ku swemu zdziwieniu wezwana na świadka, podobnie jak 30 pozostałych rajców.

Podczas przesłuchania radni zasłaniali się głównie niepamięcią, wynikającą z upływu czasu. Mówili także, że nie przykładają wagi do rzekomej afery rozdmuchanej niegdyś
przez radnego Pawła Bryłowskiego z PO. Na kolejnych posiedzeniach przesłuchanych zostanie jeszcze 33 świadków. – Jeśli na przykład eks-prezydent Kwaśniewski czuje się urażony, to przecież może wystąpić wobec mnie z powództwem cywilnym, a do czytania „Biuletynu” nikogo nie zmuszałem – twierdził redaktor Wysok.

Dla wydawcy „Biuletynu” zaskakujące było to, że redaktor „GW” wyparł się tego, że to on zawiadomił policję i rozdmuchał aferę. – Próbowałem go podpytywać, czy była jakaś narada w „Gazecie Wyborczej” na ten temat i z kim to konsultował. Jednak redaktor konsekwentnie szedł w zaparte, że nic nie pamięta – opisuje Grzegorz Wysok.
– Powołałem się także na decyzję prokuratury podjętą przed laty w sprawie Henryka Pająka. Umorzono śledztwo przeciwko niemu, tylko że doszło do tego w innej sytuacji politycznej, za ministra Zbigniewa Ziobry. Prokuratura powołała się na taką klauzulę, że publikowanie w książce czy czasopiśmie nie może być uznane za działanie w sferze publicznej. Publicznie to znaczy za pośrednictwem plakatu czy poprzez przemówienie. Jeżeli coś jest w gazecie czy książce, nikt nie ma obowiązku czy konieczności czytania. Na tej podstawie prokuratura umorzyła sprawę – dodaje. Grzegorz Wysok przedłożył sądowi ten precedens jako dodatkową linię obrony. – Niezależnie od tego, jakie treści są w „Biuletynie”, nie można ich uznać za publiczne – stwierdził. Najbliższe posiedzenie sądu w Lublinie odbędzie się 4 lipca. Przesłuchiwani będą kolejni radni lubelscy, a później świadkowie obrony zgłoszeni przez Grzegorza Wysoka… (Rafał Pazio)

http://nczas.home.pl...zety-wyborczej/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój komentarz : Niedługo za opowiedzenie kawału antyżydowskiego będzie się wędrowało za kratki, lub w najle-
pszym przypadku obowiązywać będzie wysoka grzywna finansowa,albo jeszcze lepiej - nazwisko delikwenta,
który ośmielił się na podobne przestepstwo zostanie ujawnione w mass-mediach,a on sam zostanie zmuszony do publicznej pokuty.
  • 9



#213 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Moj Komentarz
Porozklejajmy jak najwiecej plakatow o tresci "smierc garbatym nosom" bo to wedlug Ciebie wcale nie jest antysemickie. Jak rowniez pomierzmy nosy kolegom w pracy, no zeby udowodnic, ze tymi [...] Zydami sa. Calosc artykulu, lacznie z komentarzen wcale ale to wcale nie jest antysemicka.
Podziwiam Cie kolezanko Kpiarz, ale przedewszystkim za oblude.
Zakladam tez, ze Twoj nos jest prosty?
Bardzo smieszne...

Domyślam się, że nie chodziło o chorych na cholerę... ;) Dlatego proszę o postrzymywanie się przed używaniem tego typu wyrazów.
Aquila

  • -7

#214

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Koleżanko MEG, jak zapewnie wiesz, garbate nosy były cechą Żydów / i to nie wszystkich / , przed wojną. Po wojnie,
gdy narody całego swiata się wymieszały, garbaty nos jest rzadkością i nie zawsze może świadczyć o przynależno-
ści danej osoby do narodu wybranego. Czy jestem obłudnikiem ? Watpię, bo inaczej nie udzielałabym sie w tym
watku.

To,że Polską żądzą Żydzi, dla nikogo nie jest nowiną. Najlepszy przykład, to strach przed opowiadaniem w pracy
kawałów antyżydowskich. Kiedyś nie było takich watpliwości i żarty sypały się równo.
Za komuny, kawały antykomunistyczne i antysowieckie też opowiadało się tylko i wyłącznie w "swoim" towarzys-
twie.Inaczej lądowało się na dywaniku u dyrektora lub u "smutnych panów" w wiadomym budynku.
  • 7



#215 Gość_karlik

Gość_karlik.
  • Tematów: 0

Napisano

A samo powiedzenie: " Ja nie lubię zydów " jest już anty-semityzmem, bo w końcu rani uczucia?
  • 3

#216 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

4.17 Nie zamieszczaj wypowiedzi szerzących nienawiść rasową, obraźliwych dla cudzych uczuć religijnych, nawołujących do przemocy, godzących w cudzą godność, naruszających cudzą prywatność itp

A co jest w Twoim artykule?

"smierc garbatym nosom"

Nastepnie

4.19 Każdy Użytkownik Forum ma prawo do własnych poglądów i własnego zdania, o ile nie narusza polskiego prawa, regulaminu Forum lub nie godzi w dobro osób trzecich.

Dlaczego obluda? Bo ewidetnie szerzysz nienawisc rasowa/antysemityzm ale brak Ci odwagi powiedziec glosno : Jestem antysemita!
Mam takie same prawa na tym forum i takie tresci wlasnie rania moje uczucia!
Zdaje sie ze regulamin przewiduje to,a Twoje wypowiedzi sa niezgodne z obowiazujacymi na forum normami.
  • -7

#217

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ależ, MEG, jak ja mogę o sobie powiedzieć antysemita, skoro duzym szacunkiem darzę ludzi takich jak Norman
Finkelstein, Israel Szahak, Noam Chomsky, Israel Finkelstein i inni. Wymienieni przeze mnie na pewno są Żydami,
nie wypierali się tego nigdy. Poza tym również szanuję Arabów, którzy również są Semitami. Nie, nie jestem
antysemitą.
  • 4



#218 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ten Twoj szacunek widac w poscie 215.
Temat jest w dziale"teorie spiskowe", moge zrozumiec kogos takiego jak Franek, lub Radoslaw bo jest to ich dzialka, ale i moja, poniewaz ja rowniez naleze do zwolennikow teorii spiskowych. Za to pani Kpiarz juz do nich nie nalezy. Moge starac sie zrozumiec kolegow i wytlumaczyc sobie jak bardzo lezy im na sercu walka ze spiskiem, ale nie czysty rasizm. Co wiec za tem robisz w tym dziale oprocz szerzenia rasizmu kolezanko?
Post 215 w zadnym wypadku Drogi Aquilo, nie dotyczy ani teorii spisku, ani tez tematu. Jest w tej tresci jedynie rasistowskie nasmiewanie sie z zydowskiego pochodzenia. Z jednej skrajnosci w druga, teraz to bedziemy biegac do chirurgow plastycznych na korekte nosa, zeby nas czasem nie posadzono o przynaleznosc do tego narodu.
Powiedzialam zaklamanie i obluda i zadnej tresci o tematyce zgodnej z tytulem.
Jak widze z regulaminu tez sobie jaja robicie.
  • -4

#219

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Post 215 w zadnym wypadku Drogi Aquilo, nie dotyczy ani teorii spisku, ani tez tematu. Jest w tej tresci jedynie rasistowskie nasmiewanie sie z zydowskiego pochodzenia.


W żadnym wypadku nie jestem antysemitą, ba - jestem nawet czuły na antysemityzm, ale tutaj naprawdę nie mogę dopatrzyć się niczego co byłoby warte ostrzeżenia czy nawet upomnienia. To wyrażenie opinii, ocena wydarzeń itp, a nie rasistowskie naśmiewanie się - przynajmniej w mojej ocenie. Dlatego proponuję nie szukać oskarżeń, powrócić do tematu, a wszelkie tego typu uwagi kierować przez raporty.
  • 0



#220

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To,że Polską żądzą Żydzi, dla nikogo nie jest nowiną

No to niestety muszę cię rozczarować, bo dla mnie jest. :) Chciałbym się zapoznać z jakimiś dowodami i informacjami na ten temat - jeśli ktoś takowe posiada, proszę o link. Absolutnie nie podważam tej teorii, po prostu za mało wiem na ten temat i nie mam zdanie w tej sprawie :) więc należałoby sobie zdanie wyrobić. Wiem, że niektórzy politycy pochodzą z rodzin Żydowskich, jak np. Jerzy Urban, czy Geremek, ale stwierdzenie, że Żydzi rządzą Polską jest dla mnie, przynajmniej na razie, niezrozumiałe.

I jeszcze takie pytanko - ile w Polsce jest Żydów?? Bo na stronie MSW można przeczytać, że niewiele ponad tysiąc: http://www2.mswia.go...=61&id=37#zydzi a słyszałem też opinie, że kilkaset tysięcy. To jak w końcu jest?
  • 2



#221

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[b]Koleżanko Meg[/b]
Temat jest w dziale"teorie spiskowe", moge zrozumiec kogos takiego jak Franek, lub Radoslaw bo jest to ich dzialka, ale i moja, poniewaz ja rowniez naleze do zwolennikow teorii spiskowych. Za to pani Kpiarz juz do nich nie nalezy. Moge starac sie zrozumiec kolegow i wytlumaczyc sobie jak bardzo lezy im na sercu walka ze spiskiem, ale nie czysty rasizm. Co wiec za tem robisz w tym dziale oprocz szerzenia rasizmu kolezanko?



Jestem jak najbardziej zwolenniczką teorii spiskowych. Wypowiadałam się w kilku tematach z tego działu, niektóre
wątki założyłam sama i jest to dział jak najbardziej dla osób takich jak ja.
Post 215 jest w prawie całości wklejony / oprócz mego komentarza, który oddzieliłam od reszty artykułu przerywaną kreską / z poczytnego portalu "Najwyższy czas !" Janusza Korwina-Mikke. Na pewno nie jest to portal antysemicki,
a poziom zawartych tam artykułów jest wysoki. Jeżeli treśc tego artykułu godzi w Twą godność osobistą, to zwróć
się bezposrednio z uwagami do autora tego artykułu. Link podałam w poscie 215.

Domino
Chciałbym się zapoznać z jakimiś dowodami i informacjami na ten temat - jeśli ktoś takowe posiada, proszę o link. Absolutnie nie podważam tej teorii, po prostu za mało wiem na ten temat i nie mam zdanie w tej sprawie :) więc należałoby sobie zdanie wyrobić. Wiem, że niektórzy politycy pochodzą z rodzin Żydowskich, jak np. Jerzy Urban, czy Geremek, ale stwierdzenie, że Żydzi rządzą Polską jest dla mnie, przynajmniej na razie, niezrozumiałe.

I jeszcze takie pytanko - ile w Polsce jest Żydów?? Bo na stronie MSW można przeczytać, że niewiele ponad tysiąc: http://www2.mswia.go...=61&id=37#zydzi a słyszałem też opinie, że kilkaset tysięcy. To jak w końcu jest?


Wikipedia podaje :
Polska społeczność żydowska oceniana jest obecnie na liczącą od 8 do 12 tys. członków, choć liczba osób mających żydowskie korzenie, ale nie związanych z judaizmem czy kulturą żydowską, może być kilkakrotnie większa.

Natomiast na resztę Twych watpliwości niech odpowie ten artykuł z portalu PARDON :
http://www.pardon.pl...ch_6_milionow/7
  • 1



#222

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak chodzi o słowo "żyd" w odniesieniu do piłki nożnej to nabrało ono pejoratywnego znaczenia. Niektóre drużyny są historycznie "żydowskie" co nie ma obecnie nic wspólnego z Żydami. Kibice Wisły Kraków nazywają Cracovię żydami i rzucają pogróżki pod ich adresem.

Jednak gdy Wisła grała z Beitarem Jerozolima to nie doszło do najdrobniejszego antysemickiego incydentu. Trener Beitaru był pod ogromnym wrażeniem miłego przyjęcia i życzył Wiśle sukcesów w dalszych rozgrywkach, co niestety się nie spełniło. W tej samej Wiśle gra Maor Melikson z Izraela, który jest ulubieńcem kibiców.

Może niech na temat antysemityzmu wypowie się on sam:

Melikson: Antysemityzm? G... prawda!

Maor Melikson już za kilka dni powinien zostać piłkarzem Wisły Kraków. Jak przyznał w rozmowie z Super Expressem sam zawodnik, wiele osób przestrzegało go przed wyjazdem do Krakowa ze względu na antysemityzm. - Moi znajomi powiedzieli mi jednak, że to g... prawda - mówi piłkarz.

- To prawda, że izraelskie media odradzają ci transfer do Wisły, pisząc, że to najbardziej antysemicki klub w Polsce?
- Prawda, wszyscy pytają mnie, po co mi ten transfer, skoro tam nie lubią Żydów. Ale ja się nie boję, bo rozmawiałem z przedstawicielami Wisły na ten temat. Pytałem też moich znajomych, którzy dobrze znają Polskę. Wszyscy powiedzieli mi, że to g... prawda, że mogę mieć w Wiśle kłopoty dlatego, że jestem z Izraela. Po tych rozmowach nie mam obaw.

- Jesteś reprezentantem Izraela, ale w polskiej lidze nie będziesz grał jako cudzoziemiec...
- Tak, bo jestem obywatelem Izraela i... Polski. To dzięki mojej mamie, Rebece, która urodziła się w Polsce, a potem z rodzicami wyjechała do Izraela.

- I jak mama zareagowała na to, że zagrasz w Polsce?
- Bardzo się ucieszyła, obiecała, że będzie mnie często odwiedzać. Mama dobrze mówi po polsku. Gorzej ze mną. Umiałem tylko powiedzieć "dzień dobry", ale już... zapomniałem.

- Dlaczego polska liga wydaje ci się atrakcyjna?
- Mam trafić do czołowego klubu, widziałem, co Wisła potrafi. Kiedyś byłem piłkarzem Beitaru Jerozolima. Rok po moim odejściu Beitar trafił w pucharach na Wisłę. I widziałem, co Polacy zrobili z nimi w Krakowie. Skończyło się 5:0. Wisła ma nowy stadion i prawie 20 tysięcy widzów na każdym meczu. Ważne też, że sprzedaje za granicę wielu piłkarzy. Czyli - można się tu pokazać.

- Kiedy pojawisz się w Polsce?
- Mój klub stwarza mi jeszcze trochę problemów, ale mam nadzieję, że dzisiaj zagram ostatni mecz w jego barwach i zaraz potem przylecę do Polski.

src




Rozsądny chłopak w przeciwieństwie do niektórych jego rodaków.

Wisła to z kolei "psy" co nie znaczy, że kibice Cracovii są sadystami i znęcają się nad psami.
  • 3

#223 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

A dlaczego Przemo mam wystopowac?
Nie miec wlasnegp zdania?
"Antysemityzm – antyspołeczne uprzedzenie, nienawiść, wrogość i dyskryminacja Żydów"
Slownik
"osoba uprzedzona do Żydów, cechująca się niechęcią bądź nienawiścią do tego narodu"
No to jak, jest w tych tekstach antysemityzm czy nie?
Sorry Przemo ale to jak z ciaza, albo sie jest albo nie, stanu posredniego nie ma.
Jak mowa o regulaminie to antysemitow nie ma, ale jak ostra dyskusja, to paskudni Zydzi sa wszedzie.
Czy cytowanie cudzych tekstow zwalnia z odpowiedzialnosci?
To sie zdecydujcie, czy dyskutujemy o polityce Izraela, wtedy powiem ze mi sie polityka nie podoba, czy dyskutujemy o Zydach?
Wtyedy powiem, ze bardzo ocieracie sie o rasizm. Czy ocieracie sie jest dobrym okresleniem?
A moze regulamin nie przewiduje takiego pojecia?
A co z moimi uczuciami sa widoczne w regulaminie czy nie?
Ps, zapomnialam dodac, ze z taka sama zaciekloscia bronie Polakow, jak Anglicy wieszaja sie na nas.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 11.06.2011 - 21:09

  • -1

#224 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja rowniez dziekuje, ze moge bez problemu wyrazic wlasne zdanie. Tylko moje zdanie nie jest "ogolnie uznane za dopuszczalne".
Pozdrawiam Wszystkich dyskutujacych. :rotfl:
  • 0

#225

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

mag1-21 uspokój się. To Szechter z Wyborczej szerzy nienawiść i stara się dzielić ludzi rozdmuchując jakieś incydenty, których, zapewne ku jego niezadowoleniu, jest jak na lekarswto. Jego ojciec był stalinowskim prokuratorem i antypolskim działaczem. W młodości odcinał się od działalności ojca, ale po latach okazało się jednak, że niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Ozjasz Szechter

Według publikacji IPN[2] brał udział w operacji szpiegowskiej NKWD przeciw Polsce pod kryptonimem Koń Trojański (w Obszarze C – Zachodnim). Miał być za to aresztowany i skazany w tzw. procesie łuckim w 1934. Adam Michnik twierdzi, że nie jest to prawda i domagał się od IPN sprostowania informacji o działalności szpiegowskiej ojca, a wobec odmowy skierował sprawę do sądu[3]. W rzeczywistości bowiem został skazany nie za szpiegostwo, a za "próbę zmiany przemocą ustroju Państwa Polskiego i zastąpienia go ustrojem komunistycznym oraz oderwania od państwa polskiego południowo-wschodnich województw"[4]. Ponieważ czyn ten był wedle ówczesnego prawa zagrożony wyższą karą niż szpiegostwo, sąd pierwszej instancji powództwo A. Michnika oddalił[5].


Przy okazji po co młody Szechter zmieniał nazwisko? Żeby się zamaskować? Trzeba było stawić czoła temu brzemieniu to może byłby z niego Luke Skywalker, a tak to określił z góry swoją ścieżkę życiową. Ja takim osobnikom mówię stanowcze "nie".
  • 6


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych