Skocz do zawartości


Zdjęcie

O to dlaczego Żydzi gardzą ludźmi


  • Please log in to reply
249 replies to this topic

#181 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Owszem, może byłoby inaczej, gdyby Polską rzeczywiście rządzili Polacy, ale tak nie jest. Jak się zagłębisz to dostrzeżesz kto tak naprawdę niszczy nasz kraj i dzieli Polaków.
  • 1

#182

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus6

Ten cytat Begina pochodzi podobno z jego przemowy w izraelskim parlamencie i został opublikowany w gazecie New Statesman w artykule Amnona Kapeliouka, a nie w pamiętnikach Cartera


Blisko, coraz bliżej. Brawo! Już tylko krok dzieli Was od ustalenia źródła tego cytatu...

Israeli prime Minister Menachem Begin in a speech to the Knesset
15 03 2011

“Our (Jews) race is the Master Race. We (Jews) are divine gods on this planet. We are as different from the inferior races as they are from insects. In fact, compared to our race, other races are beasts and animals, cattle at best. Other races are considered as human excrement. Our destiny is to rule over the inferior races. Our earthly kingdom will be ruled by our leader with a rod of iron. The masses will lick our feet and serve us as our slaves.”

- Israeli prime Minister Menachem Begin in a speech to the Knesset

[Israeli Parliament] quoted by Amnon Kapeliouk, “Begin and the Beasts,” New Statesman, June 25, 1982.


Mógłbyś, Nexus, podać źródło skąd masz powyższy tekst-informacje? Bo raczej nie z New Statesman.

Nie wiem ile w tym prawdy.


Niestety wciąż niezbyt wiele. Ale hola? Czyżby kpiarz kłamała z poprzednim źródłem? Jak to tak zmieniać źródło, z którego niby bierze sie cytat?! Najpierw Pamiętniki samego Prezydenta USA, a tu nagle jakiś stary artykuł w gazecie... Nieładnie, bo wychodzi na to, że kpiarz nie korzysta jednak z wiarygodnych źródeł.

Do sedna - w artykule Kapeliouka również nie pada ten cytat. No, niestety...

Artykuł nosi tytuł "Begin and the Beasts", a Kapelounik rozpisuje się w nim o tym, jak to Begin rzekomo nazwał wszstkich Palestyńczyków "dwunożnymi bestiami". Tylko o tym mówi artykuł, wasz mroczny cytat tam nie pada.

Żeby nie było tak kolorowo - Begin podczas posiedzenia Kneset 8 czerwca 1982 wypowiadał się na temat zamachów terrorystycznych, w któych ofiarami stawały się wtedy izraelskie dzieci. Podczas swej przemowy mówił o obronie dzieci przed terrorystami, których nazwał "dwunożnymi potworami". Tyle.

Kapeliouk wyrwał cytat i w artykule opisywał przemowę Begina jako wymierzoną we wszystkich Palestyńczyków, a nie w terrorystów. Naturalnie za swoje pomówienie Kapeliouk został pozwany do sądu.

"The children of Israel will happily go to school and joyfully return home, just like the children in Washington, in Moscow, and in Peking, in Paris and in Rome, in Oslo, in Stockholm and in Copenhagen. The fate of... Jewish children has been different from all the children of the world throughout the generations. No more. We will defend our children. If the hand of any two-footed animal is raised against them, that hand will be cut off, and our children will grow up in joy in the homes of their parents."

Zaprotokołowana wypowiedź Begina podczas obrad Kneset, 8.06.1982. To właśnie ona stanowiła podstawę artykułu Kapeliouka.



Doprawdy, już niewiele dzieli Was od ustalenia pierwotnego i prawdziwego źródła cytatu... Dodam, że mroczny cytat przypisywany Beginowi pojawił się w internecie jakieś 8 lat, za sprawą pewnego popularnego w USA, gorliwego propagatora teorii spiskowych (dosłownie wszystkich - o Illuminatach, Syjonizmie i Żydach, FBI i WTC itp,itf; dziesiątki książek, VHS, DVD) . Co najśmieszniejsze, w swoim tekście Tajemniczy Autor-Konspirator nie pisał nic o tym, że cytat wypowiedziany został przez Begina :D

To tyle podpowiedzi ode mnie, szukajcie dalej, już bliziutko... ;)

______________________________________________________________


Erik

Twój film 'Khazarian Conspiracy' z pewnością spodoba się zwolennikom 'błogosławionego' David'a Icke'a, gdyż jest sygnowany jego nazwiskiem. Ja podziękuję za tę 2-godzinną lekcję 'historii' oraz 'prawd o życiu' i odniosę się tylko do krótkiej Twej wypowiedzi (która, przyznam, zaskoczyła mnie najbardziej, bo - co jak co - ale po Tobie spodziewałem się choć odrobinę trzeźwego stanowiska).

Tak jak mi się wydaje kwestia Żydów (Kazarów) i ich polityk,i jak i oczywiście uzurpowanie sobie przez nich prawa do podarowanego im sobie przez samych siebie państwa Izrael jest jawnym oszustwem i konspiracją.


Powiedz, Erik, na jakiej podstawie tak jednoznacznie stawiasz znak równości pomiędzy Żydami a Chazarami, hm? Masz świadomość, że testy genetyczne wykluczyły hipotezę jakoby Żydzi byli potomkami 'mrocznych' Chazarów? Proszę, źródło: nature.com

"The study provides a genetic basis for confirming or debunking theories of Jewish origin and history, says Ostrer. For example, one theory proposes that Ashkenazi Jews (of eastern European origin) are largely descended from Khazars in eastern Europe who converted to Judaism, but the genetic closeness between Ashkenazi Jews and other non-European Jews does not support this idea."

Chyba nie powiesz, że wyniki badań genetycznych też zostały zmanipulowane przez Żydów? Na Boga, gdyby mieli oni taką władzę to z pewnością nie mógłbyś dzielić sie na forum filmikami z youtuba, takimi jak "Khazarian Conspiracy", bo byłyby one usuwane, a twórcy zabijani przez Mosad...
________________________________________________________________

Co do wcześniejszej wypowiedzi kpiarz dotyczącej fanatycznego rabina Josefa Ovadii:

"Pogardę Żydów do gojów często można zauważyć z wypowiedzi rabinów w synagogach.(..)"


Jest to zdanie wyjątkowo niesprawiedliwe i uwłaczające. To tak jakby ateista powiedział:
"Pogardę wszystkich chrześcijan do ateistów/czarnoskórych/Żydów/homoseksualistów często można zauważyć z wypowiedzi księży w Kościołach" i jako poparcie swojego argumentu przytoczył postać księdza Rydzyka.

Niestety, ale 90-letni Ovadia, z demencją starczą jest słynny ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi ala Rydzyk i nikt normalny nie traktuje ich poważnie.

Powiedz kpiarz - widziałaś kiedyś na ulicy Żyda, który ciągnąłby na smyczy Goja? Przecież to nierealne i wypowiedzi prawie stuletniego nacjonalisty izraelskiego tego nie zmienią.

Użytkownik Amontillado edytował ten post 16.05.2011 - 21:55

  • -1



#183

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest to zdanie wyjątkowo niesprawiedliwe i uwłaczające. To tak jakby ateista powiedział:
"Pogardę wszystkich chrześcijan do ateistów/czarnoskórych/Żydów/homoseksualistów często można zauważyć z wypowiedzi księży w Kościołach" i jako poparcie swojego argumentu przytoczył postać księdza Rydzyka.

Niestety, ale 90-letni Ovadia, z demencją starczą jest słynny ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi ala Rydzyk i nikt normalny nie traktuje ich poważnie.

Powiedz kpiarz - widziałaś kiedyś na ulicy Żyda, który ciągnąłby na smyczy Goja? Przecież to nierealne i wypowiedzi prawie stuletniego nacjonalisty izraelskiego tego nie zmienią.


Nie chcę być złośliwy, ale z tematu "dlaczego Żydzi gardzą ludźmi" robi nam się tutaj temat "dlaczego biedni
Żydzi są pogardzani przez nienawistnych Polaków".

Przytocz jakąś pogardliwą wypowiedź Rydzyka. Bo problem jest tego typu, że jak ktoś udzieli "kontrowersyjnej" wypowiedzi ala Ovadia to idzie w tym kraju pod sąd. W drugą stronę to niestety nie działa.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 17.05.2011 - 14:59

  • 3

#184

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chcę być złośliwy, ale z tematu "dlaczego Żydzi gardzą ludźmi" robi nam się tutaj temat "dlaczego biedni
Żydzi są pogardzani przez nienawistnych Polaków".


Tak to właśnie działa - najprostszą metodą obrony przed prawdą (czyli przed mówieniem, że Żydzi są cokolwiek bezczelni i nieraz udowodnili, że zasługują na porządny łomot) jest rozpoczęcie mowy o antysemityźmie i nienawiści, bez większej wartości merytorycznej.

edit Yawgmoth
Nie generalizuj proszę, bo ocierasz się o szerzenie nienawiści rasowej, z tym zasługiwaniem na łomot. Upominam.


Faktycznie, przesadziłem. Mea culpa.

Użytkownik Imb edytował ten post 18.05.2011 - 18:26

  • 4



#185

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powiedz, Erik, na jakiej podstawie tak jednoznacznie stawiasz znak równości pomiędzy Żydami a Chazarami, hm? Masz świadomość, że testy genetyczne wykluczyły hipotezę jakoby Żydzi byli potomkami 'mrocznych' Chazarów? Proszę, źródło: nature.com

"The study provides a genetic basis for confirming or debunking theories of Jewish origin and history, says Ostrer. For example, one theory proposes that Ashkenazi Jews (of eastern European origin) are largely descended from Khazars in eastern Europe who converted to Judaism, but the genetic closeness between Ashkenazi Jews and other non-European Jews does not support this idea."


The study doesn't support hmmmm ;)

Oooooooooooo czyżby kolega znał hebrajski lepiej niż angielski ? :D

Spieszę z tłumaczeniem - znajomość genetyki jest tu bardzo pomocna - otóż, studium wykazało iż nic nie wykazało. Brak rezultatu :D

Amontilado - jesteś geniuszem ! tylko zastanów się w jakiej dziedzinie ?


Mi to wygląda na bardzo zgrabną manipulację materiałem wejściowym i zgrabne manipulowanie rezultatem - brak wyniku oznacza wynik negatywny, czy też brak wyniku ?

Gdyby było napisane że studium absolutnie wyklucza - hmmm, ale nie jest (napisane) ?


I jeszcze jedno - czy ktoś z szacownych rabinów oraz innych osób mających w rządzie Izraela miejsce dostatecznie ważne (aby takie zdanie zauważyć na forum międzynarodowym) publicznie wyraził swoje zdanie na temat języka 90-letniego starca z demencją, czy taktyką powszechną jest milczenie (jest na to określenie - przyzwalające milczenie) ? Jakieś źródło ?
  • 2

#186

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chcę być złośliwy, ale z tematu "dlaczego Żydzi gardzą ludźmi" robi nam się tutaj temat "dlaczego biedni
Żydzi są pogardzani przez nienawistnych Polaków".


Żartujesz sobie? Na 10 postów antyżydowskich przypada jeden post mój. Więc w jaki niby sposób robi się tu temat "dlaczego biedni
Żydzi są pogardzani przez nienawistnych Polaków"
? Czy ja piszę o tym, że Żydzi użalają się na Polaków? Nie, odpieram Wasze wyssane z palca argumenty. Rozumiem, że chciałbys aby w tym temacie wypowiadali się tylko zwolennicy teorii o pogardzie Żydów do 'ludzi'? Bedziecie się poklepywać po plecach i rozprawiać nad tym, że Żydom nalezy się 'zasłużony łomot' (jak to ładnie napisał Imb) Powodzenia...

Przytocz jakąś pogardliwą wypowiedź Rydzyka.


Słynne:

"Murzyn! On się nie mył wcale, zobaczcie!"
"Ostatecznym celem homoseksualizmu jest walka z Kościołem."
"Nie nazywajmy szamba perfumerią."
"Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji."
"Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu." (to akurat się Wam spodoba).

i wiele innych. Ponawiam prośbę o źródło z którego przytoczyłeś cytat w poprzednim poście, mówiąc że pochodzi z gazety New Statesman.

_____________________________________

The study doesn't support hmmmm

Oooooooooooo czyżby kolega znał hebrajski lepiej niż angielski ?

Spieszę z tłumaczeniem - znajomość genetyki jest tu bardzo pomocna - otóż, studium wykazało iż nic nie wykazało. Brak rezultatu

Amontilado - jesteś geniuszem ! tylko zastanów się w jakiej dziedzinie ?


Mi to wygląda na bardzo zgrabną manipulację materiałem wejściowym i zgrabne manipulowanie rezultatem - brak wyniku oznacza wynik negatywny, czy też brak wyniku ?

Gdyby było napisane że studium absolutnie wyklucza - hmmm, ale nie jest (napisane) ?


Hohohoho :D Sechmet, Ty żartownisiu jeden :D

Radzę Ci - doucz się angielskiego, poćwicz czytanie ze zrozumieniem. Doczytaj kim są Chazarowie i Aszkenazyjczycy. Jak już opanujesz gramatykę angielską przeczytaj cały artykuł z nature.com.

Albo lepiej - masz tu, cwaniaczku, od razu polskie streszczenie tego artykułu pochodzące ze strony archeowiesci.com. Nie ja to tłumaczyłem i mam nadzieję, że odrobinę rozjaśni to Twoje problemy ze zrozumieniem kilku linijek w języku angielskim i zwotu "does not support this idea"

"Analizy obaliły m.in. hipotezy, że wschodnioeuropejscy Żydzi byli potomkami Chazarów – ludu z okolic Morza Kaspijskiego, którego część przeszła na judaizm we wczesnym średniowieczu. W rzeczywistości Aszkenazyjczycy mają te same cechy genetyczne, co Żydzi z innych regionów."

I jeszcze jedno - czy ktoś z szacownych rabinów oraz innych osób mających w rządzie Izraela miejsce dostatecznie ważne (aby takie zdanie zauważyć na forum międzynarodowym) publicznie wyraził swoje zdanie na temat języka 90-letniego starca z demencją, czy taktyką powszechną jest milczenie (jest na to określenie - przyzwalające milczenie) ? Jakieś źródło ?


Czytanie ze zrozumieniem tym razem w języku polskim. Chyba, że nie wchodziłeś w linki jakie podała kpiarz, hm? Oczywiście potraktowała ona artykuły wybiórczo i celowo ominęła pewne fragmenty, gdyż psułyby one wizerunek 'krwiożerczych Żydów'. Link od kpiarz.

"Rabina potępiły już organizacje żydowskie z USA. - Judaizm naucza czegoś zupełnie innego - oburzał się szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris. Od radykała odcinają się też niektórzy ortodoksyjni Żydzi. - Jako ortodoksyjny rabin czułem się zażenowany, słysząc jego ostatnią wypowiedź – przyznał rabin Mosze Jakow Poupko z Jerozolimy w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Josefa jednak prawdopodobnie nie spotkają żadne poważne konsekwencje mimo iż jego słowa mogłyby być ścigane na podstawie ustawy o zakazie szerzenia rasizmu. - Od tego człowieka zależy istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – tłumaczy "Rzeczpospolitej" Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy.
"

Jeśli mało - zapraszam na wikipedię, ale to jak już poćwiczysz angielski, sechmet.

Ovadie krytykowali ministrowie izraelscy, m.in.: Izraelski Minister Sprawiedliwości, Meir Sheetrit: "A person of Rabbi Ovadia Yosef's stature must refrain from acrid remarks such as these. (...) I suggest that we not learn from the ways of the Palestinians and speak in verbal blows like these."

czy minister Salah Tarif: "his remarks add nothing but hatred"

Od poglądów Ovadii jednoznacznie odciął się premier Benjamin Netanyahu i jego rząd.

Użytkownik Amontillado edytował ten post 17.05.2011 - 20:34

  • -2



#187

bartezzz.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę pamiętac tak że o tym że nie wszyscy żydzi są syjonistami.
Są tam normalne rodziny, a terażniejszy konflikt jest wynikiem religijnego prania mózgu, jak i dzielenia ludzi na żyda, katolika, buddystę itp.

To tak jak by powiedzieć że wszyscy amerykanie mają nadwagę a wszyscy polacy to pijacy. Proszę o tym nie zapomnieć...
  • 1

#188

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja proszę, aby uczestnicy dyskusji pamiętali o tym, żeby nie przesadzać z emocjami, bo objąłem niedawno ten dział i mam zamiar dopilnować, aby prezentował się godnie :)
  • 0



#189 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja proszę, aby uczestnicy dyskusji pamiętali o tym, żeby nie przesadzać z emocjami, bo objąłem niedawno ten dział i mam zamiar dopilnować, aby prezentował się godnie :)


Pamiętaj, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ;) Pamiętaj też, że nowe stanowisko lubi nadużycia. Nie idź tą drogą :)
  • 2

#190

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Żartujesz sobie? Na 10 postów antyżydowskich przypada jeden post mój. Więc w jaki niby sposób robi się tu temat "dlaczego biedni
Żydzi są pogardzani przez nienawistnych Polaków"
? Czy ja piszę o tym, że Żydzi użalają się na Polaków? Nie, odpieram Wasze wyssane z palca argumenty. Rozumiem, że chciałbys aby w tym temacie wypowiadali się tylko zwolennicy teorii o pogardzie Żydów do 'ludzi'? Bedziecie się poklepywać po plecach i rozprawiać nad tym, że Żydom nalezy się 'zasłużony łomot' (jak to ładnie napisał Imb) Powodzenia...


Problem w tym, że nawet w tej wypowiedzi robisz z siebie ofiarę. Tymczasem większość postów zawierało rzetelne, ale i przykre informacje. Do zestawu dodam głośną sprawę antypolskiego komiksu, który ukazał się w poczytnym dzienniku Haaretz.

Antypolski komiks w izraelskiej gazecie 24.04.2007

Z okazji ochodzonych w Izraelu Dni Zagłady i Bohaterstwa na czterech stronach gazety "Haaretz" ukazał się komiks, który "opisuje ucieczkę trzech sióstr, młodych Żydówek usiłujących uniknąć losu wyznaczonego im przez barbarzyńskiego okupanta" - jak donosi w artykule "Holokaustowy komiks" Kataw Zar, stale współpracujący z "Najwyższym Czasem" (nr 16/2007, 21.04.07). Autor zwraca uwagę na antypolski charakter treści i grafiki prezentowanej w komiksie.
"Postacie panienek, bohaterek holokaustowego komiksu, rysowane są jak dobre wróżki z bajki. Uczuciowe serce pani ilustratorki omalże ścieka po jej piórku. Także niemieccy prześladowcy Żydów prezentują w komiksie "Haaretz" aryjskie, inteligentne twarze, zdające się pochodzić z hitlerowskich plakatów przedstawiających bohaterów Waffen-SS. Komiksowi Niemcy nie popisują się barbarzyństwem, o jakie posądza ich historia. Częstują nawet Żydówkę kostkami cukru i prowadzą z nią kulturalną rozmowę. Trudno zatem zrozumieć, dlaczego dziewczynki salwują się ucieczką.
Jedynie Polacy występujący w "Mechupasot" w roli wrogiego tła dyszącego antysemickim zacietrzewieniem wyzwalają w panu Janaju (autorze tekstu) i w pani Szlajfer (ilustracje) chorobliwą nienawiść i niepohamowaną odrazę, na równi z Ukraińcami.

"Jesteś dość brudna, żeby wyglądać jak Polka!' - pociesza siostra Żydówka siostrę Żydówkę. A kobiety Polki wiezione do Reichu na roboty wymieniają poglądy typu: 'Żeby ziemia pochłonęła Niemców i Żydów', a Polak namawia Polaka 'Wydajmy te żydówiny Niemcom i dostaniemy jeszcze po butelce wódki'. "

Jak pisze dalej Kataw Zar, ilustratorka obdarzyła "Polaków brylujących w komiksie "Haaretz" twarzami noszącymi rysy poalkoholowego zdziczenia i patologii."

Jak dowiedział się autor tego tekstu, nikt z Ambasady RP w Izraelu nie protestował.

http://www.jurek.pl/index.php/47


Nie wiem czy strona jurek.pl jest antysemicka, archiwum Najwyższego Czasu zaczyna się obecnie od 14/10/2007. Pisały też o tym inne gazety

"Rzeczpospolita" opisuje fabułę tego "dzieła", którego autorką jest niejaka Hagi Yanai:

Jest rok 1944, Generalna Gubernia. Trzy żydowskie dziewczynki uciekają przez las. Jedna przewraca się na ziemię. - Jest wystarczająco brudna, by wyglądać na Polkę - mówi jej koleżanka. Dziewczynki wsiadają do pociągu, którym Polacy jadą na roboty do Rzeszy.

To, co się dzieje w wagonach, przypomina Sodomę i Gomorę. Opuchnięte, zwierzęce twarze obdartych, zarośniętych mężczyzn. Wulgarne, tłuste kobiety. Wódka leje się strumieniami. Dziewczynki zostają szybko zdemaskowane. - Popatrz Władek, jaki brzydki nos! Założę się, że to nie Anna i Maria, tylko Rachela i Estera - mówi jeden z Polaków.

- Na następnej stacji oddamy je Niemcom i dostaniemy jeszcze wódki - wtóruje mu drugi. Jeszcze inny wyraża nadzieję, że Bóg spali Żydów w ogniu piekielnym. Dziewczynkom udaje się jednak przeżyć i docierają do najbliższej stacji. Tam spotykają "dobrego Niemca", który daje jednej z nich kostki cukru i ostrzega, by nie wracały do pociągu. W ten sposób ratuje im życie, pociąg zostaje bowiem zbombardowany.

No tak, Polaczki dostały za swoje. Za zdradę na Żydach trafiły ich niemieckie bomby. Ironia losu, która zszokowała pochodzących z Polski Izraelczyków. Towarzystwo Przyjaźni Izrael-Polska wystosowało do gazety list protestacyjny. Napisano tam:

W komiksie ukazano okropne, antypolskie stereotypy. Naród żydowski, który w przeszłości wielokrotnie padał ofiarą stereotypów, powinien być szczególnie wyczulony na te sprawy. Komiks wypacza prawdę historyczną i jest szkodliwy dla młodych ludzi.

Polska dyplomacja ruszyła do ataku. Rozpoczęła akcję protestacyjną. Pracownicy ambasady dzwonią po redakcjach i ważnych osobistościach zwracając uwagę na problem. "Haarec" tymczasem bagatelizuje sprawę. Szef magazynu Nir Becher broni się tak:

To kwestia wolności słowa. Gdybyśmy się za każdym razem zastanawiali się, czy kogoś nie urazimy, nie moglibyśmy niczego drukować. Komiks oparty jest na prawdziwych przeżyciach matki autorki. Nie mogłem przecież ocenzurować sztuki, napisać od nowa historii.

Becher zapytany, czy byłoby mu przyjemnie, gdyby w polskiej prasie ukazał się komiks szlakujący Izraelczyków odparł: Nie można tego porównywać. Ciekawe dlaczego? Czyżby życie Żyda zabitego w czasie drugiej wojny było więcej warte niż życie Polaka?

http://www.pardon.pl..._zydow_za_wodke



Zrozum, że antypolskość wśród Żydów to poważny problem, a nie nasz wymysł czy antysemityzm.






Słynne: "Murzyn! On się nie mył wcale, zobaczcie!"


Równie słynne co wyjęte z kontekstu. Zaraz potem Rydzyk mówi do niego bracie. Kawał denny, ale nie ma w nim nienawiści. Ja wiem, że niektórym to się nie mieści w główce, ale ten murzyn to po prostu kumpel Rydzyka. Jak ktoś nadal nie kuma, to niech się zastanowi czy nie zażartował nigdy z jakiejś cechy znajomego.




"Ostatecznym celem homoseksualizmu jest walka z Kościołem."


No rzeczywiście dramat. Proponuję odwrócić szyk zdania: "Ostatecznym celem kościoła jest walka z homoseksualizmem". Straszne nie?


"Nie nazywajmy szamba perfumerią."


Tutaj kompletnie nie rozumiem. Szambo jest jakąś mniejszością narodową?


"Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji."


Najmocniejsza jak do tej pory wypowiedź. Ale to Polka, a mowa była o mniejszościach narodowo-seksualno-jakichśtam.


"Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu." (to akurat się Wam spodoba).


No to naprawdę obraził Żydów jak cholera, bo powiedział prawdę. A może nie ulegał lobby jak obiecał załatwić sprawę wyssanych z palca odszkodowań ze Światowym Kongresem Żydowskim?


i wiele innych.


Równie "mocnych" jak powyższe. Ma się to do wypowiedzi tego twojego rebe jak koza do wołu.


Ponawiam prośbę o źródło z którego przytoczyłeś cytat w poprzednim poście, mówiąc że pochodzi z gazety New Statesman.


Nie pamiętam skąd to wziąłem, pewnie z jakiejś strony antysemickiej.
  • 5

#191

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amontillado

W sprawie pamietników Cartera wygrałeś - nigdy nie będe miała możliwości przeczytania pamietników Cartera, a
więc nie udowodnię,że rzeczony cytat pochodzil z owych pamietników. Ale nazywanie mnie kłamcą to lekka
przesada. Bo co to jest kłamstwo ? Kłamstwo – wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. Ponieważ jestem przekonana , że dany cytat padł z ust Begina, a w ciagu ponad
30 lat zatarło się źródło tej wypowiedzi, powtórzyłam na forum w dobrej wierze, że dany cytat został wzięty z
pamietników Cartera, a więc nie kłamałam, tylko powtórzyłam być może błędne źródło. A to jest różnica.

Niestety, ale 90-letni Ovadia, z demencją starczą jest słynny ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi

Następna wypowiedź rabina Ovadii, również potepiona przez środowiska rządowe /9 lat wcześniej /

2000-08-06 (16:54)
Sobotnia wypowiedź wpływowego rabina Owadii Josefa, jednego z przywódców partii ortodoksyjnych Żydów Szas, wywołała gwałtowne reakcje zarówno wśród Palestyńczyków jak i ofiar holokaustu. Rabin oskarżył premiera Izraela Ehuda Baraka, iż postradał rozum prowadząc rokowania z Palestyńczykami, których porównał do jadowitych węży. O ofiarach holokaustu powiedział, iż byli to grzesznicy, zesłani ponownie na ziemię, by odpowiedzieć za swe grzechy, popełnione w poprzednim życiu.

http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1c52e

Cóż, wydaje mi się, że starzec z demencja starczą nie powinien zajmować zadnego stanowiska w rządzie.

Ale podam nastepne kontrowersyjne wypowiedzi rabinów, również z Izraela :

Rabin Ronski dał wykład w jesziwie hesder, czyli szkole religijnej dla przyszłych żołnierzy w osiedlu Szomron na Zachodnim Brzegu Jordanu. - Potępiony będzie ten, kto nie walczy całym sercem i duszą, kto powstrzymuje miecz od rozlewu krwi i okazuje litość wrogowi, dla którego nie powinno być litości - mówił rabin, powołując się na starotestamentową Księgę Jeremiasza. Wychwalał żołnierzy, którzy w styczniu w Strefie Gazy walczyli, jak twierdził, zgodnie z tymi zaleceniami.

Więcej... http://wyborcza.pl/1...l#ixzz1Mftuf055

Czyli bestialskie mordy Zydów na Palestyńczykach były O.K,a litować się nad ludnością cywilną jest to grzech.

Nastepne cytaty :

W czerwcu 2009 inny prominentny rabin, przedstawiciel sekty Chabad-Lubawicz – rabin Manis Friedman zasłynął szczerością w wywiadzie dla poczytnego żydowskiego miesięcznika"Moment" mówiąc, iż:

“Jedyną drogą prowadzenia wojny w sposób moralny jest droga żydowska: niszczyć miejsca święte. Zabijać mężczyzn, kobiety i dzieci.”

Wypowiedź rabina Friedmana była odpowiedzią na pytanie: “Jak Żydzi powinni traktować swoich arabskich sąsiadów?”, które pismo Moment zadało kilku prominentnym rabinom, przedstawicielom głównych odłamów judaizmu.

Szczerość wypowiedzi – choć nie jej przesłanie – wywołała szok ze strony środowiska żydowskiego i wyzwoliła falę krytyki, na którą rabin natychmiast zmuszony został wydać stosowne oświadczenie. Stwierdza w nim, że “odpowiedź była myląca” i dodaje, że była to “jego prywatna wypowiedź” oraz oczywiście, że “nie reprezentuje ona oficjalnego stanowiska ruchu lub organizacji”. Po seansie szczerości rabin Friedman próbuje teraz udowodnić, że wypowiadając się we wpływowym miesięczniku jako przedstawiciel swojego odłamu ruchu żydowskiego i podpisując swoją wypowiedź imieniem, nazwiskiem i nazwą instytucji, którą reprezentuje, mówił jedynie sam za siebie i że jego opinia nie ma żadnego związku z ruchem Chasydów.

A jest przed czym się bronić. Rabin Friedman napisał bowiem

Nie wierzę w zachodnią moralność, to jest to, że nie wolno zabijać cywilów i dzieci, że nie wolno niszczyć miejsc świętych, że nie wolno prowadzić walk podczas okresów świątecznych, że nie wolno bombardować cmentarzy, że nie wolno strzelać dopóki samemu nie jest najpierw ostrzelanym – nie wierzę, że to wszystko jest niemoralne.

Jedyną drogą prowadzenia wojny w sposób moralny jest droga żydowska: niszczyć miejsca święte. Zabijać mężczyzn, kobiety i dzieci (oraz bydło).


Rabin Manis Friedman
Bais Chana Institute of Jewish Studies
St. Paul, MN

(Miesięcznik The Moment – maj/czerwiec 2009)


W najbardziej poczytnym piśmie żydowskim wydawanym w Stanach Zjednoczonych – Jewish Week (wydanie z 26 kwietnia 1996), rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch powiedział szczerze czym kieruje się ten rasistowski ruch:

“Dusze nie-Żydów (gentiles) są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. [..] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA [z komórki ciała Żyda] jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego.[...]

Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła [bowiem] życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda niż w życiu nie-Żyda”.

Oto rabin Shenur Zalman nazywa nie tylko chrześcijan, ale i nie-chrześcijan, czyli wszystkich oprócz Żydów: “śmieciami, odpadkami Boga” (”supernal refuse“) – oczywiście w najgorszym znaczeniu tego określenia. Cytowany powyżej rabin Ginsburg nie wymyśla zatem nic nowego, a jedynie powtarza słowa rabina Zalmana. “Materiał, z którego stworzono nie-Żydów pochodzi z odpadów boskich. W rzeczywistości, oni sami pochodzą ze śmieci (odpadów), a to że jest ich znacznie więcej niż Żydów, jest potwierdzeniem tego, gdyż przecież ilość odpadów jest zawsze większa niż liczba ziaren. [...] Wszyscy Żydzi są naturalnie dobrzy, a nie-Żydzi – naturalnie niedobrzy.”
http://www.bibula.com/?p=15701


Ale dość cytatów. Zajmijmy się teraz pochodzeniem Aszkenazyjczyków.
Napisałeś :
Powiedz, Erik, na jakiej podstawie tak jednoznacznie stawiasz znak równości pomiędzy Żydami a Chazarami, hm? Masz świadomość, że testy genetyczne wykluczyły hipotezę jakoby Żydzi byli potomkami 'mrocznych' Chazarów? Proszę, źródło: nature.com

"The study provides a genetic basis for confirming or debunking theories of Jewish origin and history, says Ostrer. For example, one theory proposes that Ashkenazi Jews (of eastern European origin) are largely descended from Khazars in eastern Europe who converted to Judaism, but the genetic closeness between Ashkenazi Jews and other non-European Jews does not support this idea."

Chyba nie powiesz, że wyniki badań genetycznych też zostały zmanipulowane przez Żydów?


Jest niewatpliwe, że Zydzi jakiś czas mieszkali wsród Chazarów.
Wersja o chazarskim pochodzeniu europejskich Żydów (Aszkenazyjczyków) ma swoich zwolenników. Przede wszystkim od dawna skłaniało się ku niej wielu uczonych i publicystów rosyjskich.Na Zachodzie natomiast przetarł jej drogę nie kto inny jak Artur Koestler. Autor „ Ciemności w południe” napisał był prawie 30 lat temu ksiażkę „ The thirteenth Tribe: The Khazar Empire and Its Heritage”, w której udowadniał, że Chazarowie byli antenatami Aszkenazyjczyków, czyli stali u źródeł europejskiego żydostwa. Wspierał tym samym wcześniejsze ustalenia mieszkańca Izraela Natana M. Pollocka. Ten tłumacz naukowych tekstów i korektor w firmie wydawniczej poświęcił 40 lat życia na udowodnienie tezy, że 6 z 10 żydowskich mieszkańców Izraela i 9 z 10 Żydów mieszkających w Europie i obu Amerykach ma korzenie chazarskie, a nie semickie. Jako ciekawostkę podam, że według ustaleń Pollocka nazwiska: Halperin, Alpert, Halpern, Galpern itd.- tak częste wsród europejskich Żydów- świadczą o chazarskim rodowodzie ich nosicieli (np. „Alper” w języku chazarskim oznacza „śmiałego rycerza”; miano to chan przyznawał szczególnie wybijającym się wojownikom). Podobnież: Kaplan, Caplon, Koppel itd. („Kaplan” oznacza „dzikiego jastrzębia”) oraz- co oczywiste- Kogan, Kagan, Kaganowicz.

Poza tym też podam Tobie link do badań DNA Żydów, między innymi Aszkenazyjskich. Ale najpierw zdanie z
tekstu, które wyraźnie mówi o pochodzeniu Aszkenazyjczyków od miedzy innymi od Chazarów :

Aszkenazim pochodzą także – choć w mniejszym stopniu – od ludów Europejskich, takich jak Słowianie i Chazarowie. Owe nie-izraelskie haplogrupy Y-DNA w genach tej społeczności, to elementy oznaczone jako Q (typowe dla środkowej Azji) oraz R1a1 (typowe dla mieszkańców Europy Wschodniej).
http://www.wspolnota...-news&Itemid=50

Ciekawe jest również pochodzenie jęz. Żydów aszkenazyjskich - jidisz.

Jidysz – ייִדיש (dosłownie: żydowski – od pierwotnego określenia w tym języku ייִדיש־טײַטש jidisz-tajcz; żydowski niemiecki) – język Żydów aszkenazyjskich, powstały ok. X wieku w południowych Niemczech na bazie dialektu średnio-wysokoniemieckiego (Mittelhochdeutsch) z dodatkiem elementów hebrajskich, słowiańskich i romańskich.
Szczególnie te elementy słowiańskie są bardzo ciekawe, bo pochodzą z wymarłego już w średniowieczu jęz. Knaan.
Język knaan (nazywany też Leshon Knaan lub język judeosłowiański) – wymarły język (lub grupa języków) diaspory żydowskiej, który rozwinął się na bazie języków słowiańskich, głównie w oparciu o język czeski. Był używany na terenach słowiańskich do czasów średniowiecza. Zaliczany jest do języków zachodniosłowiańskich.

Ponieważ język Knaan był już nieużywany w Polsce i w Czechach w XIII wieku, logiczne jest, że Zydzi dość
długo musieli zamieszkiwać tereny, gdzie dialekt ten był używany powszechnie. Na Podkaukaziu obok
Chazarów, mieszkali podbici przez nich plemiona słowiańskie Polan nadniestrzańskich. Jest zupełnie
możliwe, że to właśnie od nich Zydzi nauczyli się jęz. knaan, a następnie, już w Niemczech,uzupełnili swój
język niemieckim słownictwem. Jeszcze inna hipoteza wyjaśniająca pochodzenie elementu słowiańskiego w jidysz, zaproponowana przez Paula Wexlera zakłada, iż on sam ma rodowód judeo-słowiański (judeo-łużycki) a dopiero z czasem został zgermanizowany i błędnie jest klasyfikowany jako język germański.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jidysz

Powiedz kpiarz - widziałaś kiedyś na ulicy Żyda, który ciągnąłby na smyczy Goja?

Tak źle to jeszcze nie jest, ale niedługo może być tak :

Dołączona grafika

doskonały rysunek Arkadiusza Gacparskiego

Użytkownik kpiarz edytował ten post 18.05.2011 - 11:09

  • 3



#192

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A czym to się różni od

tego

czy tego

??

Tym:
Link

Jak zauważycie, tego nie tworzył ktoś z demencją starczą.
  • 0

#193

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Niedawno ukazała się polska wersja filmu Defamation (Zniesławienie), traktujące o tym, w jaki sposób państwo Izrael zmienia się w reżim podobny do reżimu Hitlerowskiego, „ ofiara upodobniła się do swojego oprawcy” – który wpaja młodym ludziom, że goje to psy i są po to aby dla nas pracować. Po kilkunastu latach indoktrynacji rasistowskiej każdy młody Żyd ma do tego stopnia wyprany mózg, że wie, że musi żerować na gojach, aby utworzyć globalny rząd – New World Order.

Jest to pełna wersja pokazanego juz tutaj filmu "Zniesławienie: przedpoborowe wycieczki do Polski", więc warto obejrzeć całe.

http://www.youtube.com/watch?v=0Z4bs-cR2z8

http://www.youtube.com/watch?v=m4LT-l9NPn8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cPYgoxHcWxQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=AE3amdhXyTE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6B0xFCbzIxs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=1BzBnjkpcH0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=gmg1P6i3m2M

http://www.youtube.com/watch?v=Sz71BkmDTIU


Użytkownik Imb edytował ten post 18.05.2011 - 20:45

  • 9



#194

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem w tym, że nawet w tej wypowiedzi robisz z siebie ofiarę. Tymczasem większość postów zawierało rzetelne, ale i przykre informacje. Do zestawu dodam głośną sprawę antypolskiego komiksu, który ukazał się w poczytnym dzienniku Haaretz.


Gdzie ja robie z siebie ofiarę? I po co miałbym to robić? Chyba się troszkę zapędziłeś...

Takie 'rzetelne' informacje jak wymyślone fragmenty z Talmudu i nieistniejące cytaty? Kpisz.

Co do komiksu - oczywiście nie powinien się on pojawić. Ale poszukaj jak reagują na niego Żydzi. Czterostronicowy komiks jest 'dziełem' anonimowej redaktorki w prywatnej gazecie, sama przyznała że został napisany na podstwie wspomnień jej matki z obozu Auschwitz.
Komiks wywołał protest m.in. byłego szefa magazynu "Haareca" Romana Fristera: "Za moich czasów coś takiego nie miałoby szans na publikację. To obraża nie tylko Polaków, ale również Żydów. Co to za pomysł, żeby robić komiks o Holokauście?".

Nie zamierzam bronić treści komiksu, ale z drugiej strony - nie sądzisz chyba, że Polacy to naród świetych ludzi i nie ma w nim miejsca na złe uczynki? Patologiczne i skrajnie złe zachowania zdarzają sie wśród ludzi bez względu na ich narodowość - tak więc nie można wykluczyć (a nawet uznać za bardzo prawdopodobne), że niektórzy Polacy mogli sprzedawać Żydów za kilka butelek wódki. Trudno. Źli ludzie są wśród Niemców, wśród Żydów i wśród Polaków. To samo dobrzy.

Ty popadasz w skrajność - Żydzi są jednoznacznie źli, Niemcy źli, a Polacy jednoznacznie dobrzy, wręcz nieskazitelni.

Dość wspomnieć ile komiksów antyżydowskich pojawiało się w Polsce przed wojną (ale i po niej).

]Zrozum, że antypolskość wśród Żydów to poważny problem, a nie nasz wymysł czy antysemityzm.


Antypolskość wśród Polaków to nasz powazny i główny problem, więc tym zajmijcie się w pierwszej kolejności.

Równie słynne co wyjęte z kontekstu. Zaraz potem Rydzyk mówi do niego bracie. (...)


Ok - dla Ciebie Rydzyk jest "cacy", a Ovadia "be"; dla mnie Rydzyk jest "be" i Ovadia "be". Obaj panowie prezentują ten sam poziom wypowiedzi i wpływ na wybrane grupy społeczne. Nie zamierzam kłócić się z Tobą na temat Rydzyka, skoro tak zażarcie bronisz swojego idola.

Jak widać nacjonalizm Polski jest jedynym i właściwym nacjonalizmem, i tylko on ma prawo istnieć na świecie. Nacjonaliści z innych państw są po prostu źli. Typowe.


Nie pamiętam skąd to wziąłem, pewnie z jakiejś strony antysemickiej.


No i taka z Tobą rozmowa. Tym złośliwym zdaniem podsumowałeś całokształt swoich twórczych wypowiedzi. Za to ode mnie już wymagasz podawania źródeł:

"Dołączam się do prośby. kpiarz napisała z jakich materiałów korzysta, teraz twoja kolej Amontillado."


Jak widać Ciebie nie obowiązuje ten powszechny nakaz. Trudno, nie zamierzam więc z Tobą więcej dyskutować w takim razie. Dzięki za kulturalną wymianę zdań, pozdrawiam.

_____________________________________________________

Kpiarz

W sprawie pamietników Cartera wygrałeś - nigdy nie będe miała możliwości przeczytania pamietników Cartera, a
więc nie udowodnię,że rzeczony cytat pochodzil z owych pamietników. Ale nazywanie mnie kłamcą to lekka
przesada. Bo co to jest kłamstwo ?


Oj, kpiarz, przecież ja Cię nigdzie nie nazwałem kłamcą! Powiedziałem, że to co piszesz jest kłamstwem, a to różnica, prawda? Nie powiedziałem, że Ty jesteś twórczynią tego kłamstwa, bo doskonale zdawałem sobie sprawę od samego początku, że cytat ten podajesz z innych, hmm... stron.

Za Słownikiem Języka Polskiego PWN:

Kłamstwo - twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, mające wprowadzić kogoś w błąd

Cytat Begina podawany jako fakt jest niezgodny z rzeczywistością? Jest. Wprowadza w błąd? Wprowadza. Jest to kłamstwo.

Cóż, wydaje mi się, że starzec z demencja starczą nie powinien zajmować zadnego stanowiska w rządzie.


Nooooo, i nie zajmuje przecież... Kto powiedział, że zajmuje on jakiekolwiek stanowisko w rządzie izraelskim?

Josef Ovadia jest jedynie duchowym przywódcą partii Szas. Nie pełni żadnej oficjalnej funkcji politycznej i nie obraduje w Knesset.

Chyba zgodzisz się, że z przywódcami duchowymi żadne rządy nie lubią zadzierać. Tym bardziej, że partia Szas reprezentuje ortodoksyjną część Żydów, która przez długi czas uważała, że jest traktowana przez państwo jako obywatele niższej kategorii.

Aby nie doprowadzić do konfliktów wewnątrz panstwa nikt nie zajął się jeszcze tym staruszkiem. Jego wypowiedzi są za to potępiane przez prasę, a tłumaczą się z nich najczęściej politycy z Szaas, którzy zwykle odcinają się od słów Ovadii.

Podobnie nikt oficjalnie nie zajmie się wypowiedziami aszkenazyjskich przywódców duchowych, którzy potępiają istnienie państwa Izrael i krytykują politykę Knesset. Bo niby po co ryzykować wojnę domową z powodu wypowiedzi kilku rabinów?
________________
________________

Rabin Ronski dał wykład w jesziwie hesder, czyli szkole religijnej dla przyszłych żołnierzy w osiedlu Szomron na Zachodnim Brzegu Jordanu. - Potępiony będzie ten, kto nie walczy całym sercem i duszą, kto powstrzymuje miecz od rozlewu krwi i okazuje litość wrogowi, dla którego nie powinno być litości - mówił rabin, powołując się na starotestamentową Księgę Jeremiasza. Wychwalał żołnierzy, którzy w styczniu w Strefie Gazy walczyli, jak twierdził, zgodnie z tymi zaleceniami.


Podobne nauki głoszą żołnierzom kapelani chrześcijańscy w obliczu wojny, więc w czym problem? Wojna to wojna.

Nastepne cytaty :

W czerwcu 2009 inny prominentny rabin, przedstawiciel sekty Chabad-Lubawicz – rabin Manis Friedman (...)

(...) W najbardziej poczytnym piśmie żydowskim wydawanym w Stanach Zjednoczonych – Jewish Week (wydanie z 26 kwietnia 1996), rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch (...)


Te dwa cytaty mówią o poglądach rabina z jakiejś sekty - napisane czarno na białym. Nie reprezentuje on więc oficjalnego stanowiska Żydów.

Rabin to człowiek - nie jest 'namaszczony' przez Boga ani nic z tych rzeczy. Jego nauki opierają się na własnej wiedzy i osobistym światopoglądzie. Nie posiadają oni zwierchnika jakim w chrześcijaństwie jest papież - więc pojedynczy rabin może mówić różne rzeczy jeśli są zgodne z jego sumieniem, choć nie zawsze są zgodne z Talmudem i Torą. Inna sprawa czy taki rabin, który będzie nawoływał do zachowań niezgodnych z Talmudem i Torą, uzyska jakiekolwiek znaczące poparcie. Wątpliwe.

Ale dość cytatów. Zajmijmy się teraz pochodzeniem Aszkenazyjczyków. (...)


Zaraz, zaraz uporządkujmy:

Zarzutem wobec Żydów wg teorii konspiracyjnych jest to, że nie pochodzą oni od starożytnych Żydów, a od udawanych Chazarów którzy przyjęli judaizm. I tym samym nie mają prawa nazywać sie Narodem Wybranym i tworzyć państwa Izrael.

Tak jak piszesz - nie ulega wątpliwości, że Żydzi mieszkali jakiś czas w sąsiedztwie Chazarów. Logiczne więc, że część wschodnioeuropejskich Żydów posiada pewien procent genów typowych dla społecznosci Chazarskiej, która przejęła judaizm (choć nie jest to takie jednoznaczne stwierdzenie, ale nie tutaj o tym, ewentualnie w jakimś innym temacie). Nie zmienia to jednak faktu, że wspócześni Żydzi wschodnioeuropejscy pochodzą z tego samego starożytnego 'źródła' co Żydzi z innych części świata (np. kurdyjscy i sefadryjscy). O tym też pisze Twój artykuł:

"Żydzi aszkenazyjscy pomieszali się prawdopodobnie z mieszkańcami Europy podczas swojego długiego okresy wygnania. Badania wykazały, że około 12.7% aszkenazyjskich Żydów posiada chromosom Eu 19, który znaleziono również wśród 60% wschodnioeuropejskich Chrześcijan. To oznacza, że linia rodowa ojca pochodzi od Słowian i Chazarów. Większość aszkenazyjskich Żydów, posiada jednak chromosom Eu 9 oraz inne chromosomy, które wskazują na linię rodową ojca biegnącą 2,000 lat wstecz wprost na tereny starożytnego Izraela."

________
________

Co do książki "The thirteenth Tribe: The Khazar Empire and Its Heritage", którą przytaczasz - nie jest ona zbyt wiarygodnym źródłem. Jest krytykowana przez specjalistów i naukowcych z różnych krajów (a nawet przez biografów Koestler'a) o czym przeczytać mozesz na wikipedii, m.in:

"selective use of facts for a grossly polemical end"
"a combination of discredited and forgotten"
"There is no evidence to support the theory that the ancestors of Polish Jewry were Jews who came from the Crimean Jewish kingdom of Khazaria"

Oprócz tego książka ta staje się dość nieaktualna w świetle ostatnich badań genetycznych.

Tak źle to jeszcze nie jest, ale niedługo może być tak :


Zabawna scenka ;) Ale chyba przesadzasz ;p
  • -1



#195

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Ahhhhhhhh jakie to szczytne słowa padły z ust polityka Izraela

Co do komiksu - oczywiście nie powinien się on pojawić. Ale poszukaj jak reagują na niego Żydzi. Czterostronicowy komiks jest 'dziełem' anonimowej redaktorki w prywatnej gazecie, sama przyznała że został napisany na podstwie wspomnień jej matki z obozu Auschwitz.
Komiks wywołał protest m.in. byłego szefa magazynu "Haareca" Romana Fristera: "Za moich czasów coś takiego nie miałoby szans na publikację. To obraża nie tylko Polaków, ale również Żydów. Co to za pomysł, żeby robić komiks o Holokauście?".


Chyba kpisz - wydaj w Polsce taki komiks na żydów to się nie wygrzebiesz z sądu i odszkodowań przez 10 lat.

A prywatną gazetę - cóż, wiemy że w kapitaliźmie nie ma innych ;) - zamknięto by.

To jak dalej się ten szmatławiec ukazuje ? Oooooo jaka jawna dysproporcja winy i kary - bo u nas by zamknięto takie wydawnictwo ;)
  • 5


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych