Skocz do zawartości


Zdjęcie

O to dlaczego Żydzi gardzą ludźmi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

#226 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

nexus6
Spokojnie nic mi nie jest.
Sprobuje od innej strony. Pragne wyrazic nieskutecznosc i niewlasciwosc takiego pojmowania istoty rzeczy. Istota jest niewatpliwie istnienie swiatowego spisku. Pragne wykazac, ze istniejacy system kontroli i zniewalania zostal nam narzucony przez niewielka grupe, cala reszta to juz sa tylko narzedzia w ich rekach. Niewlasciwym jest, moim skromnym zdaniem, koncentrowanie sie na tych ludziach/pomocnikach, jako ze celem powinna byc elita. Staram sie rowniez wykazac, ze promowanie postaw niecheci narodu do narodu, jest niczym innym jak zaplanowanym posunieciem tejze elity.
Wyglada na to, ze swietnie orientuja sie nie tylko w slabosciach nas Polakow, ale swietnie przewiduja nasze posuniecia, czy raczej reakcje, poniewaz (niestety) nasze sklonnosci do nacjonalizmu daja elicie szanse na takie przewidywania.
Konflikt polsko-zydowski zaczal miec miejsce w chwili dotarcia chrzescijanstwa do Polski i jest promowony sukcesywnie przez cale wieki przez kosciol. Dzien po dniu wprowadzane dane do umyslu wiernych parafian, bo przeciez to Zydzi zabili Jezusa. Tak na moj rozum to Rzymianie go zabili a nie Zydzi. Ale tego nie mozna mowic glosno, no bo jak by wytlumaczyc ze stolica apostolska zostal Rzym a nie Jerozolima? Trzeba bylo madrze zagrac. Na Jerozolime jako stolice kosciola przyjdzie czas.
Teraz mamy Rzym. Pojawila sie kwestia co z Jezusem? Dlaczego to Jezus nie zostal uznany przez Zydow za mesjasza? Alez zostal, tylko kosciol musial dla wlasnych celow nieco zmienic jego nauki, zeby Zydzi mogli Go odrzucic, no i udalo sie. I sobor Nicejski w 325r zebral sie by ta sprawe zapoczatkowac. Nastepuje rozdzielenie Zydowskiego Swieta Paschy od katolickiej Wielkanocy. Malo kto wie, ze Pascha ma w swojej tradycji wieczory bratania sie z wrogami i wprowadzanie pokojowego nastawienia. Kosciol nie mogl na to pozwolic, zeby Zydzi bratali sie z chrzescianami, prostym posunieciem bylo rozdzielic swieta, by temu zapobiec i utrzymywac stan wrogosci juz miedzy tymi samymi Zydami. Drugim i bodajze wazniejszym bylo zafalszowanie nauk Jezusa, bo bez tego nie udaloby sie wprowadzenie planu. I o to mamy rezultat w postaci symbolu wiary:

"Wierzymy w jednego Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.
I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, zrodzonego z Ojca, jednorodzonego, to jest z istoty Ojca, Boga z Boga, Światłość ze Światłości, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego, a nie uczynionego, współistotnego Ojcu, przez którego wszystko się stało, co jest w niebie i co jest na ziemi,
który dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił i przyjął ciało, stał się człowiekiem, cierpiał i zmartwychwstał trzeciego dnia, wstąpił do nieba, przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
I w Ducha Świętego.

Tekst wszystkim nam znajomy, ale dopisku juz nie znamy...

Ostatnia czesc symbolu wiary ustanowionego przez tenze sobor:

Tych, którzy mówią: «był kiedyś czas kiedy go nie było» lub «zanim się narodził nie był» lub «stał się z niczego» lub pochodzi z innej hipostazy, lub z innej substancji [niż Ojciec], lub, że Syn Boży jest zmienny i przeobrażalny, tych wszystkich powszechny i apostolski Kościół wyłącza.


A co mowil Jezus?
Gdy Jezus przyszedł w okolicę Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich: "Za kogo ludzie uważają syna człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza, albo za jednego z proroków".
[Mt. (16: 13)]

(...) Wtedy spytali Go uczniowie: "Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?" On (Jezus) odparł: "Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim jak chcieli. Tak i syn człowieczy będzie od nich cierpiał". Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.
[Mt. (17: 10)]
(Informacja dla niewtajemniczonych: Herod ściął Jana Chrzciciela za ich życia, a Eliasz nie żył już od 500 lat).

Rzekł do nich Jezus "Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie mnie zabić (...) Tego Abraham nie czynił. (...) Abraham, wasz ojciec, rozradował się z tego, że ujrzał Mój dzień; ujrzał go i ucieszył się". Na to rzekli do niego Żydzi: "Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?" Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: zanim Abraham stał się, ja jestem".
[Ewangelia św. Jana (8: 34)]
Reinkarnacja...

A teraz prawo karmy:
Jak ty czyniłeś, tak będą postępować wobec ciebie, odpowiedzialność za czyny twoje spadnie na twoją głowę
[Księga Abdiasza (1: 15)]

Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra, a raczej - będąc dobrym - wszedłem do ciała nieskalanego.
[Księga Mądrości (8: 19-20)]
Ze nie wspone znanego: "oko za oko, zab za zab.

I na koniec:
Doktryny transmigracji sekretnie nauczano od najdawniejszych czasów w małych grupach ludzi, jako tradycyjnej prawdy, która nie powinna być wyjawiona.
[Św. Hieronim "List do Demetriadesa"]

Gdyby kosciol nie przeinaczal nauk Jezusa i ukrywal prawde, pewnie i Zydzi do dzis uznawali by Go za mesjasza, ale tak nie jest.
To cala polityka i to nie od dzis, dzis tylko nastepuje czas dlugo wyczekiwany do realizacji zamierzen.
Skumulowanie wladzy za pomoca dominacji religii, jest ostatnim posunieciem elity. Ma to zwiazek z Izraelem i jego negatywna polityka oraz potrzeba poparcia Polski jako czynnika silnie zwiazanego z religia chrzescijanska, gdzie na przestrzeni wiekow udalo sie niezle zasiac nienawisc do Zydow wykorzystujac ten czynnik wlasnie. Choc nam sie wydaje , przynajmniej niektorym, ze od kosciola odeszlismy i mamy wlasne drogi, to wzorce wprowadzane od wiekow, sa tak gleboko zakorzenione, ze prawie siegaja genotypu slowianskiej populacji.
Mamy wybor, dac sie slepo prowadzic, lub tez swiadomie przeciwdzialac "programowi".
Wydaje mi sie celowym zadanie sobie pytania czy napewno mysle sam? Czy ktos mna nie probuje manipulowac wykorzystujac moja milosc do ojczyzny...
Skoncentrowanie sie na dzialaniach elity a nie rozbiegane mysli, pozwolilyby sie naprawde krok po kroku uwalniac spod ich wplywow, a nie brnac jeszcze glebiej w program, ktory tylko przewiduje kolejne plany a, b, c i td. Jaka liteke narzuca tym czesciowo przebudzonym, zeby nie pozwolic na wiecej. W ostatecznosci maja jescze Project Blue Beam, a moze to juz dziala?
Teraz nastepuje juz tylko zbior plonow...
  • 0

#227

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niechęć do żydów bierze się z wiary w teorie spiskowe. W tym temacie dokładanie to widać, kto po jakiej stoi stronie( oprócz mag-21). Na pewnym forum też w całej grupie niechętnych było kilku najaktywniejszych. Jeden wklejał jakieś artykuł o tym że szamani w Afryce znikają ludziom penisy, drugi był nacjonalistą, a trzeci łączył w sobie cechy dwóch poprzednich i jeszcze do tego twierdził, że rozmawia z duchami.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 12.06.2011 - 16:15

  • -1



#228

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A zauważyłeś Wszystko, że mag1-21 jest zwolenniczką teorii spiskowych? Sama wygłosiła zresztą przed chwilą jedną z najbardziej absurdalnych jakie słyszałem.


@mag1-21 sam napisałem na początku tego tematu, że taki stan rzeczy nie jest stworzony dla szczęścia Izraelitów i że syjonizm to jeden z łańcuchów na których utrzymywany jest porządek współczesnego świata. Żeby jednak temu
zaradzić to niestety trzeba zacząć o tym głośno mówić. Co robią te tzw. elity? Zabraniają poruszania tego tematu.

I na koniec podsumowanie. Trzeba mieć tupet żeby w reakcji na antypolskie materiały, które tu pokazujemy, wmawiać nam, że mamy w związku z tym jakąś wrodzoną wrogość wobec Żydów. To Żydzi są antypolscy i to u nich jest jakiś problem.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 12.06.2011 - 17:12

  • 3

#229

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego napisałem ,,oprócz mag". Bo ona zalicza się do tej grupy oświeceniowo- uduchowionej, ale w tym temacie zachowuje się inaczej. Ale to nie zmienia reguły, że takie coś wynika z wiary w spiski.
  • -1



#230

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dlatego napisałem ,,oprócz mag". Bo ona zalicza się do tej grupy oświeceniowo- uduchowionej, ale w tym temacie zachowuje się inaczej.


Wiara w spiski to efekt wiedzy i posiadania odpowiednio mocnego intelektu. Wielu wybitnych ludzi wierzyło w teorie spiskowe, w tym co najmniej dwóch prezydentów USA. Jakim dysponujesz zapleczem Wszystko by moją wiarę w spiski obalić? Kilka moich postów czeka na odpowiedź w odpowiednim dziale. Jak dotąd żaden z was się nie pokusił o więcej niż kliknięcie w ikonkę minusa.


Ale to nie zmienia reguły, że takie coś wynika z wiary w spiski.


Takie coś czyli co? Że pokazujemy antypolskie materiały? A ja myślałem, że to wynika z wolności słowa i tego, że nie lubię niesprawiedliwości i plucia w twarz.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 12.06.2011 - 17:24

  • 8

#231

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3024
  • Tematów: 2597
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, kiedy wreszcie ktoś zauważy, że sam temat tego wątku można podciągnąć pod treści nacechowane antysemityzmem ;)
  • 0



#232 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Problem Nexus lezy w tym, ze nikomu w tym temacie nie pozwalacie miec innego zdania niz zgodne z Waszym. Moje przemyslenia moga byc dla Ciebie absurdalne, tak jak dla Wszystko cala teoria spisku. Pozbywanie sie niewygodnych w temacie za pomoca kilograma minusow jest argumentem nie do przebicia. No nie kazdy pozwoli sobie na utrate ponad 100 punktow tego, co mylnie nazywane jest "reputacja"( powinno byc punktacja), moze tylko ja. Nawolywanie Przema do zrozumienia, ze ktos inny ma odmienne zdanie, jest jak grochem o sciane...Ten temat pokazal totalny brak tolerancji nie tylko w stosunkach Polak-Zyd, ale i Polak-Polak. Widze rowniez braki w ogolnym rozumieniu pojecia "szacunek". Calosc atmosfery dyskusji jest nacechowawa silnymi negatywnymi emocjami w stosunku do "innych jazni". Jak mozna oczekiwac pozytywnych rezultatow w walce ze spiskiem pakujac w to tylko nienawisc? Myslalam ze madrosc jest lepszym przewodnikiem. Jak to jeden z kolegow napisal w moim profilu:" kto sieje wiatr, ten...". Czy mozecie oczekiwac, czegos innego jak tylko nienawisc?
Jan Pawel II napisal:
"Jesli Polacy beda madrzy, to przetrwaja, jesli nie...to ich nie bedzie"
Mam wrazenie, ze ten madry czlowiek, wiedzial wiecej niz inni, moze to co ja?
  • -1

#233 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe, kiedy wreszcie ktoś zauważy, że sam temat tego wątku można podciągnąć pod treści nacechowane antysemityzmem ;)


Stwierdzenie faktów to jeszcze nie antysemityzm. Wspominanie o Judeopolonii to też ponoć antysemityzm, a że nawet wikipedia brutalnie uderza Judeopolonia (lub Judeo-Polonia) – antysemicka teoria spiskowa. to z pewnością jest coś na rzeczy.
  • 0

#234

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem Nexus lezy w tym, ze nikomu w tym temacie nie pozwalacie miec innego zdania niz zgodne z Waszym. Moje przemyslenia moga byc dla Ciebie absurdalne, tak jak dla Wszystko cala teoria spisku. Pozbywanie sie niewygodnych w temacie za pomoca kilograma minusow jest argumentem nie do przebicia. No nie kazdy pozwoli sobie na utrate ponad 100 punktow tego, co mylnie nazywane jest "reputacja"( powinno byc punktacja), moze tylko ja. Nawolywanie Przema do zrozumienia, ze ktos inny ma odmienne zdanie, jest jak grochem o sciane...Ten temat pokazal totalny brak tolerancji nie tylko w stosunkach Polak-Zyd, ale i Polak-Polak. Widze rowniez braki w ogolnym rozumieniu pojecia "szacunek". Calosc atmosfery dyskusji jest nacechowawa silnymi negatywnymi emocjami w stosunku do "innych jazni". Jak mozna oczekiwac pozytywnych rezultatow w walce ze spiskiem pakujac w to tylko nienawisc? Myslalam ze madrosc jest lepszym przewodnikiem. Jak to jeden z kolegow napisal w moim profilu:" kto sieje wiatr, ten...". Czy mozecie oczekiwac, czegos innego jak tylko nienawisc?
Jan Pawel II napisal:
"Jesli Polacy beda madrzy, to przetrwaja, jesli nie...to ich nie bedzie"
Mam wrazenie, ze ten madry czlowiek, wiedzial wiecej niz inni, moze to co ja?


Sorry, ale w jaki sposób nie pozwalamy Ci mieć własnego zdania? Czy tylko dlatego, że mamy inne własne zdanie niezgodne z twoim? Osobiście minusy daję tylko gdy ktoś bajdurzy od rzeczy, a nie ze względu na same poglądy; w przeciwieństwie do niektórych po drugiej stronie barykady.

Jeszcze raz pytam co jest antysemickiego albo nienawistnego w ukazywaniu patologii? Jak ktoś napisze artykuł o mordercy to też posądzisz autora o szerzenie nienawiści? Właśnie za takie coś daję minusy.
  • 4

#235

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dlatego napisałem ,,oprócz mag". Bo ona zalicza się do tej grupy oświeceniowo- uduchowionej, ale w tym temacie zachowuje się inaczej. Ale to nie zmienia reguły, że takie coś wynika z wiary w spiski.


Śmieszna ta reguła. Właśnie jej fanatyczne oświecenie powoduje to zachowanie a nie na odwrót. Gdybyś poczytał mag1-21 to byś wiedział, że czeka na 2012 i wielki przeskok, stąd dąży do jedności całej ludzkości. To jest jedyna przyczyna dlaczego stara się "jednoczyć wszystkich" na siłę, również tutaj. Jednoczyć w cudzysłów bo tylko wedle własnej ściśle utartej wizji bez prawa do alternatyw, wedle jakiś tam szamanek i innych przekazów channelingów :)

Innymi słowy "oświeceni" właśnie poprzez swoją ideologię będą wyznawać takie tezy jak: nadstaw drugi policzek lub udaj że deszcz pada :) Bo za wszelką cenę dążą do przeskoku w 2012 i muszą być mega dobrzy i jednoczący wszystkich by dostąpić kolejnego wymiaru.

Nie ma więc znaczenia, co się tu napisze odnośnie złego zachowania Żydów, antypolskości itp....liczy się miłość wszystkich do wszystkich i przeskok. Deszcz pada dalej, plujcie ile wlezie.
  • 5

#236

perun.
  • Postów: 102
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wyprzedziles mnie,ladnie napisane Xellos,masz ode mnie plusa :)

dodam tylko ze moja rodzina uratowala troche zydow w trakcie wojny z narazeniem zycia,sam wspolpracuje biznesowo z dwoma osobami z izraela,mam nawet w rodzinie rasowe "krzywe nosy" i to takie 100% certificate wedlug prawa tory tj.po matce(nie,nie mam ani kszty krwi semickiej w sobie ni pracuje dla hasbary :P )
czy to znaczy ze skoro nie bronie "zydow" z izraela bo mam jakies powiazania ze slowem "zyd",tak jak mag1-21,ktora jak nam wspomniala jest jakas sekretarka w firmie prowadzonej przez zydow w uk,to jestem rasista,antysemita i brzydkim gargamelem? :<

a moze skoro nie bronie na slepo,kogos z kim mam jakies powiazania bo tak,tak jak mag1-21 to jednak nim nie jest jestem?

co bardziej swiadczy o braku badz tez nie,tej slawnej "tolerancji"?
a moze oba punkty siedzenia,ktore ktos obiera jak mu wygodniej w zaleznosci od sytuacji sa poprawne? :)
...niesamowicie trudna zagadka...


syjonizm-dziecko tego samego nurtu z koncowki 19 wieku na ktorym wyrosl mit hitlera o "rasie panow",z odpowiednio mocno podatnym gruntem("narod wybrany" ktory wszyscy nienawidza wiec musi sie bronic i to najwazniejsze pomscic dawne krzywdy,najlepiej te jeszcze z babilonu,najlepiej na calym swiecie),odpowiednio mocno doprawionym,tym czego dopuscili sie niemcy w trakcie drugiej wojny swiatowej,to az sie prosi o patologie.
patologie ktora mamy okazje ogladac teraz w postaci izraela,ktory z zakompleksionego dzieciaka z jakiejs trudnej rodziny,wyrosl na swojego oprawce.

problemem jest w tej chwili ta zle ukierunkowywana mentalnosc przez osoby odpowiedzialne min. za takie akcje w przeszlosci jak afera lavona plus pewna elita(pochodzenie nie ma znaczenia),ktora czerpie korzysci z takiego rozwoju sytuacji wiec na jakis przeblysk olsnienia w mentalnosci izraela bym nie liczyl...

http://www.youtube.com/watch?v=8rK3GelrkT8
(swoja droga teraz w sumie jestesmy swiadkami uderzenia susannah v2,wersja rozszerzona w kazdego allaha ;)

Użytkownik perun edytował ten post 17.06.2011 - 22:22

  • 4

#237

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rabin, który uważa, że wolno zabić goja, za kratami


Kierowcy, którzy wczoraj rano jechali tunelem łączącym osiedle Gusz Etzion z Jerozolimą, byli świadkami niecodziennej sceny. Samochody policyjne na sygnałach zatrzymały w środku tunelu cywilny samochód. Ze środka został wyciągnięty mężczyzna, którego natychmiast przewieziono na komisariat.

Zatrzymany miał długą siwą brodę i był ubrany w czarny chałat i kapelusz z szerokim rondem. To jeden z największych autorytetów judaizmu w Izraelu, naczelny duchowny Judei i Samarii, czcigodny rabin Dov Lior. Zatrzymano go w związku z rabiniczną akceptacją (haskamą), jakiej udzielił religijnej książce „Królewska Tora" (Torat Hamelekh).

Autorzy publikacji, rabini Icchak Szapira i Josef Elitzur, już wcześniej znaleźli się za kratami oskarżeni o podżeganie do przemocy na tle rasowym. Co takiego napisali w „Królewskiej Torze"? Między innymi, że z religijnego punktu widzenia Żydzi w pewnych okolicznościach mają wszelkie prawo do zabijania nie-Żydów.

„Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, że goj stwarza zagrożenie dla Izraela, to wolno go zabić. Dotyczy to nawet przyzwoitego goja, który nie ponosi odpowiedzialności za to, że stwarza tę sytuację zagrożenia" – napisali rabini. Podkreślili, że dopuszczalne jest także zabijanie dzieci nie-Żydów, jeżeli istnieje uzasadnione podejrzenie, że wyrosną na wrogów Izraela.

Książka wywołała oburzenie wśród postępowych Izraelczyków. Nie mniejsze oburzenie wśród prawicowych ortodoksów wywołało jednak zatrzymanie rabina Liora. – To szokujące, że w Izraelu aresztuje się rabina jak zwykłego bandziora. I to tylko dlatego, że ma poglądy zgodne z halachą – powiedział deputowany Knessetu Arie Eldad.

W Jerozolimie odbyła się demonstracja w obronie duchownego. Doszło do zamieszek.



http://www.rp.pl/art...za_kratami.html

I drugi artykulik na ten temat :


Książka o zabijaniu gojów dla żydowskich studentów


INFO: W swojej książce rabin z Zachodniego Brzegu Jordanu zawarł przyzwolenie na zabijanie nie-żydów, w tym również dzieci, które stanowią potencjalne zagrożenie dla Izraela i żydów.

Rabin Yitzhak Shapiro prowadzi szkołę talmudyczną w jednej z izraelskich osad. W swojej książce „Królewska Tora”, nawołuje m.in. do za zbijania gojów, którzy naruszyli któreś z przykazań, twierdząc, że w takim morderstwie nie ma nic złego i jest w pełni uzasadnione przez Torę i Talmud. Inni rabini popierający idee wyrażane przez p. Shapiro polecają pozycję swoim studentom.
Jak można było się spodziewać, manifest rabina Shapiro nie wywołał fali protestów ani w społeczeństwie, ani wśród izraelskiej inteligencji, a izraelskie (i nie tylko) media nie rozpoczęły nagonki w imię prawa przeciwko „mowie nienawiści”…

http://korwin-mikke....studentow/15288

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z artykułów wynika, że duża część mieszkańców Izraela, jest zdania,że goje, czyli my, są gatunkiem niższym
rasowo, których można zabijać bez sądu. Samo aresztowanie rabinów niewiele wpływa na ich przekonania,
albo w ogóle nie ma dla nich znaczenia, a w środowisku ortodoksów żydowskich mają opinię męczenników za
wiarę.

Użytkownik kpiarz edytował ten post 30.06.2011 - 07:07

  • 1



#238

chupacabraaa.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z artykułów wynika, że duża część mieszkańców Izraela, jest zdania,że goje, czyli my, są gatunkiem niższym
rasowo, których można zabijać bez sądu

Żydzi poznali w czasie wojny niemieckie metody i ideologie i doszli do wniosku, że to w gruncie rzeczy fajna sprawa. Pod warunkiem, że to oni zajmą miejsce nazistów..
  • 0

#239

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Naród musi zrozumieć, że był także sprawcą"

Naród musi zrozumieć, że był także sprawcą - napisał prezydent Bronisław Komorowski do uczestników niedzielnych uroczystości w Jedwabnem w 70. rocznicę mordu Żydów. Prezydent po raz kolejny przeprosił też za zbrodnie w Jedwabnem. Jego list odczytał były premier Tadeusz Mazowiecki. W uroczystościach bierze udział także b. prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, który 10 lat temu, podczas uroczystości w Jedwabnem, przeprosił za tę zbrodnię.

Prezydent podkreślił w liście, że Jedwabne to nie tylko nazwa symbolizująca wydarzenia sprzed lat, to także ciemny znak pamięci Polaków. "Chcemy wraz z mieszkańcami Jedwabnego zrozumieć to, co się stało i to, co powinno być w nas ocalone jako pamięć" - napisał Komorowski.

Prezydent przypomniał, że urząd prezydenta RP od początku wspierał wspólny proces dążenia do uznania prawdy o Jedwabnem i czynił starania o przywrócenie właściwych relacji polsko-żydowskich wokół sprawy Jedwabnego. Podobnie jak Aleksander Kwaśniewski 10 lat temu, także w niedzielę, w 70. rocznicę zbrodni w Jedwabnem, Komorowski prosił o przebaczenie za zbrodnie w Jedwabnem. Dziś Rzeczpospolita słyszy niesłabnący krzyk swoich obywateli (...) Jeszcze raz proszę o przebaczenie" - podkreślił.

Przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa prof. Władysław Bartoszewski powiedział, że obecność w niedzielę w Jedwabnem wielu znaczących osób, m.in. rabina Michaela Schudricha i katolickiego biskupa Mieczysława Cisło z Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Rady ds. Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski, oznacza, że "kontynuują to dzieło", które w tym roku powinno być szczególnie ważne dla Polaków, ponieważ jest to rok beatyfikacji Jana Pawła II. Dodał, że ma nadzieję, że ta uroczystość będzie "dobrym krokiem do ukształtowania świadomości ludzi" tak, by za 20-30 lat było można zrozumieć tamte wydarzenia.

Po raz pierwszy od 10 lat w obchodach uczestniczy hierarcha katolicki. To bp Mieczysław Cisło z Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Rady ds. Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski. Dotychczas hierarchowie Kościoła nie brali udziału w oficjalnych uroczystościach w Jedwabnem. Duchowny przypomniał, że 10 lat temu w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie Episkopat Polski odbył "przebłagalną modlitwę" za zbrodnie w Jedwabnem. W niedzielę w Jedwabnem mówił, że należy modlić się o braterstwo i pokój. - Niech nas nie dzielą mogiły z Jedwabnego, a niech nas jednoczy modlitwa o budowę braterstwa, więzi polsko-żydowskich - apelował hierarcha.

Według ustaleń śledztwa IPN, 10 lipca 1941 roku w Jedwabnem grupa Polaków, z inspiracji Niemców, zamordowała ponad 300 swoich żydowskich sąsiadów. Polacy mieli wg. IPN "rolę decydującą" w tej zbrodni, ale "można założyć", że inspiratorami byli Niemcy. Co najmniej 300 osób spalono żywcem w stodole, a co najmniej 40 innych zabito wcześniej w nieustalony sposób, gdy Żydów gromadzono na rynku.

Śledztwo zostało umorzone, bo - jak argumentował IPN - nie znaleziono w jego toku innych żyjących sprawców tej zbrodni niż ci, którzy już za to odpowiedzieli przed sądem po II wojnie światowej. Nie znaleziono wystarczających dowodów na postawienie zarzutów innym osobom


źródło
  • 1

#240

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według żydówki Barbary Engelking-Boni śmierć dla Polaka jest czysto biologiczna…

Barbara Engelking-Boni (kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów) a prywatnie żona polityka Michała Boniego. W popularnym programie - "Kropka nad i" twierdzi,że śmierć dla Polaka jest czysto biologiczna,niczym zwierzęcia (istoty bez duszy) – w przeciwieństwie do śmierci Żyda.Dla niego to wielka tragedia i metafizyka oraz spotkanie z Najwyższym.


  • 3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych