Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Zeitgeist Movement


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
296 odpowiedzi w tym temacie

#256

antigonus.
  • Postów: 46
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zasadnicza różnica jest taka, że niewolnik nie mógł sobie zmienić pana i nie miał gwarancji wykupienia się ze swego poddaństwa. W wolnym rynku po pierwsze każdy może zmienić sobie pracę (używając twojej retoryki - pana). Po drugie każdy może w dowolnym momencie zostać pracodawcą.


Ale możliwości nie pracowania już nie ma. Zmiana pana (pracodawcy) jest możliwa i powiązana z dodatkowym stresem i sporym ryzykiem (w większości przypadków). Zostać panem (pracodawcą) owszem, można, ale zasady gry są nieuczciwe. Duża konkurencja i korupcja, narażasz więc się na jeszcze więcej stresu niż mając pana (pracodawcę) i robiąc swoje.
Na pytanie, "czemu nie?" otrzymuję tylko nic nie warte z punktu widzenia logiki argumenty wynikające z kapitalistycznej indoktrynacji typu "bez ciężkiej pracy nie ma kołaczy".

Odnośnie wypowiedzi Pana Kozakiewicza:

Gdyby od wieków wdrażano przede wszystkim moralny aspekt w pojęcie wolnego rynku, to myślę że rozmowa wyglądałaby inaczej, jak i również pytanie zostałoby w inny sposób sformułowane.


Gdyby ludzie działali moralnie i współpracowali pewnie dotarliby do takiego wolnego rynku, ale szybko by z niego zrezygnowali, bo przekonaliby się, że są metody zapewnienia wszystkim godnych warunków życia bez konieczności zabawy w Monopoly.

@Ill

Swoją drogą, pytałem o rzeczywiste projekty (może jakieś prototypy, wdrożenia) TZM i w zamian dostałem kilka nie stworzonych przez ten ruch oraz informację, że jest ich wiele. Wiele niespełnionych marzeń zakompleksionych ludzi, jak rozumiem.


Nie przesadzaj. Nie tylko ja wielokrotnie tu pisałem, że nie zajmujemy się (w chwili obecnej) "rzeczywistymi projektami", ale mamy takowe plany. Podałem Ci też linka do fundacji RBEF, która zajmuje się rzeczywistą legalizacją ekonomii opartej na zasobach w wielu krajach.

A żeby marzyć trzeba mieć odwagę i wyobraźnię. Niektórzy posiadają te cechy, inni widać wolą trzymać się status quo (co widać dobrze w tym wątku).

Przeciwnikom PV też zadałem kilka ciekawych pytań, na które nie otrzymałem odpowiedzi, na przykład do Pana Nexus6 skierowałem wypowiedź mniej więcej taką:

"W jaki sposób popierana przez Ciebie idea wolnego rynku może rozwiązać problemy świata takie jak głód, umieralność na uleczalne choroby i tym podobne?".

Dodałem też, że jeśli jego argumentacja będzie logiczna i będzie w tym sens chętnie poprę wolny rynek.
  • 0

#257

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"W jaki sposób popierana przez Ciebie idea wolnego rynku może rozwiązać problemy świata takie jak głód, umieralność na uleczalne choroby i tym podobne?".


M.in. Tobie też to pytanie zadałem, tylko dotyczące TZM. Zadałem też pytanie, dlaczego nie jest to priorytet.
Czy nie jest objawem egoizmu, budowa futurystycznych miast, która pochłonie zapewne krocie i zapewne z początku będzie niewypałem? Nie lepiej poświęcić czas i środki by budować fundamenty, zamiast od razu budować domy?

Użytkownik Ill edytował ten post 23.01.2011 - 00:04

  • 0

#258

historix49.
  • Postów: 53
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Nie pamiętasz jak mnie wyzywasz od ignoranta? :D :D :D A pamiętasz przynajmniej jak się nazywasz? :D :D :D


I to Cię tak zabolało? Widocznie coś w tym musi być.


Mnie wyzwiska kolesia, który za wolny rynek uważa de facto niewolnictwo (Rzeczpospolita Kralowska) co najwyżej śmieszą, jednak wykazują, że nie masz już żadnych argumentów, wg słów Schopenhauera, a to cenne. :P


Na podstawie elementarnej wiedzy z fizyki stwierdzasz, że „Gdyby nie wolny rynek to w ogóle nie mielibyśmy elektryczności”? :D :D :D A może to podasz no takiego fizyka, który sformułował takie prawo? :D :D :D I co może Ty nim jesteś? :D :D :D I może na podstawie koloru swego moczu, objawisz swą wiedzę ontologiczną? :D :D :D


Nie, na podstawie elementarnej wiedzy z fizyki, wiem, że mamy prąd zmienny w gniazdkach. Szkoda, że osoba z twoim intelektem nie domyśliła się o co chodzi.


Trudno nadążyć za Twymi urojeniami, zwłaszcza że pamiętam, że w PRL kapitalizam wcale nie obowiązywał i prąd zmienny był. :P Czyli stwierdzam, że znów Ci się coś w główce uroiło. :P


Mistrzuniu, na temat programowania, a zwłaszcza inżynierii programowania wiem znacznie więcej od Ciebie, natomiast jak mówisz o ignorancji to popatrz w lustro, bo tam znajdziesz kolesia, który określał jako wolny rynek państwo, gdzie było de facto niewolnictwo i laureata Nagrody Nobla z ekonomii chciał nazywać idiotą? :P


Inżynieria oprogramowania geniuszu. Ile na ten temat wiesz udowodniłeś już w poprzednich wypowiedziach.


Obie nazwy funkcjonują równolegle, ale widzę, że już jesteś tak żałosny, że czepiasz się literek. :P


:D :D :D Film pokazujący jak ten rzekomo nieistniejący standard złota wysadził w powietrze europejską gospodarkę, ma wykazywać, że tego standardu nie ma? :D :D :D Oczywiście Twe wolnorynkowe fantasmagorie nie pozwoliły, Ci zauważyć jak na rysunku odpadającego złota pokazano jak ten standard załatwiał gospodarki.
Mistrzuniu, ja Ci tego fragmentu nie podam, żebyś nie nazwał Friedmana idiotą. Ponadto Przy Twoim poziomie wiedzy i tak byś nic z tego nie zrozumiał. :P


Ten film pokazuje zupełnie co innego, ale żeby go zrozumieć trzeba umieć odgadywać obrazki (np. pokazujące złoto w klatce).


Oczywiście zaraz pewnie powiesz, że laureat Nagrody Nobla z ekonomii to idiota (bo podałem jako źródło jego książkę o standardzie złota w czasie Wielkiego Kryzysu lat trzydziestych XX w.), i że Ty jesteś w ogóle najmądrzejszy, boś jedynie Ty poznał prawdę objawioną. :D :D :D A że kura to osioł nie powiesz ? :D :D :D


Przypominam więc, że ten tzw. wolny rynek, który zachwalasz reprezentuje wojny (USA), niewolnictwo (Rzeczpospolita Krakowska) i 90% bezrobocie (Nauru – państwo i niemal identycznym ustroju do wyspy, którą podałeś),
My zaś oferujemy życie bez konieczności pracy w czystej planecie.

Pozdrawiam


Na wszystkie te hasełka odpowiedziałem, ale zamiast się ustosunkować do moich wypowiedzi kopiujesz i wklejasz ten sam tekst bodajże po raz trzeci. Coś takiego jak spam jest chyba zabronione w regulaminie forum.

Reszty nie komentuję i nie odpowiadam na twoje marne prowokacje.


Mistrzuniu, na wszystkie Twoje fantasmagorie i brednie o wolnym rynku odpowiedziałem i wychodzi z tego wszystkiego, że ten tzw. wolny rynek, który zachwalasz reprezentuje wojny (USA), niewolnictwo (Rzeczpospolita Krakowska) i 90% bezrobocie (Nauru – państwo i niemal identycznym ustroju do wyspy, którą podałeś),
My zaś oferujemy życie bez konieczności pracy w czystej planecie.

Pozdrawiam

Mówiłem, że tak będzie.
Temat zamienił się w kłótnię na tematy w zasadzie mało istotne z punktu widzenia PV, czyli na tematy ideologiczne. Ostrzegałem, tam gdzie pojawia się ideologia, tam kończy się rozum i racjonalne myślenie, a o to m.in. w PV chodzi, żeby rzeczywiste problemy rozwiązywać rzeczywistymi metodami. Czyny zmieniają świat, nie słowa.
Swoją drogą, pytałem o rzeczywiste projekty (może jakieś prototypy, wdrożenia) TZM i w zamian dostałem kilka nie stworzonych przez ten ruch oraz informację, że jest ich wiele. Wiele niespełnionych marzeń zakompleksionych ludzi, jak rozumiem.



Ja tych pytań nie pamiętam, ale wiem, że jest już tworzony system sztucznej inteligencji, który ma podejmować większość decyzji, które podejmują teraz politycy. Tworzone są też projekty autarkia.
Niemniej jednak jak wielokrotnie padało to na tym forum, podstawową sprawą jest świadomość. Gdy ludzi nie przekona się do zmian, to nic nie będzie i na tym się skupiamy.

M.in. Tobie też to pytanie zadałem, tylko dotyczące TZM. Zadałem też pytanie, dlaczego nie jest to priorytet.
Czy nie jest objawem egoizmu, budowa futurystycznych miast, która pochłonie zapewne krocie i zapewne z początku będzie niewypałem? Nie lepiej poświęcić czas i środki by budować fundamenty, zamiast od razu budować domy?


Tyle, że fundamentem jest świadomość, a ie domy. Natomiast ten cały wolny rynek to de facto kapitalizm, przez kilka wieków nie rozwiązał problemu głodu i wojen, a wręcz je intensyfikuje. Czy uważasz, że to wartości pozytywne?

Jeżeli nie, to ten system trzeba zmienić.

Pozdrawiam
  • -1

#259

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale możliwości nie pracowania już nie ma. Zmiana pana (pracodawcy) jest możliwa i powiązana z dodatkowym stresem i sporym ryzykiem (w większości przypadków). Zostać panem (pracodawcą) owszem, można, ale zasady gry są nieuczciwe. Duża konkurencja i korupcja, narażasz więc się na jeszcze więcej stresu niż mając pana (pracodawcę) i robiąc swoje.
Na pytanie, "czemu nie?" otrzymuję tylko nic nie warte z punktu widzenia logiki argumenty wynikające z kapitalistycznej indoktrynacji typu "bez ciężkiej pracy nie ma kołaczy".


Jak to nie ma możliwości niepracowania? Czy pracodawca w jakiś sposób interferuje z życiem pracownika? Gdyby go nie było to sytuacja pracownika nie uległa by poprawie. Im więcej pracodawców tym dla pracownika lepiej. A to, że nasze państwo działa jak mafia, to zasługa wybierania do władzy przez naród gangsterów.
  • 0

#260

historix49.
  • Postów: 53
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy pracodawca w jakiś sposób interferuje z życiem pracownika?


Nie no prawie wcale. :D :D :D Jakieś durne polecenia służbowe, które wynikające z głupoty pracodawcy zapewne nie wpływają w żadne sposób na życie pracownika. :D :D :D
Niestety jedynie w świadomości kolesia, dla którego europejska forma niewolnictwa (Rzeczpospolita Krakowska) oznacza wolny rynek. :P
  • 0

#261

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Czy pracodawca w jakiś sposób interferuje z życiem pracownika?


Nie no prawie wcale. :D :D :D Jakieś durne polecenia służbowe, które wynikające z głupoty pracodawcy zapewne nie wpływają w żadne sposób na życie pracownika. :D :D :D
Niestety jedynie w świadomości kolesia, dla którego europejska forma niewolnictwa (Rzeczpospolita Krakowska) oznacza wolny rynek. :P


Z tobą trollu skończyłem. Nawet nie łudzę się, że cokolwiek z tego zrozumiesz, skoro film z Friedmanem przekroczył twoje możliwości poznawcze. Te cytaty daję tylko i wyłącznie po to żeby inni nie zostali wprowadzeni w błąd.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolne_Miasto_Kraków

Rzeczpospolita Krakowska była enklawą liberalizmu gospodarczego na obszarze środkowej i wschodniej Europy. Mocą ustaleń kongresu wiedeńskiego nie miała prawa do pobierania ceł (mogła pobierać opłaty mostowe i drogowe). Państwa sąsiednie zobowiązały się do nienakładania ceł na krakowskie drzewo, węgiel i żywność, a Austria zgodziła się nadać Podgórzu charakter miasta wolnohandlowego. Krakowianie otrzymali także pełną swobodę nawigacji na Wiśle. Podatki w państwie były bardzo niskie. Te liczne wolności gospodarcze i polityka gospodarcza władz decydowały o popularności Rzeczypospolitej w kręgach europejskich liberałów i leseferystów, którą wzmacniał dodatkowo republikański ustrój państwa.



A concise history of Poland, Jerzy Lukowski, W. H. Zawadzki

(...)
The status of the republic's peasantry was to be for many years the most advanced in all of historic Poland. Electoral rights and security of tenancy holdings did much to encourage early political and national consciousness of the rural population, in stark contrast with the peasants of Austrian Galicia. As a free-trade entrepot Krakow also benefited from commerce with Silesia and the Congress Kingdom and witnessed some early industrial activity on its territory; the first steam engine installed anywhere in Poland appeared here in 1817.
(...)



W zasadzie wszystko się zgadza. To co podoba się liberałom i leseferystom, lewicowe trolle zwykle nazywają niewolnictwem.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 23.01.2011 - 13:17

  • 0

#262

historix49.
  • Postów: 53
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Czy pracodawca w jakiś sposób interferuje z życiem pracownika?


Nie no prawie wcale. :D :D :D Jakieś durne polecenia służbowe, które wynikające z głupoty pracodawcy zapewne nie wpływają w żadne sposób na życie pracownika. :D :D :D
Niestety jedynie w świadomości kolesia, dla którego europejska forma niewolnictwa (Rzeczpospolita Krakowska) oznacza wolny rynek. :P


Z tobą trollu skończyłem.


Kolejnym wyzwiskiem pokazujesz, że nie masz żadnych argumentów. :P

Nawet nie łudzę się, że cokolwiek z tego zrozumiesz, skoro film z Friedmanem przekroczył twoje możliwości poznawcze. Te cytaty daję tylko i wyłącznie po to żeby inni nie zostali wprowadzeni w błąd.


:D :D :D Film tego Friedmana, który pokazuje jak standard złota załatwia gospodarkę europejską? :D :D :D Rego samego, którego chciałeś nazwać idiotą? :D :D :D


http://pl.wikipedia....




W zasadzie wszystko się zgadza. To co podoba się liberałom i leseferystom, lewicowe trolle zwykle nazywają niewolnictwem.


Tak, to była taka oaza liberalizmu, że „zapomniano” zlikwidować w niej europejskiej formy niewolnictwa zwanej pańszczyzną. :D :D :D

Przypominam więc, że że ten tzw. wolny rynek, który zachwalasz reprezentuje wojny (USA), niewolnictwo (Rzeczpospolita Krakowska) i 90% bezrobocie (Nauru – państwo i niemal identycznym ustroju do wyspy, którą podałeś),
My zaś oferujemy życie bez konieczności pracy w czystej planecie. 
  • 0

#263

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, to była taka oaza liberalizmu, że „zapomniano” zlikwidować w niej europejskiej formy niewolnictwa zwanej pańszczyzną. :D :D :D



Jeszcze raz dla tych, którzy mogą zostać wprowadzeni w błąd (i np. dostać pałę w szkole) przez złośliwego trolla.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolne_Miasto_Kraków

Sytuacja chłopów w Rzeczypospolitej Krakowskiej była lepsza niż w sąsiadujących z nią Galicji i Królestwie Polskim. Statusem chłopów w dobrach państwowych i kościelnych zajęła się powołana w tym celu zgodnie z ustaleniami kongresu wiedeńskiego, a pracująca niezależnie od Sejmu i Senatu, Komisja Włościańska. Pierwszym jej przewodniczącym był Marcin Badeni, a kolejnym ksiądz Alfons Skórkowski. Komisja zniosła pańszczyznę na rzecz czynszu i rozparcelowała część gruntów folwarcznych. Reformy te, znoszące z chłopów część ciężarów, zachęciły ich do kontaktów z rynkiem. Rosła liczebnie warstwa zamożnych chłopów, posiadających prawa wyborcze i liczba szkół na wsi. W 1833 roku Zgromadzenie Reprezentantów zmniejszyła czynsze, pierwotnie obliczone zbyt wysoko.



A concise history of Poland, Jerzy Lukowski, W. H. Zawadzki

(...)
The status of the republic's peasantry was to be for many years the most advanced in all of historic Poland. Electoral rights and security of tenancy holdings did much to encourage early political and national consciousness of the rural population, in stark contrast with the peasants of Austrian Galicia.
(...)


Użytkownik nexus6 edytował ten post 23.01.2011 - 13:16

  • 0

#264

historix49.
  • Postów: 53
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jeszcze raz dla tych, którzy nie chcą czytać urojeń kolesia, który za wolny rynek uważa państwo, w którym istniała europejska forma niewolnictwa jak to podaje "RZECZPOSPOLITA KRAKOWSKA 1815 - 1846 (wybór źródeł ) "


Tak, to była taka oaza liberalizmu, że „zapomniano” zlikwidować w niej europejskiej formy niewolnictwa zwanej pańszczyzną. :D :D :D


Przypominam więc, że że ten tzw. wolny rynek, który zachwalasz reprezentuje wojny (USA), niewolnictwo (Rzeczpospolita Krakowska) i 90% bezrobocie (Nauru – państwo i niemal identycznym ustroju do wyspy, którą podałeś),
My zaś oferujemy życie bez konieczności pracy w czystej planecie.
  • 0

#265

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja jeszcze raz dla tych, którzy nie chcą czytać urojeń kolesia, który za wolny rynek uważa państwo, w którym istniała europejska forma niewolnictwa jak to podaje "RZECZPOSPOLITA KRAKOWSKA 1815 - 1846 (wybór źródeł ) "


Cytat z tego wyboru źródeł jest tak samo realny jak z książki Friedmana co do której tytułu nie jesteś pewien.
  • 0

#266

historix49.
  • Postów: 53
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardziej wiarygodne niż fantasmagorie kolesia, który uważa kraj, w którym była europejska forma niewolnictwa za oazę wolnego rynku i chciał laureata nagrody nobla z ekonomii wyzywać od idiotów :D :D :D, a poza tym jedynie głównie co ma do zaprezentowania w dyskusji to wyzwiska, bo argumentów dawno mu już zabrakło. :P
Zresztą każdy może sobie sprawdzić podane przeze mnie źródła.
Teraz pewnie swym intelektem wymyśla nowe wyzwiska lub kolejne urojenia, które mają tyle wspólnego z rzeczywistością, co jego zachowanie z kulturą dyskusji. Ale oddaje mu czas na jego "radosną twórczość", wszak z jego teorii można się tylko śmiać.

Przypominam więc, że że ten tzw. wolny rynek, który zachwalasz reprezentuje wojny (USA), niewolnictwo (Rzeczpospolita Krakowska) i 90% bezrobocie (Nauru – państwo i niemal identycznym ustroju do wyspy, którą podałeś),
My zaś oferujemy życie bez konieczności pracy w czystej planecie.

Użytkownik historix49 edytował ten post 23.01.2011 - 13:55

  • -1

#267

antigonus.
  • Postów: 46
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"W jaki sposób popierana przez Ciebie idea wolnego rynku może rozwiązać problemy świata takie jak głód, umieralność na uleczalne choroby i tym podobne?".


M.in. Tobie też to pytanie zadałem, tylko dotyczące TZM. Zadałem też pytanie, dlaczego nie jest to priorytet.
Czy nie jest objawem egoizmu, budowa futurystycznych miast, która pochłonie zapewne krocie i zapewne z początku będzie niewypałem? Nie lepiej poświęcić czas i środki by budować fundamenty, zamiast od razu budować domy?


Pamiętam Ill, jak włączyłem się do dyskusji poprosiłeś mnie o odpowiedzenie na pytania, które zadałeś Ziętkowi. Zrobiłem to, na to pytanie też odpowiedziałem, (informacje na forum są mało przejżyste i łatwo można to przeoczyć), jeśli masz ochotę poszukać odpowiedź jest na początku dyskusji, ale żebyś niepotrzebnie nie tracił cennego czasu, odpowiem jeszcze raz.

Pozbycie sie głodu, biedy, wojen i umieralności na uleczalne choroby jest priorytetem Projektu Venus i Ruchu Zeitgeist. Futurystyczne miasta o których wspomniałeś mają bardzo wiele zastosowań, projekty "przejściowe" (ang. transition) są opracowywane żeby można było szybko postawić świat na nogi, te konstrukcje o dużej mobilności skupią się właśnie na terenach obecnych krajów trzeciego świata, żeby ludzie mogli zacząć godnie żyć zanim zostaną tam wybudowane prawdziwe miasta.

Właśnie znalazłem ciekawą książkę i zabieram się za czytanie, przypuszczam, że zainteresuje ona obydwie strony dyskusji. Jest dostępna za darmo tutaj:

http://www.archive.o...andsla033027mbp

Pozdrawiam
  • 0

#268

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tobą trollu skończyłem.


Proszę wybaczyć mi moją nadgorliwość, ale zauważyłem że ostatnio w modzie jest nadużywanie słowa troll w stosunku do osoby, z którą się nie zgadzamy.
Czy Ciebie nexus także mam zawstydzić przedstawiając etymologię słowa troll? Zanim zaczniesz powtarzać idiotyzmy kolegów zapoznaj się ze znaczeniem tego słowa i przestań obrażać innych użytkowników.

Bardziej wiarygodne niż fantasmagorie kolesia, który uważa kraj, w którym była europejska forma niewolnictwa za oazę wolnego rynku i chciał laureata nagrody nobla z ekonomii wyzywać od idiotów :D :D :D, a poza tym jedynie głównie co ma do zaprezentowania w dyskusji to wyzwiska, bo argumentów dawno mu już zabrakło. :P


Panie Historix, proszę zauważyć że w pojęcie słownikowe Trolla kwalifikuje się osoba, która właśnie obraża i prowokuje do kłótni za sprawą braku argumentów, co świadczy na niekorzyść właśnie nexusa. Tylko trolle w sieci obrażają w agresywny sposób i nadużywają wulgarnych wyzwisk. Moim zdaniem nie należy się tym przejmować i zwyczajnie zignorować takie zachowania, jak i ludzi którzy taką postawą próbują zaświecić.

Wracając do tematu. Oczywistym jest fakt, że łączenie wolnego rynku z niewolnictwem to niedorzeczność, tak jak wyzywanie noblistów od idiotów. Szczególnie jeśli naukowca porównuje się do Hitlera, jest to zupełnie nie na miejscu.

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 24.01.2011 - 07:33

  • 1

#269

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę wybaczyć mi moją nadgorliwość, ale zauważyłem że ostatnio w modzie jest nadużywanie słowa troll w stosunku do osoby, z którą się nie zgadzamy.
Czy Ciebie nexus także mam zawstydzić przedstawiając etymologię słowa troll? Zanim zaczniesz powtarzać idiotyzmy kolegów zapoznaj się ze znaczeniem tego słowa i przestań obrażać innych użytkowników.


Wybaczam nadgorliwość ;). Być może historix49 nie trollował wątku od początku, ale z braku argumentów (frustracji?) zmienił się w typowego trolla co pokrótce uzasadnię:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.


Powyżej masz przykład. Daję cytaty odnośnie Rzeczpospolitej Krakowskiej, jednak troll zamiast się do nich ustosunkować pisze, że są to moje "urojenia". Następnie wkleja swój tekst o niewolnictwie po raz n-ty (już nie liczę).

Kolejny przykład. Cały czas daję cytaty, które jasno mówią, że pańszczyzna została zniesiona, a sytuacja chłopów była lepsza niż gdziekolwiek indziej w Polsce. Troll kompletnie na nie nie zważa, tylko robi swoje powtarzając, że istniała tam "europejska forma niewolnictwa" (co samo w sobie jest nadużyciem, bo pańszczyzna to pańszczyzna). Bardzo sprytnie wykombinował sobie, że dla uwiarygodnienia swoich wybryków też powoła się na materiały źródłowe. Tylko prośby o jakiekolwiek cytaty zbywa dziecinnymi wymówkami typu, że "nie będzie mnie dokształcał", "że nie poda, bo jestem niekulturalny" itp.

Podałem historyczny przykład wyspy Sint Eustatius, która w opozycji do ówczesnego, zbulionizowanego świata wspierała idee wolnego rynku. Ale trollowi to było nie w smak, więc wykombinował sobie, że Sint Eustatius to będzie to samo co Nauru, gdzie panuje 90% bezrobocie. Na prośbę o opisanie ustroju i systemu monetarnego Nauru, a tym samy wykazanie rzekomych podobieństw, tradycyjnie odpisał, że "nie będzie mnie dokształcać", "jest to wiedza powszechna" itp. Ja naturalnie wiem, że Nauru i Sint Eustatius to dwie kompletnie różne bajki, ale znając metody działania trolli, wiem, że jeśli wykonam za niego pracę, podając różnice, to nakarmię trolla, który zacznie kolejne manipulacje i gry słowne, oraz czepianie się zupełnie nieistotnych rzeczy. Dla trolla najtrudniejsza jest sytuacja w której musi podjąć wysiłek w celu odwrotnym do zamierzonego. Rzetelne opisanie ustroju i systemu monetarnego Nauru to coś na czym wątek, a także my wszyscy byśmy skorzystali, więc na trolla działa to jak woda święcona.

Paradoks niewolnika był już omawiany. Troll olał zupełnie moje odpowiedzi, bo zawiodła go nawet żonglerka słowna. Po zepchnięciu wpisów na dalsze strony, zaczął zabawę "paradoksem niewolnika" od nowa, tym razem (uwaga!) przedstawiając się jako były członek UPR.

Generalnie zaczął się czepiać zupełnie nieistotnych rzeczy, powtarzać te same kwestie np. że nazwałem Miltona Friedmana idiotą, albo, że chciałem go tak nazwać itp.
  • 0

#270

historix49.
  • Postów: 53
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cały nexus6 wyzwiska, to tyle co ma do zaprezentowania.

Podałem mu książkę, gdzie napisano, że Wikipedia się myli i w Rzeczpospolitej Krakowskiej była pańszczyzna czyli europejska forma niewolnictwa, ale to nic dla niego. Dla niego ważniejsze jest właśnie widzi mi się niż jakaś książka i pańszczyzna nadal dla niego to wolny rynek. :D :D :D
Potem podał Sint Eustatius, który ma podobny ustrój do Nauru, które ma 90% bezrobocia, ale jak widać to dla niego raj. :D :D :D No i oczywiście podał USA, która są najlepszym przykładem korupcji politycznej i wojen organizowanych de facto przez korporację.
Pomimo tego, że Pan o pseudonimie Kozakiewicz, który również jest zwolennikiem teorii wolnorynkowych, moim zdaniem błędnych, wykazał mu, że sam uprawia trolling. On nadal wyzywa od trolli, albo wiem uważa, chyba że jest najmądrzejszy na świecie, bo ma czelność chćei wyzwania leyrealta nagrody nobla z ekonomii od idiotów. :D :D :D
Ponadto pytanie o to, czy wolny rynek może mieć ograniczenia w handlu przerosło jego zdolności intelektualne i bredzi, że obalił paradoks niewolnika, choć to jego podstawowe pytanie. :D :D :D
Przypominam więc, że że ten tzw. wolny rynek, który on zachwala reprezentuje wojny (USA), niewolnictwo (Rzeczpospolita Krakowska) i 90% bezrobocia (Nauru – państwo i niemal identycznym ustroju do wyspy, którą podał),
My zaś oferujemy życie bez konieczności pracy w czystej planecie

Użytkownik historix49 edytował ten post 24.01.2011 - 15:10

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych