Skocz do zawartości


Zdjęcie

WikiLeaks odcięte od PayPala. Globalna cenzura Internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wpadam czasem na /b/. Nie można powiedzieć że jest to centrum operacyjne. Raczej dopływ świeżej krwi. Z tego co tam wyczytałem, profesjonalnych ludzi którzy czynnie uczestniczą w tej akcji jest ok 3000, plus niewiadoma ilość noobków którzy nie mają doświadczenia. Ci doświadczeni w 2500 osób potrafili zapchać serwery PayPala. 10 000 zapytań na sekundę razy 2500 osób, to wszystko w jednej chwili i nic się temu nie oprze. ;)
  • 0



#32

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż... Nie trzeba być geniuszem, ani wyznawcą teorii spiskowych by zauważyć, że 4chan właśnie kopie sobie grób... i żeby tylko sobie.
Żeby oni jeszcze atakowali właściwe serwery, ale nie. Uparli się na strony internetowe...

Użytkownik Ill edytował ten post 09.12.2010 - 22:31

  • 0

#33 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

"Z najnowszych informacji wynika, że po serii ataków PayPal ugiął się i 8 grudnia wznowił przekazywanie środków dla WikiLeaks."
http://tech.wp.pl/ka...,wiadomosc.html
  • 0

#34

pager.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jak całkowicie zablokuja dostęp do WikiLeaks to oni będa przekazywac wykradzione dokumenty dziennikarzom.

Jak było to sory.
  • 0

#35

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zablokować 1200 mirrorów, które się ciągle mnożą. Nawet Ty możesz założyć swój.
  • 0



#36

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cóż... Nie trzeba być geniuszem, ani wyznawcą teorii spiskowych by zauważyć, że 4chan właśnie kopie sobie grób... i żeby tylko sobie.
Żeby oni jeszcze atakowali właściwe serwery, ale nie. Uparli się na strony internetowe...


uśmiałem się ;) zatrzymasz internet ? atak na stronę nie jest atakiem na serwer ;) (bo każdy wie że tan krasnoludki wyświetlają strony po drugiej stronie kabla..)

dają radę z tym aktem obywatelskiego nieposłuszeństwa, public disobedience jak najbardziej uzasadnione wobec tego terroru państwowego jakim natychmiast okryta została cała sprawa

jak jeszcze anonimy zaczną wynajdywać smakowite kąski i je nagłaśniać jak należy to wyjdzie na to jak wielka banda matołów kręci tym całym interesem
nie dość że chciwi to głupi w skrócie podając na tacę
  • 0

#37

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może mój poziom paranoi sięga zenitu, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że akcja wygląda na wyreżyserowaną. Wielka wrzawa z powodu bezwartościowych informacji. Temat podgrzewany i reklamowany przez media, rząd USA bezradny jak nigdy, pan Assange trzęsie służbami specjalnymi całego świata, zbuntowane dzieci neo przeprowadzają zaciekły atak DDoS, który nawet jeśli jest rozległy można zablokować na poziomie ISP i który od wielu lat jest karalny. Praktycznie tylko wirusy mogą obecnie przeprowadzić skuteczny atak DDoS.
  • 0

#38

Dezinformator.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślę, że warto byłoby zwrócić tutaj uwagę na jeszcze inny aspekt samego istnienia WikiLeaks. Może rzeczywiście jest to prawda w zgodzie z tym co stwierdził jeden z moich przedmówców, że informacje tam publikowane nie są wybitnie wartościowe czy interesujące z punktu widzenia internauty laika. Może faktycznie była to próba cenzurowania Internetu. Może nawet próbowały tego dokonać władze Stanów Zjednoczonych w odwecie za niedawne opublikowanie informacji dotyczących ich służb dyplomatycznych rozsianych po całym świecie.

Powyżej mamy jedynie gdybanie. Natomiast faktem jest, że na naszych oczach dzieją się bardzo istotne wydarzenia. Jeszcze nigdy w historii ludzkości społeczeństwo nie było tak dobrze poinformowane. Jeszcze nigdy dotąd nie dało się zaobserwować współpracy tak wielu społeczeństw na świecie. Właściwie cały front zmagań został bardzo rozszerzony i przesunięty z linii pan Assange vs USA na linię instytucje biurokracji państwowej vs samorządne społeczeństwo świata. Dostrzegam w tym raczej zmagania o mocno przełomowym charakterze. Zauważyć tu należy istotne starania ponadnarodowe aczkolwiek nieoficjalne i niepaństwowe w celu kontroli działalności służb państwowych. Może zatem jest to kolejna forma ewolucji świadomości mas społecznych dążąca do odrzucenia schematu tożsamości narodowej wytworzonego raptem nieco ponad 150 lat temu. Osobiście poczytuję to jako wysoce intrygującą kwestię.
  • 0

#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tinyurl.com/OPwikileaks

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak ludzie się ugadują na te ataki. ;) To jest IRC Operation Payback

A tutaj pełna dokumentacja wikileaks w jednym pliku. :D Bagatelka 19Gb +

link

Użytkownik mylo edytował ten post 12.12.2010 - 19:00

  • 0



#40

wnuczus.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem na ile to prawda ale się boję..
Wikileaks ma zamiar wypuścić niedługo korespondencję św. Mikołaja z dobrymi i złymi dziećmi

  • 0

#41 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Żeby oni jeszcze atakowali właściwe serwery, ale nie. Uparli się na strony internetowe...

uśmiałem się ;) zatrzymasz internet ? atak na stronę nie jest atakiem na serwer ;) (bo każdy wie że tan krasnoludki wyświetlają strony po drugiej stronie kabla..)

Każda firma ma rozdzielone serwery produkcyjne/wewnętrzne, od serwerów na których hostuje swoją stronę. Więc nie - atak na stronę internetową nie musi oznaczać ataku na właściwe serwery produkcyjne. Niedawne ataki DDoS celowo były wymierzone w strony internetowe, aby użytkowników oddzielić od źródła informacji, nie zaś pozbawić możliwości korzystania z usług (chociaż nie powiem jak to było dokładnie z PayPalem). Jak ktoś chce to mogę poszukać źródeł skąd mam te informacje (niestety zajęłoby mi to chwilkę, a już jestem zmęczony).

---

Praktycznie tylko wirusy mogą obecnie przeprowadzić skuteczny atak DDoS.

A czym niby taki atak zainicjowany przez wirusy czy inne malware miałby się różnić od innych ataków DDoS?

zbuntowane dzieci neo przeprowadzają zaciekły atak DDoS, który nawet jeśli jest rozległy można zablokować na poziomie ISP

No i tutaj pojawia się kolejny problem. Bo to wcale nie jest takie hop. A przynajmniej nie istnieje jeden pstryczek, który pozwalałby to osiągnąć. Bo problem w tym, że ruch generowany podczas ataku DDoS (tutaj pewnie jeszcze zależy to od sposobu jego przeprowadzania) praktycznie niczym nie różni się od zwykłego i prawidłowego ruchu. Jedyna różnica to ilość przesyłanych danych. Odpada więc stworzenie prostej regułki dla sieciowego firewalla. Problem staje się jeszcze większy dla sieci o z natury dużych przepustowościach, gdzie potrzeba zachować jak największą wydajność i nawet mała zmiana może się odbić na działaniu sieci. Pewnie już istnieją różne rozwiązania programowe, bądź sprzętowe, ale ponieważ za wiele się tym do tej pory nie zajmowałem to nie chciałbym za bardzo nakłamać.

http://en.wikipedia....on_and_response <-- jak widać z bardzo przybliżonych opisów przed atakiem DDoS można się bronić, ale niekoniecznie istnieje jedna magiczna i uniwersalna metoda. Dużo też zależy od samego typu ataku.

Użytkownik Nestor edytował ten post 13.12.2010 - 01:47

  • 0

#42

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Praktycznie tylko wirusy mogą obecnie przeprowadzić skuteczny atak DDoS.


A czym niby taki atak zainicjowany przez wirusy czy inne malware miałby się różnić od innych ataków DDoS?


Tym, że a) twórcę wirusa trudno znaleźć, zwłaszcza jeśli wirus uaktywni się po dłuższym czasie. b) nie można postawić zarzutów osobom z zainfekowanymi maszynami i raczej ciężko ich odciąć od sieci na poziomie ISP bo kompletnie nie są świadomi, że ich maszyny biorą udział w ataku. c) atak jest o wiele bardziej rozproszony i rozległy.



zbuntowane dzieci neo przeprowadzają zaciekły atak DDoS, który nawet jeśli jest rozległy można zablokować na poziomie ISP

No i tutaj pojawia się kolejny problem. Bo to wcale nie jest takie hop. A przynajmniej nie istnieje jeden pstryczek, który pozwalałby to osiągnąć. Bo problem w tym, że ruch generowany podczas ataku DDoS (tutaj pewnie jeszcze zależy to od sposobu jego przeprowadzania) praktycznie niczym nie różni się od zwykłego i prawidłowego ruchu. Jedyna różnica to ilość przesyłanych danych. Odpada więc stworzenie prostej regułki dla sieciowego firewalla. Problem staje się jeszcze większy dla sieci o z natury dużych przepustowościach, gdzie potrzeba zachować jak największą wydajność i nawet mała zmiana może się odbić na działaniu sieci. Pewnie już istnieją różne rozwiązania programowe, bądź sprzętowe, ale ponieważ za wiele się tym do tej pory nie zajmowałem to nie chciałbym za bardzo nakłamać.

http://en.wikipedia....on_and_response <-- jak widać z bardzo przybliżonych opisów przed atakiem DDoS można się bronić, ale niekoniecznie istnieje jedna magiczna i uniwersalna metoda. Dużo też zależy od samego typu ataku.


Porządne firewalle dają sobie radę z konwencjonalnymi atakami DDoS. Sam kiedyś konfigurowałem do tego celu pf-a i nie jest to trudne. Nawet małe routerki mają teraz jakieś opcje dla firewalla na DoS. Wiadomo, że liczy się skala ataku, jednak na dużym providerze konwencjonalny atak DDoS, gdzie skrzyknęło się "paru" chłopów, nie powinien robić wrażenia. A po wszystkim można im postawić zarzuty w większości krajów (ja się z tym prawodawstwem naturalnie nie zgadzam).
  • 0

#43 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Tym, że a) twórcę wirusa trudno znaleźć, zwłaszcza jeśli wirus uaktywni się po dłuższym czasie. b) nie można postawić zarzutów osobom z zainfekowanymi maszynami i raczej ciężko ich odciąć od sieci na poziomie ISP bo kompletnie nie są świadomi, że ich maszyny biorą udział w ataku. c) atak jest o wiele bardziej rozproszony i rozległy.


Ok, trudno się nie zgodzić. Rozminęliśmy się przy definicji słowa 'skuteczny' ; ) Ja bardziej miałem na myśli, że jeśli chodzi o DDoS to na poziomie ruchu pochodzącego z konkretnego hosta ten generowany przez różnej maści malware generalnie nie będzie się różnił od ruchu generowanego przez różne skrypty. A dalej już należałoby analizować konkretne przypadki.

Porządne firewalle dają sobie radę z konwencjonalnymi atakami DDoS. Sam kiedyś konfigurowałem do tego celu pf-a i nie jest to trudne. Nawet małe routerki mają teraz jakieś opcje dla firewalla na DoS.

Z konwencjonalnymi pewnie tak. Ale tak jak wyżej pisałem, tutaj należałoby analizować konkretne przypadki. Samego LOICa niestety zbyt dokładnie nie analizowałem, więc od tej strony też zbyt wiele dodać nie mogę.
  • 0

#44

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(chociaż nie powiem jak to było dokładnie z PayPalem)


z tego co słychać na sieci padła maszyna autoryzująca MasterCard ;) - masz rację, to na pewno nieistotny serwer hostujący... ciekawe czy wyciekły dane - piny, cvc, numery kart...

jak myślisz czemu się paypal ugiął ?
  • 0

#45 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Cokolwiek bym Ci teraz nie odpowiedział byłyby to jedynie domysły. Zapytaj tego kto podjął tą decyzję co tak naprawdę nim kierowało. Możliwe, że wystraszyli się dalszych ataków, jak i możliwe, że mieli całkiem inne ku temu pobudki.

W kwestii samego ataku nie będę się wypowiadać, bo poza tym, że spowodował on utrudnienia w działaniu serwisów PayPala nie mam bladego pojęcia jak dokładnie przebiegał i jakie były jego efekty. Jeśli masz jakieś dokładniejsze informacje na ten temat to podrzuć, z chęcią się z nimi zapoznam.

A tutaj linki których wczoraj nie chciało mi się szukać:
http://www.heise-onl...ia-1151508.html
http://dump.no/files...ess_Release.pdf
http://www.heise-onl...ka-1151327.html

W związku z tym atakowane są jedynie publiczne strony tych korporacji. Także ataki na PayPala w żadnym wypadku nie miały na celu utrudnienia realizacji transakcji. Spowolniły one jednak sieć firmy w takim stopniu, że było to odczuwalne dla klientów.

Ile w tym prawdy? Co właściwie tam się zadziało? Nie potrafię tego na tą chwilę ocenić.

[Edit 2 (3?)]
Tutaj jest chyba najdokładniejszy raport z przebiegu całego zamieszania jaki udało mi się do tej pory znaleźć: http://pandalabs.pan...kileaks-editio/

I jeszcze ewentualnie to:
http://pandalabs.pan...erationpayback/
http://pandalabs.pan...avenge-assange/

Użytkownik Nestor edytował ten post 13.12.2010 - 22:20

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych