Skocz do zawartości


Zdjęcie

WikiLeaks odcięte od PayPala. Globalna cenzura Internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PayPal oskarżył WikiLeaks o nielegalną działalność i zablokował elektroniczna zbiórkę pieniędzy dla tej inicjatywy. Twórcy używali konta do uzyskania funduszy na utrzymanie serwera i pokrycie kosztów swojej działalności.

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że firma obsługująca nazwy adresów internetowych wycofała się z utrzymania adresu WikiLeaks. Na tą okoliczność powstała strona, która zawiera listę alternatywnych adresów prowadzących do tej inicjatywy http://wikileaks.info/.

KOMENTARZ BIBUŁY: Podczas serii połączeń przeprowadzonych z Waszyngtonu w dniu 4 grudnia 2010 o godzinie 11:15 PM EST (5 grudnia 2010 04:15 UTC) z wyszczególnionymi 19 adresami – źródłowych i alternatywnych (mirrors) stron do wikileaks – czynna i dostępna została jedynie jedna strona (w Holandii – http://www.wikileaks.nl/), zaś w wszystkie pozostałe zostały już zablokowane. Można sądzić, że blokada DNS-u czyni te strony niedostępnymi na całym świecie. Tym samym można śmiało ogłosić ten dzień jako przełomowy w kroku do oficjalnej, globalnej cenzury Internetu.

Za: nacjonalista.pl (" WikiLeaks odcięte od PayPala")


Źródło
  • 4



#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

hehe myślisz, ze nie znajda innego sposobu ? fake konta na podstawione osoby i po problemie
  • 0

#3

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już właśnie czekałem na tą wiadomość, że wikileaks jest zablokowane przez wszechrząd USA (bo to było pewne jak pojawienie się słońca o poranku), rase panów całej Ziemi. Nie oszukujmy się, ten rząd chcę coraz więcej i więcej a to jest tylko kolejny krok.
  • 0



#4

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[...] ten rząd chcę coraz więcej i więcej a to jest tylko kolejny krok.

Coś mi się wydaje, iż przez tą swoją chciwość sprowadzą na siebie zagładę. To tylko kwestia czasu, aż ludzie zaczną się domyślać co jest grane, że są oszukiwani przez cały czas. Masowe zamieszki, wojny domowe. Za kilka lat, maksymalnie kilkanaście, będzie to codziennością jeżeli przed ludźmi będzie się ukrywało prawdę do ostatniej chwili.

Zagalopowałem się, przepraszam. Powracając do tematu..
Tak, to było tylko kwestią czasu aż rząd amerykański zacznie szaleć w sprawach dotyczących internetu.
Akurat fakt że to padło na WikiLeaks mało mnie obchodzi. Coś mi się wydaje że w tych sprawach właśnie Eury ma rację. Ja sam jedynie czekam i obserwuję to co z tego wszystkiego wyniknie :P
A może być nieciekawie..
  • 0



#5

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i powoli wkraczamy w nową erę globalnej kontroli i wszechwładania Internetem. Czy kogoś to dziwi? Przecież na początku istnienia telewizji/radia/kina wszyscy myśleli sobie, że mogą tam wrzucać, co chcą, bo to takie cudo, ta telewizja/kino/radia, że otworzy nowe i nieskrępowane horyzonty dla sztuki i polityki. Po niecałych 20 latach było już jasne, co zostało z tych marzeń. Mniej więcej po takim samym czasie, Internet również zostaje objęty cenzurą i kontrolą amerykańskiego imperialisty. Pozostaje wierzyć, że niedługa jest już zagłada znanego świata, a na ruinach dawnej cywilizacji powstanie nowa, która do rozwoju nie będzie wymagać kolorowych monitorów.
Żeby tak tylko znaleźć broń, która niszczy ludzi, pozostawiając Matkę Naturę nietkniętą... ach, rozmarzyłem się, wybaczcie.
  • 0

#6

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby tak tylko znaleźć broń, która niszczy ludzi, pozostawiając Matkę Naturę nietkniętą... ach, rozmarzyłem się, wybaczcie.


Proszę Cię, powiedz że nie jesteś kolejnym piewcą pięknej i dobrej natury. Gdybyś żył w lesie to byś dopiero narzekał na polujące na Ciebie wilki.


Kto będzie chciał, będzie miał dostęp do niezależnej informacji. Kto nie będzie szukał, nie otrzyma jej. Jednak po co ludziom niezainteresowanym informacje które ich nie interesują i tak nic z tym nie zrobią. Co najwyżej powiedzą "To USA/Rosja/Chiny/Polska to niezłe sku****." i pójdą dalej. Oni nie chcą wiedzieć i mówienie do nich jest jak rzucanie grochem o ścianę.
Czasem próbuję poruszyć w rozmowie jakiś poważniejszy temat od plotek, dzisiejszym dniu i opowieści z imprez. Rozmowa ze ścianą. Zbywanie milczeniem, albo teksty żywcem skopiowane z telewizji. Jest jeszcze postawa "to tak oczywiste, że nie ma sensu o tym rozmawiać", ostatecznie ironizowanie co do mojej osoby pod kątem wyboru tematów.

Ludzie nie chcą się nad tym zastanawiać, ot tak po prostu. To nie wina telewizji, ani radia, ani gazet. Oni po prostu tego nie chcą wiedzieć.
  • 0



#7 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Pominęliście jeszcze informację, że współpracy z Wikileaks odmówił również Amazon i EveryDNS.
  • 0

#8

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak wszystko jest na onion forach na sieci TOR.
  • 0



#9 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

(...)
Ludzie nie chcą się nad tym zastanawiać, ot tak po prostu. To nie wina telewizji, ani radia, ani gazet. Oni po prostu tego nie chcą wiedzieć.

Taka postawa gwarantuje władzom bezkarność w takich poczynaniach, to nie ulega wątpliwości.

Oczywiście, jest jakiś niewielki procent ludzi, którzy potrafią zauważać - analizować - wyciągać wnioski, takich ludzi jest może 1% a może 5%? Nie wiem, nie znam badań. W każdym razie odsetek jest niewielki i chyba niewielką mają siłę oddziaływania.

Liczę trochę na spryt autora całego zamieszania, w końcu jest hackerem...

Jedyne, co możemy zrobić, to... sobie pomachać! Dlatego trochę w geście rozpaczy, a trochę dla pocieszenia przytoczę taki oto protest:

http://www.youtube.com/watch?v=3bZzM4s0Hgs
  • 1

#10 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano


(...)
Ludzie nie chcą się nad tym zastanawiać, ot tak po prostu. To nie wina telewizji, ani radia, ani gazet. Oni po prostu tego nie chcą wiedzieć.

Taka postawa gwarantuje władzom bezkarność w takich poczynaniach, to nie ulega wątpliwości.

Oczywiście, jest jakiś niewielki procent ludzi, którzy potrafią zauważać - analizować - wyciągać wnioski, takich ludzi jest może 1% a może 5%? Nie wiem, nie znam badań. W każdym razie odsetek jest niewielki i chyba niewielką mają siłę oddziaływania.


Ale czemu tu się dziwić. Zawsze byli jacyś przebiegli "ci u władzy", jacyś ambitni "intelektualiści" i wreszcie jakiś prosty "motłoch roboli". I myślę, że na przestrzeni setek lat wiele się w tej kwestii nie zmieniło. Zmieniły się jedynie środki wyrazu. Zawsze ci u władzy starali się sterować tłumem, zawsze intelektualiści sprzeciwiali się wszystkiemu wokoło czemu tylko się dało (a szczególnie często samej władzy), zawsze motłoch poddawał się woli najbardziej charyzmatycznych, bądź tych to kręcili nad nim jak największy bat. Przyzwolić na eugenikę i zrobić z ludzi intelektualistów? Tak aby poznali się na przebiegłości i chciwości władzy? Ale kto wtedy zaorze pole bądź naprawi kran? (bez urazy dla rolników i hydraulików ;) ). Oczywiście to wszystko jest bardzo dużym uproszczeniem i zaszufladkowaniem ludzi, chociaż myślę, że całkiem dobrze oddaje sytuację.

I przepraszam za odbiegnięcie od tematu.

Użytkownik Nestor edytował ten post 06.12.2010 - 00:53

  • 0

#11

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze byli jacyś przebiegli "ci u władzy", jacyś ambitni "intelektualiści" i wreszcie jakiś prosty "motłoch roboli".


Kiedyś tak było. Teraz mamy piramidę:

a) ci u władzy
b) ciemnogród/szaleńcy
c) wykształcony naród świadomy swoich wyborów

:)

O ile kiedyś władza była autorytarna, więc ludzi walczących z tamtym systemem lud skrycie popierał. Teraz w demokracji lud nie popiera ludzi którzy chcą walczyć z ludźmi których on wybrał. Przecież to on decyduje i wie najlepiej.

Użytkownik mylo edytował ten post 06.12.2010 - 00:57

  • 0



#12 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciąg dalszy wykańczania Wikileaks:

"Postfinanse, filia poczty szwajcarskiej, poinformował o zamknięciu konta bankowego założyciela portalu Wikileaks Juliana Assange'a z powodu "fałszywych deklaracji dotyczących miejsca zamieszkania".
Postfinance "podjął decyzję o zakończeniu relacji biznesowych" z Assange'em, gdyż "złożył on fałszywe deklaracje dotyczące miejsca zamieszkania podczas otwierania konta" - napisano w komunikacie.
Założyciel Wikileaks - Zadeklarował, że mieszka w Genewie, co okazało się nieprawdą podczas sprawdzania danych - podkreśla Postfinance.
Ponieważ Assange "nie był w stanie dowieść faktu zamieszkiwania w Szwajcarii", "nie spełniał on warunku utrzymywania relacji biznesowych" z Postfinance.
Na stronie Wikileaks zamieszczono numer konta bankowego w Postfinance na nazwisko "Assange Julian Paul, Genewa". Jest ono przeznaczone na "bezpośrednie darowizny w obronie Juliana Assange'a i innych członków zespołu Wikileaks".

Źródło: http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html
  • 0

#13

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No, no, no.. Ciekawe. Dla mnie niech wykańczają to WikiLeaks, jeżeli chodzi o mnie to Assanage jedynie takimi wydarzeniami ściąga na siebie uwagę ludzi. Co za tym idzie, również zainteresowanie sprawami którymi ten się zajmuje ciągle rośnie. Coraz więcej osób wierzy że Assanage mówi prawdę, ujawnia tyle tajnych dokumentów i tak dalej.

Myślę jednak że chodzi tu o coś więcej. Jeszcze nie wiem o co, ale poczekajmy trochę, a na pewno się dowiemy.

całkiem przypadkiem "ofiara ze szwecji" jest blisko związana z CIA

pominę wiele innych splotów okoliczności w tej sprawie.

Hehehe... :D

Użytkownik Yoh92 edytował ten post 06.12.2010 - 22:46

  • 0



#14

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

całkiem przypadkiem "ofiara ze szwecji" jest blisko związana z CIA

pominę wiele innych splotów okoliczności w tej sprawie.
  • 0

#15 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

"Wikileaks is currently under heavy attack.

In order to make it impossible to ever fully remove Wikileaks from the Internet, you will find below a list of mirrors of Wikileaks website and CableGate pages.

If you want to add your mirror to the list, see our Mass Mirroring Wikileaks page

Mirror List
Wikileaks is currently mirrored on 507 sites (updated 2010-12-06 14:02 GMT)"

źródło: http://wikileaks.ch/mirrors.html
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych