Skocz do zawartości


Awantura o Krzyż.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
311 odpowiedzi w tym temacie

#241

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest poprostu kult jednostki (ŚP Lecha Kaczyńskiego) a nie obrona Krzyża... niedługo będą okupywać wszystkie miejsca, gdzie przebywał. Krzyż to dla nich jest nieistotny i nie zdają sobie z tego sprawy. Nie pamiętam kto, ale piękne hasło wymyślił -> "Boże chroń mnie przed katolikami". Jest w tym sporo prawdy.
  • 0

#242 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano


Co ty pieprzysz w ogóle? Prędzej chyba samolot spadnie (o czym się można było przekonać w kwietniu) niż im się coś stanie w "kościele" nie?

No tak, zapomniałem, że w kościele nie wolno podkładać bomb.

Jesteś ignorantem...

Sprawdzenie pirotechniczno-bombowe zajmie ile? Godzinę? Dwie? Przy samolocie nie możesz mieć 100% pewności, że nic się nie stanie - wystarczy głupi ptak wpadający w silnik i nieszczęście gotowe...
  • 0

#243

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem w piątek po szkole pod krzyżem bo akurat uczęszczam do LO niedaleko. I tak sobie z kumplami idziemy pewni spotkać wściekle oblegających pałac bandę moherów a tutaj było tak:

2 rzędy barierek anty tłumowych
ze 20-30 policjantów pod krzyżem i ze 20-30 patroli na około
a przed barierkami:

20 babć 20 dziadków i 1 super dziadek podżegacz największy krzyczący że należy postawić pomnik, podczas gdy reszta mu wtórowała.

TO JEST KPINA panowie. KPINA... po raz trzeci KPINA w żywe oczy....
  • 0

#244

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dopiszę jeszcze jedną rzecz kończąc beznadziejny temat polityki.
Jestem gotów zagłosować na PiS kiedy odejdzie z niego Jarosław, ten dwulicowy i parszywy sukinkot ze swoimi wyznawcami niesamowicie działa mi na nerwy i zasługuje na kolejną katastrofę. Czego sobie i wszystkim życzę.


W świetle polskiego prawa tego typu wypowiedź jest karalna, można by Cię pozwać za zniesławienie. Także proszę, oszczędź sobie i forum kłopotu, po prostu zamilcz albo nie wypowiadaj się w tematach, do których nic nie wnosisz.

Razor i butibu, to nie jest temat spekulujący o powinnościach przebywania prezydenta i premiera razem, wszystkie "bombowe" hipotezy także nie są na miejscu, toteż upraszam byście się powstrzymali od dalszego of-t.

Wcześniej zły był ŚP. Lech Kaczyński, teraz wszędzie słyszę Jarek to, Jarek tamto. Platforma ma teraz władzę absolutną, niech zaczną coś robić a nie psioczą.


Powiedzmy sobie szczerze, Platforma nie musi robić nic by wygrać na chwilę obecną. PiS działa tylko na własną niekorzyść, pogarszając stosunki wewnątrz partii i zniechęcając do siebie wyborców. Partii na dobre wyszło by odejście Jarosława, prowadzącego od czasu zakończenia wyborów ponownie politykę nienawiści i podziałów. Zakrawa o politowanie noszenie kwiatów pod krzyż, dzielenie polaków na prawdziwych i nie prawdziwych jak i atakowanie platformy. Ciągle ten sam bełkot. Ostatnie wydalenie z partii Marka Migalskiego za słowa " Z panem nie wygramy, bez pana nie przetrwamy" tylko potwierdzają tezę, jakoby PiS stał się sektą wyznawców Jarosława. Sektą praktykującą kult jednostki i jej (błędnej) ideologii, która przynosi więcej szkód niż pożytku. Solidarność także stała się kółkiem agitacyjnym Jarka, już o kościele toruńskim nie wspominając. Nie powinno więc dziwić, że Platforma wykorzystuje sytuacje. Nie muszą robić nic by zmniejszyć rolę i znaczenie rywali.

Garry

Prawdziwą KPINĄ jest fakt, że ten krzyż tam jeszcze stoi. Cała sprawa powinna zostać rozwiązana 3-4 miesiące temu, albo przynajmniej od razu po rozpoczęciu protestów. BTW. obrońców krzyża nie czekają żadne kary za przerwanie uroczystości państwowej ? Za bojkotowanie i podżeganie do przemocy ? Za zniesławienia i bluzgi rzucane w stronę nie tylko przeciwników krzyża, ale i księży czy też polityków ?
  • 0



#245

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NIC ich nie czeka, ponieważ w polskim prawie są równi i równiejsi.
Jestem w 100% gdyby to młodzi ludzie byli i bronili jakiegoś swojego symbolu to by tam od razu oddział szturmowy wkroczył.
A z resztą....
Młodzi ludzie byli stawiający miski ku chwale potwora spaghetti.
I co?
Granat z gazem pieprzowym dostali od krzyżowców od co.
Gdzie są konsekwencje pytam? Bo jeżeli nie konsekwencji to ja tam też zaraz rzucę gaz pieprzowy i będę się bronił tym, że sokoro oni mogą to ja też.
Nie chodzi mi o to, żeby od razu linczować dziadków, którzy tam na procesji przejście dla pieszych wstrzymali na 15 minut. Ale jeżeli zachowują się jak zwierzęta to tak ich trzeba traktować. Wytresowane przez kościół.

ODI PROFANUM VULGUS

Użytkownik Garry edytował ten post 05.09.2010 - 19:28

  • 0

#246

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mnie ta cała awantura o krzyż osłabia i nic innego jak " Wojna Polsko-Polska " nie nasuwa mi się na myśl.... nie długo trzeba było czekać by poruszyć ten kipiący od złości i zawiści tłum ... o to chodzi by było się o co spierać, między innymi na czym się wyżyć. Bo pewnie większość ludzi z pośród tego tłumu przyszła tam tylko i wyłącznie dla SENSACJI. Ręce opadają na to co się dzieje w tym kraju.
  • 0

#247

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

VICTORY!!! Krzyża nie ma już przed pałacem. Co za świetne rozpoczęcie dnia :D

Pozdrawiam
  • 0

#248

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poczuliście jak przestrzeń nad naszym krajem odetchnęłą z ulgą ;-)
  • -1



#249 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Poczuliście jak przestrzeń nad naszym krajem odetchnęłą z ulgą ;-)

Nie wiem czy zapachniało czy zaśmierdziało?
jedni poczuli świeży powiew a drudzy odór władzy.
  • 0

#250

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Siedzę od samego rana w pracy i nie mam możliwości zajrzeć w telewizor, a w internecie piszą tylko, że krzyż przeniesiony do kaplicy i że policja przywraca ruch na Krakowskim Przedmieściu. Nie ma nic na temat obrońców krzyża, oddali go tak łatwo czy jednak była afera?
  • 0



#251 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

oddali go tak łatwo czy jednak była afera?

Ponoć nie rzucali się w jego obronie jak Rejtan.
Zresztą jak mieli go bronić skoro byli od niego odsunięci przed barierki?
Najlepsze będzie jednak to kiedy zaczną się modlić do miejsca gdzie stał ów krzyż.
PO nie rozumie, że można wymontować krzyż i wyrwać z ziemi ale nie z serc obywateli.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.09.2010 - 08:42

  • 0

#252

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Już wiemy, że są zdolni do przynoszenia granatów i słoików z nieczystościami, nawet wtedy, kiedy nikt nic im nie robi. Kto wie co mogli przynieść albo czym zagrozić w momencie kiedy naprawdę ktoś im zabrał ich ukochany krzyż.
  • 0



#253 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

że są zdolni do przynoszenia granatów i słoików z nieczystościami,

Rzeczywiście to zagraża bezpieczeństwu państwa.
Czy jakieś brygady antyterrorystyczne zostały w związku z tym ściągnięte tam?
Teraz rozumiem co to znaczy "brudna bomba" :P
A propos granatu.
Tę broń przyniósł przeciwnik krzyża a nie osoby broniące krzyża i nawet mu nie postawiono z tego powodu zarzutu ponieważ działał w "słusznej sprawie" więc miał prawo zabijać moherową zarazę i wszelkimi dostępnymi środkami unicestwić tą hołotę.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.09.2010 - 09:15

  • 0

#254

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Polly Jean, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Ktoś przyszedł z granatem, ale to nie znaczy, że każda z tych osób, która tam przychodzi ma w domu granat. Zarówno po jednej, jak i drugiej stronie zawsze znajdą się tacy ludzie.

Ja nie rozumiem, czemu władzy ten krzyż przeszkadza. Mógłby tam sobie stać, przecież fizycznie to tylko dwie belki, a nie jakiś kamień, czy szpecąca budowla. Kto chce, to się zatrzyma i pomodli, a kto nie chce, ten pójdzie dalej. Jaki problem? Ja problemu z krzyżem nie widzę. Jest natomiast dużo innych problemów, które władza krzyżem zasłania...

Im bardziej władza chce ten krzyż ludziom zabrać, tym bardziej ludzie będą go bronić. Gdyby prezydent w ogóle nie mieszał się w sprawę krzyża, to po jakimś czasie lud sam by zdecydował, że krzyż można gdzieś przenieść. Nie byłoby tej głupiej awantury.

Użytkownik Luke edytował ten post 16.09.2010 - 09:15

  • 0

#255

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Luke gdzie napisałam, że każdy kto tam stał ma w domu granat? Napisałam tylko, że obrońcy krzyża potrafią być nieobliczalni, wystarczy jeden czy dwóch oszołomów.

A krzyż przeszkadza nie tylko władzy. Mnie np. przeszkadza blokowanie ruchu, kierowanie autobusów na inne trasy i zamieszanie na jednej z głównych tras turystycznych mojego miasta. Drażni mnie również mieszanie religii do spraw zupełnie z nią nie związanych i ustawianie symbolii religinych poza miejscami właściwymi do tego typu działań. Nie widzę za to nic dobrego w tym, że przed Pałacem Prezydenckim stoi (stał) krzyż i ludzie z różańcami.

Nie, nie głosuję na PO.

Użytkownik Polly Jean edytował ten post 16.09.2010 - 09:28

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych