Skocz do zawartości


Awantura o Krzyż.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
311 odpowiedzi w tym temacie

#226

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Panowie widzę że się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi o podawanie książkowej wiedzy bo takową to każdy może sobie znaleźć (o ile tego nie wie). Jeżeli kogoś wybieramy i dajemy mu SZANSĘ (!) to on powinien jak najlepiej ją wykorzystać. Więc jeżeli coś ewidentnie godzi w nas (tutaj akurat chodzi o zawartość portfela) to mamy prawo (ba obowiązek) się temu przeciwstawić.

To się przeciwstawisz. Będziesz miał okazję przy najbliższych wyborach - jak ci się podwyżka VAT-u tak bardzo nie podoba, to na PO nie zagłosujesz i po problemie. Jeśli takiego samego zdania jak ty jest większość wyborców, to PO straci jakąkolwiek władze, jeśli nie - to trudno, w Polsce panuje demokracja, rządzi większość, i PO przy władzy pozostanie, bo obywatele tak chcą.

Inna rzecz, że zawsze jest nadzieja, iż po akcji z krzyżem (a raczej braku jakiejkolwiek akcji - cały rząd daje się wodzić za nos garstce szurniętych fanatyków pod krzyżem) straci i PO, i PiS, a zyska SLD.

Nie chodzi o partię na którą głosowałem, dałbym szansę każdemu kto miałby pomysł jak wyprowadzić ludzi z tego bagna. Nie rozumiem tylko jednego - jeżeli ktoś mnie atakuje to mam prawo się bronić prawda ? I staram się to robić jak najszybciej a nie czekać...

Obronisz się przy wyborach.

Poza tym - ty nie jesteś całym krajem. Gdyby rzeczywiście większość obywateli traktowała podwyżkę podatku jako "atak", to już dawno w kraju doszłoby do masowych rewolt, jakiegoś puczu etc., a tego jak widać nie ma.

Ponadto nazywanie podwyższenia podatku "atakiem" jest nieco nielogiczne - oczywiste jest, że przeciętny obywatel chce jak najwięcej kasy dla siebie, a jak najmniej dla rządu. Gdyby zatem zwiększanie podatków było "atakiem", to nie wolno by ich podwyższać (bo ludzie by się buntowali...) i powinno je się zmniejszać - okazałoby się, że utrzymywanie ich na stałym poziomie to też "atak", bo dlaczego rząd nie zmniejszy podatków, skoro może to zrobić?
  • 0

#227

Lama.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja opinia jest podobna do opinii większości. Ludzie uważający się za głęboko wierzących "OBROŃCÓW KRZYŻA", w rzeczywistości są zwykłymi hipokrytami.
  • 0

#228

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obrońcy Krzyża niech już zaczną zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika, bo ja sobie nie życzę dokładać się do interesu z moich podatków. Już lepsza propozycją jest wybudowanie Hospicjum! Przynajmniej Ktoś godniej umrze.

Użytkownik Bart76 edytował ten post 31.08.2010 - 10:50

  • 0

#229 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Dokładnie tak - pojawił się pomysł siostry Małgorzaty Chmielewskiej to wybudowanie hospicjum i przeniesienie tam krzyża. Do poczytania pod linkiem.
Ciekawa jest wypowiedź Społecznej Inicjatywy Obrońców Krzyża (omg xD):
Obrońcy krzyża z Krakowskiego Przedmieścia na kompromis się nie zgodzą i zapowiadają, że nie zrezygnują z walki o pomnik. - To godny i chwalebny pomysł, ale nie zrezygnujemy z walki o pomnik - mówi Dariusz Wernicki ze Społecznej Inicjatywy Obrońców Krzyża.

  • 0

#230

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na samą ochronę stołeczne miasto Warszawa wydało już przeszło 500 tyś złotych. Za to szło, by zrobić dużo dobrego, ale po co? Lepiej pokazywać Krzyż w mediach, a za plecami Ludzi forsować ustawy, które niszczą naszą wolność gospodarczą. Tusk i Komorowski potrzebują przykrywki. Tyle razy obiecali nam obniżenie podatków, to teraz doczekaliśmy się :lol Co do krzyża, to mi nie przeszkadza, bo nie jestem satanistą, co do wolności gospodarczej, to jesteśmy w tyle za takimi krajami.

65 Arabia Saudyjska
66 Tajlandia
67 Turcja
68 Czarnogóra
69 Madagaskar
7o Dominika
71 Polska

Dołączona grafika

Użytkownik cisz edytował ten post 01.09.2010 - 15:37

  • 0

#231

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

500 000 / 5 PLN = 100 000 posiłków dla dzieci, bezdomnych i innych potrzebujących... no cóż grupka obrońców jest droga w utrzymaniu...
  • 0

#232

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No widzisz sam jest dużo ludzi potrzebujących ale po co tuskowi i komorowskiemu jest do humoru
  • -3

#233

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam problem ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi MatoIto. Czy mógłbyś lepiej ją skonstruować ?
  • 0



#234

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na samą ochronę stołeczne miasto Warszawa wydało już przeszło 500 tyś złotych. Za to szło, by zrobić dużo dobrego, ale po co? Lepiej pokazywać Krzyż w mediach, a za plecami Ludzi forsować ustawy, które niszczą naszą wolność gospodarczą. Tusk i Komorowski potrzebują przykrywki. Tyle razy obiecali nam obniżenie podatków, to teraz doczekaliśmy się :lol Co do krzyża, to mi nie przeszkadza, bo nie jestem satanistą, co do wolności gospodarczej, to jesteśmy w tyle za takimi krajami.

65 Arabia Saudyjska
66 Tajlandia
67 Turcja
68 Czarnogóra
69 Madagaskar
7o Dominika
71 Polska

Dołączona grafika


Matko bosko, czego ja się tu naczytałem w tym poście, jak nie dziwne teorie spiskowe wyczytane na forach dla gimnazjalistów to twierdzenia, że krzyż przeszkadza tylko satanistom, no proszę.
Oboje dobrze wiemy, że gdyby Jarek podniósł podatki to byłyby głosy "Wybawiciel Narodu, Jarosław Kaczyński, brat Tego, Który Wyprowadził Nas z Komuny, podniósł podatki by ochronić nas wszystkich przez szatanem i Rosją i innymi Dziadami. Chwała Jarkowi! Alleluja!"
  • -1

#235

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skąd wiecie? Też chciałbym się zapoznać z tym zapewne bardzo bezstronnym i rzetelnym źródłem bo takiej pewności co do tej wiedzy nie posiadam niestety :(
  • 0



#236

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oboje dobrze wiemy, że gdyby Jarek podniósł podatki to byłyby głosy "Wybawiciel Narodu, Jarosław Kaczyński, brat Tego, Który Wyprowadził Nas z Komuny, podniósł podatki by ochronić nas wszystkich przez szatanem i Rosją i innymi Dziadami. Chwała Jarkowi! Alleluja!"


Wcześniej zły był ŚP. Lech Kaczyński, teraz wszędzie słyszę Jarek to, Jarek tamto. Platforma ma teraz władzę absolutną, niech zaczną coś robić a nie psioczą.
Szkoda tylko biednego społeczeństwa, które wszystko łyka, a to co usłyszy powtarza w kółko jak Mantrę.

Z krzyżem było wszystko ukartowane (chodzi o akcje: zabrać, nie zabrać), aby bez sprzeciwów i przy minimalnym nagłośnieniu medialnym zaaplikować nam kolejny balast na plecy w postaci VAT , całe szczęście (dla rządu) media mają nową pożywkę, przez jakiś czas będą zajmować się spontanicznym* "zniszczeniem" Jarosława, przez panią Krzywonos, zamiast wyłapywać problemy rządzących i je wytykać.



*Czy oby na pewno spontanicznym? ;)

Dołączona grafika

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 01.09.2010 - 20:32

  • 2



#237

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat krzyża, i cała związana z nim "awantura", jest tematem zastępczym.
Uważam, że istnieją większe problemy niż dwie zbite deski.
Jeżeli jednak, tak wiele osób, nie potrafi sobie poradzić z dwoma deskami, to znaczy, że z innymi problemom również nie podołają.
Ponadto, ciągłe podsycanie tematu zastępczego musi mieć na celu kamuflowanie wielu (zapewne już gnijących do potęgi) problemów.

A tak, odnośnie zdjęcia z Tuskiem i Komorowskim.
Jak to jest, że nie wolno im lecieć jednym samolotem. Natomiast pozwalają im siedzieć w jednej ławce w kościele. Czyżbym przegapił wycofanie naszych wojsk z Afganistanu?
  • 0

#238 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

A tak, odnośnie zdjęcia z Tuskiem i Komorowskim.
Jak to jest, że nie wolno im lecieć jednym samolotem. Natomiast pozwalają im siedzieć w jednej ławce w kościele. Czyżbym przegapił wycofanie naszych wojsk z Afganistanu?

Co ty pieprzysz w ogóle? Prędzej chyba samolot spadnie (o czym się można było przekonać w kwietniu) niż im się coś stanie w "kościele" nie?

To co, premier nie może być w pobliżu prezydenta na odległość nie mniejszą niż 1 km?
  • 1

#239

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dopiszę jeszcze jedną rzecz kończąc beznadziejny temat polityki.
Jestem gotów zagłosować na PiS kiedy odejdzie z niego Jarosław, ten dwulicowy i parszywy sukinkot ze swoimi wyznawcami niesamowicie działa mi na nerwy i zasługuje na kolejną katastrofę. Czego sobie i wszystkim życzę.

Edytował Pit
Dołączona grafika
  • 0

#240

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co ty pieprzysz w ogóle? Prędzej chyba samolot spadnie (o czym się można było przekonać w kwietniu) niż im się coś stanie w "kościele" nie?

No tak, zapomniałem, że w kościele nie wolno podkładać bomb.

To co, premier nie może być w pobliżu prezydenta na odległość nie mniejszą niż 1 km?

Nie, co nie oznacza, że wszędzie muszą się pchać razem.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych