Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rząd chce wprowadzić totalną kontrolę nad obywatelami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

To ci ciekawostka. PO nie jest organizacją skrajnie komunistyczną. PO jest z lewicy więc nie reprezentuje poglądów takich jak ,,katolicki" PiS.
Zaś to , że politycy chcą mieć kontrole nad obywatelami jest chyba oczywiste.
  • 0

#32 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

orisis, proszę Cię... Zastanów się co by się działo, gdyby go po cichu przeniesiono?

"Ruskie zniszczyły krzyż w tajemnicy!", "Niemce, Żydzi i masoni zlikwidowali nasze miejsce kultu po jaśnie panie prezydencie!@#! Sodoma i Gomora! A to wszystko ukartowane było przez tego z pejsami, no jak mu tam... a przez Tuska który jak szczur wyniósł naszą świętą relikwię" ;)

Użytkownik Razor edytował ten post 29.07.2010 - 12:34

  • 2

#33

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Osiris

Tu nie chodzi o uszanowanie czyichkolwiek uczuć . TO JEST PRAWO . Polska jest państwem świeckim , z konstytucyjnym zapisem o rozdziale państwa od koscioła . Niewazne co sie stało , nie wazne ile procent polaków to katolicy ( swoją drogą maks 60 % a nie 90 jak ty podajesz ) , krzyż musi stamtąd zniknąc i tyle .

@Dolg

PO jest z lewicy więc nie reprezentuje poglądów takich jak ,,katolicki" PiS.

Jak PO jest z lewicy to ja jestem baletnicą . Niesiołowski czy Gowin to sa tacy sami fanatycy katoliccy jak kaczka i reszta moherów z Pisu .
  • 2



#34 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tu nie chodzi o uszanowanie czyichkolwiek uczuć . TO JEST PRAWO

To dlaczego nie usunięto tysięcy zniczy które zgodnie z literą prawa zaśmiecały trakt pieszy oraz plac przed pałacem?
Każdy może gdzie chce zapalać znicze?
Możesz mi to wytłumaczyć.
Ciekawe co teraz wymyślisz?

krzyż musi stamtąd zniknąc i tyle .

Nie mam nic przeciwko temu ale można było zachować się bardziej elegancko a nie arogancko.

orisis, proszę Cię... Zastanów się co by się działo, gdyby go po cichu przeniesiono?

Nic nie pisałem żeby wyrywać go pod osłona nocy tylko o tym że uzgadniając z wszystkimi zainteresowanymi i z szacunkiem dla ich uczuć można było to zrobić bez medialnej wrzawy, ale postanowiono dokładnie odwrotnie co było celowym zabiegiem.

Użytkownik osiris edytował ten post 29.07.2010 - 13:32

  • 0

#35

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Canaris, Polska i prawo, dobry żart.
Tu zasłaniają się Konstytucją, a w innych aspektach już ów Konstytucji nie przestrzegają.
  • -1



#36 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Canaris, Polska i prawo, dobry żart.

W Sztrasburgu to widać ile Polska ma wspólnego z szacunkiem do prawa.
  • 0

#37

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)
Aha, a uszanowanie 90% czy chociażby 50% to nie ważne?

Nie, nieważne - jeśli postawi się krzyż w tym miejscu, to "szanuje się" katolików i poniża inne wyznania (bo dlaczego nie ma tam gigantycznego pentagramu, gwiazdy Dawida czy islamskiego półksiężyca?). Jeśli natomiast nie ma w tym miejscu żadnego symbolu religijnego, to żadna z religii nie jest wynoszona ponad inne. Ot, stan neutralny. Braku poszanowania brak, jest za to sprawiedliwość.

Jeżeli wola większości jest taka to powinno się to uszanować.

ARE YOU F****G KIDDING ME?

Co ma do tego wola większości? Jeśli 90% ludzi nagle by stwierdziło, że Ziemia jest płaska, to Ziemia nagle stałaby się płaska? To, ilu ludzi jest za/przeciwko czemuś nie ma jakiegokolwiek znaczenia - ilość nie jest wyznacznikiem tego, czy ktoś ma rację, czy nie. O tym decydują argumenty - a tych zwolennicy krzyżyka przed budynkiem rządowym nie mają.

Krzyż nie musi tam stać i można go przenieść ale ostentacyjne ogłaszanie że trzeba go usunąć z oczu Komorowskiego było czysto polityczną zagrywką.
Można było załatwić ten temat po cichu i dyplomatycznie ale Komorowski uznał że trzeba to rozegrać inaczej.

Po cichu? Czyli jak - wstawia się sporych rozmiarów krzyż przed jednym z najważniejszych miejsc w kraju, obywatelom albo się to nie podoba i głośno wyrażają swoje zdanie, albo się to podoba i zaczynają "bronić" krzyża. Media podchwytują popularny temat i zaczynają o nim w kółko nawijać w programach informacyjnych. Jak ty chcesz zrobić to po cichu? Raz krzyż został po cichu usunięty bodajże w maju, po wichurze - i podniósł się spory raban o to, że krzyż został "skradziony".

Gdyby krzyż usunięto po cichu, to zapewne pisałbyś, jaki to Komorowski niesprawiedliwy, nikomu nie ogłasza swoich decyzji i tak dalej, i tym podobne. I w ogóle to pewnie robota agentów i spisku i SB i KNWD i Związku Radzieckiego. O!

(...)
Jak PO jest z lewicy to ja jestem baletnicą . Niesiołowski czy Gowin to sa tacy sami fanatycy katoliccy jak kaczka i reszta moherów z Pisu .

Zgodzę się - przeważająca większość polityków PO to centroprawica/prawica.

Skoro PO to "lewica", to dlaczego głosowali przeciwko legalizacji związków homoseksualnych i dlaczego nie mają zdania co do in-vitro? I dlaczego nie chcą opodatkować kościoła?

(...)
To dlaczego nie usunięto tysięcy zniczy które zgodnie z literą prawa zaśmiecały trakt pieszy oraz plac przed pałacem?

Chociażby dlatego, że znicz nie jest kojarzony jedynie z religią katolicką.

Każdy może gdzie chce zapalać znicze?
Możesz mi to wytłumaczyć.
Ciekawe co teraz wymyślisz?

Patrz wyżej. Znicz to nie kilkumetrowy krzyż.

krzyż musi stamtąd zniknąc i tyle .

Nie mam nic przeciwko temu ale można było zachować się bardziej elegancko a nie arogancko.

Czyli na przykład? Przecież już poprzednio ktoś ci napisał, że gdyby krzyż usunięto bez słowa, to od razu podniósł by się jazgot o spisku.

(...)
Nic nie pisałem żeby wyrywać go pod osłona nocy tylko o tym że uzgadniając z wszystkimi zainteresowanymi i z szacunkiem dla ich uczuć można było to zrobić bez medialnej wrzawy, ale postanowiono dokładnie odwrotnie co było celowym zabiegiem.

Medialna wrzawa jest dlatego, że ludzi to interesuje i temat jest popularny. Chyba nie myślisz, że media zaczęły ciągle o tym gadać, bo Komorowski tak powiedział?

Próbowano to uzgodnić z zainteresowanymi (i nadal się próbuje przez dyskusję). Mohery siedzą pod krzyżem i go "bronią", ludzie jojczą że krzyża nie wolno zabrać "bo nie i już". Uzgodnić się tego nie ma, więc trzeba po prostu zabrać krzyż nie patrząc na to, co myśli sobie większość.

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 29.07.2010 - 13:52

  • 1

#38 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris, analogiczna akcja była przy okazji "wysiedlenia" KDT - kogo to obchodzi, że Ci ludzie tam nielegalnie siedzieli, kogo to obchodzi, że od iluś miesięcy czy nawet lat mieli nakaz eksmisji, kogo to interesuje? No kogo? Grunt, że za tym wszystkim stoi zła Waltz'owa z PO. To, że działała zgodnie z prawem to nikogo nie obchodziło - grunt, że tych biednych ludzików stamtąd wyrzucili.

Ciekawe co byś zrobił jakby Ci się wprowadzili do piwnicy kupcy i zaczęli robić z niej stragan? Powiedział byś "niech sobie bidulki tutaj sprzedają"? (oczywiście pół grosza byś za to nie miał).

To samo jest z krzyżem - nie ważne, że jest samowolką budowlaną, nie ważne, że nie przystoi żeby tam stał, bo zaburza konstytucyjną odrębność Państwa od Kościoła, nie ważne, że nie był to prywatny folwark Pana Kaczyńskiego - grunt, że złe PO i Komorro chce PRZENIEŚĆ te dwie zbite deski do kościoła, gdzie ich miejsce. To to już nie przejdzie.
  • 1

#39 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Pytam się raz jeszcze wszystkich tu obecnych bo nie dostałem konkretnej odpowiedzi lub jej nie zauważyłem.
Dlaczego 11 kwietnia nie usunięto zaśmiecające chodnik przed pałacem tysięcy zniczy?
Przecież to niezgodne z porządkiem publicznym i prawem.
Tak strasznie bronicie prawa więc odpowiedzcie na to pytanie.
Krzyż stał sobie z boku a znicze zatarasowały prawie cały chodnik jeśli nie ulice.

Po cichu? Czyli jak

Już na to odpowiadałem tylko sobie poszukaj.

Chyba nie myślisz, że media zaczęły ciągle o tym gadać, bo Komorowski tak powiedział?

Właśnie dokładnie tak myślę.
Zresztą Komorowski nie czekał na reakcję mediów tylko PiS-u i się nie zawiódł a media tylko podchwyciły ta nową wojenkę.
Był to typowy pijarowski zabieg Komorowskiego a właściwie PO.

Użytkownik osiris edytował ten post 29.07.2010 - 15:15

  • 0

#40 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Pytam się raz jeszcze wszystkich tu obecnych bo nie dostałem konkretnej odpowiedzi lub jej nie zauważyłem.
Dlaczego 11 kwietnia nie usunięto zaśmiecające chodnik przed pałacem tysięcy zniczy?
Przecież to niezgodne z porządkiem publicznym i prawem.
Tak strasznie bronicie prawa więc odpowiedzcie na to pytanie.
Krzyż stał sobie z boku a znicze zatarasowały prawie cały chodnik jeśli nie ulice.


Wtedy sprawa była świeża, ludzie czuli potrzebę gromadzenia się i wylewania swojego żalu w tym miejscu - po kilku miesiącach wydaje mi się, że emocje wystygły i już nie ma potrzeby opłakiwania prezydenta w tym miejscu, biorąc pod uwagę także fakt, że mamy już nowego prezydenta.
  • 0

#41

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbym zapytać co ma temat związany z "totalną kontrolą nad obywatelami" z krzyżem przed pałacem prezydenckim?
  • 0

#42 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Wtedy sprawa była świeża, ludzie czuli potrzebę gromadzenia się i wylewania swojego żalu w tym miejscu - po kilku miesiącach wydaje mi się, że emocje wystygły i już nie ma potrzeby opłakiwania prezydenta w tym miejscu, biorąc pod uwagę także fakt, że mamy już nowego prezydenta.

A co ma stygnięcie emocji z prawem pytam się ciebie?
Taką wagę przykładacie do przepisów prawa więc pytam się dlaczego nie usunięto zniczy skoro zostały łamane przepisy podobnie jak jest z krzyżem.
To w jednym przypadku prawo działa a w drugim nie?
Dlaczego?
Nie ma czegoś takiego jak np. że można być trochę w ciąży i podobnie jest z prawem.
Albo go respektujemy w całej rozciągłości albo nie.
Więc dlaczego pozwolono na zaśmiecanie zniczami olbrzymiej połaci placu, chodnika, ulicy?
Prawdopodobnie nikt mi sensownie nie odpowie ale ciekawe że ciągle przywołuje się fakt że postawienia krzyża było niezgodne z prawem i trzeba to natychmiast naprawić.

To ja Wam odpowiem.
Stawianie i palenie zniczy oraz postawienie krzyża było spontaniczne w obliczu tragedii a teraz PO robi z tego sensację powołując się na przepisy prawa, przepisy porządkowe, czy też - o zgrozo - budowlane czy jakieś takie.
Ów krzyż potraktowano jak jakowyś płot postawiony niezgodnie z przepisami.
Szczególnie że na krzyżu wyryty jest obraz Kaczyńskiego z napisem "Mój Prezydent"
Takie coś może doprowadzić do wścieklizny i doprowadziło.

Użytkownik osiris edytował ten post 29.07.2010 - 20:04

  • 0

#43

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chciałbym zapytać co ma temat związany z "totalną kontrolą nad obywatelami" z krzyżem przed pałacem prezydenckim?

Może postawiono krzyżyk na wolności obywatelskiej?
  • 0

#44

dr hipoteza.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris w pewnych aspektach ma według mnie rację.

Może wczujmy się w osobę bardzo wierzącą i wysłuchajmy takiej wypowiedzi:

- Co z krzyżem pod pałacem prezydenckim?
- Myślę, że w tej sprawie porozmawiam z duchownymi, będę starał się by krzyż trafił pod opiekę kościoła. Oczywiście zorganizuję jego godne przeniesienie tak aby każdy mógł w tym uczestniczyć. Jako symbol po tragedii smoleńskiej, należy mu się szacunek i przypuszczam, że kościół zadba o jego stan by za wiele lat wierni nadal mogli się przy nim pomodlić.

Dostrzegacie różnicę? Po takiej wypowiedzi żaden katolik nie byłby zniesmaczony czy czuł, że coś mu zabierają.
Tak więc sądzę, że jest to albo kolejna gafa Komorowskiego albo zabawa czysto polityczna z motywem prowokacji. Sam nie wierzę w Boga ale potrafię zrozumieć tych ludzi. A co z krzyżami w urzędach? Jak ktoś chce niech sobie powiesi. Wiecie dlaczego? Bo zaczynają powstawać absurdy w stylu:

- urząd jest w budynku o architekturze gotyckiej, co wiąże się z architekturą sakralną - zburzyć, zmienić, zniszczyć.
- urząd w stylu barokowym - źle! cieszą się fanatycy baroku, tak nie może być
- w urzędzie jest czerwona ściana - źle! precz z komuchami, protestuję
- siedziba ministerstwa obrony - pentagon uraża moje przekonania! i to ewidentnie! spalić a architekta powiesić.
- w urzędzie długopis ma logo firmy xyz - protestuję, jestem z konkurencyjnej firmy i za moje pieniądze nie chcę czyjejś kampanii wspierać
- pracownik urzędu ma koszulkę z logo grupy heavymetalowej. Oj wielka szkoda że muszę to oglądać, idę do sądu.

Właśnie dlatego uważam, że pracownicy urzędu powinni sami decydować co powieszą na ścianie itp. pod warunkiem że to coś nie jest ocenianie negatywnie przez ogół społeczeństwa i nie niesie zagrożenia. Państwo dało mi biuro i pracę? - nie ukrywam swoich przekonań i zawieszam krzyżyk przed wejściem.

Nie, nie jestem osobą wierzącą, ale absurd ateistów polega na tym, że ich wiara nie obchodzi a z tym walczą. Poza tym pamiętajmy, że osoba wierząca WIERZY ŻE TAK JEST JAK WIARA GŁOSI. Oznacza to tyle, że zmuszanie taką osobę do tego by się chowała z tym ją boli. Krzywda wyrządzona tylko tym, że ktoś doszukał się krzyżyka... Litości - nie wierzysz w tą religię - szanujesz że ta osoba wierzy w inną i się z tym nie kryje. To jest tolerancja. I to tolerancja o którą walczy lewica organizując parady i manifestacje. Smutne.
  • 2

#45 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo mądra wypowiedź i dziwić się należy że ateiści walczą z wierzącymi (których jest większość w Polsce) jakby byli u nas na - nomen omen - wyprawie krzyżowej.
I dziwi to, że PO ma korzenie katolickie, solidarnościowe a tylko dlatego że PiS za bardzo kojarzy się z kościołem tępi wszelkie oznaki chrześcijaństwa tak zajadle jakby reprezentowało muzułmanów.
Symbole religijne stały się narzędziem walki politycznej między PO i PiS.
Podobnież jest z tym krzyżem.
To nie była gafa tylko przemyślana wypowiedź Komorowskiego.

Użytkownik osiris edytował ten post 30.07.2010 - 08:02

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych