Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rząd chce wprowadzić totalną kontrolę nad obywatelami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris, a co jeśli ja bym rozbił obóz w Twoim ogródku/na Twojej działce i nie chciał go/jej opuścić zasłaniając się tym, że jest to dla mnie ważne miejsce?
  • 0

#17

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)Dodatkowo należy nadmienić, że mówienie o prawicy i lewicy w kontekście PiS i PO, jest lekko chybione. To co mają zapisane w statutach, a to co robią to zupełnie dwie inne sprawy. Raz są prawicowe, raz lewicowe. Np taki PiS jest bardziej prawicowy w poglądach społecznych niż PO, za to PO jest bardziej lewicowe w sprawach gospodarczych. Obie partie są dość bezpostaciowe, robią to do czego są zmuszone sytuacją, czy to w mediach czy w gospodarce.

Cóż, ja w tym przypadku biorą pod uwagę to, kim są członkowie obu partii. Zarówno w PiS, jak i w PO są niemal sami centroprawicowcy i prawicowcy, przy czym w PiSie jest więcej "czystych" prawicowców. Poza tym po zachowaniu widać, że obie partie są prawicowe (PiS bardzo, PO - nieco mniej, ale nadal. Trochę jak prawica, która udaje, że ma w sobie coś z lewicy). PO jako partia nadal nie ma zdania co do in vitro, zaś PiS rękami i nogami zapiera się przed jakąkolwiek legalizacją związków homoseksualnych.


Czy realizacja swoich marzeń przez pana Kamińskiego nie była farsą? Jednostka do walki z korupcją wyposażona w nowoczesny sprzęt do nurkowania i karabiny wyborowe AI w kalibrze .308 i .338 LM - zresztą cholera wie co się jeszcze czai w magazynach CBA - Katiusza? Sprzęt do skoków HALO? Bomby termobaryczne?

Jak polityków znam, to całkiem możliwe, że znajduje się tam też kilkadziesiąt bogato ozdobionych żyrandoli, kilka ton ciastek, trochę cebuli, kilka pudeł z wibratorami i słownik starochińskiego. Po co? Cóż, skoro organizacja do walki z korupcją ma broń (sic), to równie dobrze może mieć wymienione wyżej przedmioty. Poziom przydatności przy zwalczaniu korupcji taki sam.

Przy okazji - wypadałoby uściślić, że swoje poglądy zmieniają nie pod presją sytuacji jako takiej, ale po to, aby zdobyć jak najwięcej głosów.

<bełkot>No jeśli wszyscy myślą jak TY to dlaczego nie został usunięty.</bełkot>

A co to ma wspólnego z moim postem? Czy ja gdziekolwiek napisałem, że wszyscy myślą tak samo jak ja? Co... gdzie... dlaczego... WTF?!

Ubiegając odpowiedź - domyślam się, że chodziło ci o to, że skoro sporo (na pewno nie zdecydowana większość, bo wtedy nie byłoby żadnych wielkich kontrowersji) ludzi chce, aby krzyż dalej tam stał, to automatycznie sprawia to, że mają rację. To, że ileś tam ludzi sobie myśli tak a nie inaczej, nie świadczy, że mają oni rację. Niegdyś 99% ludzi twierdziło, że Słońce krąży wokół Ziemi - a jednak mylili się, i to grubo.

Gdyby ktoś poszedł za Twoją radą to była by krwawa jatka przez pałacem.

Wątpię, mohery raczej nie dysponują bronią palną. Właśnie dlatego napisałem, że powinna to zrobić policja bądź ochrona - jakby ktoś się sprzeciwiał, to wystarczyłoby go odciągnąć. Poza tym krzyż już raz tymczasowo usunięto z powodu, bodajże, wichury, i jakoś żadnej "krwawej jatki" nie było.

<bełkot>Są pewni ludzie którzy sami się rodzą choć ich nie sieją.</bełkot>

Och, jaki to ja jestem nieoświecony. Nie nadążam za twoim ultra-szybkim myślenie. Do czego odnosi się to zdanie? O co ci w ogóle chodzi?

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 28.07.2010 - 17:00

  • 1

#18

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba odsunąć ich od rządu czym prędzej!

Hue, hue, teraz odsuwać ich od rządu? A zamiast głosować na JKMa, to "wybieraliście mniejsze zło", czyli Towarzysza Koomorovskiego - jak go ktoś pięknie na tym forum określił.
BTW. Link do artykułu na dziennik.pl jest już out. Albo redakcja doszła do wniosku, że tekst był do niczego, albo owe CBA postanowiło bronić swego imienia.
Nie piszę tutaj jednak tylko po to, żeby komentować wasze posty, lecz wypowiedzieć się nieco konkretniej. Żyjemy w XXI wieku. Od jego początku, a także przez część ubiegłego stulecia stopniowo oswajano nas z tym, że jesteśmy na łasce możnych. Oni coraz to bardziej wchodzili z buciorami w nasze życie, często podejmując za nas istotne decyzje, a wtedy - kiedy był czas, by na to zareagować - milczeliśmy. Jeśli więc teraz część z was doszła do wniosku, że nas kontrolują, inwigilują, to powiem wam, że Ameryki to nie odkryliście, a żeby to zmienić jest już stanowczo za późno (na walkę o swoją prywatność, nie na odkrycie Ameryki, rzecz jasna).
  • 0



#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lepiej późno niż wcale, zawsze można walczyć o swoje zdanie. Nawet w ustrojach totalitarnych.
  • 0



#20

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozostaje tylko zadać sobie pytanie, czy aby na pewno dobrym wyborem byłaby walka. NWO jest krytykowane przez wszystkich, którzy w tę teorię wierzą. Czy jednak ktoś z was kiedykolwiek zastanowił się nad faktem, jakie pozytywy niosłoby ze sobą utworzenie jednego organu rządzącego? Jakie pozytywy miałby Nowy Porządek Świata, gdyby projekt zrealizowano, a my/wy stanęlibyśmy po stronie owych straszliwych masonów? Widzisz, znaczna część społeczności postrzega świat w wykonaniu NWO jako pseudoidylliczną utopię znaną z orwellowskiej twórczości. Załóżmy na forum wątek, gdzie nie będzie krytykowało się NWO, gdzie nie będzie potępiało się masonerii, lecz w miejscu tym porozmawiajmy, zachowując wręcz dziennikarski obiektywizm, o obu stronach medalu - rozważając wszelkie "za" i "przeciw". Co ty na to, kolego mylo?
  • 0



#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, jestem na tak. ;)
  • 0



#22

UbShup.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nowy Porządek Świata bardziej kojarzy mi się z Nowym Wspaniałym Światem Huxleya. Ludzie wyzwoleni z myślenia stali się szczęśliwi. :P

Nie mam nic przeciwko takiej wizji społeczeństwa które osiągnęło doskonałość, tylko jedna rzecz w tej książce jest smutna - ludzie przestali szukać kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami.

Użytkownik UbShup edytował ten post 28.07.2010 - 23:11

  • 0

#23

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nowy Porządek Świata bardziej kojarzy mi się z Nowym Wspaniałym Światem Huxleya. Ludzie wyzwoleni z myślenia stali się szczęśliwi. :P

W sumie, to ktoś już tu wcześniej wspomniał, że coś koło połowy ludzkości i tak nie myśli za dużo, zatem im żal nie będzie. :D A tymczasem powstał już mój wątek, o którym mówiłem.
  • 0



#24 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris, a co jeśli ja bym rozbił obóz w Twoim ogródku/na Twojej działce i nie chciał go/jej opuścić zasłaniając się tym, że jest to dla mnie ważne miejsce?

Miejsce przed pałacem nie jest ogródkiem prywatnym lecz miejscem publicznym którego właścicielem są (jakby) wszyscy.
Nikt tego miejsca nie może zawłaszczać.
Dziwi mnie tylko jedno.
Ponad 90% Polaków deklaruje się iż jest katolikami a gdy stawia się krzyż podnosi się larum jakbyśmy byli krajem muzułmańskim lub wieloreligijnym.
Ta hucpa wynika z polityki a nie z obrażania czyiś uczuć czy wyznania.
W rzeczywistości dzieleniem polaków zajmuje się PO a nie PiS.
Gdyby Komorowski nie podniósł tej kwestii w swojej wypowiedzi to pies z kulawą nogą nie zajmował by się tym tematem.
Kto więc dolewa oliwy do ognia?
Komorowski tą decyzją udowadnia że nie jest Prezydentem wszystkich Polaków tylko swojej partii oraz przedstawicielem elektoratu który na nią głosował.
Polska składa się w 90% z katolików ale podzielona jest prawie pół na pół (z tych co chodzą na wybory) na Polskę A (elektorat PO) oraz Polskę B (elektorat PiS)
I tu mamy świętą wojnę gdzie krzyż jest tylko pretekstem do następnej bezsensownej bitwy między tymi ugrupowaniami.

Użytkownik osiris edytował ten post 29.07.2010 - 07:37

  • 0

#25 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Miejsce przed pałacem nie jest ogródkiem prywatnym lecz miejscem publicznym którego właścicielem są (jakby) wszyscy.

Bzdura - teren należy do Kancelarii Prezydenta/rządu i to oni nim dysponują - nie jest to miejsce publiczne, nie mówiąc już o tym, że krzyż stoi w jednej ze stref "zero", skąd BOR powinien ich od razu wykopać.
  • 0

#26

Zagaroth.
  • Postów: 124
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Krzyz powinien zniknać, albo zostac przeniesiony w inne miejsce. Miejsca publiczne, moim zdaniem, powinny byc wolne od symboli religijnych. Dla mnie to temat zastepczy. Prawdziwym tematem jest oddanie sledztwa w rece potencjalnych mordercow. Za to ktos powinien poniesc surowa kare. PO to wysoce podejrzana partia, ktora koniecznie nalezy odsunac od wladzy.

Użytkownik Zagaroth edytował ten post 29.07.2010 - 08:26

  • 0

#27 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Bzdura - teren należy do Kancelarii Prezydenta/rządu

A rząd jest z skąd i kogo niby reprezentuje jak nie 90% katolików?
  • 0

#28

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osiris, rząd tez reprezentuje też te 10% innowierców/niewierzących. Warto uszanować też ich uczucia.
  • 0



#29

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A rząd jest z skąd i kogo niby reprezentuje jak nie 90% katolików?


Polska jest według Konstytucji RP państwem ŚWIECKIM , wiec katolików może być nawet absolutne 100 % a krzyż i tak jest tam bezprawnie .


W rzeczywistości dzieleniem polaków zajmuje się PO a nie PiS.


Patrzcie państwo , a mi sie wydawało ze to Kaczka dzieliła ludzi na swoich i agentów , na tych porządnych i to ZOMO .
  • 0



#30 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Osiris, rząd tez reprezentuje też te 10% innowierców/niewierzących. Warto uszanować też ich uczucia.

Aha, a uszanowanie 90% czy chociażby 50% to nie ważne?
Jeżeli wola większości jest taka to powinno się to uszanować.
Krzyż nie musi tam stać i można go przenieść ale ostentacyjne ogłaszanie że trzeba go usunąć z oczu Komorowskiego było czysto polityczną zagrywką.
Można było załatwić ten temat po cichu i dyplomatycznie ale Komorowski uznał że trzeba to rozegrać inaczej.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych