Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Prezydenckie 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
694 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA (316 użytkowników oddało głos)

Na kogo będziesz głosował/a ?

  1. Głosowano Bronisław Komorowski (PO) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Głosowano Jarosław Kaczyński (PiS) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj

#661

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano



[...]
jeszcze najśmieszniejsze że media nagle całkowicie już zapomniały o sprawie jaruckiej :D
[...]

Przeoczyles fakt ogloszenia wyroku, o ktorym bylo glosno w mediach przez chyba 2 dni. 
Zrodlo. To, ze czegos nie zauwazylismy nie oznacza, ze tego nie ma... 

nic nie przeoczyłem, wiem że wydano wyrok,
[...]


Nie wiem czemu duza czesc osob, po przeczytaniu krytycznej uwagi co do fragmentu swojego postu uwaza, ze zostal on skrytykowany w calosci... Ja odnioslem sie jedynie do Twojego zdania: "media zapomnialy" i do tego sie odnioslem. Z cala reszta posta nie polemizuje, dokladnie dlatego tez nie cytuje w calosci Twoich kolejnych wywodow o partiach X, Y, TVN i Cimoszewiczu...
PS
Jak wiesz ze wydano wyrok, to czemu napisales co napisales? - manipulacja? ;)

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 22.06.2010 - 15:51

  • 0

#662

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ Yawgmoth

W takim razie wyłumacz mi jeszcze raz dlaczego go popierasz, bo ja pojawiłem się w tej dyskusji właśnie 20 i od tego dnia zacząłem czytać wszystkie posty po kolei i nie mogę znaleźć twojego spójnego uzasadnienia. Narazie wywnioskowałem że chcesz tylko patowej sytuacji, bo nie lubisz programu obu partii. Jeśli to jest prawda to chciałym cię namówić, żebyś nie szedł w ślady starych polski sarmatów którym możemy podziekować za idealne przygotowanie kraju pod rozbiory. Dajmy partii która wygrała wybory i która przynajmniej nie szkodzi państwu żeby zrobiła to za co wygrała wybory. Jeśli natomiast chcesz jakiejś rewolucji zbrojneh żeby JKM mógł przejąć władzę to nie mamy już o czym rozmawiać.

@Radosław
Znajdź sobie inne forum na twoim poziomie. Jak ty się odezwiesz to naprawdę ręcę opadają. Już nawet nie będę wspominał o czymś takim jak wspieranie tez dowodami bo ty i tak nie zrozumiesz.

------

No i mamy kolejny wyrok sądu w sprawie prywatyzacji zdrowia. Sąd bardzo dobrze uzasadnił wyrok. PiS już od dłuższego czasu straszy ludzi właśnie prywatyzacją całkowitą, czyli taką kiedy każdy by musiał płacić za leczenie. PO wielokrotnie już powtarzało że wcale tego nie chce i nie na tym ma polegać ich reforma zdrowia. Przekształcenie szpitali w spółkę prawa handlowe wymusi na dyrektorach/menadżerach dobre zarządzanie i jest to jedyny powód wprowadzania tej reformy. Dla pacjenta oznacza to tylko lepsze warunki w szpitalach i nic więcej.

Przy okazji pani minister zdrowia przedstawiła kilka ciekawych liczb. Ja też jestem z Radomia i wiem jakie płace PiS serwuje urzędnikom. Żadnych podwyżek od czterech lat, ŻADNYCH. Nawet emeryci mają większe podwyżki od urzędników radomskich. Przy okazji dodam że PiS szczyci się najtańszym urzędem w kraju co oznacza brak mazaków i długopisów dla pracowników. Zaczęli nawet kupować zamienniki tonerów do drukarek laserowych i nagle się okazało że te zamienniki miały wadę i po włożeniu nie dało się ich wyciągnąć bez niszczenia drukarek. W ten sposób na śmietnik poszło conajmniej kilkanaście drukarek i cała dostawa zamienników. Miasto ma teraz największe zadłużenie w historii a drogi dalej są budowane po staremu (czyli po znajomości). Akurat mam możliwości i te informacje pochodzą z pierwszej ręki. Nie należę do żadnej partii ale sposób rządzenia PiS-u ściśle mnie dotyka. (nie wiem czy to dobrze ująłem :/ )

To plus wszystkie te kłótnie medialne w których bardzo często PiS kłamał i manipulował informacjami (dziadek z wehrmachtu - poseł kurski dobrze wiedział że dziadek Tuska został siłowo wcielony do woja i zaraz potem z niego uciekł, ale powiedział to w mediach a potem dodał że ciemny lud to kupi). Są to manipulacje bardzo proste do udowodnienia. Takie właśnie czynniki wpłyneły na moją opinię o tej partii. PO przynajmniej nie robi szopki w mediach z nowymi hakami na PSL (choć ludzi od PR mają bardzo dobrych - sprytne zagłuszanie swoich afer ;) ), nie robi pośmiewiska z naszego kraju i normalnie traktuje ludzi a nie tylko swoich działaczy.

Pozdrawiam
  • 0

#663

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[...]@Radosław
Znajdź sobie inne forum na twoim poziomie. Jak ty się odezwiesz to naprawdę ręcę opadają. Już nawet nie będę wspominał o czymś takim jak wspieranie tez dowodami bo ty i tak nie zrozumiesz.
[...]

Pazi, alez to forum jest wlasnie dla Radoslawa... wbrew pozorom to co wynajduje w sieci pozwala wyzwolic w sobie troche dystansu... Swiat nie polega na znalezieniu sobie kolka wzajemnej adoracji, bo moglibysmy pomyslec ze wszystko jest cacy, a tak nie jest...
  • 1

#664

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taki ochłap to nawet ja potrafię rzucić ale po co? Mam z siebie robić niewiadomo kogo bo potrafię oskarżyć bez podstaw? Wszedł do dyskusji z butami i nie wziął ze sobą argumentów. Wolę dyskutować z kimś na poziomie skoro mam wybór jak Yawgmoth, który przynajmniej ma jakieś podstawy swoich poglądów, o których się dowiaduje. Dlatego też tylko skomentowałem post Radosława, a nie wdawałem się w dyskusje.

Pozdrawiam

Aha
PiS jest partią sprzedawczyków którzy są na listach płac Bilderbergów. W 2005 zdobyli władzę i zaczeli obsadzać stanowiska swoichmi ludźmi i zbierać haki na wszystkich przeciwników żeby się ich pozbyć a potem wprowadzić marionetkowe totalitarne rządy Bilderberg w Polsce. - tyle mam do powiedzenia Radosławowi
  • -1

#665

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak wiesz ze wydano wyrok, to czemu napisales co napisales? - manipulacja? ;)


no to się nie zrozumieliśmy - zdziwiło mnie i chodziło mi o to że media przemilczały te fakty w/s Jaruckiej itd. w momencie gdy Cimoszewicz tuż przed I turą ogłosił swoje poparcie

jakoś nie słyszałem aby w jakiejkolwiek TV dziwiono się, że pomimo tamtej sprawy Cimoszewicz ogłosił dla PO poparcie ...

ot naturalna sprawa że tych co cie udupili popiera się w następnych wyborach :roll:
  • 0

#666

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla wszystkich rozgoraczkowanych informacja: moje pytanie wynika z czystej ciekawosci i nie ma na celu oczerniania czy tez wielbienia w/w Pana.

No ja się tak zastanawiałem co miała na celu wypowiedź Kumorowskiego "w zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem"

Z innej beczki - dostaliśmy pierwsze instrukcje

Użytkownik michał p edytował ten post 22.06.2010 - 18:47

  • 0

#667

Prawo wyborcze.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestesmy juz po pierwszej turze, wiec pozwole sobie zadac pytanie dotyczace Korwina-Mikke. Pytanie do osob sledzacych wypowiedzi i zycie polityczne w/w polityka. W 2007 roku, a dokladnie 7 pazdziernika w czasie prawyborow we Wrzesni doszlo do glosnej na owe czasy sprawy obrazenia niepelnosprawnej dziewczynki (a w szerokim kontekscie niepelnosprawnych) jedna z wypowiedzi: "w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przejmują schorzenia od niepełnosprawnych" wiecej (zrodlo) jak wiadmomo Pan Korwin wytacza proces dziennikowi za pomowienie i przeinaczanie jego wypowiedzi o czym pisze na swoim blogu (wpisy od 10 pazdziernika) i teraz pytanie: Czy ktos wie jak sie zakonczyl ten proces???

Dla wszystkich rozgoraczkowanych informacja: moje pytanie wynika z czystej ciekawosci i nie ma na celu oczerniania czy tez wielbienia w/w Pana.


Jeśli chodzi o fakty to tylko tyle na ten temat mogę dać. Ogólnie dziwna sprawa i chyba tylko JKM i ta dziewczynka wiedzą jak było.

http://www.uniapolit...iepenosprawnych

Bez względu na to czy JKM miał racje czy nie na pewno powiedział coś za dużo i w tym momencie pogrzebał się definitywnie. Była szansa wybicia partii bo w sondażach oscylowała nawet koło 6% a skończyło się jak zawsze. Niestety może czekać tylko na godnego następce a w "młodzieć kontra" na szczęście widać wiele perspektywicznych osob z CASa albo UPRu. Jakby JKM nie gadał tak często głupot to był miał pewnie oficjalne poparcie CASu i chyba najbardziej znanej osoby czyli Gwiazdowskiego. Nie ma jednak takiego poparcia bo po części on kompromituje ich idee.

Jeszcze tu możesz poczytać o tej głośnej sprawie:

http://korwin-mikke....ad.php?20,24651
(nie wiem czemu nie daje linka w całości także trzeba go skopiować)

Użytkownik Prawo wyborcze edytował ten post 22.06.2010 - 19:04

  • 0

#668

Jakub.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że PiSowcy zaraz znajdą trzy miliony wymówek, ale to aż kuje w oczy jak Jaro wchodzi SLD w dupę... Zauważyliście to? To nawet Komorro nie jest taki nachalny...


Oj zauważyłem i to aż nadto , jeżeli Kaczyński sie nie opamięta to zrazi do siebie skrajnie ekstremistyczny elektorat Marka Jurka a wyborcy lewicy i tak na niego nie zagłosują bo to dla nich największe zło jakie może spotkać Polske .

Wybór Napieralskiego komu przekazać poparcie też jest fikcyjny i na siłe wykreowany przez media , ponieważ Napoieralski w życiu nie poprze PiSu bo to by oznaczało konieć SLD , ludzie by tego nie wybaczyli . Napieralski powinien milczeć ,a jego wyborcy i tak zagłosują na Komorowskiego w celu ochrony Polski przed złem większym ewentualnie nie pójdą do wyborów .

Kaczyński swoim zachowaniem tylko potwierdził że jest hipokrytą i człowiekiem skrajnie zakłamanym , nie moge zrozumieć tego że po czymś takim nie odwrócili się od niego jego bardziej radykalni wyborcy np środowiska Radia Maryja

Odniosę sie jeszcze do toczonego procesu w sprawie prywatyzacji szpitali , nierozumiem Komorowskiego dlaczego tak się boi słowa prywatyzacja przecież to by było dla polskiego lecznictwa rzeczą w najwyższym stopniu zbawienną . Kaczyński robi ludziom wode z mózgu wmawiając że sprywatyzowane szpitale będą płatne a to nie prawda . Szpitalem powinien zarządzać ekonomista a nie lekarz , komercja musi dotknąć tą dziedzinę życia inaczej będzie się staczać na dno jak PKP . Ja to sobie wyobrażam tak że ludzie otrzymują podstawowe i niezbędne leczenie w ramach ubespieczenia a wszelkie luksusy typu sala jednoosobowa z łazienką , telewizor z Canal+ itp za opłatą . Gdyby ktoś mi bliski leżał w szpitalu to nizawachałbym się ani chwili aby takie udogodnienia mu/jej opłacić a szpital by zarobił i to sporo . Kolejna sprawa to wprowadzenie noclegowni dla osób które chcą czuwać przy swoich bliskich . Te pomysły by sprawiły że szpital byłby wstanie zarabiać na siebie a nawet przynosić zyski . Zresztą popatrzmy na branże stomatologiczną , która już JEST sprywatyzowana , o wiele lepiej jest pójść do prywatnego gabinetu , w którym lekarz się stara i jest miło bo wiadomo opinia idzie w miasto . Prywatyzacja jest dobra i nie odbiera możliwości leczenia osobom które nie mają pieniędzy .

Użytkownik Jakub edytował ten post 23.06.2010 - 08:16

  • 1

#669

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Całkowita prywatyzacja ZOZ-ów mogła by prowadzić do zamykania tych nierentownych i przez braku odpowiedniej infrastruktury medycznej. Szpital to nie dentysta który zarabia na najbogatszych. Trzeba jedna zauważyć że nawet jakby doszło do całkowitej prywatyzacji szpitala to dla pacjenta nie ma żadnej różnicy w płaceniu za leczenie. Głównym płatnikiem szpitala będzie NFZ czyli tak jak jest do tej pory. Ludzie nie widzą tej różnicy w głównie dzięki kłamstwom kaczyńskiego.

Wczoraj sędzina dobrze uzasadniła wyrok w sprawie kłamstwa o prywatyzacji. Wytłumaczyła że w ustwie proponowanej przez platformę jest taka możliwość tzn. ZOZ-y mają być teraz własnością samorządów, które mogłyby sprzedać część akcji i oddać zarządzanie menadżerowi. W ten sposób szpital miałby dobrego zarządcę ale jednocześnie ostatnie słowo należałoby do samorządów czyli menadżer nie mógłby np zamknąć szpitala. To jest to o co chodzi platformie. Z prywatyzacji się ona wycofała a raczej z określania tego prywatyzacją. PiS się uczepił braku zapisu o ograniczeniach sprzedaży akcji przez samorząd. Tzn prywatyzacja szpitala jest możliwa tylko w wypadku gdy rada miejska wyda na to zgodę. Jest to jednak tylko jedna możliwość. PO nie sugerowała ani w mediach ani w swoim programie ani w ustawie że jest to punkt główny całej ustawy. W dodatku oddała decyzję o prywatyzacji samorządom a nie sobie czyli widać wyraźnie że nawet jakby PO chciało to by nie mogło ich sprywatyzować.

Pozdrawiam
  • 0

#670

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podsumowując ostatnie dni.

PiS robi błąd, jego elektorat jest skrajnie negatywnie nastawiony do komuny i wszystkiego co z nią związane.

Elektorat PO jest bardziej centrowy a jak na razie to PiS bardziej słodzi SLD.

Wniosek - na lizaniu tyłka Napieralskiemu, Kaczyński wyjdzie gorzej, bo straci poparcie RM i ludzi bijących parasolkami kamery TVN :)
  • 0

#671

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kaczyński swoim zachowaniem tylko potwierdził że jest hipokrytą i człowiekiem skrajnie zakłamanym , nie moge zrozumieć tego że po czymś takim nie odwrócili się od niego jego bardziej radykalni wyborcy np środowiska Radia Maryja


Po prostu zobaczył że sposób wyborczy platformy przynosi nadzwyczajne efekty. Nie ważne co się robi - ważne co się naobiecuje w czasie kampanii wyborczej. Akurat PO jest tu mistrzem nie do pobicia, ich hipokryzja przebija nawet tą obecną serwowaną przez Kaczyńskiego. Niestety populizm tylko populizmem zwalczysz. Jak widać ludzie mówiący prawdę i to co myślą nie mają wielkiego poparcia, via JKM.
  • 4



#672

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy zauważyliście jak Palikot zrobił w konia przejętego żądzą władzy Kaczyńskiego. Po 13% sukcesie Napieralskiego Palikot zaproponował Napieralskiemu wejście do rządu w charakterze wicepremiera. Napieralski na chwilę stracił dech z emocji. Kaczyński zaś zaczął opowiadać, że on jest teraz też lewicą, że Oleksy to nie post komuch tylko średnio stary lewicowiec. Ha, ha Jarka zaślepiło i zamroczyło. Obiecał, że nie nazwie już nikogo post komuną. Jaruzelski to pewnie też lewica. Berman i Bierut to lewica dla której pracował w pocie czoła jego tata, organizując kursy magisterskie komunistą bez podstawówki, przepraszam lewicy. Jarek dzięki temu mieszkał w luksusie i mógł się na starość chełpić, jak to on w salonach dorastał a Donek na podwórku. Tusk na drugi dzień ogłosił, że żadnych rozmów z Napieralskim nie będzie i skończyło się. Kaczyński mistrz krętactwa i intryg zaplątał się we własne nogi, choć może raz mu się udało prawdę powiedzieć, że z towarzyszami jest z jednej opcji. Co na to jego stróż duchowy dr Rydzyk.
  • 1



#673

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aidil, masz rację, ale wytłumacz to ludziom na Podkarpaciu. Oglądałem dziś Jarkacza, który gadał dyrdymały a ludzie się cieszyli. Choć fakt z lewicą się nieźle zapędził. Kiedy o tym myślę, to przypomina mi się Boguś Linda jako Petroniusz mówiący do Chilona:
- Nie wytrzymasz.

nie mają wielkiego poparcia, via JKM


Bo akurat niektóre myśli JKM są tak głupie ( kobiety bez prawa głosu), że aż żal tyłek ściska.

Użytkownik Vaherem edytował ten post 23.06.2010 - 19:58

  • 0

#674

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo akurat niektóre myśli JKM są tak głupie ( kobiety bez prawa głosu), że aż żal tyłek ściska.


To co on sobie myśli w tej kwestii to jego prywatna sprawa. :P Co zresztą zawsze podkreślał. Gdyby Jarek i Boro opowiedzieli swoje wszystkie myśli, obawiałbym się że wiele z nich byłoby równie kontrowersyjnych. ;]
  • 2



#675

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pewnie tak, ale polityka to sztuka krętactwa, w której swe prawdziwe zamiary trzeba nieraz ukrywać aż do samej ich realizacji. Czasem trzeba też ugryźć się w język. Nie ma tam miejsca na "kryształowych" ludzi, bo skończą z dwoma procentami. Smutne, ale prawdziwe.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych