Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica Samolotu 101


2351 odpowiedzi w tym temacie

#616

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest opcja, że wtedy jeszcze żyli, dlatego podano informację o bodajże 3 żywych osobach, ale niedługo po tym zmarli w skutek odniesionych ran. Pewnie nigdy nie dowiemy się jak było.
  • 0



#617

rudnickir.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Kto, w jakim zakresie i po co wykonywał prace przy oświetleniu lotniska w Smoleńsku tuż po katastrofie prezydenckiego samolotu. Ustalenia tych faktów chce polska prokuratura, która właśnie zwróciła się do Rosjan o wyjaśnienie całej sprawy."


Reflektory umieszczone na słupach, w większej odległości od pasa startowego nie miały żarówek (zdjęcie z materiałów "Faktów", sobota 10.04.2010)

Dołączona grafika
  • 0

#618

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Meaconing czyli jak oszukać nawigację pokładową


Aby oszukać nawigację pokładową należy użyć techniki o nazwie: "meaconing"; Recording and rebroadcast on the Receive Frequency to confuse Positioning. Polega ona na tym że sygnał satelity jest nagrywany i z niewielkim przesunięciem w czasie i z wiekszą mocą niż sygnał satelity puszczany w eter na tej samej częstotliwości, na której nadaje satelita. Im mniejszy jest interwał czasu stosowanego meaconingu, tym trudniej jest go rozpoznać, a wynikiem jest błędne określenie własnego położenia.

PEŁNY ARTYKUŁ
  • 0



#619

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do tego ostatniego filmu i słów "załoga żyje..." Załóżmy że faktycznie przeżyli ale w wyniku ran chwilę potem zmarli to gdzie są ciała? Do tej pory nie powróciło do Polski żadne ciało z czteroosobowej załogi...Dziwne to wszystko...
  • 0

#620

MaciekGKS.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W ogóle nigdzie nikt nie wspomniał słowem żeby ktokolwiek chociaż został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie. To jest zastanawiające...
  • 0

#621

face value.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla tych co chwilę wcześniej analizowali Konstytucję polecam artykuł z dzisiejszej prasy.





Przejęcie obowiązków Prezydenta dokonało się z rażącym naruszeniem przepisów Konstytucji. Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności wydarzeń z tragicznego 10 kwietnia 2010, uzasadnionym jest podejrzenie, iż doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez Marszałka Sejmu RP.

Marszałek Sejmu RP, Bronisław Komorowski przejął obowiązki Prezydenta na mocy art. 131 pkt. 2 Konstytucji, który enumeratywnie wylicza przypadki objęcia przez Marszałka Sejmu obowiązków Prezydenta. Należą do nich:


1) śmierć Prezydenta Rzeczypospolitej,
2) zrzeczenie się urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
3) stwierdzenie nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej lub innych przyczyn nieobjęcia urzędu po wyborze,
4) uznanie przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego,
5) złożenie Prezydenta Rzeczypospolitej z urzędu orzeczeniem Trybunału Stanu.


Przejęcie obowiązków przez Marszałka Sejmu zostało ogłoszone publicznie dn. 10 kwietnia 2010 około południa. Pierwsze czynności faktyczne dokonane na mocy upoważnień od Marszałka Sejmu pełniącego obowiązki Prezydenta RP (m.in. ogłoszenie żałoby narodowe) zostały wykonane przed godziną 14.


W czasie, w którym Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski formalnie i faktycznie przejmował obowiązki Prezydenta RP na mocy art. 131 pkt. 2 Konstytucji RP nie nastąpiło jeszcze formalne stwierdzenie zgonu Prezydenta Rzeczypospolitej, Jego Ekscelencji Lecha Kaczyńskiego. Zarówno z litery, jak i z ducha prawa (panował wtedy jeszcze ogromny chaos informacyjny i pojawiały się sprzeczne informacje o osobach, które mogły przeżyć katastrofę lotniczą w Smoleńsku) Pan Prezydent Kaczyński był w tych godzinach osobą zaginioną.


Przejmowanie obowiązków Prezydenta przez Marszałka Sejmu w przypadku czasowej niemożliwości sprawowania urzędu (a za taki przypadek wobec zamkniętego katalogu przyczyn z art. 131 pkt.2 należy uznać zaginięcie Prezydenta) reguluje art. 131 pkt. 1 Konstytucji RP. Przytaczam brzmienie tegoż artykułu, zd. 2 i następne: „Gdy Prezydent Rzeczypospolitej nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu, wówczas o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny na wniosek Marszałka Sejmu. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Trybunał Konstytucyjny powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej”


Należy przy tym nadmienić, że nie miała miejsca okoliczność z art. 30 par. 1 Kodeksu Cywilnego, gdzie jest uregulowana możliwość uznania za zmarłego uczestnika m.in. podróży powietrznej. Przytoczony przepis wymaga bowiem upływu 6 miesięcy od daty katastrofy.


Pierwsze informacje o zidentyfikowaniu ciała Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pojawiły się dopiero w sobotę wieczorem.


Reasumując, przejęcie obowiązków Prezydenta dokonało się z rażącym naruszeniem przepisów Konstytucji, stanowiąc delikt konstytucyjny. Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności wydarzeń z tragicznego 10 kwietnia 2010, uzasadnionym jest podejrzenie, iż doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez Marszałka Sejmu RP.


Krzysztof Skalski


Źródło:

http://www.niezalezn...e/show/id/33267
  • 1

#622

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czytają nas!
http://www.niezalezn...e/show/id/33267
Zwróćcie uwagę na godzinę publikacji.
Byliśmy pierwsi!
Niby głupie teorie spiskowe a ktoś poważny nas czyta...
Ale mógłby choć napisać komu zawdzięcza ten pomysł.
Mi go podsunął niezawodny Fox Mulder na privie... :)
  • -2

#623

prometeusz.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy może Tropicielu zdradzisz nam teorię Spisku w 2.0 ?
  • 0

#624

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2:00 - załoga żyje...

Nie wydaje mi się, żeby rosyjscy strażacy mówili po polsku. Gdyby rozmawiali o żyjącej załodze, byłoby słychać экипаж живы!

Użytkownik Lynx edytował ten post 20.04.2010 - 14:58

  • 0



#625

qqq.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to ja dodam nastepną teorie do tej - większość krytyków teorii spiskowej (od razu mówię - nie wszyscy A WIĘKSZOŚĆ )
ma od 1 do 20 postów ... ew. zarejstrowani w ciągu ostaniego tygodnia ....


czyżby agentura ostro działała ale nie zdążyła nabić odpowiedniej ilości postów ?
nikogo nie oksarżam ale mnie to dziwi ...


Idąc twoim tokiem rozumowania, mamy agenta na forum. Jest nim tropiciel, który zarejestrował się po tragedii i z uporem maniaka próbuje udowodnić że to był zamach. Pewnie jest z PiSu lub z Radia Maryja... kto normalny w ciągu tygodnia nabija ponad 100 wpisów, próbując wcisnąć ludziom kit?

Spokojnie, bez nerwów... Wszyscy "sceptycy" po prostu pomylili adres.
O wersji z wypadkiem możecie sobie dyskutować w innym wątku w dziale chyba Aktualności... Ten wątek dotyczy teorii spiskowej i niczego więcej.


Czyli dla ciebie dojście do prawy nie jest ważne, najważniejsze jest podsycanie wymyślonych teorii które mają na celu uderzenie w Rosjan, PO i media? Gdyby było inaczej nie wyganiał byś sceptyków tej teorii, którzy przedstawiają fakty które zaprzeczają jej istnieniu. Na tym polega rzetelność, aby zbadać każdą ze ścieżek które mogą prowadzić do wyjaśnienia sprawy, czy postawionej teorii.
No ale widzę że twoim celem jest podsycanie atmosfery, a nie jej rozwiązanie oraz przedstawienie niezbitych dowodów jej istnienia.

Czemu nikt tam nie mówi głośno o tym, czym teraz zajmuje się cała Polska??? Dlaczego ignorują ten film?


Kłamiesz, na TVN puszczali cały filmik, był na ich stronie itd. To oni wskazali ten filmik biegłym, aby go zbadali.

A czemu żaden dziennikarz nie udał się do szpitala w Smoleńsku i nie popytał personelu o rzekomych 3 ciężko rannych??? Przecież to jest tak niesamowity trop, że aż się prosi


Pojawiła się plotka o trzech rannych (tak samo jak plotki o czterech podejściach itp.) która została przedstawiona jako niepotwierdzona informacja. Po chwili powiedziano że nikt nie żyje i tyle. Takich plotek, niepotwierdzonych informacji była cała mas. Dlaczego nie zadasz pytanie co stało się z ponad trzydziestoma osobami? W końcu na początku podawali że na pokładzie było 132 osoby.

Manipulację w TV widać jak na dłoni. Ani słowa o gazie łupkowym, gdy internet już się trzęsie... itd.



Aha i niby PO przybiło uchwałę o przekazaniu złóż gazu Amerykanom, w czasie żałoby. Gdy nie było posiedzeń, ciekawe.

Gdybyś naprawdę się tym interesował to byś wiedział że od przynajmniej dwóch miesięcy o tym się mówiło... a internet się trzęsie bo ludzie się tym nie zainteresują dogłębnie, tylko od razu wydają wyroki. Nie zainteresowało cię to że art. z Onetu znikł po czasie? Może dlatego że znalazło się w nim wiele nieprawdziwych informacji. Z tego co pamiętam to podane tam zostało to że sprzedano Amerykankom złoża, a Polskie firmy zostały pominięte. Co nie jest prawdą gdyż PGNiG nie był tym zainteresowany, gdyż przybijał umowę z Ruskimi na dostawę gazu przez 30 lat i wydobywanie gazu łupkowego ich nie interesowało, bo jest to trudne jeśli nie posiada się odpowiedniej technologi. Nie mówiąc o tym że amerykanie mieli dostać koncesję na ->poszukiwanie<- gazu, gdyż jeszcze nie były robione specjalistyczne pomiary które stwierdzałaby gdzie i ile jest tego gazu i czy się opłaca go wydobywać. Poza tym wbrew temu co zostało napisane Polskie firmy nie posiadają odpowiednich technologi.

Mnie dziwi co oni robią w dziale gdzie jak krowie na rowie pisze w nagłówku: TEORIE SPISKOWE. :)
Już wcześniej napisałem że to jest tak samo mądre zachowanie, jak wejście do pokoju z osobami grającymi w jakąś karcianą przygodówkę i oświadczenie, że są debilami bo smoków przecież nie ma! :D


Idąc takim tokiem rozumowania, teoria zawsze pozostanie teorią, a nigdy nie stanie się faktem. Gdyż informacje które są za jej istnieniem nie zostaną zestawione z danymi które je obalają i na odwrót. Aby to była "mocna" teoria z czasem fakt, o silnych podstawach należy ją skonfrontować zarówno z danymi za jak i przeciw. Ty tego nie chcesz, bo ty "wiesz" że tak było...

Skoro zatem masz nagłówek: TEORIE SPISKOWE, to czego się spodziewasz tutaj? Prawdy objawionej???


W końcu na tym to polega, aby przedstawić dane za i przeciw oraz opierać się na faktach, a następnie je zweryfikować. Bo co to za teoria która została oparta tylko na wątpliwych domysłach? Teoria która nie przyjmuje sprostowań... tak jak to cało Zeitgeist o chrześcijaństwie, część ta została doszczętnie obalona, więc co to za teoria, która nie jest prawdziwa?

Tego filmu chyba jeszcze nikt tu nie pokazywał a wygląda on na cały materiał polskiego operatora który nie był oficjalnie pokazany w całości...

http://www.youtube.c...ayer_embedded#!

1:50 - strzał ?

2:00 - załoga żyje...


Ten filmik jest robiony w momencie kiedy to dziennikarze zostali wpuszczeni bliżej wraku. Jest to chyba filmik Polskiej ekipy, prawdopodobnie TVP gdyż był tam Kraśko. Więc wątpię aby Rosjanie strzelali do ludzi, wiedząc że dziennikarze zostali wpuszczeni bliżej.

"Kto, w jakim zakresie i po co wykonywał prace przy oświetleniu lotniska w Smoleńsku tuż po katastrofie prezydenckiego samolotu. Ustalenia tych faktów chce polska prokuratura, która właśnie zwróciła się do Rosjan o wyjaśnienie całej sprawy."


Reflektory umieszczone na słupach, w większej odległości od pasa startowego nie miały żarówek (zdjęcie z materiałów "Faktów", sobota 10.04.2010)


To tylko pokazuje że Rosjanie nie byli przygotowani do tej akcji, skoro na "oczach" dziennikarzy wymieniają żarówki, aby nie było na nich.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CZY KOMOROWSKI ZŁAMAŁ KONSTYTUCJĘ???

W świetle polskiego prawa, człowiek żyje, póki nie wypisze mu się aktu zgonu! Mam rację?
Wyobraźcie sobie zatem, że idę do sądu i proszę o formalne uznanie spadku po dziadku, bo w TV pokazywali wypadek autokaru GODZINĘ TEMU w Niemczech. Podobno nikt nie przeżył a tak sie składa, że dziadek nim jechał...
Czy sąd uzna mi spadek już teraz i zaraz? Guzik mi uzna!!!
Poczeka na oficjalne dokumenty, przede wszystkim akt zgonu dziadka!
Ale władzę prezydencką w 40-milionowym kraju w środku Europy mogę sobie przejąć na takiej podstawie bez problemu!
Fajne, co? :)

Tekst skalskiego...


Jesteś DEMAGOGIEM! Coś dla tych którzy wierzą dziennikarzowi który nie ma wiedzy prawniczej oraz domysłom tropiciela.

wypowiedź prawnika na ten temat.
"Nie dostrzegam, żadnych nieprawidłowości w dotychczasowych działaniach Bronisława Komorowskiego. Zarzuty jakie było słychać tuż po przejęciu obowiązków nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego, że decyzje podejmowane przez marszałka są bezprawne, bo nie złożył on przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym uważam za niepoważne.

Konstytucja mówi precyzyjnie, że marszałek przejmuje te obowiązki automatycznie z chwilą śmierci prezydenta czyli w chwili kiedy informacja o śmierci do niego dotrze. Następnie pełni je do czasu wyboru nowego prezydenta Rzeczypospolitej. W konstytucji nie ma mowy o żadnej przysiędze."

Użytkownik qqq edytował ten post 20.04.2010 - 15:08

  • 2

#626

Dorris.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to ja dodam nastepną teorie do tej - większość krytyków teorii spiskowej (od razu mówię - nie wszyscy A WIĘKSZOŚĆ )
ma od 1 do 20 postów ... ew. zarejstrowani w ciągu ostaniego tygodnia ....


czyżby agentura ostro działała ale nie zdążyła nabić odpowiedniej ilości postów ?
nikogo nie oksarżam ale mnie to dziwi ...


Ludzie którzy są od dawna zarejestrowani na tym forum interesują się tworzeniem nowych teorii, spisków, na tym polega rozmowa i ich pasja. Więc z tego wynika ta dociekłość, są nakręceni na takie rzeczy. A Ci ludzie którzy od niedawna się zarejestrowali to ludzie którzy żyją własnym światem, a nie światem pełnym rzeczy "paranormalnych". Są bardzo sceptyczni do wszystkich tematów. Uważasz, że komuś by zależało by zaprzeczyć teoriom spiskowym na zwykłym forum? Otóż nie bo oni nie zajmują się takimi pierdołami i naszymi "wymysłami".

"Kto, w jakim zakresie i po co wykonywał prace przy oświetleniu lotniska w Smoleńsku tuż po katastrofie prezydenckiego samolotu. Ustalenia tych faktów chce polska prokuratura, która właśnie zwróciła się do Rosjan o wyjaśnienie całej sprawy."


Reflektory umieszczone na słupach, w większej odległości od pasa startowego nie miały żarówek (zdjęcie z materiałów "Faktów", sobota 10.04.2010)


Poprostu zwykła ludzka obojętność. Uważali, że się obędzie bez żarówek(a to tez koszta) Inne samoloty lądowały zapewne także bez oświetlenia, a wymiana była zwykłą rutyną w konieczności. By potem nikt nie mógł się o to doczepić, iż ich tam nie było i zwalić winę na ich brak.

Jest opcja, że wtedy jeszcze żyli, dlatego podano informację o bodajże 3 żywych osobach, ale niedługo po tym zmarli w skutek odniesionych ran. Pewnie nigdy nie dowiemy się jak było.

Pogłosek i wymysłów ludzkich są miliony na świecie. Zwłaszcza zaraz po jakiejś tragedii, bo każdy człowiek sobie coś urozmaica żeby wszystko wydawało się jeszcze bardziej tragiczne i ciekawsze opowiadając drugiej osobie.
  • 0

#627

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

2:00 - załoga żyje...

Nie wydaje mi się, żeby rosyjscy strażacy mówili po polsku. Gdyby rozmawiali o żyjącej załodze, byłoby słychać экипаж живы!


Tylko że nikt tu nie mówi że powiedzieli to strażacy... Słychać wyraźnie stwierdzenie po polsku "załoga żyje" a kto to powiedział ciężko ustalić... Szczerze powiedziawszy ja nigdzie w mediach nie widziałem tej części nagrania jedynie do momentu kiedy operator zorientował się po szachownicy że to polski samolot. Operator mówił że musiał schować kasetę z nagraniem żeby jej Rosjanie nie zabrali...Stwierdził później że nie był w stanie dalej iść bo zapadał się w błocie. Wszystkie późniejsze nagrania puszczane w tv były filmowane z dalszej odległości. A tutaj operator stoi sobie praktycznie w centrum akcji strażackiej...a tych ujęć jak wspominałem nie widziałem wcześniej w żadnej tv. Nie wydaje mi się też że Rosjanie dopuścili by tak na legalu do filmowania miejsca zdarzenia z takiej odległości...Wydaje mi się że to dalsza część jego nagrania tylko że została ona wycięta i pokazano w tv tylko do momentu ukazania szachownicy... a autor sam później stwierdził że dalej błoto nie pozwalało iść...
  • 0

#628

gibon83.
  • Postów: 38
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko że nikt tu nie mówi że powiedzieli to strażacy... Słychać wyraźnie stwierdzenie po polsku "załoga żyje" a kto to powiedział ciężko ustalić


Przesłuchałem kilkanaście razy na głośnikach i słuchawkach i nigdzie nie słyszę słowa "żyje". Gdzie Ty tam słyszysz polskie "ż"? Ktoś znający rosyjski może przetłumaczy.
  • 0

#629

cuinust.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytają nas!
http://www.niezalezn...e/show/id/33267
Zwróćcie uwagę na godzinę publikacji.
Byliśmy pierwsi!
Niby głupie teorie spiskowe a ktoś poważny nas czyta...
Ale mógłby choć napisać komu zawdzięcza ten pomysł.
Mi go podsunął niezawodny Fox Mulder na privie... :)




no nie wiem



2010-04-14 01:24

Mam straszliwe podejrzenia
"Na jakiej podstawie prawnej Bronisław Komorowski ok godz. 10.00 w dniu 10.04.2010 przejął obowiazki Głowy Państwa jeżeli w tym samym czasie Rzecznik MSZ na konferencji prasowej mówił o tym, że prawdopodobnie 3 osoby przeżyły i są ranne, i że ta informacja będzie sprawdzana? Skąd Komorowski wtedy wiedział, że wśród tych co przeżyli nie ma Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Czy do przejecią obowiązków Prezydenta RP przez Marszałka Sejmu nie jest potrzebne formalne stwierdzenie zgonu Prezydenta?
Skąd Komorowski był tak pewien śmierci Prezydenta RP, że zdecydował się zaryzykować złamanie Konstytucji RP?"

http://antydziad.sal...iwe-podejrzenia



i jeszcze jeden... to juz co prawda zostalo napisane po tym jak ten temat zostal tu poruszony ale przytoczyc warto (choc o wiarygodnosc tego spisu jest zadna)



@Infidel

Mój komentarz sprzed dnia:

Dziś wracając z warszawy słuchałem radia. Niestety nie wiem jakiego wiem ( jakieś bardzo niezależne radio o zasięgu chyba warszawskim), że był w nim pan Wojtek Cejrowski. Podczas przeglądu prasy, dziennikarz przetoczył wydarzenia, które opowiedział mu pan z Kancelarii Prezydenta. Wyglądało to mniej więcej tak, (cytuję z pamięci)

Pan z Kancelarii: Około 10:30 zadzwonił przedstawiciel Pana Marszałka Komorowskiego i poinformował mnie, że w ciągu godziny Marszałek wyda oświadczenie o przejęciu obowiązków Prezydenta. Zapytałem więc na jakiej podstawie. Usłyszałem, że na podstawie zapisów Konstytucji RP oraz informacji, że Prezydent nie żyje. Zapytałem więc skąd ta informacja. Przedstawiciel Pana marszałka powiedział ze wszystkie media o tym mówią. Odpowiedziałem : Jeżeli na podstawie informacji medialnych o śmierci Prezydenta chce pan Marszałek przejąc obowiązki Głowy Państwa, to jest tu coś nie tak. Nie było nawet stosownego zaświadczenia o zgonie, nie dokonano identyfikacji nawet ciała o tej godzinie 10.

Coś tu jest bardzo nie tak, moim zdaniem.
2010-04-20 13:37
thaer

http://infidel.salon...z-komorowskiego
  • 0

#630

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jesteś DEMAGOGIEM! Coś dla tych którzy wierzą dziennikarzowi który nie ma wiedzy prawniczej oraz domysłom tropiciela.

wypowiedź prawnika na ten temat.
"Nie dostrzegam, żadnych nieprawidłowości w dotychczasowych działaniach Bronisława Komorowskiego. Zarzuty jakie było słychać tuż po przejęciu obowiązków nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego, że decyzje podejmowane przez marszałka są bezprawne, bo nie złożył on przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym uważam za niepoważne.

Konstytucja mówi precyzyjnie, że marszałek przejmuje te obowiązki automatycznie z chwilą śmierci prezydenta czyli w chwili kiedy informacja o śmierci do niego dotrze. Następnie pełni je do czasu wyboru nowego prezydenta Rzeczypospolitej. W konstytucji nie ma mowy o żadnej przysiędze."



Znasz definicję prawnika? To taki człowiek który dokonuje interpretacji przepisów na korzyść tego, który mu zapłacił. :) Znam faceta który za pieniądze napisze coś dokładnie przeciwnego. I tez będę mieć ekspertyzę prawną jak się patrzy! :) I potem wychodzą cuda typu "pomroczność jasna"... :D
Wydaje mi się że kwestie o tak żywotnym dla funkcjonowania Państwa znaczeniu powinien rozpatrywać Trybunał Konstytucyjny i mam nadzieję że sprawa Komorowskiego tam trafi. Powinna. Dla zasady.
Bo interpretacja tego "prawnika" powinna powalić średnio rozgarniętego gimnazjalistę. :D
Mianowicie "Prezydent umiera w chwili gdy informacja o jego śmierci dotrze do Marszałka Sejmu". :D
Czyli jak zadzwonię do Komorowskiego i powiem, że nie żyje moja teściowa, to znaczy, że ona naprawdę nie żyje i już mogę odbijać flaszkę za zdrowie Mamusi? :D No sorki ale nie kupuję tego. Słaba analiza.
  • -1


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych