Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica Samolotu 101


2351 odpowiedzi w tym temacie

#631

qqq.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wypowiedź prawnika na ten temat.
"Nie dostrzegam, żadnych nieprawidłowości w dotychczasowych działaniach Bronisława Komorowskiego. Zarzuty jakie było słychać tuż po przejęciu obowiązków nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego, że decyzje podejmowane przez marszałka są bezprawne, bo nie złożył on przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym uważam za niepoważne.

Konstytucja mówi precyzyjnie, że marszałek przejmuje te obowiązki automatycznie z chwilą śmierci prezydenta czyli w chwili kiedy informacja o śmierci do niego dotrze. Następnie pełni je do czasu wyboru nowego prezydenta Rzeczypospolitej. W konstytucji nie ma mowy o żadnej przysiędze."
  • 1

#632

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko że nikt tu nie mówi że powiedzieli to strażacy... Słychać wyraźnie stwierdzenie po polsku "załoga żyje" a kto to powiedział ciężko ustalić


Przesłuchałem kilkanaście razy na głośnikach i słuchawkach i nigdzie nie słyszę słowa "żyje". Gdzie Ty tam słyszysz polskie "ż"? Ktoś znający rosyjski może przetłumaczy.



A Ty co słyszysz po słowie "załoga"? A może ja mam problemy ze słuchem...u mnie puszczone na głośnikach jest słyszalne nawet w drugim pokoju "załoga żyje". Jeśli to nie jest słowo "żyje" to jakie to jest słowo...? Czy ktoś tam jeszcze z Was słyszy słowo "żyje" czy ze mną jest coś nie tak?
  • 1

#633

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano




Jesteś DEMAGOGIEM! Coś dla tych którzy wierzą dziennikarzowi który nie ma wiedzy prawniczej oraz domysłom tropiciela.

wypowiedź prawnika na ten temat.
"Nie dostrzegam, żadnych nieprawidłowości w dotychczasowych działaniach Bronisława Komorowskiego. Zarzuty jakie było słychać tuż po przejęciu obowiązków nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego, że decyzje podejmowane przez marszałka są bezprawne, bo nie złożył on przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym uważam za niepoważne.

Konstytucja mówi precyzyjnie, że marszałek przejmuje te obowiązki automatycznie z chwilą śmierci prezydenta czyli w chwili kiedy informacja o śmierci do niego dotrze. Następnie pełni je do czasu wyboru nowego prezydenta Rzeczypospolitej. W konstytucji nie ma mowy o żadnej przysiędze."



Znasz definicję prawnika? To taki człowiek który dokonuje interpretacji przepisów na korzyść tego, który mu zapłacił. :) Znam faceta który za pieniądze napisze coś dokładnie przeciwnego. I tez będę mieć ekspertyzę prawną jak się patrzy! :) I potem wychodzą cuda typu "pomroczność jasna"... :D
Wydaje mi się że kwestie o tak żywotnym dla funkcjonowania Państwa znaczeniu powinien rozpatrywać Trybunał Konstytucyjny i mam nadzieję że sprawa Komorowskiego tam trafi. Powinna. Dla zasady.
Bo interpretacja tego "prawnika" powinna powalić średnio rozgarniętego gimnazjalistę. :D
Mianowicie "Prezydent umiera w chwili gdy informacja o jego śmierci dotrze do Marszałka Sejmu". :D
Czyli jak zadzwonię do Komorowskiego i powiem, że nie żyje moja teściowa, to znaczy, że ona naprawdę nie żyje i już mogę odbijać flaszkę za zdrowie Mamusi? :D No sorki ale nie kupuję tego. Słaba analiza.


  • -1

#634

gibon83.
  • Postów: 38
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko że ja tam również nie słyszę "załoga". Słowo "żyje" ze względu na akcent na polskie "ż" byłoby łatwiej wyłowić. Dlatego tylko o nim wspomniałem. Poza tym, czy nie uważasz, że niektóre rosyjskie wyrażenia brzmią podobnie do polskich a mają inne znaczenie. W dodatku tych 2 słów nie słychać wyraźnie, bo są wypowiedziane z dala od filmującego. O pomyłkę w interpretacji nie trudno.
Obawiam się, że ten film podzieli losy pierwszego(strzałydo ocalałych , ranni w oddali i inne zwidy)

Użytkownik gibon83 edytował ten post 20.04.2010 - 16:19

  • 0

#635 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Tym 'Załoga żyje' moim zdaniem, bardziej było coś w stylu 'załoga do mnie' (oczywiście bez "do mnie" - w to miejsce trzeba wstawić jakieś inne przywołanie po rosyjsku, zbieżne fonetycznie z "żyje").
  • 0

#636

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko że ja tam również nie słyszę "załoga". Słowo "żyje" ze względu na akcent na polskie "ż" byłoby łatwiej wyłowić. Dlatego tylko o nim wspomniałem. Poza tym, czy nie uważasz, że niektóre rosyjskie wyrażenia brzmią podobnie do polskich a mają inne znaczenie. W dodatku tych 2 słów nie słychać wyraźnie, bo są wypowiedziane z dala od filmującego. O pomyłkę w interpretacji nie trudno.
Obawiam się, że ten film podzieli losy pierwszego(strzałydo ocalałych , ranni w oddali i inne zwidy)



Być może masz i rację że podobnie brzmi a znaczy co innego ale warto sobie wyjaśnić w normalnej dyskusji i po problemie. Jeśli nie jest to słowo "żyje" to może to być słowo "dryje" innych opcji tam nie słyszę ale mogę się mylić. Myślę że wszelkie wątpliwości rozwiała by osoba znająca język rosyjski... Jeśli mylę się co do tego co tam słyszę to przyznam się do błędu.
  • 1

#637

gibon83.
  • Postów: 38
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę się nie śmiać :) Gdybym miał zapisać fonetycznie to co słyszę- "dawajtie kryje". Ty napisałeś "dryje" czyli coś w ten deseń ;]
  • 0

#638

qqq.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znasz definicję prawnika?



A ty wiesz kim jest konstytucjonalista?

Bo interpretacja tego "prawnika" powinna powalić średnio rozgarniętego gimnazjalistę.



Ja mam wrażenie, że to ty jesteś gimnazjalistą, wnioskuje tak po ilości emotek.

Mianowicie "Prezydent umiera w chwili gdy informacja o jego śmierci dotrze do Marszałka Sejmu". :D



Przepraszam, ty nawet nie jesteś gimnazjalista, gdyż gimnazjaliści potrafią cytować. Nie dość że to nie jest cytat to na dodatek zmieniłeś sens wypowiedzi.

Zanim zaczniesz wygłaszać swoje teorie na temat Konstytucji (patrz. Prawa Konstytucyjnego) polecam zapoznać się z kilkoma pozycjami o tej tematyce. Stary, Marszałek Sejmu przejmuje funkcję prezydenta automatycznie wraz ze śmiercią prezydenta. Czyli wtedy kiedy zostanie podana oficjalna informacja o śmierci, a nie wtedy kiedy zostanie odnalezione ciało i rozpoznane ciało. Ale aby to nastąpiła musi zostać poinformowany o tym., o jak inaczej? Informacja o śmierci prezydenta została podana godzinę po katastrofie. Skoro do tej pory poza dziennikarzami z portalu/i o wątpliwej renomie, żaden prawnik, żaden polityk nie głosił teorii o naruszeniu konstytucji, to znaczy że problemu niema.

Użytkownik qqq edytował ten post 20.04.2010 - 17:40

  • 0

#639

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie przez taką ciemną masę jak tropiciel nasz kraj wygląda tak jak wygląda. Nasze prawo jest tak nie samowicie zawiłe, ponieważ Polak szuka KAŻDEGO możliwego sposobu by je oszukać. W konstytucji nie ma nic o formie stwierdzenia śmierci prezydenta. Czy ty tropiciel stracił totalnie rozum? W momencie przejęcia władzy przez marszałka minęły już 3 godziny od katastrofy, a dwie od stwierdzenia, że nikt nie przeżył. Patrząc na miejsce katastrofy, szczególnie po takim czasie w którym nie ogłoszono, że ktoś żyje, zdrowy człowiek będzie wnioskował, że prezydent nie żyje. Stan faktyczny może się nieco różnić, ale nawet jakby prezydent przeżył to nie byłby w stanie sprawować władzy nad państwem jeszcze przez dłuuugi czas. Oczywiście jak to bywa w normalnym świecie, Komorowski się nie pomylił bo prezydent nie żyje.

Żal, że nawet z takiej pierdoły robisz problem bo nie potrafisz zrozumieć tekstu czytanego (podobno to choroba ogólnopolska). W przypadku normalnego obywatela procedury są nieugięte, ponieważ brak renty przez pół roku nie spoowduje takich szkód jak brak prezydenta w czasie wojny (kto wtedy wyda rozkaz przygotowań zbrojnych?), a przede wszystkim o wiele łatwiej jest stwierdzić śmierć prezydenta, bo zawsze lata z nim kilka osób, a nie ktoś tam znika na wodzie i nikt nie wie co się z nim stało, przecież może oszukiwać i sfingował swoją śmierć.

Co za ludzie się pojawili na tym forum, że trzeba im tłumaczyć takie proste kwestie jak dzidziusiom.

Tropiciel, może łaskawiesz odpowiedz na mój POST
i zaczniesz bronić tej bajki spiskowej, czy ty tylko zamierzasz wrzucać na forum całe to g**** żeby dać nam robotę przy obalaniu go, a ty i tak to olejesz?

Pozdrawiam
  • 0

#640

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1:50 - strzał ?

2:00 - załoga żyje...

Nie wiem jak trzeba słuchać by usłyszeć na tym filmie strzał, to zwyczajne odgłosy pracy strażaków, na dodatek nikt tam nie mówi że załoga żyje. Strażacy się komunikują i tyle.
  • 0



#641

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano




1:50 - strzał ?

2:00 - załoga żyje...

Nie wiem jak trzeba słuchać by usłyszeć na tym filmie strzał, to zwyczajne odgłosy pracy strażaków, na dodatek nikt tam nie mówi że załoga żyje. Strażacy się komunikują i tyle.



Hmm na pierwszym filmie tego Rosjanina wiele osób słyszało strzały...inni mówili że to naboje BORowików...w sumie chyba staneło na tym że to jednak strzały tylko było kilka wersji ich pochodzenia...Na tym filmie tez słychać coś przypominającego strzał. Ktoś powiedział że to pęknięty wąż strażacki nie twierdzę że nie...nie mówię że to na pewno strzał dlatego dodałem znak zapytania aby przedyskutować materiał rzeczowo. Co do słów "załoga żyje" to pada coś takiego w wersji fonetycznej podobnej do języka polskiego ale jak już tu uznaliśmy chyba tylko osoba znająca język rosyjski rozwieje wszelkie wątpliwości.
  • 0

#642

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przykro mi że musiałem użyć takiego języka, ale w świetle twojej powszechnej ognoracji musiałem jakoś zwrócić na siebie uwagę, choć może trochę przesadziłem.

Najbardziej mnie z tego wszystkiego martwi twoje podejście do tego co mówisz. Po co w ogóle piszesz te teorie spiskową? Jeśli to ma być political fiction to naprawdę pomyliłeś fora. To jest forum paranormalne, które zajmuje się rzeczami przede wszystkim wykraczającymi poza dzisiejszą naukę. To znaczy że z zasady jeśmy takimi "naukowcami", którzy próbują analizować różne paranormalne rzeczy. Choć ludzie maja na nie różne poglądy to my analizujemy fakty, a nie je zmyślamy. Wygląda na to że ty sobie poprostu tworzysz historyjke o teorii spiskowej po to by sobie pofantazjować. W temacie o wypadku dyskusja toczy się wokół przyczyn tej katastrofy, natomiast w tym temacie ty prezentujesz swoją teorie, a inni ją albo popierają albo próbują skonfrontować ją z ich poglądami. WEdług mnie to ty pomyliłeś fora. Jest mnóstwo for o spiskach gdzie cię przyjmą z otwartymi rękami i jeszcze wspomoga nowymi "dowodami". Tam się możesz czuć jak w domu bo najczęściej sceptycy nie mają tam wstępu dokładnie tak jak ty sobie życzysz w tym temacie.

Pozdrawiam
  • 0

#643

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano



robi się ciekawie

Wiktor Bater stwierdza że rozmawiał z członkiem naszej oficjalnej delegacji 4 min po katastrofie o 8,40 i że od niego dowiedział się o katastrofie ...

gdzie katastrofa formalnie się zdarzyła o 8,56 (błąd czasu nie wchodzi w gre - w komórce mógł pozniej dokladnie sprawdzic czy ma dobrze zegar ustawiony i o ktorej godzinie rozmawial)

nastepnie próbowali się dodzwonić do kogokolwiek z delegacji ale "były blokowane telefony" ...
można założyć po to aby nie dodzwonili sie do kogoś kto mógł przeżyć

Użytkownik rolpiek edytował ten post 20.04.2010 - 22:33

  • 0

#644

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Propozycja Fundacji Katyńskiej: powołajmy niezależną komisję

O powołanie niezależnej, międzynarodowej komisji technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem zwrócił się do premiera Donalda Tuska prof. Jacek Trznadel, przewodniczący Rady Polskiej Fundacji Katyńskiej.
"Ze względu na wyjątkową wagę dla Polski katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej, Lech Kaczyński, i osoby kierujące najważniejszymi Instytucjami Państwa Polskiego, i ponieważ miało to miejsce nie w Polsce, lecz na terenie innego państwa - zwracam się do Pana, Panie Premierze, o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy" - napisał na swojej stronie internetowej prof. Trznadel.

Według Trznadla, wnioski takiej Komisji, z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii.


Źródło


LIST OTWARTY
Do Prezesa Rady Ministrów RP
Donalda Tuska

Ze względu na wyjątkową wagę dla Polski katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej, Lech Kaczyński, i osoby kierujące najważniejszymi Instytucjami Państwa Polskiego, i ponieważ miało to miejsce nie w Polsce, lecz na terenie innego państwa –
zwracam się do Pana, Panie Premierze, o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy. Wnioski takiej Komisji, z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii.

prof. dr hab. Jacek Trznadel
Przewodniczący Rady
Polskiej Fundacji Katyńskiej

Warszawa, 19 kwietnia 2010


Źródło

Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy?

JUREK POPIERA INICJATYWĘ, KALISZ NIE
TVN24, fot. PAP

- Ten apel jest niepotrzebny, albo przedwczesny - tak w TVN24 Ryszard Kalisz z SLD skomentował inicjatywę Polskiej Fundacji Katyńskiej, żeby przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem wyjaśniła międzynarodowa komisja. List w tej sprawie otrzymała kancelaria premiera Donalda Tuska.
"Ze względu na wyjątkową wagę dla Polski katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej, Lech Kaczyński, i osoby kierujące najważniejszymi Instytucjami Państwa Polskiego, i ponieważ miało to miejsce nie w Polsce, lecz na terenie innego państwa – zwracam się do Pana, Panie Premierze, o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy. Wnioski takiej Komisji, z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii" - możemy przeczytać w liście, pod którym podpisany jest prof. dr hab. Jacek Trznadel, Przewodniczący Rady Polskiej Fundacji Katyńskiej.



Pełne zaufanie?

W sprawie tragicznej katastrofy prowadzone są dwa śledztwa - polskie i rosyjskie. W dyspozycji strony rosyjskiej są dowody rzeczowe, jak np. czarne skrzynki. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie już o nie wystąpiła.

- To apel uprawniony, ale mam pełne zaufanie do naszej prokuratury - podkreślił Marek Jurek, kandydat Prawicy Rzeczpospolitej na prezydenta. - Do tej pory Rosjanie wyjaśniają katastrofę bardzo profesjonalnie. Ten apel jest niepotrzebny, albo przedwczesny - odparł Ryszard Kalisz z SLD.


Źródło

Użytkownik Gambit edytował ten post 20.04.2010 - 23:09

  • 0

#645

Faust.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Kilka słów odnośnie filmiku numer dwa.

Ponieważ wszyscy tam porozumiewają się po rosyjsku, to wypada sprawdzić wasze domniemania. Dlatego, mądre głowy, weźcie sobie słownik polsko-rosyjski i sprawdźcie słowa "załoga" i "żyć". To powinno rozwiać wątpliwości w tym, czy warto się podniecać tym nagraniem.
Żebym takie rzeczy tłumaczył? Wstyd.

Nie podaje odpowiedzi, żeby nie było, że wam coś zasugerowałem.

2. rolpiek polecam zapoznać się z komentarzami pod filmikiem. Niektóre są naprawdę przednie.
W komórce jest log połączeń, poza tym można to sprawdzić w bilingu


3.

Bo interpretacja tego "prawnika" powinna powalić średnio rozgarniętego gimnazjalistę.

Do dobrze, ponieważ przez nierozgarnięty czerep inaczej niż nadziakiem przebić się nie da.

4. Tak przy okazji, oburzony jestem faktem, ze osoby wrzucające materiały nie raczą chociaż pobieżnie zweryfikować materiałów. Niektórzy nawet skąpią własnego komentarza do zamieszczanych rewelacji. Najgorsze są osoby zamieszczają informacje, które pojawiły się parę stron wcześniej. Pierdel, serdel, burdel.
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych