Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7696 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#376

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi i zdolność logicznego myślenia czyli inteligencję. No może w jakimś małym stopniu. Spiskowcy cały czas używają różnych manipulacji aby przekonać ludzi do swoich teorii. Umiejętne podane informacje plus szczypta własnych wymysłów i teoria spiskowa wydaje się niesamowicie logiczna. Sam swego czasu też w to wpadłem. Co jakiś czas natykałem się na porady aby sprawdzać informację, jednak wszystko wydawało niesamowicie logiczne. Dopiero gdy trafiłem na to forum, na które skierował mnie mariush podczas jednej z jego dyskusji na prawda.neostrada.pl, dowiedziałem się kilku faktów, które przeczyły TS. Wtedy zacząłem sprawdzać informacje spiskowców i co się okazało? Połowa faktów jest nieprawdziwa, druga połowa to tylko ułamek wszystkich danych i ta cała historyjka która spajała wszystko była po prostu mocno naciąganą hipotezą. Niestety, ale nikt młodzieży nie uczy i nie uczył sprawdzania informacji. Co widać po starszych użytkownikach tego forum. Dzisiaj jest internet i natychmiastowe informacje, dlatego taka umiejętność zanika u większości ludzi, dla których google jest wyrocznia.


Nie ukrywam, że ja też do nich należę, tyle że mam jeszcze jakieś ciekawsze zainteresowania niż picie i imprezowanie (jak więszkość moich rówieśników). Także staniq, nie gań tak bardzo ogółu ludzi bo ilu z nas tak naprawdę opiera się na czymś więcej niż na czyichś opracowaniach danego tematu ? ;)

Pozdrawiam
  • 0

#377

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6652
  • Tematów: 770
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Racja PaZi i jeszcze raz racja . Kiedy ja się uczyłem , zdobywanie informacji okupione było odciskami na nogach i na d**ie , godzinami spędzonymi w bibliotekach , czytelniach .

Ja nie ganie nikogo za jego pogląd na sprawę , tylko chce czegoś więcej jak ogólników , które mogę znaleźć w necie . Nie jestem znawca tematu , dlatego moje spojrzenie na temat jest inne ,tak , jestem sceptykiem (w tym temacie ) ale to nie znaczy , ze nie mam racji w tym co pisze . A jeśli jej nie mam i ktoś to wykaże , przyznam mu rację , nie zignorowawszy tego jak ci , w których brak argumentów wyzwala wspomnianą ignorancję lub agresję .



#378

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wtedy zacząłem sprawdzać informacje spiskowców i co się okazało? Połowa faktów jest nieprawdziwa, druga połowa to tylko ułamek wszystkich danych i ta cała historyjka która spajała wszystko była po prostu mocno naciąganą hipotezą.


Znalazłem kiedyś fajne graficzne przedstawienie tego zagadnienia:

Dołączona grafika

(DOWODY)

Dołączona grafika

(Jak widzą je normalni ludzie)

Dołączona grafika

(Jak widzą je zwolennicy TS)
  • 4



#379

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6652
  • Tematów: 770
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wtedy zacząłem sprawdzać informacje spiskowców i co się okazało? Połowa faktów jest nieprawdziwa, druga połowa to tylko ułamek wszystkich danych i ta cała historyjka która spajała wszystko była po prostu mocno naciąganą hipotezą.


Znalazłem kiedyś fajne graficzne przedstawienie tego zagadnienia:

(Jak widzą je zwolennicy TS)


Oni nawet nie sprawdzą czy ilość kropek się zgadza.....



#380

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te "kropki" to po prostu graficzny przykład myślenia "spiskowego" - nie są dokładną odpowiedzią na pytanie czy chemtrails istnieje, czy też nie, ale trzymają się tematu. Równie dobrze mógłbym napisać, że powinniśmy zaakceptować, że nie da się odróżnić smug od "chemtrails", nie ma dowodów w postaci pozytywnych badań składu chemicznego i że smugi mogą przyjmować kształty rozmaite i jest to jak najbardziej normalne. Myślenie "chemtrailsowe" zaś sprawia, że całkowicie olewane są wyżej wymienione argumenty i człowiek tak myślący dopatruje się związków w czymś, co związku z chemtrails nie ma i powiązań tam, gdzie tych powiązań nie ma. I to przedstawiają te "kropki". Sam ścisły temat chemtrails został przewałkowany od deski do deski a kropki pomagają wyjaśnić dlaczego mimo to są wciąż tacy, co w te trucie wierzą.

Rozumiem polowania na OT, ale nie wszystko co się nim wydaje musi nim koniecznie być.
  • 0



#381

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja tak dodam jeszcze od siebie.

Aquila, dałeś się w pewien sposób sprowokować (hmm to chyba złe określenie). Mały OT jest niegroźny jednak niewiadomo czy na pewo skończyłby się na określeniu mały. To co mieliśmy do powiedzenia to napisaliśmy. Przedstawiłeś tych kilka zdjęć i sprawa jest już naświetlona. Moim zdaniem Przemo dobrze zareagował. Nic już dodać nie trzeba a teraz ty Aquila napisałeś post w obronie swojego honoru ;) Też chciałem taki napisać ale uznałem ostatecznie że nie ma takiej potrzeby i przerwałem w połowie pisania postu.

Także słowo do staniq i następnych. Nie odpisujcie już na ostrzeżenie Przema bo to też jest OT. Taka dyskusja nie ma poza tym sensu, bo nie ma ani związku z tematem, ani nie jest związana z jakąkolwiek cenzurą przez Przemo, bo umyślnie czy nie, przewał on OT w odpowiednim momencie.

To tyle ode mnie dla przyszłych "pokoleń" ;) Mam nadzieję że to ostatni post tego OT.

Pozdrawiam

EDIT
Ty Aquila rzeczywiście masz grono fanboyów, którzy niemal natychmiast wyzerowali ci licznik minusów ;) Ludzie opamiętajcie się. Aquila zrobił totalnie zbędny OT i o ile można się zastanawiać czy jest to aż tak złe żeby minusa strzelić to czy jest to post zasługujący na na 3-4 plusy? Nie odpisujcie na tego psota chyba że na priv albo jako PS w poście wnoszącym coś do tematu (tak na przyszłość).

Użytkownik PaZi edytował ten post 30.05.2010 - 23:43

  • 0

#382

Zagaroth.
  • Postów: 124
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wczoraj w Gdansku calutki dzien kilkadziesiat (!) samolotów rozpylało substancje, ktore z czasem zamienily sie we włoknista, mleczna zawiesine.

Przed udaniem się na policje postanowilem obszernie to "zjawisko" udokumentować.

Caly dzien to obserwowalem, to było coś niesamowitego, ludzie w ogóle nie zwracali na to uwagi.

I niech mi teraz jakiś mlody gnojek napisze, że nie widzialem tego, co widzialem. Niech sie któryś odważy, a zareczam że nie bede miły.

Użytkownik Zagaroth edytował ten post 31.05.2010 - 06:45

  • 1

#383

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przedstaw nam proszę dokumentację tej mlecznej włóknistej zawiesiny...

Do tej pory, nigdzie nie ma ani jednego przekonywującego dowodu w postaci badań, jedynie jakieś tam domniemania, że smuga kondensacyjna powinna wyglądać inaczej (a dlaczego inaczej? to już nie wiadomo).
  • 0

#384

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wczoraj w Gdansku calutki dzien kilkadziesiat (!) samolotów rozpylało substancje, ktore z czasem zamienily sie we włoknista, mleczna zawiesine.

Przed udaniem się na policje postanowilem obszernie to "zjawisko" udokumentować.

Caly dzien to obserwowalem, to było coś niesamowitego, ludzie w ogóle nie zwracali na to uwagi.

I niech mi teraz jakiś mlody gnojek napisze, że nie widzialem tego, co widzialem. Niech sie któryś odważy, a zareczam że nie bede miły.


To moze najpierw sprecyzujmy co widziales. Dobrze? Co to Panie Zagaroth bylo: ufo/smugi kondensacyjne/chemtrails/inne (niepotrzebne skreslic) Jak juz napiszesz co wg. siebie widziales do dobrze by bylo, zebys poparl to jeszcze jakimis argumentami. 


Mlody gnojek


  • 0

#385

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wczoraj w Gdansku calutki dzien kilkadziesiat (!) samolotów rozpylało substancje, ktore z czasem zamienily sie we włoknista, mleczna zawiesine.

Przed udaniem się na policje postanowilem obszernie to "zjawisko" udokumentować.

Caly dzien to obserwowalem, to było coś niesamowitego, ludzie w ogóle nie zwracali na to uwagi.


O to super, że podjąłeś się dokładnej obserwacji, wreszcie będziesz mógł nas poinformować jakie i czyje były te samoloty. ;)
  • 0

#386

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja ci powiem że tak mleczna włóknista zawiesina to chmura.

Jak już będziesz przedstawiał tą dokumentację to proszę o zdjęcia nieba jakie wtedy było, zdjęcia balonu lub samolotu dzięki któremu prowadziłeś badania no i oczywiście wyniki badań profesjonalnej firmrmy z czego się składa próbka powietrza którąpobraliście.

Bez tego nigdy nic nikomu nie udowodnisz tylko będziesz wystawiał się na pośmiewisko, bo nie różnisz się od starożytnych ludzi, którym wmówiono że zaćmienie słońca i burze z piorunami to gniew boga.

Pozdrawiam
  • 0

#387

Zagaroth.
  • Postów: 124
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak walczyć z chemtrails - jak zbudować chembustera

podobno niesamowicie działa, oczyszcza niebo z tego chemicznego syfu. Nic tylko budować i walczyć z gnojstwem.

Zauwazylem, ze prawie zawsze po bardzo intensywnych opryskach, jakie mialy miejsce w Gdansku, pojawia sie bardzo gęste zachmurzenie.
  • 0

#388

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

podobno niesamowicie działa, oczyszcza niebo z tego chemicznego syfu

Mam dla ciebie dobrą wiadomość: w okolicy Gdańska są dwa duże "chembustery", każdy o zasięgu do 100 km (moc można określić na podstawie informacji zawartych w tym wątku). Jeden z nich jest autorstwa prawdziwego specjalisty w tej dziedzinie. Na twoim miejscu skontaktowałbym się z nim, żeby spytać, dlaczego nad Gdańskiem ciągle widać "chemtrailsy", pomimo tak skutecznych zabezpieczeń.
  • 1



#389

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zagaroth, teraz szczerze, tak naprawdę jeszcze nikt nigdy mnie nie rozśmieszył w "poważnej" dyskusji, ty jesteś pierwszy :D Tu już nawet trudno mówić o jakimkolwiek szacunku dla twojego intelektu. Idiokracja nadciąga, naprawdę, skoro ludzie myślą, że dzięki kilku rurkom z zaślepkami z kryształami w środku zalanymi żywicą, kierują oni jakąś energię w chmury i przez to je rozpraszają hahahaha.

Sorry, ale nie potrafię utrzymać powagi jak przeczytałem z czego są te chembustery i na jakiej zasadzie działają hahahaha :D :D :D Takie teorie to obraza dla ludzkiej istoty skoro w momencie gdy ludzkość wymyśliła komputery i opanowała loty w kosmos, znajdzie się grupka oszołomów którzy w ciąż wierzą w różne boszki, duchy i magię.

To jest forum paranormalne.pl, a nie magicznyświat.pl. Przez te kilka lat to forum przyjeło taki kształt, że sa tutaj przedstawiane różne paranormalne kwestie i jest nad nimi toczona dyskusja za pomocą mniej lub bardziej naukowych dowodów.

Tak czy siak, powodzenia :D Twoje ziomki ze średniowiecza, którzy nazywali się szamanami też uważali że mogą panować nad pogodą i nie potrzebowali do tego chembusterów hahaha

-------

"Zauwazylem, ze prawie zawsze po bardzo intensywnych opryskach, jakie mialy miejsce w Gdansku, pojawia sie bardzo gęste zachmurzenie."

Narazie to wy jeszcze nie udowodniliście że potraficie rozróżnic chmury od chemtrailsów, więc może najpierw tego się naucz. Chyba ze chcesz mi udowodnić, że deszcz to anomalia wywołana przez człowieka, ponieważ zawsze pada on gdy jest bardzo gęste zachmurzenie, a wtedy samoloty latają mniej tak jakby zostały tylko te prawdziwe samoloty, bo te opryskowe już wykonały swój cel. Tylko jak wytłumaczysz istnienie deszczów przed powstaniem samolotów?

A przede wszystkim to czy ktoś z was spiskowców oglądał prawdziwy samolot? Ja miałem okazję zobaczyć samoloty od cessny do małych odrzutowców i jakoś nigdzie nie zauważyłem nawet miejsca na gigantyzcny zbiornik chemikaliów potrzebny do tak długich oprysków.

Pozdrawiam :D

Użytkownik PaZi edytował ten post 01.06.2010 - 11:53

  • 2

#390

Zagaroth.
  • Postów: 124
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam dla ciebie dobrą wiadomość: w okolicy Gdańska są dwa duże "chembustery", każdy o zasięgu do 100 km (moc można określić na podstawie informacji zawartych w tym wątku). Jeden z nich jest autorstwa prawdziwego specjalisty w tej dziedzinie. Na twoim miejscu skontaktowałbym się z nim, żeby spytać, dlaczego nad Gdańskiem ciągle widać "chemtrailsy", pomimo tak skutecznych zabezpieczeń.

To są dobre wiadomości. Zainstalowane chembustery nie sprawiają, że chemtrails i chmury, jakie z nich powstają, nie mogą powstać, ino ta chemia krócej utrzymuje się na niebie i ma mniej szkodliwy na nas wpływ. Ludzie jak widać nie pozostają bierni w obliczu tej zbrodni. Trzeba z tym walczyć. Z wami walczyć nie będę, bo cuchniecie z kilometra. Dla mnie jesteście niewiarygodni. Bardzo swobodnie i beztrosko nas okłamujecie. Wdając sie w dyskusje z wami pokazalbym, ze jestem skonczonym glupkiem. Kazdy wiekszy przekret wymaga aktywności roznej masci pieseczków, ktorzy normalnemu czlowiekowi zrobia kisiel w glowie. Gdyby przekręt byl fikcja, nie rozmawialbym z wami, nie udzielalibyscie sie z taka zajadłoscia w temacie, ktory na pierwszy rzut oka wyglada jak nieprawdopodobna, zmyslona historia stworzona przez oszolomow. Dostaje wiele wiadomosci na prywatnym kanale i wiele osob pisze mi ze mam z wami w ogole nie rozmawiac, bo to forum opanowala jakas agentura... Padaja rozne epitety jak kłamcy, agenci, manipulatorzy, gnoje, chamy itd. Mysle, ze niektorzy troche przesadzają, ale tylko troche. Rozmawiac trzeba, i to nawet z takimi podejrzanymi osobnikami, ktorzy ewidentnie nie piszą prawdy. Niestety jest juz tak, ze zbrodnie i zbrodniarze muszą miec swoich adwokatów, inaczej szybko zostaliby zdemaskowani. Mam swiadomosc kim jestescie, dlatego na spokojnie podchodze do waszych wypowiedzi. Nie lubie po prostu, kiedy ktos robi ze mnie myslacego inaczej i wie lepiej, co widzialem, a czego nie. Takie jest wlasnie wasze zadanie. Mam nadzieje, ze kiedys sumienie nie da wam spokoju, ze dopadna was skutki waszych dzialan. Ale czy w ogole macie sumienie? Czy wy wiecie co to w ogole jest moralnosc? Watpie.

PaZi wybacz, ale wygladasz mi na gowniarza (te durne usmieszki), ktoremu nie zalezy na powaznej dyskusji. A z takimi nie rozmawiam.
  • -3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych