Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1561

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 767
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro Mephisto myli system oszukiwania radarów(notabene,stary tak jak długo wiadomo na czym polega praca radarów)z chemtrails,a co za tym idzie zrzucanie jest różne od rozpylania(a o to chodzi w chemtrails,prawda?),to nie jestem zdziwiony,ze problem dostrzega(jak sam Mephisto napisał)coraz więcej osób.Ciekawe,ze coraz więcej po dostrzeżeniu "problemu",stwierdza,jak totalną bzdurą jest idea chemtrails.Wystarczy spojrzeć na naszą ankietę,gdzie nie glosujemy anonimowo,tylko pod swoim nickiem.I co?To tez oszustwo?

No chyba ze,merytoryka Mephisto,jest merytoryką zapożyczoną od Muhada.



#1562

Mephisto.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Mephisto, proszę nie uprawiać tu demagogii. "Spiskowcy" twierdzą, że glin jest rozpylany w postaci mikroskopijnych cząstek. Każdy, komu obiło się o uszy zakłócanie radarów wie, że w tym przypadku stosuje się metodę cienkich płatków folii. Skoro przebrnął Pan przez temat - radzę to zrobić jeszcze raz i poczytać kto i co pisał tu o glinie.

Skoro ja uprawiam demagogie, to co robicie wy? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zaprzeczając, że chemtrails to fakt, stawiacie się w roli osób, których nie można traktować poważnie. To forum, jak pewnie wiecie, okryte jest złą sławą. Jest to chyba ostatnie miejsce w sieci, gdzie prym wiodą osoby, które uważają chemtrails za bzdurną teorię.

Po pierwsze - nikt nigdy nie potraktuje poważnie jakiegokolwiek sondażu internetowego

Ja biorę te sondaże jak najbardziej na poważnie. Skoro ponad 3/4 osób głosujących wie o HAARP i chemtrails to znaczy, że nie jest to już żadna tajemnica, a wy po prostu na siłę zaklinacie rzeczywistość i liczycie, że idiotów, którzy uwierzą w wasze tłumaczenia zawsze będzie więcej od myślących osób, które od razu wyczują z kim mają do czynienia.

Po drugie - ludzka natura jest taka, że we wszystkim dopatruje się spisku; w szczególności w tych momentach, gdy coś jest dla nas niewytłumaczalne (bo brak nam wiedzy)

Jest takie bardzo fajne określenie na to co napisałeś - BS - czyli Bull Shit. Tłumaczyć nie będę. Ja się żadnego spisku nigdzie nie dopatruję. Spiski były, są i będą. Tylko ślepy i głupi człowiek tego nie zrozumie, albo rozumiejąc to odrzuci, jako niewygodną prawdę. Być może wy - sceptycy - macie poważne braki w wiedzy, skoro można wam wmówić, że aluminium na niebie to wojskowa technologia mylenia radarów, a smugi kondensacyjne mogą się utrzymywać długimi godzinami i zamieniać się w chemiczne mleko. Do jakich wy szkół chodziliście? Co za geniusze was uczyli, że wierzycie w aż tak absurdalne tłumaczenia, co więcej te absurdalne tłumaczenia próbujecie wcisnąć innym ludziom, a to już poważny grzech.

Po drugie i pół - moim skromnym zdaniem te 23% (a dodał bym do tego i dalsze 44%) nie miało nawet czego w toalecie zostawiać.

Ja myślę wręcz odwortnie - to ludzie zaprzeczający chemtrails albo nie mają zbyt gęsto pod czupryną, albo po prostu perfidnie oszukują innych.

Zresztą onet słynie z dyskusji osobników o ilorazie inteligencji nie większym niż IQ deski sedesowej (trzymając się Pana retoryki),


Nie wiem z czego słyną osobnicy na onet, wiem za to z czego słyną sceptycy na tym forum. Nie twierdzę, że macie niski iloraz IQ, wręcz przeciwnie co niektórzy z was są wielce inteligentni. Czytając ten temat natknąłem się na kilka wypowiedzi naprawdę mistrzowskich jeśli chodzi o zaklinanie rzeczywistości, odwracanie kota ogonem i po prostu manipulację faktami. Głupi człowiek tego by nie dokonał. To sztuka wmówić ludziom, którzy widzą na niebie chemię, że widzą coś całkiem normalnego. Ciekawi mnie, jak waszym zdaniem wyglądałaby chemia na niebie. Proszę o opis. Jak wg was by to wyglądało.

a sam portal podaje co najmniej raz w tygodniu zupełnie niesprawdzone informacje które są woda na młyn żądnych sensacji forumowiczów (jak np. przedświąteczna "rewelacja" o zbliżaniu się potężnych statków kosmicznych, które ponoć są już w granicach naszego układu słonecznego).

Dobrze wiesz, że onet jest własnością ITI, a ITI jest własnością.... A ci którzy są właścicielami są ostatnimi ludźmi, którym zależy na prawdzie odnośnie chemtrails i innych 'spiskowych' teorii. Choć muszę przyznać, że np. TVN (również ITI) zrobił fenomenalny dokument o GMO, gdzie była to ostatnia stacja, po której tego się spodziewałem. Jak to mawiali wielcy mędrcy, świat jest dziwniejszy niż myślimy.

Pana kolega z tej samej piaskownicy - Muhad poinformował nas (merytorycznie :P), że USA zrzucają na naszą globalną wioskę 10 megaton (czyli 10 milionów ton) glinu. Natomiast światowa produkcja tego metalu wynosi ok 12 mln ton. Proszę mi to racjonalnie wytłumaczyć. Cały świat nagle rzucił się wysyłać głowice silników samochodowych, garnki i patelnie, folijkę z czekoladek, elementy konstrukcji budowlanych, części samolotów i inne produkty z tego metalu wytworzone niemałym kosztem do Stanów po to, aby oni mogli to przerobić na proszek i zrzucić na nas z samolotów? Czy według Pana ma to jakiekolwiek pokrycie w faktach, czy tez jest to tylko kolejna tania sensacyjka?
Proszę mi merytorycznie odpowiedzieć: w jaki sposób ten glin, albo jakiekolwiek inne świństwo jest zrzucane z samolotów? W jakiej ilości w jednym samolocie jest przewożone? ile samolotów potrzeba na przewiezienie 10 mln ton? Ile daje to dziennie? Jak ta liczba ma się do ilości rejsów komercyjnych?

Padły tu na forum argumenty, że do rozpylania chemii używana jest technologia znacznie bardziej zaawansowana niż nam się to wydaje. Myślę, że nikt z nas nie jest w stanie odpowiedzieć jak technicznie wygląda rozpylanie aluminium. Myślę, że koszty całej akcji mają drugorzędne znaczenie. Przyjmując, że używana jest kolokwialnie rzecz ujmując kosmiczna technologia, wszystko jest możliwe, nawet i 20, 30 mln ton tej chemii.

Proszę też spojrzeć na badania czystości gleby i powietrza cytowane zarówno przeze mnie jak i inne osoby i racjonalnie wytłumaczyć brak wzrostu zanieczyszczeń tym pierwiastkiem (pomijam tu chwilowe wzrosty zanieczyszczenia metalami ciężkimi na Śląsku, po których wszystko wraca do normy, a nawet poniżej dopuszczalnej normy - z przyczyn chyba dla każdego oczywistych; dla tych samych powodów proszę mi tu demagogicznie nie przedstawiać wyników z Zagłębia Ruhry, czy stanu Indiana w USA, bo występuje tam więcej zakładów przemysłowych na mile kwadratową niż ludzi).

Z tego co wiem, to dużo osób chce przebadać glebę i wody. Z pewnością wyniki tych badań będą się stopniowo pojawiać w sieci. Wtedy będzie można je zaprezentować. Przyznam, że nie zgłębiałem tematu pod tym kątem.

Po czwarte wreszcie - chemtrail to nie chemia jak Pan sugeruje. Chemia po angielsku nazywa się chemistry, a nie chemtrail, choć jest pewne podobieństwo. Chemtrail to dosłownie smuga chemiczna, tak jak contrail to smuga kondensacyjna (chemical trail - condensation trail). "Zjawisko" to ma już wystarczającą ilość odpowiedników w języku polskim (chemsmugi, chemosmugi, smugi chemiczne i inne), nie musi Pan dodawać nowego. To tak w kwestii merytorycznej ;)

No fakt, tu ma pan rację. Chemtrails nie znaczy chemia, a oczywiście chemiczna smuga.

odnośnie tego co napisał pan Staniq . [śmiesznie to brzmi :)]

Ciekawe,ze coraz więcej po dostrzeżeniu "problemu",stwierdza,jak totalną bzdurą jest idea chemtrails.Wystarczy spojrzeć na naszą ankietę,gdzie nie glosujemy anonimowo,tylko pod swoim nickiem.I co?To tez oszustwo?

Moim zdaniem bardziej miarodajna jest spontaniczna ankieta na onet, niż ta tutaj chyba bardziej wyreżyserowana. Chociaż i w tutejszej ankiecie aż 40% głosujących uważa, że coś jednak jest na rzeczy, z czego aż 30% jest o tym święcie przekonana.

Zastanawiające, że praktycznie bez echa w tym temacie przeszedł bardzo dobry dokument "What in the world are they spraying", który wczoraj cały oglądnąłem i jestem pod jego wielkim wrażeniem.
http://www.youtube.com/watch?v=i29ntmXAPEA
Moim zdaniem dokument ten nie pozostawia już żadnych wątpliwości, że jednak aluminium jest rozpylane, ale jak widać sceptyków nic nie jest w stanie przekonać. Tym bardziej ja, ani nikt inny was nie przekonamy.

Poczekajmy na rozwój wypadków. Może z czasem sami uznacie, że nie ma sensu dalej zaklinać rzeczywistości. W końcu cała akcja i na waszym zdrowiu może odcisnąć negatywne piętno.

Dodane:
Ostatnio zainteresował mnie temat - Project Blue Beam . Być może aluminium ma pomóc w jego realizacji.
Zobaczcie próbkę możliwości tej technologii

http://www.youtube.com/watch?v=fxkngzG41ZE&feature=player_embedded

Więcej na ten temat tutaj http://efakta.w.inte...l/bluebeam.html . Jeżeli to prawda o czym piszą, to czekają nas naprawdę odjazdowe czasy :)

Użytkownik Mephisto edytował ten post 12.01.2011 - 20:21

  • -3

#1563

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Być może wy - sceptycy - macie poważne braki w wiedzy, skoro można wam wmówić, że aluminium na niebie to wojskowa technologia mylenia radarów, a smugi kondensacyjne mogą się utrzymywać długimi godzinami i zamieniać się w chemiczne mleko.

Być może. A czy w takim razie mógłbyś nas oświecić i wyjaśnić np. czym tak naprawdę są te paski aluminizowanego tworzywa rozrzucane w czasie ćwiczeń wojskowych? I jeszcze, czy mógłbyś wytłumaczyć mi jakie fizyczne zjawisko nie pozwala smugom kondensacyjnym utrzymywać się przez dłuższy czas? Bo faktycznie w szkole mnie tego nie uczyli...

Zastanawiające, że praktycznie bez echa w tym temacie przeszedł bardzo dobry dokument "What in the world are they spraying"

Przeszedł bez echa, bo nie ma sensu rozwodzić się nad nudnym stekiem pomówień, przeinaczeń i zwykłych kłamstw. Zwłaszcza, że prezentowane tam "argumenty" zostały już jednoznacznie podważone na bardziej wyspecjalizowanej stronie.
  • 3



#1564

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 767
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie Mephisto.Skoro ta ankieta wygląda na wyreżyserowaną,to ja jestem Chiński Cesarz (Cesorz,to ma fajne życie),a skoro nim nie jestem....
Nie jest łatwo dokonać wyboru w zagadnieniach,jeżeli sprawa opiera się o fizykę,matmę bądź inne zagadnienia mające podłoże naukowe.Ale obalanie podstaw fizyki newtonowskiej,to zakrawa (bez obrazy) na głupotę.Jedynym wytłumaczeniem takiej sytuacji może być brak wykształcenia,bo o głupotę nikogo nie posądzam.
Ale braki w wykształceniu można nadrobić,uzupełniając sobie wiedzę w rożny sposób.
Zadaliśmy wielokrotnie pewne pytanie Muhadowi,ale nigdy nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.Może Pan,Panie Mephisto spróbuje?
Jeżeli chemtrails to prawda,to naukowcy,którzy twierdza,ze to nieprawda,są w zmowie z tymi opryskującymi?
Czy możliwe jest,aby największe autorytety nauki były w zmowie(mówię tutaj o naukowcach,którzy wykładają na uniwersytetach,a nie o gościach,mających tytuł np.dr.pedagogiki,a wypowiadających się autorytarnie w sprawach chemii bądź fizyki)?

Liczę na merytoryczną odpowiedź,a nie na personalne wycieczki na temat nicku.Mój nick i wara od niego.



#1565

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panie Mephisto, dipole odbijające są tak stare, jak stary jest radar, bo to jedna z najprostszych metod obrony przed namierzeniem. Związek jaki mają dipole ze smugami chemicznymi jest mniej więcej taki, jak związek krzesła kuchennego z krzesłem elektrycznym. Wiedza ludzi, którzy nie popierają spisku nie bierze się z filmików, dokumentów, w których na sto stron pada zdanie, które można na siłę podciągnąć pod teorię, ale z nauk takich jak fizyka, meteorologia, technika lotnicza, chemia. Mowa o tym, że te dziedziny są fałszowane tylko dlatego, aby wprowadzić w czyn działania, co do których sami popierający fakt ich istnienia nie mają pewności, w jakim celu są przeprowadzane jest oddaniem na złom brzytwy Ockhama. Tłumaczenie jednego spisku drugim nie ma sensu. Strona sceptyczna przedstawiła niemalże łopatologicznie dlaczego taki spisek byłby nieopłacalny lub wręcz niemożliwy do zawiązania i to nie ogranicza się tylko do ludzi z tego forum. Każdy fizyk, meteorolog, pilot, specjalista w dziedzinie lotnictwa czy chemik powie to samo. To o czym mówią sceptycy naprawdę działa. Jeśli ktoś pali może się przekonać na własne oczy jak wielki wpływ na ilość wydychanych wyziewów ma temperatura i wilgotność powietrza: latem w powietrzu suchym dym zniknie szybko, zimą w wilgotnym powietrzu człowiek bucha całymi kłębami pary i dymu. Sam niejednokrotnie podczas palenia papierocha na zewnątrz produkowałem potężnego "contraila", o ile tylko warunki na to pozwalały. Nie, nie myślałem "Czego oni do tych fajek dodają? Chcą mnie zabić!". Pomyślałem "Kondensacja". Silnik odrzutowy to takie większe usta dmuchające bez przerwy gorącym powietrzem pomieszanym ze spalinami. Sucho? Smuga znika. Wilgotno? Wisi i straszy.
  • 0



#1566

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ode mnie kilka takich spostrzeżeń:

- ankiety internetowe? Na jakich stronach? Bo jeśli na związanych z czymś "niewiarygodnym" to również i te ankiety są niewiarygodne. Lepiej zamieścić taką ankietę przy artykule o tworzeniu partii przez Palikota - ciekawe jakie by były wyniki, bo zamieszczanie takiej przy choćby newsie "paranormalnym" już siłą rzeczy powoduje, że próba będzie niemiarodajna (czyt. przewaga osób "zajaranych" ufo, spiskami, nwo i duchami).

- ludzie wiedzę na temat chemtrails czerpią z filmów krzykaczy z YouTube, które trzeba przyznać - robią "wjazd na psychikę" i osobiście po obejrzeniu takiego już kiedyś miałem niemal pewność, że to prawda. Dopóki nie poczytałem w innych, sensownych źródłach o tym, jaki to "BS".
I trzeba przyznać, ze te filmiki mają też coś takiego, że po obejrzeniu chciałoby się od razu wszystkim wszem i wobec również to ogłosić i "otworzyć oczy". Po przeczytaniu potem jakiś konkretnych wiadomości robi się już w głowie nieciekawie, zdaje się, że nazywa się to sidłami własnej decyzji, plus jeszcze dochodzi honor i trudno się przyznać przed znajomymi czy samym sobą, że jednak się w głupotę wierzyło. Ja się przyznałem, cóż popełnia się błędy - lepiej mi teraz, niż jak miałbym sam przed sobą udawać.
  • 0



#1567

Spooky Fox.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

To forum, jak pewnie wiecie, okryte jest złą sławą. Jest to chyba ostatnie miejsce w sieci, gdzie prym wiodą osoby, które uważają chemtrails za bzdurną teorię.


Oczywiście Mephisto - takie spostrzeżenia zapewne wziąłeś z ankiety internetowej na onecie, czy tak?


Ja biorę te sondaże jak najbardziej na poważnie. Skoro ponad 3/4 osób głosujących wie o HAARP i chemtrails to znaczy, że nie jest to już żadna tajemnica, a wy po prostu na siłę zaklinacie rzeczywistość i liczycie, że idiotów, którzy uwierzą w wasze tłumaczenia zawsze będzie więcej od myślących osób, które od razu wyczują z kim mają do czynienia.


Po trzy twarde dowody z Haarpa i Chemtrails. Trzy twarde dowody. Nie ma. I nie będzie. Bo takie informacje żyją tylko w paranoicznych rozumach ludzi, którzy najwyraźniej nie mają ze sobą co zrobić, to oglądają jakieś z du*y wytrzaśnięte filmy, bez żadnych dużych nazwisk, żadnych ciekawych danych. Po prostu masa idiotycznych informacji. A paranoicy łykają to jak pelikany, bo w ich smutnym życiu nie ma niczego ciekawszego do roboty.


Spiski były, są i będą.


Tak samo jak głupota ludzka. Prawda Mephisto?


Tylko ślepy i głupi człowiek tego nie zrozumie, albo rozumiejąc to odrzuci, jako niewygodną prawdę.


90% jest ślepa i głupia. A Ci, co wierzą są wybrańcami! Narodem wybranym przez wielką Sektę Dziesiątego Stopnia Świadomej Mozarelli Oraz Latającego Spaghetti Potwora! Niech idą się zastrzelić. I dadzą spokój normalnym ludziom.


Być może wy - sceptycy - macie poważne braki w wiedzy, skoro można wam wmówić, że aluminium na niebie to wojskowa technologia mylenia radarów, a smugi kondensacyjne mogą się utrzymywać długimi godzinami i zamieniać się w chemiczne mleko.


Być może właśnie sceptycy mają na tyle rozumu w głowie, żeby sprawdzić na czym to wszystko polega. Bo wiedza nie polega na obejrzeniu kilku idiotycznych filmów, w którym nie podają żadnych rewelacji, a tym bardziej - twardych dowodów.


Do jakich wy szkół chodziliście? Co za geniusze was uczyli, że wierzycie w aż tak absurdalne tłumaczenia, co więcej te absurdalne tłumaczenia próbujecie wcisnąć innym ludziom, a to już poważny grzech.


Ja chodziłem do Szkoły Podstawowej Dla Psychicznie Niestabilnych imienia Wielkiego Cthulhu w Cthulhulandzie. Skończyłem na piątej klasie z powodu jednego oka na środku czoła i macek wystających z pleców. Ktoś mi kiedyś powiedział, że jestem reinkarnacją Cthulhu. Ale co oni wiedzą. Ty mi pewnie powiesz prawdę, jako oświecony.


Przyjmując, że używana jest kolokwialnie rzecz ujmując kosmiczna technologia, wszystko jest możliwe, nawet i 20, 30 mln ton tej chemii.


Muehuehue...chciałoby się zaśmiać, ale to już nie jest śmieszne. To jest smutne. Smutne jest, że istnieją na tym przykrym świecie jeszcze osoby z tak małą wiedzą. 30 mln ton aluminium.

Kurdę - CZEKAJ! Mephisto! Miałeś rację! Właśnie przyszło do mnie dwóch kolesi. Byli ubrani na czarno, a na oczach mieli okulary przeciwsłoneczne. Powiedzieli mi, żebym dał im wszystkie garnki z kuchni. Szlag jasny by to trafił. Gdzie ja teraz zupę ugotuję?! Poza tym zauważyłem, że zniknęło gdzieś moje krzesło biurkowe. Ktoś wie kto i kiedy ukradł całe to aluminium? :o


Zastanawiające, że praktycznie bez echa w tym temacie przeszedł bardzo dobry dokument "What in the world are they spraying", który wczoraj cały oglądnąłem i jestem pod jego wielkim wrażeniem.


Nie bez przyczyny. Film jest tandetny, wyreżyserowany przez bandę paranoików, nie podający żadnych źródeł, porządnych nazwisk, dat ani dosłownie nic, na czym mądry człowiek mógł oprzeć jakieś swoje własne zdanie. Ogólnie rzecz biorąc - bzdura dla motłochu. Ale jeśli tobie się podoba, to gratulację.

Abstrahując całkowicie od tematu - słyszałeś kiedyś o Nagrodzie Darwina?


Ostatnio zainteresował mnie temat - Project Blue Beam . Być może aluminium ma pomóc w jego realizacji.
Zobaczcie próbkę możliwości tej technologii


A to już mnie rozwaliło na maksa. Twoja wiedza na ten temat...tfu...jaka wiedza...ty nie posiadasz żadnej wiedzy. Tępo kopiujesz to co obejrzysz, albo jakiś baran Ci powie. Masakra. To, co pokazujesz na filmiku, to efekt hallo. Bardzo często spotykane, a przez ludzi nieskalanych inteligencją brane przeważnie za UFO albo spisek rządowy mający na celu eksterminację ludności.



Więc - ogólnie rzecz biorąc - totalnie bzdurny post Mephisto umacnia normalnych ludzi w świadomości, że rzeczywiście takich ludzi nie można brać na poważnie.

Użytkownik Spooky Fox edytował ten post 13.01.2011 - 12:41

  • 5

#1568

KILLER.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trzeba jeszcze dodać że osoby tak kurczowo trzymające się spisku chemicznego wierzą w coś takiego jak "samoloty hologramowe" których nie widać, które często zmieniają wygląd geometryczny, i które wytwarzają już nie hologramowe białe smugi ... hahaha. Ile tego syfu jest na YouTube, szok... a ludzie to łykają jak wieloryb plankton :) haha.

Spiskowcy są święcie przekonani że samolot przelatujący przez warstwę cienkich chmur znika a smuga pozostaje widoczna. Owszem zdarza się tak, tylko że oni nie widzą tego że takie zjawisko zachodzi zawsze gdy patrzymy pod słońce na samolot. Hehe, oni wolą bardzo proste rozumowanie.... samolot znikł, to hologram ! :o

Albo teksty typu... samolot ma 4 silniki a tylko 3 smugi... "to UFO" :lol2:

Polecam sobie wpisać w YT hasło "fake plane".... murowany kabaret podczas oglądania. Do seansu zalecam przygotować sobie dobrą zagryzkę i coś do picia :lol3: To lepsze niż powtarzane filmy w TV :)

Złapałem kiedyś taki jeden samolot "widmo" :) Leciał pod słońce, gołym okiem faktycznie nie było nic widać prócz smug, no ale na fotce wyraźnie widać że to żaden "fake" :) A żeby było ciekawiej jest to maszyna wojskowa... dokładnie to C17A Globemaster III, Hungary Air Force (Węgierskie Siły Powietrzne) o numerze bocznym 02

8 Kwiecień 2010, godzina 12:32, droga lotnicza UN133, kierunek LENOV (granica Polsko-Słowacka). Maszyna zapewne wracała na Węgry.
Dołączona grafika

A tak wygląda na ziemi (dla osób małej wiary :) ) -> http://www.airliners...ster/1763705/L/

Pozdrawiam :)
  • 0

#1569

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nastawiłem YT na fake plane i dostałem z półobrotu w twarz od głupoty. Jeszcze się nie mogę pozbierać bo tym co zobaczyłem we wnioskach np: na 3 klatkach pokazują się 2 piksele, które "dolatują" do samolotu i to jest dowód na istnienie probes. Niestety, jakość filmu, jego kompresja i prawa optyki każą wyśmiewać takich debili, którzy superkamerami z carrefoura za 20 zł chcą filmowac samolty na dużych wysokościach. Pytanie: po co astronomom teleskopy skoro wystarczy wspomniana kamerka i wszystko w dodatku w video będzie?

KriSSnt trafnie zauważył jak działają teorie spiskowe. Zwyczajne zjawisko, mało wiedzy u obserwatora, wskazanie pewnych ciekawostek jako nielogiczności, zamiast podania naukowego uzasadnienia pojawia się wytłumczenie alternatywne poparte prostymi przykładami, dodanie osnowy tajemniczości, obserwator staje się świadomy sytuacji i dołącza do ludzi głoszących owe alternatywne teorie, ci sami ludzie po pierwszej zachęcie wmawiają mu żeby nie słuchał innych bo oni kłamią i stoja za ukryciem rzekomej prawdy, obserwator staje się zwolennikiem teorii alternatywnych i bezwzględnie odrzuca inne wyjaśnienia na zasadzie dogmaty (bo oni kłamią).

Słówko o HAARP: Drodzy spiskowcy szukający sensacji. Czy wiecie co to jest oko moskwy? Jeśli w zimnej wojnie ZSRR miało tego typu broń (ale coś chyba nie wyszło) to co USA miało jej nie posiadać? Jeśli coś takiego rzeczywiście istnieje to ską ten skrajnie debilny pomysł o stosowaniu HAARP na własnych obywatelach? To że USA ma atomówki to też po żeby swoich obywateli zabić czy po bo żeby użyć jej na innych narodach jakby chciały zrobić im kuku?

Pozdrawiam
  • 1

#1570

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pazi wyśmiewasz ludzi którzy posługują się "dwoma pikselami" jako materiałem dowodowym,a sam nie raz i nie dwa takowym materiałem dowodowym się posługiwałeś.O twojej wiarygodności najlepiej mówiła sytuacja w której mówisz o WTC7 a zamieszczasz zdjęcie zupełnie innego budynku dowodząc że jego "rozległe uszkodzenia musiały doprowadzić do zawalenia" - podczas gdy tenże budynek (Bankers Trust Building) bez żadnych problemów przetrwał do roku 2008,kiedy to zaczęła się jego dekonstrukcja ;)

Wracając do tematu:

W Time Magazine możemy przeczytać:

"One way to turn down the thermostat would be to spread sulfur particles into the atmosphere, either through artillery or with airplanes, thickening the air enough so that it would bounce some sunlight back. We know that process does reduce global temperatures: when Mt. Pinatubo in the Philippines erupted in 1991, it threw millions of tons of sulfur dioxide into the atmosphere, causing global temperatures over the following months to drop by nearly 1°F. Geoengineering would work much the same way — only it would need to be done continuously, to keep up with the intensifying greenhouse effect."

Tłumaczenie:

"Jednym ze sposobów obniżenia temperatury mogło by być rozpylenie cząsteczek siarki w atmosferze, albo poprzez wystrzeliwanie ich do niej, albo rozpylanie samolotami, co miało by spowodować zagęszczenie atmosfery i odbijanie części promieni słonecznych. Wiemy, ze taki proces prowadzi do redukcji temperatury. Wybuch wulkanu Mt. Pinatubo na Filipinach, w 1991 roku wyrzucił do atmosfery miliony ton dwutlenku siarki, co spowodowało średnie obniżenie temperatury na świecie o prawie 1 stopień Fahrenheita. Geoinżynieria działała by w podobny sposób, tylko że musiało by to być realizowane w sposób ciągły, aby dotrzymać kroku intensyfikującym się gazom cieplarnianym."

Realizowanie w sposób ciągły,rozpylanie samolotami - czy to nie brzmi znajomo?

Link do artykułu: Can Geoengineering Help Slow Global Warming?

Ostatnio także na wielu portalach można było poczytać wypowiedzi Johna Holdrena - doradcy prezydenta Baracka Obamy.Mówi on o tym,że coraz poważniej brane jest pod uwagę użycie geoinżynierii w walce z globalnym ociepleniem.On także wskazuje na wystrzelenie w atmosferę cząsteczek,które"może mieć RÓŻNE efekty i kompletnie nie rozwiązać wszystkich problemów z emisją gazów cieplarnianych".Jednocześnie dodaje,że "możemy być na tyle zdesperowani, aby tego użyć".

Naprawdę wierzycie,że informacje o tajnych projektach czy nowych technologiach będą Nam przekazywane na bieżąco? Czy zwykły Amerykanin był informowany pod koniec lat 60 że w zaawansowaną fazę wchodzą pracę nad supernowoczesnym samolotem SR-71 Blackbird?

Użytkownik Raven89 edytował ten post 15.01.2011 - 11:53

  • 0



#1571

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednym ze sposobów obniżenia temperatury mogło by być rozpylenie cząsteczek siarki w atmosferze

To w końcu bar, siarka, czy aluminium? Moglibyście się zdecydować. I zamiast spekulować o tym co można zrobić, moglibyście podać w końcu konkretne dowody na to, że robi się to naprawdę.
  • 0



#1572

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pazi wyśmiewasz ludzi którzy posługują się "dwoma pikselami" jako materiałem dowodowym,a sam nie raz i nie dwa takowym materiałem dowodowym się posługiwałeś.O twojej wiarygodności najlepiej mówiła sytuacja w której mówisz o WTC7 a zamieszczasz zdjęcie zupełnie innego budynku dowodząc że jego "rozległe uszkodzenia musiały doprowadzić do zawalenia" - podczas gdy tenże budynek (Bankers Trust Building) bez żadnych problemów przetrwał do roku 2008,kiedy to zaczęła się jego dekonstrukcja


Jesteś kłamcą i tyle. Nigdy nie nazywałem 2 pikseli dowodem na cokolwek. Szczególnie że oprócz tekstu baaaaaardzo rzadko wstawiam coś do postu. A do mojego błędu z budynkiem się przyznałem i to wyraźnie o tym pisząc. Mam nadzieję że moderatorzy zajmą się tobą.

Pozdrawiam

EDIT Byk ortograficzny

Użytkownik PaZi edytował ten post 16.01.2011 - 00:44

  • 0

#1573

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wątpię żeby rozpylano siarkę z samolotów. Bo pomimo tego że może obniżyć temperaturę na ziemi to ma inne negatywne skutki, tlenki siarki są kwaśne i powodują zakwaszenie gleb wód itp. ponadto tworzą się z nich smogi.
  • 0



#1574

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 767
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdaje się,ze po ilości pyłu,który w 2010 roku został wyrzucony z islandzkiego wulkanu i który jeszcze krąży w atmosferze,nie potrzeba już nic rozpylać.Teraz nam bliżej do epoki lodowcowej,jak do ocieplenia.



#1575

radetzky.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"...Teraz nam bliżej do epoki lodowcowej,jak do ocieplenia."


A kto przy zdrowych zmysłach twierdził że kiedykolwiek następującym następnym okresem będzie zlodowacenie co ?:lol
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych