Skocz do zawartości


Zdjęcie

reputacja - konkretny problem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
153 odpowiedzi w tym temacie

#46

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzę, że łamany regulamin jest także przez samego Administratora. Jestem kolegą Dominika, Muhada, z pracy. Jesteśmy z tego samego miasta. Powiem krótko. Jeśli faceta nie znacie, to przemyślcie swoje uwagi. Żeby każdy z Was miał taki dystans do życia, jaki on posiada. Dostał ban do 15 Maja a nie do kwietnia. Ktoś tu Was okłamał, prawda Eurycide? Mi osobiście przestały się podobać te szopki, jakie tu odstawiacie. Parokrotnie spotkałem się tu z sytuacjami, chamstwa i stronniczości "władzy" wobec tych, którzy stosują brzydkie zabawy, a innym je wytykają, co najmniej karygodne. Uwzględnić jeszcze mogę to, że to forum umrze, a ban dla Dominika, on sam przewidział. Jestem zmuszony stwierdzić, że on niestety miał rację. Krygujecie się tu niektórzy na mędrców, dostojników, dorosłych ludzi, którzy wytykają innym zabawy w piaskownicy - śmieszna technika ośmieszania drugiej osoby, poważnie, a Ci niektórzy już niestety potracili poczucie rzeczywistości. Wyjdźcie do ludzi. Paranormalne to tylko wirtualny świat. A może czas zawitać u lekarza od uzależnienień? Jakiś odwyk? Yawghmot, młodzieńcze... Gdzieś widziałem co pisał Quintus Maximus o Tobie, że tylko szukasz zadym...no i masz, sprawdziło się.

Brak mi słów.

#47

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

..to aż tak jest tutaj źle,..że ami mru mru o krasickiego cnocie?...och bozio, bozio

Vkali to był żart, przynajmniej z mojej strony.
Ja zareagowałem nerwowo na info Admina o wyciąganiu konsekwencji za używanie reputacji. Admin zareagował nerwowo na moją uwagę. Nie ma o czym gadać. W każdym razie dalej jest to sprawa między nim a mną.

Gadajmy o reputacji, bo nie chcę bana za OT. :)



...cóż, ja wcale nie zartuję,..sytuacja potęgujacego sie zła reputki, nie jest zdrowa dla tego forum,..pozwala wszelkiej nikczemności rosnąć w siłę... a to nie jest tylko sprawa między tobą, a adminem,..

Użytkownik vkali edytował ten post 01.04.2010 - 22:15


#48

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, nie wydaje mi się żeby było to uczciwe podejście z punktu widzenia innych użytkowników. Rozumiem, że zostałeś wywołany do tablicy i chciałbyś, żeby Admin usunął Ci ileś tam punktów przyznanych w archiwalnych tematach, a do tego ukarał sprawców.


No właśnie. Straszny lament się podniósł z powodu sytuacji w której i Radosław i ja zostaliśmy być może czy chcemy czy nie wciągnięci. Część plusów na pewno była szczera, część - wiadomo. Dlatego nie sądzę, żeby ktoś inny był w takiej sytuacji co Radek i ja. Poza tym jeśli Radek był zlustrowany, no to wychodzi na to, że i ja powinienem. Stało się.

udam, że nie widziałem drugiej części Twojej wypowiedzi.


A po co? Przyznaję, że nie orientuję się w tym temacie i napisałem to jak najbardziej szczerze.

potrzebujesz się sprawdzać w reputacji


Tej części nie rozumiem.

Czy dla kogoś będzie tajemnicą jeśli napiszę, że są dwa obozy, które mają swoich przedstawicieli i w zasadzie nie ma większego znaczenia co przedstawiciele napiszą, bo i tak dostaną plusy od zwolenników i minusy od przeciwników?


Nie do końca. Gdyby tak było to Mariush, Lynx, Dager itp mieliby ode mnie plusa za każdy post, a Muhad czy Quintus - minusa. A tak jak widać nie jest. Jak ktoś podchodzi do tego systemu jak dziecko, to jest problem. Jak ktoś podchodzi do tego dojrzale - no to wszystko jest w porządku.

Nie ma co narzekać, że klawiatury są do niczego, bo dzieci przy jej pomocy mogą napisać przekleństwa.

A co do obozów jeszcze... wszędzie jakieś są, ale gdy jedna ze stron zaczyna rzucać hasłami typu "jesteście agentami", "ile wam płacą?" itp (Muhad na przykład zaśmiecał mi skrzynkę spamem pełnym takich idiotyzmów więc pewnie na serio tak uważa) no to wtedy przestaje to już być w ogóle poważne.



#49

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli masz wątpliwości, że Muhad i Legalize to dwie różne osoby poczytaj posty jednego i drugiego sprzed 4 lat. Proszę kogoś ze starych moderatorów, żeby potwierdził iż moderatorzy wiedzieli od dawna, że to dwie różne osoby.


Dwie różne osoby założyły te konta, a potem na nich pisały dwie różne osoby. Tyle, że Legalize nie napisał ani jednego postu od roku, natomiast nie zapominał logować się trzy minuty po Muhadzie w celu przyznania Muhadowi 11 punktów repy w okresie 2 minut?

(Muhad) w dniu 24.03.2010 od godziny 19:09 do 19:11 przyznano 7 pkt użytkownikowi radoslaw
(Legalize) w dniu 24.03.2010 od godziny 19:14 do 19:16 przyznano 11 pkt użytkownikowi Muhad

Ew to:
(Muhad) w dniu 22.03.2010 od godziny 16:53 do 16:54 przyznano 10 pkt użytkownikowi radoslaw
(Legalize) w dniu 22.03.2010 od godziny 17:03 do 17:09 przyznano 13 pkt użytkownikowi radoslaw

Czyli twój "spiskowy" światopogląd przyjmuje do wiadomości rzeczy typu "inwigilowanie" forum przez "jakieś" służby, ale już to, że Muhad korzystał z konta brata do pompowania repy radosławowi i sobie jest dla ciebie nie do przyjęcia? Nie wiem, co mogło by być lepszą ku temu przesłanką. Chyba tylko napisanie z konta Legalize "To ja Muhad, he he he....".

A najśmieszniejsze jest to, że temat zmierza w kierunku "Repa jest zła", "admin się czepia i stoi ponad prawem" i "prześwietlić Aquile". Natomiast sprawca tego bałaganu zaraz wyjdzie na ofiarę systemu. Jeden, wielki, soczysty LOL!

#50 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Apropo pojawiającego się od czasu do czasu argumentu z regulaminem (pewnie wyjdzie teraz, że piszę to celowo by wspierać swoich popleczników kimkolwiek by oni nie byli)... Myślę, że takie kurczowe trzymanie się regulaminu i zasłanianie się nim w każdej sytuacji też nie jest dobre. Regulamin jest przede wszystkim by nam służyć, a potem dopiero by go przestrzegać. Tutaj trzeba rozsądku i zdrowego podejścia do sprawy. Inaczej będzie dochodzić do chorych i paradoksalnych sytuacji niczym te w polskim prawie czy biurokracji.

Dlatego też często jestem zwolennikiem jedynie prostych i ogólnikowych regulaminów, oraz oddania władzy w ręce administratorów i moderatorów. Niech już oni interpretują i oceniają konkretne przypadki. Oczywiście pod warunkiem, że są to mądre i rozsądne osoby.

Użytkownik Nestor edytował ten post 02.04.2010 - 00:46


#51

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kurde, myślałam, że zrobi się tu jeden wielki bajzel, wpadnie Przemo, zbanuje paru użytkowników, niektórym da ostrzeżenia, a potem zamknie temat, a tu takie nudy o to kto komu ile dał jakiejś głupiej reputacji i to jeszcze tak w miarę grzecznie. Gdzie te stare dobre czasy? :D

(Sorry, musiałam to napisać).

#52

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przemo

Jeżeli masz wątpliwości, że Muhad i Legalize to dwie różne osoby poczytaj posty jednego i drugiego sprzed 4 lat. Proszę kogoś ze starych moderatorów, żeby potwierdził iż moderatorzy wiedzieli od dawna, że to dwie różne osoby.


Fajnie :), ale problem polega na tym czy obecnie są to również dwie różne osoby... Dla mnie Muhad może codziennie spamować radosławowi reputację, ale niech to robi ze swojego konta. Namówi na to brata też dobrze, ale niech te plusy daje jego brat.

Jeżeli Muhad korzystał z konta swojego brata, to imo:

4.4 Jeden użytkownik może posiadać tylko jedno konto. W przypadku wykrycia kilku kont przynależących do jednego użytkownika, wszystkie konta zostaną zawieszone.


ninja edit:
Ja nie widzę żadnego problemu, nawet jeżeli Muhad namówi do nabijania radosławowi reputacji przez dwudzistu użytkowników, byle tylko sam korzystał z jednego konta.

Użytkownik QQRIVER edytował ten post 02.04.2010 - 08:43


#53

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pomyśleć że miałem kiedyś ułudę, że swoimi kilkoma plusikami mogę coś poprawić. Jakieś infantylne myślenie padło mi na mózg, dobrze że tylko na kilka dni. Też uważam jak Przemo że reputacja z zasady nie jest zła, tutaj ludzie są problemem. Niektórzy użytkownicy chyba jakieś świadomościowe seppuku popełnili.

Ciekawe czy jak pojawi się wgląd w reputacje nastąpi jakieś apogeum problemu, a później katharsis, czy dopiero wtedy zaczną się krucjaty i wojny...

#54 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

 Dopiero wtedy się zacznie prawdziwa "zabawa". Będzie sprawdzanie kto komu ile kiedy i za co - głowę za to dam. I obie nogi. Każdy sprawdzi każdego i wyciągane będą "sprawy". Powstanie temat, w którym będzie można zaskarżyć swoją reputację. Wielu userów odejdzie. Forum stanie w oczyszczającym Ogniu, po którym nastąpi wieczne Zimno. Tylko garstka najsilniejszych przetrwa i da początek Nowej Erze. I wtedy Świat dostanie drugą szansę. Czy ją wykorzysta? Bóg jeden raczy wiedzieć. Bo pamiętać trzeba, drodzy userzy, że Zło nigdy nie śpi. Czai się ukryte, by zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Przed tym Złem niech chroni nas Ręka Boga i Apostołowie.




Powiem krótko - to z jednej strony zabawne, a z drugiej żałosne. Dlaczego zabawne? Bo usta same składają się do uśmiechu, gdy czyta się ten temat. Wirtualne plusy i minusy, niczym mistyczni bogowie, decydują kto jest wartościowym człowiekiem. Niech nam żyje Świat Biegunów!

Dlaczego żałosne? Bo jak sobie uświadomię, że ludzie taką wielką wagę przywiązują do czegoś, co nie istnieje to... Smutno się robi. Powiem brzydko - część się zeszmaciła. Ale widać zbyt wielkie wyobrażenia miałem o ludziach tu udzielających się. A szkoda, tak miło było żyć złudzeniami. 

Czy wylewam swoje żale? Oczywiście. Wszak ten temat powstał w takim tonie. 

#55

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapraszam wszystkich na forum.

Wstydem nie jest fakt, że ktoś komuś dodał punkty reputacji. Skoro jest ona tak mało istotna to po co o niej rozmawiacie. Wstydem jest, że robi się z tego najpopularniejszy temat na forum. A nie o tym powinniśmy rozmawiać.

Nie zapominajcie jaki adres ma ten portal.



#56

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eury... przestań siebie kreować na forumowego władcę dusz i tak jak Przemo Cię prosił stosuj się do regulaminu który sam ustanowiłeś... chyba że stoisz ponad prawem które sam wyznaczasz... tak jak to w naszej polskiej "demokracji" często się widuje.


No wiesz, ktoś musi. Inna sprawa, że przyjemności mi to nie sprawia.

Tzn o zbadanie, upublicznienie wyników i usunięcie tych punktów, które zostały przyznane na takiej samej zasadzie na jakiej Muhad brykał (jeśli zostanie taka wykryta w tym przypadku rzecz jasna).


Nie wiem czy dobrze robić z tego publiczne show. Tak jak pisałem na indywidualną prośbę przez PW mogę sprawdzić to i owo.

Zainteresowały mnie te dwie pary wyciągów z historii reputacji przydzielanej przez Muhada i Legalize. Te korelacje czasowe są dość zastanawiające, choć może to po prostu wynik przypadku. Z drugiej strony jednak, pasuje to do obserwacji Yawgmotha, opisanych w pierwszym wpisie w temacie.


Dziw bierze, że jeszcze nikt nie oskarżył mnie o podrobienie logów ;) Korelacje są widoczne i tak jak mówię, nie wszystkie tutaj opublikowałem.

Niemniej, czemu już dałem wyraz, jestem przeciwny karaniu za jej używanie zgodnie z indywidualnym sumieniem użytkownika. I wcale nie dlatego, że jej wykorzystywanie może budzić moralny niesmak. Ale dlatego, że regulamin forum nie precyzuje jej używania i nie zabrania dowolnego przyznawania. (Przykro mi Eury, takie jest moje stanowisko).


No to może warto zawczasu stworzyć możliwie jasny regulamin reputacji - której (umówmy się) nie zamierzam usuwać z forum. Kiedyś z gruntu rzeczy zły był licznik postów, ale regulamin nigdy nic nie mówił o tym, że pomiędzy kolejnymi wpisami musi upłynąć x minut.

Widzę, że łamany regulamin jest także przez samego Administratora. Jestem kolegą Dominika, Muhada, z pracy. Jesteśmy z tego samego miasta. Powiem krótko. Jeśli faceta nie znacie, to przemyślcie swoje uwagi. Żeby każdy z Was miał taki dystans do życia, jaki on posiada. Dostał ban do 15 Maja a nie do kwietnia. Ktoś tu Was okłamał, prawda Eurycide?


Muhad dostał 14 dniową blokadę konta, a że dziwnym zbiegiem okoliczności zbiegło się to z jego trzecim ostrzeżeniem dostał dodatkowego regulaminowego bonusa o wartości 30 dni. Razem daje to 44 dni blokady konta. Rzeczywiście dociągnął do maja. Muhad sam sobie jest winien, wielokrotnie był nagradzany przez różnych moderatorów (także tych, których już wśród nas nie ma). Po drodze zaliczył też półrocznego bana. Powrócił, ale charakteru swojego nie zmienił, a szkoda.

Dwie różne osoby założyły te konta, a potem na nich pisały dwie różne osoby. Tyle, że Legalize nie napisał ani jednego postu od roku, natomiast nie zapominał logować się trzy minuty po Muhadzie w celu przyznania Muhadowi 11 punktów repy w okresie 2 minut?


Czy trzeba coś dodawać?



#57

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Eurycide, ja Dominika znam na tyle dobrze, by wiedzieć że jego zachowanie wynika właśnie z tego, że Ty i inni ludzie, którzy powinni pilnować porządku dla "wszystkich" stron, ale tak się nie dzieje. Karzecie notorycznie "muhadów", ale osoby o odmiennych poglądach faworyzujecie. Najwyraźniej użytkownicy pokroju Aquili, to święte krowy. Dominik jest idealistą i brzydzi się ludźmi, którzy są nieuczciwi, mam tu na myśli brak odwagi cywilnej i celowość pewnych zabiegów. Zastosował dokładnie te same metody, za co został skarcony, a co z innymi? Nie robił tego dla siebie, dla własnej reputacji, czy dla fanfarów. Zrobił to dla wolności wypowiedzi, dla równości nas wszystkich i dla sprawiedliwości, której plujecie w twarz. Czasami trzeba stosować metody "wroga", by odnieść jakikolwiek skutek. Poza tym z tego co mi wspomniał, to ostatnio dostał kilka ostrzeżeń z błahych powodów, że niby jakiś offtopic w temacie o płatkach, nawet ja go dostałem, gdzie nigdy nie dokonałem się złamania regulaminu, a mam już tych ostrzeżeń razy 2. Skąd? Nadgorliwość? Przesada? Dziwne, co najmniej dziwne, że jako dobry znajomy Muhada dostałem ostnie ostrzeżenie po tym, jak napisałem że razem pracujemy. Mi też zablokujecie konto? Może znajdzie się jakieś trzecie "fikcyjne" ostrzeżenie, które sobie ktoś wymyśli? Widzieliście moje posty. Jestem kulturalnym człowiekiem i sami sobie zaprzeczacie w takich sytuacjach. Wracając do Dominika. Dajcie Wy mu wreszcie święty spokój. Nawet nie umiecie docenić tego, że otwierał oczy Wam własnym kosztem, by pokazać obłudę tego miejsca. Można wyliczać szeregiem sytuacje, które pozostawiają wiele do życzenia. Najlepiej jest zrobić szum wokół osoby, która ma odwagę rozdmuchać wszystko i nie boi się bronić swoich racji. Jeśli karzesz administratorze jedną osobę, to zanim to zrobiłeś powinieneś sprawdzić zarzuty już nagłaśniane wobec Aquili i innych użytkowników. Nigdy nie reagowałeś na alerty Muhada. Nigdy, bo jesteś typem człowieka cichociemnego, który podejmie dycyzje bliżej mu łatwiejsze. Wystarczyła Twoja reakcja, a zamiast tego sam wieszasz psy na człowieku którego nigdy nie poznałeś osobiście, zamiast tego zostałeś takim samym cynikiem, jak Ci z którymi walczył na słowa. Widać to, po Twoich reakcjach na jego posty. Za grosz zrozumienia w nich nie widziałem. Przyjrzyj się lepiej użytkownikom, jak Aquila, któremu reputacja wzrastała w mgnieniu oka. Myślisz, że on sam się loguje? Błąd. Wystarczy porozumienie przez gadu gadu lub PW, by już się umówić. Jak Aquila dostaje dziennie przykładowo 60 punktów, to myślisz że to jedna osoba robi? To jest celowe i bezczelne. Dominik zastosował dokładnie taką samą metodę a jaki mamy wynik? Gdyby nie on, to Aquila dalej by się bawił w tej piaskownicy i jego koledzy i wszystko w porządku by było, ale kiedy w grę wchodzi "konkurencja", to od razu słychać echa szczekania, młodych samców, którym najwyraźniej zgrzało się serce. Przyjrzyj się nowicjuszom, którzy zaczęli się lawinowo pojawiać - bo obserwowali Muhada od dawna. Żyjecie w obłudzie ludzie. Zastanówcie się lepiej kto tu obsesjami żyje. My oboje żyjemy z pisania. To nasz świat, a to miejsce, to forum, jest ważniejsze niż się niektórym może wydawać. Jest skarbnicą rzeczy niewyjaśnionych ale także tych historycznych, o których w szkołach się nie mówi. Idealizm, wiecie czym to jest? Najwyraźniej wielu z Was zapomniało jak ważne jest to pojęcie. Tym kieruje się mój kolega Dominik. Jeśli zrozumiecie naturę idealisty, który nie odpuszcza spraw w imię sprawiedliwości, to może przestaniecie źle go oceniać. Póki co znacie jedną wersję wydarzeń i wydajecie często za szybkie osądy w jego kierunku, nawet jego "znajomi". Prawda Magdo? Niektórzy powinni się wstydzić, ale Polak to taki zwierz, który zawsze będzie wilkiem dla drugiego Polaka.

Administratorze, poważnie. Zrób najpierw porządek z przeciwnym obozem. Najpiej zlikwiduj rangi, bo to też jest śmieszne. Nie powinny się tu znajdować tego typu rzeczy, zważając na to, że zasłużony jest pod "ochroną". Reputację także powinieneś zlikwidować. Postaraj się zrozumieć prostą zasadę...zabierzesz broń walczącym, to przestaną jej używać z prostego względu - nie będzie jej. Proste, to jest bardzo proste. A co pozostanie? Pozostanie tylko argument słowny. Eurycide, zrób to dla dobra "równości". Zabierz wszystkie narzędzia użytkownikom, a zrozumiesz, że to będzie Twój najlepszy ruch i do tego pozbędziesz się większości problemów.


Podam Ci listę osób, którą sporządliło ok 10 użytkowników, z którymi rozmawiał Muhad. Tych ludzi powinieneś sprawdzić i ukrucić im frywolne zabawy.

1. Aquila
2. Mariush
3. Yawgmoth
4. PaZi
5. balas
6. Trajan
7. Lynx
8. QQriver
9. Garry

To jest zaledwie garstka osób podejrzanych, które powinieneś sprawdzić. Do tego powinno się dodać nowicjuszy, którzy w krótkim czasie nabijali posty, by osiągnąć możliwość przyznawania reputacji. Ostatnio się takich kilku zarejestrowało.


Posprzątaj bałagan, którego po części sam jesteś inicjatorem. Trzeba było przewidzieć co może czemu posłużyć i do czego doprowadzić. To jest lekcja dla wszystkich i nie traktuj moich wypowiedzi, jako jakiejś próby ataku. Ktoś wreszcie musi Wam prawdę powiedzieć, Tobie również. Może czas wreszcie zainteresować się różnymi wersjami, a nie tylko reagować na płaczliwe reakcje ludzi z obozu "Pana Aquili".


Jeśli chodzi o Legalize i Muhada. Administratorze i ludzie tu obecni; brak komentarzy nie świadczy o tym, że od razu Dominik musiał się logować na koncie brata. Legal podjął dawno temu decyzję, że nie będzie już czynnie tutaj uczestniczył, co nie znaczy że nie odwiedza tego miejsca. On zna doskonale tutejszą sytuację. Osądy bez krzty potwierdzenia, to oznaka obłudy i nic więcej. Eurycide, zastanów się nad swoich zachowaniem, tak jak wszyscy, którym wydaje się że coś wiedzą. Wstyd.

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 02.04.2010 - 18:44


#58

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy możemy wreszcie to przestać?

Głupszemu się ustępuję, więc będąc ostatnią osobą, która pisze tu posta, ustąpcie mi.

Użytkownik FCrimson edytował ten post 02.04.2010 - 18:41




#59

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ten cytat

Dominik jest idealistą i brzydzi się ludźmi, którzy są nieuczciwi, mam tu na myśli brak odwagi cywilnej i celowość pewnych zabiegów.


+

temat w którym się znajduje

+

ten temat: http://www.paranorma...showtopic=23087

=

Dołączona grafika

edit down:
Na tej licie zapewne są wszyscy oprócz "rodziny i przyjaciół" Muhada ;)

Użytkownik Skan edytował ten post 02.04.2010 - 18:51


#60

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ty także jesteś na tej liście Skan. Chyba najwyższa pora, by zrozumieć pojęcie odwagi cywilnej, poruszanego przez Dominika.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych