Skocz do zawartości


Zdjęcie

OOBE - pytania i odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
591 odpowiedzi w tym temacie

#106

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Przecież śpimy i śnimy każdej nocy, oobe - jest świadomą podróżą po świecie astralnym"


Dokladnie , mozna wyroznic trzy stany

1) Zwykly sen , jest to najslabsze dostrojenie do astrala ktore ma kazdy czlowiek , gdzie tylko ogladamy i pozniej po przebudzeniu praktycznie nic nie pamietamy ( kazdej nocy mamy okolo 5-6 snow)

2) Swiadomy sen , gdzie dostrojenie jest lepsze , lepiej widzimy i mamy swiadomosc tego ze to jest sen , chociaz bardziej sterowani jestesmy przez nasza nieswiadomosc niz przez nas samych

3) Niektorzy mowia na to OOBE , ale to jest nic innego jak najlepsze dostrojenie do swiata mysli. Mamy pelna swiadomosc , mozemy sie kontaktowac z naszym ja.



Nie ma zadnego wychodzenia z ciala. Jezeli gdziekolwiek wchodzimy to w nas samych , w nasze mysli , stajemy sie mysla.


Astral = swiat mysli

Darek Sugier mowi ze OOBE = LD i ma racje , bo to jest to samo . Tylko sa rozne poziomy dostrojenia.
  • 0

#107

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ktory punkt opisuje bardziej LD, blagam napiszcie. Nigdy nie osiagnalem jeszcze LD ale chcialbym :)
Wiekszosc opisuje w taki sposob, ze nie wiem czy smiac sie czy plakac. "Cos wspanialego", rzeczywiscie, to wiele mowi :(

1. Gdy np. siedzisz teraz sobie przy kompie, zamknij oczy i wyobraz sobie siebie ze gdzies stoisz. Nie jestescie w tym miejscu, lecz tylko sobie wyobrazacie to. Nie dostrzegacie zbyt wiele szczegolow.

2. Siedzisz teraz przy kompie i wiesz ze to rzeczywistosc. Czy w LD ROWNIEZ JEST PODOBNIE??

tzn. tak ze gdzies siedze i CZUJE TAK JAKBY TO BYLA RZECZYWISTOSC?? Widze wszystko tak realnie jak Ty teraz siedząc przy kompie widzisz pokoj?? To w LD WLASNIE tak wyglada czy inaczej???

blagam napiszcie, nie zamykajcie tematu :( juz ciezko mi jest zyc nawet, bo nikt nie jest w stanie mi odpowiedziec :(

Użytkownik marcin999 edytował ten post 02.12.2007 - 17:59

  • 0

#108

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktory punkt opisuje bardziej LD, blagam napiszcie. Nigdy nie osiagnalem jeszcze LD ale chcialbym :)
Wiekszosc opisuje w taki sposob, ze nie wiem czy smiac sie czy plakac. "Cos wspanialego", rzeczywiscie, to wiele mowi :(



LD to sen w ktorym uswiadamiasz sobie ze snisz, ze to co widzisz na okolo jest wytworem Twojego umyslu.
Kiedy jestes swiadomy tego ze snisz mozesz w jakims stopniu (mniejszym lub wiekszym) kontrolowac to co sie dzieje w Twoim otoczeniu.
Poczytaj dokladniej forum tam wszystko jest bardzo janso opisane.
  • 0

#109

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy z nas oprócz ciała fizycznego posiada ciało astralne.
Kiedy postanowimy odbyć podróż astralną - oobe, robimy to ciałem astralnym.
Nie myślą, wyobrażeniami czy, czym tam jeszcze.
Jeśli zauważymy różnicę pomiędzy wyobrażaniem sobie czegoś, a odczuwaniem ciała astralnego nastąpi zrozumienie tego zdarzenia. To nie jest wyobrażania sobie jazdy samochodem, to ty siedzisz i jedziesz, masz wpływ na kierunek, prędkość.

Opowieść o wyobrażeniach jest czymś innym, czymś innym uczestnictwo w faktycznym zdarzeniu.
Wyobrażanie powstaje i rozwija się w świecie mentalnym.

Oobe przebiega realnie bez znamion wyobrażeniowych, w świecie astralnym.
Podobnie jak życie w świecie fizycznym.

Dostrajamy się do wibracji tamtego świata, realnego tak samo jak świat fizyczny.
Nie jest prawidłowym w związku z tym twierdzenie, że dostrajamy się do myśli lub wyobrażeń.
Dostrajamy się do warunków panujących w tamtej przestrzeni, tamtego świata.
Myśl, może uczestniczyć w procesie wyobrażeń.
Jak przyjmiemy za rzeczywisty fakt, że podróże oobe odbywamy za pomocą ciała astralnego, tak rzeczywistego jak znane nam ciało fizyczne nie będzie nam myliło się wyobrażanie sobie czegoś tam... z podróżami astralnymi-oobe
  • 0



#110

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

~ jaka jest najlepsza technika do uzyskania oobe?

~ czyli można przenikać ściany.. ale super bym sobie sprawdzał z czego jest jutro kartkówka :)
  • 0

#111

Nemo.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do twierdzeń, że w OOBE wszystko jest kompletnie bezpiecznie to tak nie jest. Możesz choćby załapać lokatora > duch który przyczepia się do ciebie, a ty czujesz się gorzej, masz depresję, źle się czujesz. Ostatecznie można utknąć w astralu (to możliwe) , ale jest to mało prawdopodobne i gdy jesteśmy rozważni to raczej nie powinno się nam stać nic złego.

Użytkownik Nemo edytował ten post 05.12.2007 - 09:26

  • 0

#112

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Didimeister... poprostu żałosne... W stanie projekcji astralnej im usilniej chcesz coś zrobić, tym bardziej się od tego oddalasz. I do tego w taki sposób wykorzystywać ten stan...

Nemo - co do 'lokatora' nie jest on niebezpieczny, jest to wampir energetyczny przyczepiony do twojej aury i łatwo go można 'odczepić'. A co do zostania w astralu na czas nie określony - jest to nie możliwe, nasza dusza zawsze wędruje.
  • 0



#113

harborger.
  • Postów: 14
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć wszystkim :) jak widać jestem nowym Forumowiczem i mam do Was pytanie....
Coraz częściej zdarza sie tak ze próbuje sobie zasnąć i nagle czuje ze głowa i klatka piersiowa jakby wychodzi z ciała :o to sie dzieje samo ja to mogę tylko zatrzymać lub kontynuować ale na to 2gie nigdy sie nie odważyłem dlatego ze im bardziej sie w to wgłębiam tym jest to nie przyjemniejsze.... ogarnia mnie paniczny strach i można to porównać może do śmierci?? :o nie wiem w każdym razie jestem cały czas świadomy co sie dzieje w okół mnie... a gdy już nie mogę wytrzymać muszę sie poruszyć np rękę próbuje podnieść albo przekręcam sie na bok i to ustaje... czasami jest tak ze zdarzy mi sie to 2 razy pod rząd w odstępach powiedzmy co 10 minut. powiem tyle ze w życiu niczego nie brałem ani nie paliłem wiec na pewno nie jestem jakimś psychonautą :D miał z was ktoś coś takiego???

JEST TU TYLE WąTKóW ZE CIĘŻKO ZNALESC COKOLWIEK WIEC JEŚLI TAKI TEMAT JUZ BYł TO SORRY!!

Użytkownik harborger edytował ten post 05.12.2007 - 18:44

  • 0

#114

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podróżujemy ciałem astralnym, przechodzenie przez ściany jest więc możliwe. Możemy podróżować gdzie mamy ochotę. Jakie są ograniczenia? Albo już to umiemy, albo nie. Możemy wówczas pomyśleć o telepatii i w ten sposób dostać sie do pytań. Przecież nauczyciel myśli o pytaniach. Jak widać możliwości są.

Nie znane są mi przypadki aby w oobe wrócić z lokatorem, oraz aby zostać w tamtej przestrzeni.
Co prawda zdarzają się trudne sytuacje, ale wraca sie natychmiast jak sie pomyśli o powrocie.
  • 0



#115

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też tak mam za każdym razem gdy próbuję zasnąć leżąc na plecach. Na pewno jest to spowodowane wchodzeniem w stan alfa, nie jestem tylko pewna dlaczego dzieje się tak tylko przy zasypianiu na plecach (jak zasypiam na boku albo na brzuchu to nic takiego się nie dzieje, jedynie czasami czuję w nodze coś tak jakbym się poślizgnęła, ale to zupełnie inne odczucie)
  • 0



#116

Nemo.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to wchodzenie w stan snu i nie jest przyjemnie gdy w tej samej chwili uzyskamy świadomość.
  • 0

#117

Nemo.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie znane są mi przypadki aby w oobe wrócić z lokatorem

Ludzie nie mający do czynienia z oobe mają podczepionych nawet parę duchów, oobe zwiększa prawdopodobieństwo czegoś takiego.
  • 0

#118

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nemo - ciekawi mnie skąd czerpiesz takie informacje.

Oobe - jest to nasz naturalny stan, w który wchodzimy KAŻDEJ nocy. Każdej nocy podczas, każdego snu. Oobe świadome, tym różni się od nieświadomego, że z jednej strony jesteśmy świadomi etapów wychodzenia z ciała fizycznego, a z drugiej strony mamy wpływ na to gdzie się udajemy i kiedy wrócimy.

Co to znaczy, że każdy ma parę duchów koło siebie?

Mam rozumieć, że jesteśmy wszyscy opętani?
  • 0



#119

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aidil - OOBE nie mamy każdej nocy. Jest wiele stanów świadomości i OOBE jest jednym z nich, ale nie mylmy OOBE np. ze snem czy z LD - są one też w fazie theta, jak OOBE, ale to po pierwsze - nie jest naturalny stan, po drugie - nie wchodzimy KAŻDEJ nocy w niego !.
  • 0



#120

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, można spotkać Sukkuby (nie pamiętam pisowni) oraz inne demony.. ogólnie negatywną energię ;> Radzę spędzić parę godzin lektury o niebezpieczeństwach wynikających ze spotkania z takimi astralnymi istotami zanim zaczniesz praktykować, a może najpierw uczyć się OOBE x]

Pozdrawiam
Olek.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych