Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oszustwo globalnego ocieplenia wyszło na jaw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
201 odpowiedzi w tym temacie

#196

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisałem, że zdaje sobie z tego sprawę. Jeżeli pytasz o to, na podstawie jakich materiałów może zdawać sobie sprawę, zapraszam do tego tematu, ja podzielam zdanie tu prezentowane:

http://www.paranorma...showtopic=24162

Gdy tylko" odpowiednie służby" odblokują temat po mojej interwencji, dodam podpisy pod każdą z fotografii, więc o brak pochodzenia danych proszę się nie bać;)

Nie twierdzę, że na podstawie tych materiałów- najprawdopodobniej innych, liczy się fakt bycia świadomym pewnych rzeczy.

Użytkownik Shay edytował ten post 08.07.2010 - 14:54

  • 0

#197 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Chciałbym tylko zauważyć, że to iż ktoś się bogaci na zjawisku globalnego ocieplenia nie implikuje wcale faktu, że globalne ocieplenie jest lub nie jest farsą. Więc jakiekolwiek argumenty odnoszące się do bogacących się firm nie mają tu prawa bytu, bo niczego nie dowodzą.

Zastanawia mnie też ilu przeciwników globalnego ocieplenia przeczytało wcześniej ze zrozumieniem pełny raport IPCC ( http://www.ipcc.ch/p...ience_basis.htm ), oraz potrafiłoby rozwiązać proste równanie różniczkowe. I w tym miejscu nie twierdzę, że ten raport jest całkowicie poprawny, lub całkowicie błędny (samemu go nie czytałem i tego nie wiem), ale jedynie podkreślam, że zanim zacznie się coś krytykować fajnie wcześniej byłoby samemu poznać i zrozumieć co właściwie chce się krytykować.

Bo najgłośniej zazwyczaj krzyczą Ci, którzy oczytali się w prasie zdawkowych informacji by następnie uważać się za wielkich ekspertów w danej dziedzinie. Tymczasem niestety... otaczająca nas rzeczywistość jest na tyle złożona i skomplikowana, że póki nie poświęci się wielu lat na naukę czegoś to tak naprawdę g*wno się wie na dany temat.
  • 0

#198

olorin.
  • Postów: 222
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałem, że zdaje sobie z tego sprawę. Jeżeli pytasz o to, na podstawie jakich materiałów może zdawać sobie sprawę, zapraszam do tego tematu, ja podzielam zdanie tu prezentowane:

http://www.paranorma...showtopic=24162

Nie twierdzę, że na podstawie tych materiałów- najprawdopodobniej innych, liczy się fakt bycia świadomym pewnych rzeczy.

Aha, a więc najważniejsze to "być świadomym". Ok.

Powiedz mi, czy jesteś świadomy tego, że dwutlenek węgla ma taką to sobie własność, że potrafi absorbować i emitować promieniowanie podczerwone (czyt. ciepło)?
  • 0

#199

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawe że sa jeszcze ludzie, którzy myślą, że człowiek ma wpływ na zmiany klimatu. Przecież wystarczy spojrzeć na dane historyczne, żeby uzmyslowić sobie że to całe globalne ocieplenie spowodowane przez człowieka to bujda na resorach. Niech wspomnę tylko o tym żę jeszcze pół wieku temu ostrzegano przed globalnym oziębieniem, 100 lat temu było ciepło jak dziś, w XIX wieku były długie okresy zimniejsze i cieplejsze, a w XVII wieku było zimno jak jasna cholera że baltyk zamarzał mimo, że wcześniej było cieplej niż jest obecnie. Czy tak trudno zrozumieć że to słońce o tym decyduje? W starożytności o tym wiedziano a dziś część ludzi nie może tego pojąć a inni pewnie tak ale przy okazji chcą się na tym wzbogacić

czy zatem za te zmiany cały czas odpowiada człowiek?? Przecież jeden większy wulkan emituje więcej CO2 niż cały ludzki przemysł, wystarczy poczytać choćby o wybuchach Tambory i Toba w XIX wieku, A że na "walce" z ociepleniem można świetnie "zarobić"? To oczywiście że znajdują się tacy co mogą bezkarnie się przy tym nakraść.
  • 0

#200

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niech wspomnę tylko o tym żę jeszcze pół wieku temu ostrzegano przed globalnym oziębieniem

Czyżby?

100 lat temu było ciepło jak dziś

Naprawdę?

w XIX wieku były długie okresy zimniejsze i cieplejsze, a w XVII wieku było zimno jak jasna cholera że baltyk zamarzał

I co z tego wynika?

mimo, że wcześniej było cieplej niż jest obecnie

Wcześniej, czyli kiedy?

Czy tak trudno zrozumieć że to słońce o tym decyduje?

Bardzo trudno, biorąc pod uwagę, że aktywność Słońca maleje, a temperatura globu rośnie.

W starożytności o tym wiedziano

Jakieś linki do prac naukowych z tamtego okresu? A może Sitchin tak napisał? ;->

Przecież jeden większy wulkan emituje więcej CO2 niż cały ludzki przemysł

Nawet nie wiesz jakie bzdury gadasz :-D Wulkany emitują rocznie 100 razy mniej CO2 niż człowiek.

A jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany aferą Climatgate, polecam artykuł Piotra Djakówa o tym, kto naprawdę manipuluje danymi klimatycznymi i kwestią globalnego ocieplenia.

Użytkownik Lynx edytował ten post 24.07.2010 - 22:39

  • 3



#201

olorin.
  • Postów: 222
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy zatem za te zmiany cały czas odpowiada człowiek?? Przecież jeden większy wulkan emituje więcej CO2 niż cały ludzki przemysł, wystarczy poczytać choćby o wybuchach Tambory i Toba w XIX wieku, A że na "walce" z ociepleniem można świetnie "zarobić"? To oczywiście że znajdują się tacy co mogą bezkarnie się przy tym nakraść.

Ja tylko do tego co Lynx Ci zalinkował dodam wpis na blogu Doskonale Szarego o micie "wulkanów i CO2". To po polsku tak na wszelki wypadek gdyby kolega nie władał angielskim.
  • 1

#202

UbShup.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam nic przeciwko wzrostowi temperatury na Ziemi szczególnie że już kilka razy w historii wzrosła ponad obecny poziom.
http://www.geocraft....us_climate.html

Wieczna zmarzlina topi się z powodu upałów i do atmosfery trafią jeszcze większe ilości metanu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych