Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obama i Pokojowy Nobel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#16

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W miejscu Obamy bym tej nagrody nie przyjął, oczywiście trzeba mieć jeszcze jakiś honor i godność ...

Użytkownik martius edytował ten post 09.10.2009 - 18:32

  • 0

#17 Gość_Q

Gość_Q.
  • Tematów: 0

Napisano

W miejscu Obamy bym tej nagrody nie przyjął, oczywiście trzeba mieć jeszcze jakiś honor i godność ...

Skoro potrafisz się postawić na miejscu Obamy, to widać znasz go lepiej niż on sam. Ja nie mam zielonego pojęcia co bym zrobił w takiej sytuacji. W każdym wypadku przyznanie nagrody komuś, kto oprócz gadania nie zrobił nic (gadania pustego, jak zauważono wcześniej), jest nie tyle zaskakujące, co według mnie skandaliczne. Pokojowa Nagroda Nobla schodzi na psy i nie ulega to wątpliwości - a szkoda. Bardzo mnie teraz interesują posunięcia Obamy w polityce zagranicznej najbliższej kontrowersyjnym tematom. Z jednej strony Nobel niejako wiązać może Obamie ręce, wymagać będzie można od niego większej ingerencji w zagadnienia związane z "wprowadzeniem pokoju światowego" (co samo w sobie jest absurdem i utopią). Ale może to być też wykorzystane jako zamydlenie oczu opinii publicznej. A co z tego wyniknie tego mi już nie wiedzieć, jednakże zaczynam coraz bardziej żyć w przekonaniu, iż Obama będzie ofiarą zamachu a jego śmierć zostanie odpowiednio wykorzystana przez ludzi trzymających prawdziwą władzę.
  • 0

#18 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak za samo gadanie dają Nobla, to każdy aktywny na forum powinien dostać po jednym. Jak ten news usłyszałem, myślałem, że to żart jakiś.
  • 0

#19

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dziś rano przeglądam internet i co widzę ? Obama dostał pokojowego Nobla. Od razu nasunęło mi się pytanie. Za co On dostał tego Nobla? Na pewno nie za działalność, gdyż prezydentem jest całkiem krótko, wcześniejszy jego osiągnięcia polityczne były mało znane, nie wstydzę się powiedzieć nieznaczące. Moim zdaniem Nobla to on dostał za kolor skóry albo po to aby zrobić na złość dla George'a W. Busha. Dlaczego? Obaj prowadzą niby inną politykę. Bush prowadził agresywną politykę międzynarodową a Obama pozuje na osobę która chce ograniczyć liczbę broni masowego rażenia.
Ale jeśli przyjąć tę drugą kwestię, pozując na gołąbeczka pokoju dlaczego nie wycofa wojsk amerykańskich z Iraku i Afganistanu? Dlaczego sami jako pierwsi nie rozbroją się z broni nuklearnej? Dlatego iż była by to porażka. Porażka dla silnego narodu Amerykańskiego. A USA chce pozostać mocarstwem, tylko aby podnieść swoje ego. Tak naprawdę ten kraj nie istniał by bez emigrantów z Europy, niewolników z Afryki i podróbek z Azji. Ten kraj odwrócił się od Świata który go stworzył.
I każdy prezydent Stanów Zjednoczonych dąży do dalszej izolacji tego imperialistycznego kraju.
Obama dostał Nobla pod publikę jak to można ująć w młodzieżowym stylu.
Gdyż jak można porównać Obamę z Jean'em H. Dunant'em lub Lechem Wałęsą? O co Walczy tak naprawdę Obama? O lansowanie siebie samego.
  • 0



#20

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wykorzystana przez ludzi trzymających prawdziwą władzę


NIE ma GTW. Możesz być pewien, że jest TPTB = The Powers That Be - siły które są, niektóre chcą tego inne tamtego. Czasami ich cele są zbieżne czasami nie.

Jednej GTW NIE ma ->>>>> hint GTW = grupa trzymająca władzę
  • 0

#21

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dotarła do mnie nieco spóźniona wiadomość od znajomych z USA.....nagroda Obamy wzbudziła u nich w pracy wprost histeryczną wesołość, u części większe zdumienie niż całkowite odtajnienie akt o UFO czyli mało poważny żart. Jeden (.....) stwierdził że powtarza się historia niejakiego (....) (naszego obecnego ministra sprawiedliwości) który narobił długów w USA i nie mając możliwości ich spłacenia wrócił do "korzeni" na stołek ministra....... Niestety Obama nie ma gdzie wracać, milion dolców się przyda.
  • 0



#22

5eba.
  • Postów: 68
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nobel to za malo !

"Wraz z dyplomem i złotym medalem Obama otrzyma w Oslo 10 grudnia - w rocznicę śmierci fundatora Nagrody, Alfreda Nobla - czek na 10 mln koron szwedzkich (1,42 mln dol., czyli 980 tys. euro). "

...



To chyba jakis zart, oni naprawde mysla ze jak komus dadza nagrode nobla (POKOJOWA!) to w oczach ludzi bedzie kims "dobrym".
  • 0

#23

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z góry przepraszam i pytam: Za co? Płakać się chce.
  • 0

#24

Profundis.
  • Postów: 92
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szooooooooooooook ! Ludzie za co On dostał tego Nobla ? Qtwa ten świat zaczyna się walić. Ja mam dwie teorie. Obie spiskowe a jakże :roll:
Ale do rzeczy. Tak więc wariant :

1. Są dobrzy ludzie którzy wiedzą co Nwo planuje więc postanowili działać i dali Kretynowi z bananem na mordzie Nobla żeby mu skrępować łapy.
2. Tak opcja iż tworzy się historia i Kretyn dostał nagrodzę za coś czego nie zrobił a co ma dopiero nastąpić. Wszyscy wiemy jak ten Nowy Ład ma wyglądać !


Może naciągane ale uwierzcie mi że cholernie ciężko mi jest pojąć skąd ta nagroda ! Przecież to nie ma żadnego logicznego uzasadnienia.
  • 0

#25

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja usłyszałem fajny komentarz, iż B. Obama dostał Nobla za to, że nie jest G. W. Bushem. ;)
  • 0



#26

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście uważam, że przyznanie nagrody Nobla powinno podnieść prestiż Obamy na arenie polityki światowej. Niestety na polityce nie znam się zbyt dobrze, by to inaczej ocenić.
  • 0

#27

Profundis.
  • Postów: 92
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aby dostać nagrodę Nobla z polityki trzeba moim zdaniem tak jak przy reszcie Nobli się porządnie napracować ! Cóż to znaczy ? A tyle że trzeba dokonać naprawdę czegoś wielkiego ! Patrząc czysto politycznie bez teorii spiskowych to Obama zrobił taki cud co nasz Donald. Ja naprawdę nie mogę się otrząsnąć ! Nie lubię się wypowiadać na tematy polityczne bo to temat rzeka i tyle ludzi tyle zdań a puki co nikt NIKT nie miał racji i jest jak jest.
Litości, jakiego prestiżu mu to doda ? Żeby mieć prestiż trzeba na to zasłużyć a On jest senatorem ledwo od 2005 i prezydentem Stanów od paru miesięcy. Coś kombinują i to ostro !
  • 0

#28

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żeby mieć prestiż trzeba na to zasłużyć a On jest senatorem ledwo od 2005 i prezydentem Stanów od paru miesięcy. Coś kombinują i to ostro !

Zgadzam się z Tobą i dlatego jestem w szoku... Nie wiadomo do czego jeszcze pan Obama doprowadzi. Ale nagrodę dali mu za nic. Za wizerunek. Za (być może, dobre dla medii/mediów?) dobre chęci. Nie mam siły wyliczać :(

Użytkownik DziewczynkaBezZapalek edytował ten post 09.10.2009 - 22:22

  • 0

#29 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Dokładnie, coś tu śmierdzi! Ktoś na tym zyskał i zapewne nie jest to Obama. Prezydent jest teraz na językach wszystkich, trzeba obserwować co się będzie działo na świecie. Chociaż jest też dobra strona, cały szmal zdeklarował się oddać na cele dobroczynne.
  • 0

#30

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

media na tym kase kręcą, takich tematów jak ten będzie w TV duuuużo, jeszcze trochę polityki dojdzie ktoś powie parę słów za dużo zaczną go we wszystkich przeglądach pokazywać itp
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych