Skocz do zawartości


Zdjęcie

Religia do kościoła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Religia do kościoła

Akcja Młodych Socjalistów

Młodzi Socjaliści rozpoczęli kampanię "Wolna szkoła, religia do kościoła". Obejmuje ona 40 polskich miast. Socjaliści informują o prawach uczniów w zakresie uczęszczania na zajęcia religii lub też rezygnacji z nich.

Jak podkreślają organizatorzy, 1 września to nie tylko inauguracja roku szkolnego, to również początek kolejnych miesięcy upływających pod znakiem religijnej indoktrynacji i łamania praw uczniów w tym zakresie.

Organizacja przygotowała kilkadziesiąt tys. zakładek informujących młodzież o ich prawach. Dowiedzieć się z nich można m.in. o tym, że każdy uczeń ma prawo domagać się od dyrektora szkoły, aby katecheza odbywała się na ostatniej lub na pierwszej godzinie lekcyjnej. Ma także prawo zażądać zorganizowania w szkole lekcji etyki. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej, szkoła ma obowiązek zorganizowania takich zajęć dla grupy liczącej co najmniej 7 osób.

Jak podkreśla Barbara Audycka, koordynatorka akcji w Warszawie, akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. – Nasze ulotki rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Większą ciekawość nasze zakładki wzbudziły wśród młodzieży gimnazjalnej, co można tłumaczyć młodzieńczą niechęcią do lekcji religii – mówi Audycka. To dopiero początek akcji, która w stolicy objęła jak dotąd tylko szkoły w Śródmieściu. – Wiele osób z naszego oddziału w Warszawie nie mogło wziąć udziału w akcji z uwagi na pracę. W przyszłości zamierzamy rozdawać nasze ulotki także w innych dzielnicach Warszawy – podkreśla Audycka. Młodzi Socjaliści nie ograniczają swojej akcji tylko do uczniów. – Chcielibyśmy, aby nasze ulotki dotarły także do rodziców. Niektórzy mogą sobie bowiem nie zdawać sprawy ze stopnia indoktrynacji religijnej w polskich szkołach. Dotychczas rodzic, którego dziecko nie chciało chodzić na religię, musiał wypełnić deklarację. Domagamy się, aby było dokładnie odwrotnie – dodaje Audycka.

Akcja została pozytywnie przyjęta także w mniejszych miastach, o czym przekonuje Jakub Klimczak, który koordynował ją w Aleksandrowie Łódz. – Młodzież reagowała w zdecydowanej większości pozytywnie. Podoba im się to, że ktoś może ich poinformować o prawach, które posiadają, a których często nie są świadomi – wyjaśnia Klimczak. Kampanię popierają także niektórzy nauczyciele. – Nauczyciele wyrażali zadowolenie z faktu, że takie akcje uświadamiające są przeprowadzane. Nasza będzie kontynuowana, liczymy na to, że nasze zakładki do książek będą coraz popularniejsze wśród młodzieży – dodaje Klimczak.

Wszelkie niezbędne informacje na temat akcji można znaleźć na http://mlodzisocjalisci.pl – oficjalnej stronie internetowej organizacji.



źródło
  • 2



#2 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Socjaliści do kibuców! Zdrowe społeczeństwo bez socjalistów! Jak można brać na poważnie słowa ludzi, którzy przyznając się do tego, że są tzw. socjalistami naklejają sobie łatkę na czole "Upośledzony spolecznie i ekonomicznie nieudacznik i marzyciel. Proszę dobić."




Dołączona grafika


Ojej to działa tylko w jedną stronę? A to pech. Kiedy ja zgłaszałem, że czuję się obrażany to nikt nie chciał w jakikolwiek zdecydowany sposób zareagować. Za to za czerwoną hołotę dostałem z miejsca ostrzeżenie. No to muszę ci powiedzieć panie moderatorze, że przyjmowanie szykan za mówienie prawdy jest na swój sposób chwalebne.

Użytkownik Aton edytował ten post 04.09.2009 - 07:15

  • 0

#3

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wiesz Aton, szczerze głęboko mam kim są ci ludzie i jakie jest ich nastawienie. Ważne, że jako pierwsi wyszli z propozycją by młodzież sama decydowała o swoich poglądach. Jest to bądź co bądź jakieś polepszanie warunków tych dzieciaków, jak i odejście od indoktrynacji. Faktem jest iż wiele ludzi odejdzie z lekcji religii, z własnego wyboru lub z lenistwa jednakże znajdą się tacy co gromko będą na nie uczęszczali bez żadnego przymusu. Młodzież, która wie w co wierzy i wie czego chce. Czy to nie lepsze od kilkudziesięciu młodocianych nie mających pojęcia o tym co robią na tej lekcji i z reguły bawiących się w tym czasie telefonami, odrabiającymi lekcję czy spożywającymi śniadanie.

Poza tym nie opieraj się tak bardzo wszystkiemu co nie ma związku z chrześcijaństwem lub mu przeczy, więcej dystansu. :)

Edit//
Mam nową klawiaturę poprawiłem literówki.

Użytkownik Makbet edytował ten post 03.09.2009 - 18:31

  • 6



#4 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić ponieważ jeśli to rodzice nie zindoktrynują swoich dzieci to one NIE POZOSTANĄ NIEZINDOKTRYNOWANE tylko zostaną zindoktrynowane przez przypadkowy plebs umysłowy taki jak Loda z jej nowym partnerem Neandertalem, GW, TVN, Rola Jutowicz i inne gady. Jeżeli się chce wychować dzieci to nie mówi się im rób co chcesz tylko rób co ja chcę i zrozum dlaczego jest to lepsze mimo, że mniej fajerwerkowe.
  • 1

#5

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może trudno Ci w to uwierzyć, ale są ludzie na tyle inteligentni, że nie da się nimi manipulować i ich indoktrynować w jakikolwiek sposób.
  • 1



#6 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Może trudno Ci w to uwierzyć, ale są ludzie na tyle inteligentni, że nie da się nimi manipulować i ich indoktrynować w jakikolwiek sposób.



Wirzę w wiele rzeczy ale w to nie wierzę :) Tak po prostu.
  • 2

#7

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić ponieważ jeśli to rodzice nie zindoktrynują swoich dzieci to one NIE POZOSTANĄ NIEZINDOKTRYNOWANE tylko zostaną zindoktrynowane przez przypadkowy plebs umysłowy taki jak Loda z jej nowym partnerem Neandertalem, GW, TVN, Rola Jutowicz i inne gady. Jeżeli się chce wychować dzieci to nie mówi się im rób co chcesz tylko rób co ja chcę i zrozum dlaczego jest to lepsze mimo, że mniej fajerwerkowe.


Rozumiem zatem, że, twoim zdaniem, takie dziecko nie ma prawa wybrać sobie religii czy światopoglądu, a musi mu on zostać wtłoczony siłą przez tych, którzy twierdzą, że ich bożek jest prawdziwy (a pozostałe kilka tysięcy bogów to tylko wymysł).

Chcesz, aby zajęcia z religii katolickiej pozostały w szkole? Proszę bardzo - ale po pierwsze, nie powinny one być obowiązkowe (zarówno rodzic, jak i uczeń muszą wyrazić pisemną zgodę), a po drugie - jeśli religia katolicka jest w szkołach, to powinien być także islam, judaizm, voodoo, hindi etc. I tak jednak najlepszym wyjściem wydaje mi się przeniesienie zajęć z religii do kaplic, kościołów etc.

Poza tym, zwróć uwagę na fakt, że w razie czego religię może zastąpić etyka (która w teorii powinna być wyprana z historyjek o jakichkolwiek bożkach), więc wszelkiego rodzaju "dody" i inne stworzenia nie będą raczej miały większego wpływu na młodzież, niż dotychczas (czyli: nadal będzie on spory xP). Zwróć też uwagę, że młodzież na lekcjach religii z reguły ma gdzieś to, co mówi ksiądz, i skupia się na robieniu zaległego zadania domowego albo graniu w kółko i krzyżyk.

A, i nie porównuj polskich gwiazd do gadów. Warany (i nie tylko - niektóre krokodyle da się nawet wytresować) to przecież takie inteligentne zwierzęta... xP

Może trudno Ci w to uwierzyć, ale są ludzie na tyle inteligentni, że nie da się nimi manipulować i ich indoktrynować w jakikolwiek sposób.

A, jak miło, że wspomniałeś o tym 0,5% ludzkości. Gdyby to, co mówisz, było prawdą, to liczba zwolenników kreacjonizmu w wersji extreme ("Ziemia powstała 6000 lat temu") spadłaby o 100%, Hitler nigdy nie doszedłby do władzy, zaś ludzie nie podchodziliby z entuzjazmem do czegoś tylko dlatego, że media tak powiedziały.

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 03.09.2009 - 19:58

  • 2

#8

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Od kiedy zajęcia z religii są obowiązkowe? Sam znam znalem w czasach szkolnych kilka osób które nie chodziły na religię i jakoś afery z tego nie było.

Islam, judaizm, voodoo, hindi etc. były by w szkołach gdyby znaleźli się chętni.
  • 1

#9

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Od kiedy zajęcia z religii są obowiązkowe? Sam znam znalem w czasach szkolnych kilka osób które nie chodziły na religię i jakoś afery z tego nie było.

Szkopuł polega na tym, że aby nie chodzić na te zajęcia, rodzice muszą wyrazić pisemną zgodę. Część o tym nie wie, inni wychodzą z założenia, że lepiej się nie wyróżniać, z kolei inni mają to gdzieś. Nie wspomnę nawet o rodzicach, którzy każą ośmioletniemu dziecku chodzić na lekcje religii - takie coś jest dla mnie próbą wyprania mózgu.

Islam, judaizm, voodoo, hindi etc. były by w szkołach gdyby znaleźli się chętni.

Szkoda tylko, że polskie prawo mówi coś o... Jak to się tam nazywało? A, pamiętam - wolność wyznania, całkowita świeckość rządu, służb publicznych (w tym szkół) etc. Czyli - albo religii brak, albo jak już, to są wszystkie i nieprzymusowo. Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek wśród informacji o danej szkole (czy to jeśli chodzi o internet, czy też ulotki, ogłoszenia etc.) znalazł coś w rodzaju "na życzenie rodziców szkoła jest gotowa zorganizować zajęcia z religii innej niż katolicka".
  • 0

#10

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak na mój gust to pomysł z uświadamianiem młodzieży jest trafiony. Każdy powinien znać swoje prawa i wiedzieć jak je wykorzystać w razie potrzeby.

Aton : Popadasz w skrajności. Puszczanie dzieci "luzem" i (o zgrozo) wychowanie bezstresowe są równie krzywdzące i niekorzystne dla dzieci co wciskanie im do głowy na siłę całego swojego bagażu i trzymanie pod kloszem. Jak w prawie wszystkim sztuką jest znalezienie złotego środka.

Poza tym nie ma co ukrywać, że w Polsce religia jest widoczna na każdym kroku (krzyżyki wiszące np: w urzędach) co moim zdaniem nie powinno kłuć specjalnie w oczy osób o otwartym umyśle, które jednocześnie nie są chrześcijanami. Problem pojawia się wówczas gdy każdy za wszelką cenę chce postawić na swoim.

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić np: figurki buddy i półksiężyca obok krzyżyka w każdej klasie albo nauczania Islamu w polskich szkołach - po prostu jest na to za mała, że tak powiem podaż. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem wydaje się usunięcie wszystkich symboli religijnych z budynków publicznych oraz zakończenie nauczania jakiejkolwiek religii, tak jak wspomniał Tekeeus.
  • 0

#11

RainbowBeing.
  • Postów: 66
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić ponieważ jeśli to rodzice nie zindoktrynują swoich dzieci to one NIE POZOSTANĄ NIEZINDOKTRYNOWANE tylko zostaną zindoktrynowane przez przypadkowy plebs umysłowy taki jak Loda z jej nowym partnerem Neandertalem, GW, TVN, Rola Jutowicz i inne gady. Jeżeli się chce wychować dzieci to nie mówi się im rób co chcesz tylko rób co ja chcę i zrozum dlaczego jest to lepsze mimo, że mniej fajerwerkowe.



hahaha a to dobre Aton ;) Na religię nie chodziłem od drugiej klasy gimnazjum stając się tym samym dla jednych dziwakiem dla drugich diabłem a dla jeszcze innych facetem bez hipokryzji. W moim domu nikt mnie nigdy nie zmuszał do wierzenia, że jest tak lub inaczej i jakoś wyrosłem na uczciwego i wartościowego faceta reprezentującego o dziwo wartości katolickie;) Ale rozumiem w LPR wszystko na siłę;) Rozumiem ale się na to nie godzę...

Brawo dla akcji! A jeżeli religia ma pozostać to niech w takim razie naucza o różnych religiach bo Polska (oficjalnie) nie jest państwem wyznaniowym i nie wkładajcie dzieciom do głów, że jak nie są z KK to odrazu są ateistami a najpewniej będą się smażyć w piekle. Wiele jest dróg do poznania Boga i każdy ma prawo do wyboru takiej, która mu odpowiada!
  • 1

#12

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Brawo dla akcji, ja po raz kolejny musze sie wypisac z tego debilnego przedmiotu, bo mnie na sile wciskaja tam. jezus ku**a maria, jeszcze slyszalem, ze tak jest odgornie z ministerstwa or somethin'.
  • -1

#13

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja jako katolik, widzę tą akcję z dwóch perspektyw. Pozytywne jest to, że na lekcje religii chodziły będą osoby świadome swojej wiary i chcące się utożsamiać z chrześcijaństwem i KrK. Wyeliminuje to z lekcji religii takie przypadki, jak: odrabianie lekcji na inne przedmioty, sporządzanie ściąg, spożywanie chipsów etc. Kapłan będzie mógł w spokoju prowadzić lekcje, a w dodatku dyskusja z osobami zainteresowanymi pogłębi wiedzę na konkretny temat. To jest naprawdę pozytywny aspekt tego przedsięwzięcia.
Natomiast to co mnie martwi, to fakt jakiej młodzieży podaje się takie informacje i w jakiej formie? Chodzi mi tu o wiek- czy to gimnazja czy licea- bo autor nie wyjaśnia. Oraz czy to informowanie jest na zasadzie informowania czy próby poddawania własnych ideologii? Trudno mi uwierzyć, że środowiska lewicowe bezinteresownie informują młode osoby o takich rzeczach. Czemu nie poinformują o innych prawach np: prawie do nauki, które jest różnie rozumiane. Ale to tylko przykład. Ogólnie to dobrze, że młodzi ludzie są informowani, pozostaje jednak kwestia formy informowania. Co do lekcji etyki to w moim byłym LO lekcje etyki były organizowane dla jednej osoby. Myślę, że to zależy od dobrej woli ciała pedagogicznego.
A tak BTW to zawsze pytam się jaki interes ma konkretna osoba czy organizacja w tym, że mnie o czymś informuje, coś lansuje etc. Warto zadać sobie to pytanie.

Użytkownik Hunter edytował ten post 03.09.2009 - 23:23

  • 2

#14

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aton, sam przedstawiasz zachowanie typowo czerwonego.
"Ludzie to nie jednostki, tylko ciemna masa która trzeba zindoktrynować"
Czyż to nie myślenie co najmniej na miarę komunistycznych urzędników ?
Ojoj, zagalopowałeś się. Trochę wiary w ludzi. Z lewactwa się wyrasta.

Socjaliści nie socjaliści, pomysł jest dobry i jestem oczywiście za.

Czy nie lepiej młodym przedstawić 2 różne opcje, 3, 4, uczyć ich etyki i religioznawstwa, zapoznać ich z różnymi kulturami. Ucz się, czytaj księgi, wybierz. Albo nie wybieraj wcale.
Dla mnie to dobre wyjście.

Użytkownik Tsukiyomi edytował ten post 04.09.2009 - 11:46

  • 2



#15

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkopuł polega na tym, że aby nie chodzić na te zajęcia, rodzice muszą wyrazić pisemną zgodę. Część o tym nie wie, inni wychodzą z założenia, że lepiej się nie wyróżniać, z kolei inni mają to gdzieś. Nie wspomnę nawet o rodzicach, którzy każą ośmioletniemu dziecku chodzić na lekcje religii - takie coś jest dla mnie próbą wyprania mózgu.


Powiedz mi, kto jest bardziej zakłamany.
Rodzic który sam wierzy i przymusza swoje dzieci do religii czy też rodzic który nie wierzy lecz pcha dziecko do komunii i nie interesuje się tym aby wystawić swojej pociesze papierek zwalniający z religii ?

Moim zdaniem ten drugi - jawnie widać olewanie wychowania. Ten co wierzy przekonuje do tego w co wierzy, ten niewierzący zostawia dziecko same sobie lub co gorsza wbrew swoim przekonaniom pcha do sakramentów kościoła.

zdrowia

PS. Reguła wiary. Jaki jest sens i natura przekonywania do nie ? - odpowiedź: frustracja i awersja.

Ja prosty chłopak i nie chwytam kiedy ktoś mi coś odbiera nie dając nic w zamian !

Jeszcze raz pytam 'odbieraczy' CO W ZAMIAN ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych