Skocz do zawartości


Zdjęcie

Galerianki


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#46

shiki.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mała dygresja... ilu dorosłych ludzi nie lubi swojej pracy, a pracuje w niej, żeby mieć za co nakarmić rodzinę i zapłacić rachunki? Może porównywanie tego do pracy nieletniej prystututki jest zbytnio przesadzone, niemniej jednak przyszło mi na myśl.


Mam to samo skojarzenie. Tak jak było napisane w artykule: wypaczyło się ich pojęcie słów 'żadna praca nie hańbi', do tego stopnia, że uważają że wykonują najzwyklejszą pracę.
Problem w tym, że nie robią tego z przymusu, nie są w bardzo trudnej sytuacji materialnej, a jedynie spełniają swoje zachcianki, bez których mogły by się obyć.

#47

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest takie powiedzenie, może niezbyt eleganckie, ale prawdziwe - kurwa to zawód, dziwka to charakter.

#48

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właściwie to problem nie istnieje, no chyba że ktoś ma w rodzinie galeriankę :) wiec dlaczego powinniśmy się przejmować galeriankami bardziej niż zwykłymi prostytutkami ? Dla mnie to nie ma różnicy - jedne po prostu czują się od drugich bardziej ekskluzywne.

#49

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

kurwa to zawód, dziwka to charakter.

- na odwrót :D

A ci panowie to swoją drogą. Niedopieszczeni przez żony, zamiast kochanek szukają sobie dziewcząt, z którymi mogą się zabawić za kasę, choć na ich portfelu się to jakoś okropnie nie odbije... galerianki w każdym razie tańsze pewnie, niż te 'starsze' prostytutki, a i w ich pojęciu to pewnie mniejszy grzech wziąć sobie taką młodą.

#50

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Limonka - prostytutki są po prostu brzydkie, na te ładne stać tylko biznesmenów bądź polityków, a galerianki jeżeli nei są zbyt ładne to są młode a stare pryki sobie takie cenią.

#51

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jest układ działający w obie strony - młodej dziewczynie rozrasta ego, bo podoba się starszemu facetowi, a starszy czuje się spełniony, bo "poleciała" na niego młoda siksa. Ktoś wspomniał dlaczego mamy się przejmować galeriankami, skoro są one zwykłymi prostytutkami. Tak się składa, że te dziewczyny kiedyś staną się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, a więc wnikną w nie i znacznie obniżą jego ogólny poziom. Zjawisko jest masowe, tak więc za kilka lat Polska otrzyma spory zastrzyk zepsutych dorosłych obywateli. Coś jak wybrakowana partia towaru, po której obniżają się obroty sklepu. Mentalność dziwki to rzecz nie tylko moralnie paskudna, ale też na szerszą skalę niebezpieczna. Człowiek, którego można kupić słodkimi słówkami i plikiem banknotów, a do tego nie szanujący swojego ciała zrobi wszystko - będzie pracował jak wół za grosze, stanie się idealnym terrorystą, najemnikiem. Skoro panna nie ma oporów przed utratą dziewictwa za ładną bluzkę, to po odpowiednim przygotowaniu i po adekwatnej gratyfikacji chętnie strzeli w potylicę wybranej dowolnej osobie - również rodzicowi czy rodzeństwu. Nie zapominajmy, że to jednak kobiety zdolne do rodzenia dzieci, a owe dzieci po odebraniu praktycznie zerowego wychowania (zero przykładu własnego = zero wychowania) staną się podobne. Nie trzeba być geniuszem totalitaryzmu, aby przy takim społeczeństwie dojść do władzy, a następnie sterować narodem według własnych, nawet najbardziej szalonych zachcianek.



#52

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie raz, nie dwa wychodziłem z inicjatywą do młodszych rówieśniczek... starając się przywrócić je do porządku, zdarzało się iż bywałem wyśmiany przez otoczenie, lub też dostawało się wpier*ol, od kolegów małoletniej ślicznotki... Jeżeli już wgłębiłem się w ten temat, pozwolę sobie zamieścić pewną konwersacje między mną a jedną z takich dziewczyn.
- Jakby nie patrzeć gratuluję, mniemania o sobie...
- Znowu pierd*lisz Arek
- Bywa...
- Zamierzasz zarzucić mi szlaban na dupę, czy skończysz się czepiać...
- A pieprz się kiedy chcesz, jutro, pojutrze w czwartek, jednakże nie pozostawaj idiotką dzisiaj. Zamiast ruszać dupą, rusz czasem głową...

Po dziś dzień, mam lekkie problemy z lewą ręką przez dress-friendsa...



Jakbyś do mnie wyszedł z taką inicjatywą to pewnie miałbyś jeszcze problem z drugą ręką :P ale na poważnie: nie dziwie się że oberwałeś bo potraktowałeś ją jak dziwkę - chcesz nawracać ludzi? To dobieraj tak słownictwo aby każdy był tobie równy, a nie: "a pieprz się kiedy chcesz". Przepraszam,co to miało być??? Nie okazałeś jej żadnego szacunku to ona nie miała podstaw aby go tobie okazać. Niestety, ale rola uświadamiającego społeczeństwo nie płynie w twojej krwi :) Albo się tego naucz, albo zostaw to innym.. :)

Każdy tak pięknie mówi jakie to są galerianki, ale żaden oprócz Makbeta nie zaoferował im pomocy, więc się zastanawiam czy macie prawo tak na nie narzekać? Społeczeństwo przyzwala i społeczeństwo krytykuje. Coś jest tu nie tak :)

#53 Gość_grinsekatze

Gość_grinsekatze.
  • Tematów: 0

Napisano

ale na poważnie: nie dziwie się że oberwałeś bo potraktowałeś ją jak dziwkę - chcesz nawracać ludzi? To dobieraj tak słownictwo aby każdy był tobie równy, a nie: "a pieprz się kiedy chcesz". Przepraszam,co to miało być??? Nie okazałeś jej żadnego szacunku to ona nie miała podstaw aby go tobie okazać. Niestety, ale rola uświadamiającego społeczeństwo nie płynie w twojej krwi :) Albo się tego naucz, albo zostaw to innym..

Problem w tym, że do młodej damy w fazie zaawansowanego zepsucia piękne słówka nie dotrą. To tak jak w przypadku palącego dzieciaka - zamiast truć mu o płucach, lepiej zwrócić uwagę na paskudny smród, bo zapaszek = teraz, a płuca = coś odległego, co mnie pewnie i tak nie będzie dotyczyć.

Każdy tak pięknie mówi jakie to są galerianki, ale żaden oprócz Makbeta nie zaoferował im pomocy, więc się zastanawiam czy macie prawo tak na nie narzekać? Społeczeństwo przyzwala i społeczeństwo krytykuje. Coś jest tu nie tak

Typowe. Jak zwykle czekamy na obudzenie się z ręką w nocniku.
O ile w przypadku obcykanej ze swoją brudną fuchą galerianki bez ciętego języka w arsenale ciężko jest cokolwiek wskórać, problemów nie powinno być z dziewuszką, która dopiero zaczyna / chce zacząć. Musimy pamiętać, że młodociane dziwki nie biorą się znikąd i tak naprawdę są to tylko rozdarte dzieciaki z syndromem jestem-beznadziejna-bo-tak-mi-powiedziano.
A małolaty mają to do siebie, że są najzwyczajniej w świecie durne i to właśnie takie doświadczone przez życie człeki jak my powinniśmy reagować, kiedy coś wydaje się być niehalo.

#54

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie szanuję ludzi, którzy sami siebie nie szanują. Których mentalność opiera się na sposobności daj dupy, dostań bluzkę. Akty "pomocy" z mojej strony to dość dawna historia, na dzień dzisiejszy po prostu bym ją olał. Poza tym nie zamierzam zmieniać swojego ogólnego stylu bycia, dla jednej głupiej siksy. Historia jest pobieżna, powiedziałem iż ucierpiałem na ręce a nie, że dostałem wpierdziel. Jedną sprawą jest ogólny żal, przepełniający serca z powodu gnijącego świata a drugą to, iż człowiek się do tego przyzwyczaja. Znajduje siłę by wyrzucić to ze swojego życia, więc przestańmy mówić o znieczulicy państwowej. Skoro osoby potrzebujące pomocy tej pomocy nie oczekują, jak jedna czy też druga skończy martwa w jakiś krzajdach a wieści się rozejdą, to i inne dzierlatki żyjące na poziomie wyciągną z tego jakąś lekcję. Głupota nie zwalnia od myślenia.

Już widzę te czerwony punkty, za ten wpis...

Użytkownik Makbet edytował ten post 26.08.2009 - 14:34




#55

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już widzę te czerwony punkty, za ten wpis...

No ode mnie nie dostaniesz żadnego minusa za szczerą odpowiedź :) Szczerość się u mnie ceni. (a zmieniać Ciebie nie zamierzam :) )

W pewnym sensie masz rację- jak można szanować osoby, które same siebie nie szanują? No nie da rady, ale trzeba umieć zobaczyć w każdym chociaż tą cząstkę człowieczeństwa której, taka ososba nie dostrzega w sobie. A jest taka zasada - nie znasz - nie oceniaj :) bo łatwo komuś "dupę" rąbać kiedy znamy go z widzenia (np. na zakręcie). (ten akapit to moje ogólne przemyślenia, także kieruje je do wszystkich i do nikogo :P )

#56

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Galerianki to taka ładna nazwa. Wręcz poetycka powiem. Dlaczego nie nazwiemy ich po prostu dziwkami? Tak jak te panie, które stoją przy autostradach, pomiędzy starymi kamienicami, przy burdelach czy klubach go-go. Zresztą etymologia nazwy ważna nie jest. Powim zwięźle bardziej szanuje te stare prostytutki, które zarabiają dając d*** na życie niż te młode ,,galerianki" chcące zaspokoić potrzeby materialne ewent koleżanki, które dają na imprezach bo chcą być popularne. Mam dosyć radykalny pogląd na tą sprawe, myślę, że brak pieniędzy, pataologia mają nie duży wpływ na osoby MYŚLĄCE. FAkt jest taki, że nawet jeśli jest naprawde źle to starasz się wybrnąć z sytuacji, a nie brnąć dalej w szambo sprzedając się, bo tata pije a mama bije. Młody człowiek ma wybór, pomocy trzeba szukać wszędzie ażeby się nie stoczyć w wieku lat 16 do takiego poziomu.



#57

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W dzisiejszych czasach wszystkiemu przypina się ładne nazwy w ramach poprawności i innych spraw. Gdyby użyć właściwego słowa - dziwka - do głowy przychodzą raczej same negatywne skojarzenia, a galerianka? Nie tak źle już to brzmi i nie przynosi od razu tych skojarzeń... ehh.
Ja osobiście takich ludzi nie szanuje i nie staram się pomagać (bo po co - skutki były wspomniane wyżej). Nie umiem również mieć szacunku wobec osoby, która nie ma krzty tego wobec siebie i sprzedaje sie zachowując się jak suka podczas cieczki.



#58

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm film może być ciekawy. Napewno ściągnę.


Aton, filmy się kupuje, a nie ściąga.

Co do filmu. Nic nowego. Chyba każdy, kto chodził do gimnazjum (a nawet podstawówki) wie, że zawsze znajdą się takie dziewczyny, które będą chciały pokazać pępek, brzuch, uda...Tak samo jak i chłopacy, którzy chcą się popisać mięśniami, bieganiem czy wlaniem komuś.
To nie jest chyba wina szkolnictwa. To nie jest też wina tego z kim dana osoba się zadaje. To kwestia wychowania.

Mnie uczono, żebym popatrzył sobie czasami na pijaków leżących na ulicy i żebraków. Uczono, że to wynik lenistwa, braku szacunku, chamstwa i głupoty.
Wszyscy Ci co tak mówili mieli rację. Można obracać się w nawet najgorszym towarzystwie, a jednak nie zmarginalizować się. Grunt w tym, żeby wiedzieć czego się chce od życia i do tego dążyć. Problem w tym, że nastolatkom narzuca się dokonywanie ważnych decyzji wiedząc jednocześnie, że nie mają oni pojęcia o tym co ich otacza. Powoduje to zagubienie się w życiu i stwierdzenie przez nich "pier**le".
Trzeba jednak też umieć dobierać towarzystwo. Niestety to z kolei powoduje powstawanie swoistych gett i segregacji. Sam miałem okazję zaliczać się do tzw. "elity" klasowej i szkolnej. Najlepsze oceny, pochwały nauczycieli, inteligentne towarzystwo. Fakt faktem, potrafiliśmy dobrze się zachować, ale jednocześnie widzieliśmy tych "złych". Palili, uprawiali seks, pili alkohol,byli spisywani przez policję (wg. nich psów) , może nawet ćpali ( tak przynajmniej się przechwalili).
To dodatkowo motywowało nas do tego, że się od nich odciąć. Nie chcieliśmy mieć z nimi nic do czynienia, mimo to czasami ze sobą rozmawialiśmy.
Myślę, że głównie dlatego, że znaliśmy się już z wcześniejszych lat. Lat w któryvh "oni" zdawali się być "normalni" czyli tacy jak my. Gorzej się uczący, ale jednak. Im dłużej z nimi (a szczególnie z nią) rozmawiałem, tym bardziej byłem przerażony tym co słyszę. Puszczanie się na prawo i lewo, libacje, urwane filmy, koka, myśli samobójcze...Pytałem dlaczego?
Dlaczego ona nie chce być taka jak my, nie chce się uczyć, chodzi na czarno (myśli, że jest metalem), olewa wszystkich dookoła oprócz "przyjaciół".
Twierdziła, że to i tak jest bez sensu, nie wie co robi na świecie, myśli, że jest winna separacji rodziców. Rodziców, którzy początkowo dawali jej normalne życie dziecka. Własny pokój, lalki, wycieczki...
Wielu mówiło, że wpadła w złe towarzystwo...a ja twierdzę, że szukała swojego miejsca w świecie i nie potrafiła się wrócić. Zabrakło jej dyscypliny ze strony rodziców, którzy dali jej przesadnie liberalne życie. Pozwoli najpierw swojej jedynaczce na spóźnianie się do domu. Pyskowanie. Coraz gorsze oceny...Do czego to doprowadziło już pisałem.

Nie wiem, czy te dziewczyny zdają sobie sprawę z tego co robią. Pewnie myślą, że się podobają chłopakom i są cool. No cóż...być może, ale na pewno nie mnie! Co jak co, ale kiedy ja widzę, za przeproszeniem, głupią "ku**ę" na ulicy, która poza pokazaniem tyłka i nóg nie ma nic innego do zaprezentowania, żal mi jej. Ja wolę, dziewczynę normalną, myślącą, z zawodowymi pasjami, zainteresowaniami i ideami. Nie musi mieć wielkich "zachęcaczy". Musi po prostu myśleć, jak powinien każdy kroczący po tej planecie człowiek.

#59

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za moich czasow... a myslalem, ze dopiero po 40 bede uzywal takich sformulowan. No coz mozna pogratulowac rodzicom :)

#60

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Intuicyjnie oczywiście znam odpowiedź lecz gdy próbowałem ją sobie samemu wyartykułować, miałem niejaki problem.
Otóż, jaką widzicie różnice pomiędzy ofertą "zrobię ci loda za dżinsy" a powiedzmy "umyje Panu samochód za parę spodni" ?
Nikogo nie bronie, nikogo nie potępiam, ani nie korzystam z tego typu usług. Zastanawia mnie tylko jak dalece nasz niesmak do zjawiska galerianek czy ogólnie prostytucji wynika nie z racjonalnych zasad moralnych a naleciałości kulturowych, z wbitego do głowy wzorca prostytucja=sex=zło=temat tabu=można_pisać_jedynie_negatywnie ?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych