Skocz do zawartości


Zdjęcie

UE: E-maile oraz rozmowy w sieci pod kontrolą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#31

freek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.blackouteurope.pl/

http://stopcenzurze.wikidot.com/start/

Cos trzeba...jak to nie pomoze i mimo wszystko przeglosuja ta ustawe heh bedziemy walczyc...kto wie, moze zamieszki:/ do poki traktat lizbonski nie wszedl w zycie, nie maja prawa do nas strzelac...to tak dla dodania otuchy:>
  • 0

#32

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

eee no ale czy ktoś kto organizuje/bierze udział w zgromadzeniu przeciwko państwu i rządzącym nie jest przypadkiem TERRORYSTĄ ? wydaje mi się że jest i wg. prawa morze być przetrzymywany w więzieniu przez nieokreślony czas bez postawienia zarzutów nie ma prawa do adwokata i morze być poddawany torturą :roll:
  • 0

#33

ozi123.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem to na stronce TVN i nie wiem co za pajac wpadł na pomysł takiej ustawy. Miejmy nadzieje, że tego nie wprowadzą, bo internet straci sens... W takiej sytuacji przydałby się jakiś terrorysta z RDX pod płaszczykiem, żeby wpadł na to głosowanko. :roll:

Porozsyłajmy tą wiadomość na gg i innych duperelach, to może te wpisy nam pomogą. :/

http://stopcenzurze.wikidot.com/ Europarlament chce wprowadzić prawo przez które ok. 99.9% internetu zostanie zablokowane, a pozostała część będzie dostępna po wykupieniu specjalnego pakietu! Jeśli chcesz korzystać z wolnego internetu przyłącz się do akcji, podpisz petycję i wyślij tą wiadomość dalej.


  • 0

#34 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Ten temat już od dłuższego czasu funkcjonuje tutaj - link


Edit: +.....
Tematy połączyłam.

  • 0

#35

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eee no ale czy ktoś kto organizuje/bierze udział w zgromadzeniu przeciwko państwu i rządzącym nie jest przypadkiem TERRORYSTĄ


Taa, najlepiej sami zaprowadźmy sobie system z roku 1984 żeby państwo nie musiało sobie ubrudzić rączek :P
  • 0

#36

TheGame.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o.O Nikt mi nie powie ,że nie chcą nas kontrolować... Jak tak dalej pójdzie ,to będą w naszych domach kamery instalować.....
  • 0

#37

5eba.
  • Postów: 68
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze mi ktoś powiedzieć czy to tak działa ? Głowy państw decydują za społeczeństwo czy porostu UE jednogłośnie uznała ze tak będzie i już ?
  • 0

#38

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, rządy decydują za społeczeństwo. A dzieje się tak, bo ktoś kiedyś pomyślał, że ludzie to w większości idioci i sami nie umieją o siebie zadbać. UE to zbieranina takich rządów, rządzonych przez rząd centralny.
  • 0



#39

Adept Chaosu.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pojutrze się przekonamy co z naszą wolnością.

Tymczasem mam pytania do zorientowanych:
Pesymistyczna wersja
- w jakim czasie od 5 maja to wejdzie?
- czy należałoby już zacząć zbierać informacje, które mogą być przydatne a zostaną ocenzurowane?
  • 0

#40 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

06:53, 17.06.2009

"Rzeczpospolita"

Rząd skomplikuje życie internautom?

STRONY WWW MAJĄ BYĆ REJESTROWANE W SĄDACH

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowuje nowelizację prawa prasowego, która może poważnie skomplikować życie internautów. Jeśli zmiany wejdą w życie, niektóre serwisy internetowe będą podlegały rejestracji, tak jak do tej pory dzienniki - informuje "Rzeczpospolita".Jeśli proponowane zamiany wejdą w życie dziesiątki, jeśli nie tysiące autorów stron internetowych będą się musieli liczyć z konsekwencjami braku stosownej rejestracji.

- Moje studentki prowadzą serwis propagujący naturalne kosmetyki. Obawiam się, że on również będzie podlegał rejestracji - mówi gazecie prof. Ewa Nowińska z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Nowelizacja mówi bowiem wprost o obowiązku rejestracji publikacji prasowych, nie precyzuje natomiast co jest publikacją. A w tej sytuacji treść może nie mieć większego znaczenia.

Problem w tym, że definicja dziennika jest dosyć rozległa. – Dotychczas w definicji dziennika mowa była o jego ogólnoinformacyjnym charakterze. Teraz ta przesłanka odpadła. Jeśli więc serwis wędkarski będzie aktualizowany częściej niż raz w tygodniu, może zostać uznany za dziennik – mówi "Rz" Xawery Konarski, partner w kancelarii Traple Konarski Podrecki.

Jednak niektórzy prawnicy, o których pisze gazeta uważają, że serwisy nie będą traktowane na równi z dziennikami, bo informacje nie są publikowane w identycznych odstępach czasu, a ponadto nie mają numerów wydań, co definiuje prasę.

O co chodzi ministerstwu?

Co do wartości ewentualnej zmiany nie ma wątpliwości dr Michał Zaremba z Uniwersytetu Warszawskiego: - Proponowane przepisy nie mają odpowiedników w żadnym kraju europejskim. Albo pozostaną całkowicie martwe, albo będą stosowane wybiórczo przez organy ścigania jako straszak na niepokornych – mówi. Prof. Nowińska dodaje: - Jedyna nadzieja w sądach. Orzekając co do pojęć niedookreślonych, powinny każdorazowo interpretować je zgodnie z doświadczeniem życiowym i zdrowym rozsądkiem.
Za niezarejestrowanie strony miałaby grozić grzywna. Samo skazanie będzie miało jednak znacznie poważniejsze konsekwencje - zostanie odnotowane w Krajowym Rejestrze Karnym i może utrudnić chociażby znalezienie pracy.

Dziennikarzom "Rz" nie udało się uzyskać komentarza ministerstwa.

Jak losy internetu waży się w Unii

Ale nie tylko polscy urzędnicy prześcigają się w pomysłach, jak ujarzmić internet. Niedawno przez Parlament Europejski przetoczyła się dyskusja na temat reformę unijnego prawa telekomunikacyjnego. Tzw. Pakiet Telekomunikacyjny miał ograniczyć prawo wolnego dostępu do Internetu. Chodziło o limitowanie przez operatorów serwisów i aplikacji. Ostatecznie jednak PE odrzucił pakiet.

mtom/mac//kdj

Źródło: www.tvn24.pl


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych