Skocz do zawartości


Zdjęcie

O 20:30 cały świat gasi światła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Światła mogę wyłączyć bo i tak codziennie siedzę po ciemku oglądając TV (Lubię czuć się jak w kinie ;) ). Ale niech mnie nikt nie zmusza do wyłączenia TV/radia/kompa/komórki. Co ja bym niby miała przez tą godzinę robić? Pluć i łapać?
Żeby jeszcze chmur nie było to mogłabym przez teleskop na gwiazdy popatrzeć (w sumie fajnie by było, jakby taką godzinę zrobili kiedy jest ładna pogoda - zawsze przeszkadza mi światło od sąsiadów jak na gwiazdy przez teleskop patrzę). Albo jakby była burza to bym sobie pioruny poobserwowała (zawsze tak robię jak prąd wysiądzie przez burzę). A tak to co?
  • 0



#32

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak np. wyglądał onet

Dołączona grafika


  • 0



#33

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gaszenie światła na 60 min raczej nie ma sensu, elektrownia i tak spali tyle węgla co normalnie, a co za tym idzie wypuszczone zostanie tyle samo CO2. Tak jak koledzy pisali wyżej jest to raczej symboliczne, aby zwrócić uwagę na zbyt dużą emisję gazów.

Jeśli zorganizowane by takie coś na 1 dzień, to może wtedy mniało by to jakiś sens.
  • 0

#34

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moja droga Ziemio, nie potrzebujesz tej symbolicznej godziny aby uwierzyć, że mam do Ciebie wielki szacunek. Nie złość się na nas i jako gatunek który cie opanował ale nie potrafi Cię okiełznać. jestem pod wielkim wrażeniem siły Twojej grawitacji, magnetyzmu i tego jak nas doświadczasz. Dla tych co chcą z Tobą żyć w harmonii ta jedna godzina nie ma znaczenia, żadnego znaczenia.
  • 0

#35

Szumi1910.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i co? 20.30 jest już historią i nic. Ja światła miałem włączone bo nie zamierzam siedzieć w ciemnościach a spać chodzę późno. więc. Ilu jest takich jak ja?pełno
  • 0

#36

Freza.
  • Postów: 33
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie moge słuchać tych bzdur o tym, że globalne ocieplenie to wina ludzi...

Przecież jeden wybuch wulkanu zmiażdży ludzi w emisji dwutlenku węgla. Dziękujemy Ci Al Gore. Masz teraz ubaw po pachy. tez byłbym szczęśliwy gdybym rżnął na takich bujdach kaskę.
  • 0

#37

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Swoją drogą czym jest ta godzina w jednym dniu w skali całego roku? Niczym.
Choćby wszyscy wyłączyli światła i elektronikę i tak nikt by żadnych zmian nie odczuł.

Swoją drogą czy wy na prawdę wierzycie, że słońce kręci się wokół ziemii? Nie, to ziemia kręci się wokół Słońca i to słońce jest wszystkiemu winne. Lepiej by się zainteresować zanieczyszczeniami i prawdziwą ekologią, bo tym powietrzem oddychać się już nie da...
  • 0

#38

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nikt tego nie wkleił jeszcze?
http://blog.kaczo.in...j&id=1238246471
http://wiadomosci.ga...nergetykow.html
  • 0

#39

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Świetnie gościu z pierszwego linka opisał tą całą akcję.. Cała prawda, trudno byłoby zrobić to lepiej. :)
  • 0

#40

Tezcatlipoca.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawdę nie rozumiem niektórych ludzi,światło wyłączyli tylko ci którzy nie widzą tego co się dzieje na tym świecie hehehe Ludzie mają takie przysłowie "Jak Kuba bogu tak Bóg kubie"i robią tak co chwile więc czemu ziemia nie miałaby by zareagować w taki sposób.Ludzie niszczą ziemie pod pretekstem postępu jednak im większy postęp tym więcej z tego szkody niż pożytku ,ziemia jednak zaczyna przypominać o sobie a to dopiero początek.Pewien wódz Indian powiedział że wszystko jest ze sobą połączone np.bez nas drzewa nie miałyby czym oddychać natomiast bez drzew my nie mielibyśmy czym oddychać.Ludzkość zmierza ku zagładzie ponieważ zapomnieli że nie tylko własne szczęście jest ważne lecz szczęście wszystkiego co nasz otacza a na jakieś wyłączanie światła na godzine jest poprostu śmieszne.Świat już nie będzie taki jak był kiedyś lecz będzie jeszcze gorzej.


Podziwiam ludzi za jedną rzecz Ziemia istnieje już ok 2 miliardy lat a na niej zwierzęta chyba 1 miliard nasz gatunek homo sapiens sapiens żyje zaledwie od kilkudziesięciu tysięcy lat i tak bardzo ją zniszczył :)
  • 0

#41

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Snemies, niewiem kto Ci takich głupot naopowiadał, że globalne ocieplenie nie zależy od działalności człowieka, skoro jest to potwierdzone naukowo.


Wiesz że naukowo było też udowodnione że Polska była 10 potęgą gospodarczą świata?

Pomyśl trochę zanim każdą wiadomość typu "naukowcy udowodnili" przyjmiesz za dogmat nie do ruszenia.

W samym XIX wieku były 2 wybuchy wulkanów (tambora i krakatau) z których każdy wyemitował więcej gazów cieplarniach niż człowiek przez 100 lat

W XVIII wieku temperatura wzrosła o więcej niż w XX wieku a wtedy jeszcze nie było żadnego przemysłu, w XVII wieku była natomiast mała epoka lodowcowa. Sam wiek XX przynosi mnóstwo dowodów przeciw takim poglądom jak ty głosisz, na początku wieku było ciepło, zimy były dość ciepłe i z małą ilością śniegu, wystarczy zobaczyć fotografie z tego okresu, to na prawdę nie prehistoria, w latach 40-60 było natomiast spore oziębienie przez co Niemcy przegrali wojnę na wschodzie a w latach 50 "naukowcy" głosili że trzeba "coś" zrobić bo grozi nam epoka lodowcowa. Dlatego takie bajki, że człowiek może ocieplić klimat zachowaj dla siebie.

Podziwiam ludzi za jedną rzecz Ziemia istnieje już ok 2 miliardy lat a na niej zwierzęta chyba 1 miliard nasz gatunek homo sapiens sapiens żyje zaledwie od kilkudziesięciu tysięcy lat i tak bardzo ją zniszczył :)


Nie 2 a ponad 4 miliardy. Człowiek zaś kolo 6 milionów lat. :rotfl:
  • 0

#42

supaant.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tu nie chodzi o to zeby w ten JEDEN dzien o 20:30 wylaczyc swiatlo i odbębnic .Ta akcja jest po to zeby ludzie zakorzenili w sobie czynności które powinni robic na codzien ! i nie jest to chwyt marketingowy .
w pewnym stopniu przyczyniamy sie do ocieplenia klimatu, ale prawda jest taka i widze ,ze wiekszosc tutaj ma to gleboko w dupce "jak inni nie zgaszą to i ja nie !" albo "to i tak to nic nie zmieni"
a własnie, że zmieni ! zmieni to, ze nauczymy sie z czasem szanowac i zuzywac mniej enregii
ktos napisał, ze po co te torby biodegradowalne skoro w srodku wszystkie produkty sa plastikowe itd
a po co ktos wymyslil segregowanie smieci na butelki, plastik i papier? sa fabryki ktore to przetwarzaja i te butelki czy fiolia sluza na nowo w jakiejs innej postaci tak? a taka torba dobrze wiemy, ze ludzie zachowuja sie jak zdziczali i wyrzucaja reklamówki i smieci gdzie popadnie :) trzeba nauczyc sie sprzatac po sobie :)
wiec pierwsze co zmienajmy to siebie i swoje zachowanie i poszanowanie dla srodowiska !
  • 0

#43

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem ta akcja ma na celu sprawdzić ile jest "idiotów" którzy nabrali się na globalne ocieplenie i podatność ludzi na manipulacje. Jak widać ( nie widać :lol ) wyszło świetnie....
  • 0

#44

supaant.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a Wy w wiekszosci za wszystkim widzicie manipulacje i spiski ;)
  • 0

#45

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co innego mamy widzieć? Ta akcja nic nie daje, więc jeśli nie jest manipulacją to czym?

Myślisz, że jak ludzie w jeden dzień wyłączą światło na godzinę, to zaczną wyłączać wcześniej?
Chyba ludzi nie znasz, przecież oczywiste jest, że na drugi dzień będą mieli na to wylane, a za tydzień nie będą o tej akcji pamiętać.

Zresztą kto im powiedział, że mają robić tak częściej? Nikt, a więc wielu sobie pomyśli, że swoje już zrobiło.

Energia to najmniejszy problem. Środowisko jest strasznie zniszczone i zanieczyszczone i tym powinniśmy się zajmować. No ale wy już macie tak mózgi wyprane, że tylko o gazach cieplarnianych się myśli. Ta akcja to chyba raczej odwrócenie uwagi od prawdziwego problemu.

Podaj mi jakikolwiek dowód na to, że przyczyniamy się do ocieplenia....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych