Skocz do zawartości


Zdjęcie

O 20:30 cały świat gasi światła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Na boga, ludzie...brnąć w to dalej i udawać, że wszystko jest okej ?...przecież takie nastawienie, w wielu sprawach może doprowadzić do okropnej liczby katastrof.


Boga piszemy dużą literą, bo to on wszystko stworzył, a my zepsuliśmy - troche szacunku.
chyba, że jestesmy małymi ateistami wtedy manifestujemy swoją mądrąść ponad wszystko pisząć małą literą.
Niezależnie kim jesteśmy i czy wierzymy w Boga - to jestesmy w gorszej sytuacji - bo to my tu bedziemy zdychać, a nie On.

Posłuchaj kolego - nie wiem w jakim żyjesz wieku - ale zaczęlismy (jako ludzkosc) rozrabiac pod koniec
XVIII w. rew. przemyłowa - wtedy nikt nie przewidział, że spaprzemy sprawę do tego stopnia - że w w XXI będzie potrzeba na godzinę wyłączać swiatło.

A co ze mną ? - no pewnie, że mi żal tej planety, ale nic nie zrobie :(
Mam sie przyłączyć do zielonych i nawoływać do działań i pustych haseł które i tak nic nie zmienią ?


XXI w. należy do:
polityków, koncernów, korporacji, a co na to politycy, korporacje, i koncerny:

politycy mają to w... głebokim poważaniu, a jeszcze bardziej przemysłowcy, koncerny itd

tyle w temacie :)
  • 0

#17

Darek121.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taka pewność i negatywne nastawienie na tą sprawę, napewno niczego dobrego nie wróży, a przecież ludzie ! trzeba walczyć o swoje,a przecież Ziemia jest własnością każdego z nas. Nie można życ ze świadomością, że wszystko jest okej, kiedy z dnia na dzień jest coraz gorzej. Coraz więcej lodowców topnieje, w wyniku czego poziom wód i oceanów zwiększa się, a w ciepłych krajach dochodzi do coraz to częstszych epidemii chorób zakażnych, gdyż wysoka temperatura sprzyja rozwojowi bakterii

----------------------------------------------------------

Hunter22 - akurat tutaj nie masz racji. Przyczyny globalnego ocieplenia są ciągle badane przez naukowców, ale przeważający pogląd naukowy głosi, że (tutaj zacytuje) "Wywołany działalnością człowieka wzrost atmosferycznych gazów cieplarnianych spowodował większość ocieplenia obserwowanego od początków ery przemysłowej."
  • 0

#18

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Darek - czy ty nie rozumiesz tego, ze ludzi jest po prostu ZA DUŻO?????
Że zarazy, kataklizmy to jest odpowiedź natury?
I jeszcze jedno - Ziemia NIE JEST naszą własnością. Właśnie o tym wszyscy zapomnieli.
Jesteśmy tylko upierdliwymi lokatorami. Którzy powinni dostać natychmiastową eksmisję.
Reszta lokatorów - wszystkie inne żyjątka będą szczęśliwe.
  • 0

#19

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam nie zamierzam niczego wyłączać, w sobotę zawsze coś fajnego się znajdzie do obejrzenia w tv.
  • 0



#20

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Większość ludzi, która w ogóle zgasi światła (bo komputery i tv raczej zostaną) będą uznawać to za fajny żart ;). Akurat takie działania do niczego nie doprowadzą, bo o rzekomej szkodliwości człowieka trąbi się od tylu lat, a wszystko i tak się pogarsza. "Ludzie są pasożytami na zdrowym ciele natury" jak mniej więcej powiedział by Pan Ferdynand K. i nic już tego nie zmieni do momentu ostatecznej katastrofy/końca świata/ludzkości/Nibiru itd.

Mogę się jedynie ustosunkować do wcześniejszych wypowiedzi. Proponuje dzisiaj o tej samej porze wyłączyć wszystko co pobiera prąd, wyrzucić wszystkie plastikowe butelki i pojemniki do specjalnych koszów, pod żadnym pozorem nie poruszać się pojazdami, które wytwarzają spaliny, wsiąść na rower i głosić dobra nowinę.
  • 0



#21

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po drugie eru75 powinieneś wiedzieć, że tak to właśnie dzięki nam, dochodzi do globalnego ocieplenia


to Ty powinieneś przyjąć do wiadomości że działalność człowieka nie ma nic wspólnego z ocieplaniem czy ochładzaniem klimatu, przypisywanie tego ludziom jest zwykłym megalomanstwem

Po drugie kapuchy, zanim cokolwiek na piszesz na temat jakiejś sprawy, zaznajom się z nią dobrze, bo w akcji 'Godzina dla Ziemii' chodzi głównie o głośne zaapelowanie do polityków całego świata o porozumienie się i podjęcie wspólnych działań zanim będzie za późno.


Za późno na co? Może lepiej niech ci "politycy" pojada sobie znów na wyspę Bali i już tam zostaną, cóż jedną wyspę można poświęcić dla dobra ludzkości i ziemi :mrgreen:

Także myślę, że jednak zmienicie zdanie i poświęcicie tą godzinę dla Ziemii, jeżeli wam na niej zależy, bo pamiętajcie, że wspólnie można dużo zdziałać


A pewnie nie pamiętasz takiej akcji we Włoszech jakiś czas temu kiedy właśnie przez godzinę wyłączyli swatła i .... okazało się że w tym dniu zużyto o wiele więcej energii bo większość ludzi ma energooszczędne żarówki które najwięcej prądu ciągną gdy się je władcza.

Dlatego apeluję do rozumnych: przestańcie słuchać polityków a zacznijcie mysleć
  • 0

#22

Darek121.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kapuchy- jeżeli te opakowania po 'żarciu' segreguje się odpowiednio, to nic złego sie nie dzieje.

A na koniec chciałem powiedziec, że brak mi słów, pewnie lepiej usiąśc przed telewizorem i oglądnac ulubiony film, bo przeciez było by katastrofą gdybyśmy na 60 minut odcieli się od prądu w słusznej sprawie.

Snemies, niewiem kto Ci takich głupot naopowiadał, że globalne ocieplenie nie zależy od działalności człowieka, skoro jest to potwierdzone naukowo.
  • 0

#23

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Darek - nie w tym rzecz, czy sie posegreguje, czy nie. Tylko w tym, że takie działania to IDIOTYZM. A ludzie dali sie na tyle ogłupic, że biorą to za dobrą monetę.

A co do świateł - zapytam - PO CO? i co to komu da? przecież i tak wszyscy chcą mieć kiedy zapadnie ciemność światło. Wszyscy chca mieć ciepło w domu. I nikt z tego nie zrezygnuje dobrowolnie. I obojetne skąd tę energię weźmiemy, źródło może być najczystsze jak to możliwe, ale ona i tak zostanie wyemitowana. I dokładnie tak samo będzie oddziaływac na środowisko.
To jest najzwyklejszy bilans energetyczny.

Proste zagadnienie - wszyscy głosno krzyczą jak to samochody zatruwają atmosferę. A jest proste wyjście - zakazać producentom konstruowac i sprzedawać samochody osobowe z silnikami o pojemności powyżej 0.7 litra. Moc z takiego wystarczy w zupełności by móc się poruszac z BEZPIECZNĄ przepisową prędkością maks ok 90 km/h. Przewieżć, dojechać itd. Same zyski - mniejsze zanieczyszczenie, zużycie cennych materiałów, mniejsze zagrożenie w ruchu. Dlaczego NIKT tego nie zrobi???? No? Mam odpowiadac, czy już sam wiesz...?
Czy Ty nie rozumiesz, że takie akcję to robienie ludziom wody z mózgu? Stawianie zasłony dymnej?
Że NIC się nie zmieni? A za pół roku znowu ktoś rzuci hasło do takiej akcji?
Nie tędy droga. A ja idiotyzmom nie mam zamiaru się podporządkowywać.
  • 0

#24 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Snemies w swojej odpowiedzi zawarł wszystko co trzeba:

to Ty powinieneś przyjąć do wiadomości że działalność człowieka nie ma nic wspólnego z ocieplaniem czy ochładzaniem klimatu, przypisywanie tego ludziom jest zwykłym megalomanstwem

Darek121, ogólne wahania klimatyczne powtarzają się mniej więcej co 400, 500 lat. Chociażby tu można o tym przeczytać: http://www.mareno.pl...MIDN/8301146036
Czemu więc "nasze" ocieplenie miałoby być jakieś szczególne? A może 500 lat temu również przyczyniła się do tego działalność człowieka? Tylko czym? Grzesząc na potęgę?
Poza tym nie tylko na Ziemi ma miejsce efekt cieplarniany - na innych planetach Układu Słonecznego również. Chcesz mi powiedzieć, że tam również działa człowiek zwiększając emisję CO2?

Efekt cieplarniany, przez większość z nas, jest rozumiany, jako bardzo niekorzystne zjawisko. Jednak niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, iż jest to naturalne zjawisko obserwowane nie tylko na Ziemi, ale również na innych planetach i księżycach. Obecność efektu cieplarnianego ma pozytywny wpływ na rozwój i podtrzymanie życia na Ziemi w znanej nam formie. Jego zanik spowodowałby obniżenie średniej temperatury o około 30 °C, przez co większość naszej planety nienadawałaby się do zamieszkania.

http://www.focus.pl/...cieplenie/nc/1/
Odpowiedź jest prosta - zwiększona aktywność Słońca. Obecnie ta aktywność zmniejsza się - globalne ocieplenie również zostanie wyhamowane. Możesz przeczytać o tym chociażby tu - polecam lekturę:
http://www.paranorma...t...t=0&start=0
Zacytuję jeszcze wypowiedź przebudzonego z forum prawda2.info:

W czasie średniowiecza w XII wieku w Polsce było o wiele cieplej niż teraz. Hodowano winorośle, wegetacja kwitła. Są zapisy źródłowe mówiące o anomaliach takich jak te dzisiejsze. Przyroda ma pewne cykle. Raz klimat się ociepla, raz ochładza i dzieje się to regularnie co 400 – 500 lat. Przejdź się kiedyś do biblioteki i poczytaj trochę fachowej literatury to zobaczysz że to wszystko jest w książkach. Nie musisz daleko szukać wystarczy że przejrzysz podręczniki dla studentów z historii powszechnej poszczególnych epok.


  • 0

#25

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Śmiać mi się chce s postów ekologów i zielonych. Jakby tak we Francji wyłączyli światła na godzinę, okazali by się idiotami, tam prąd jest z energii jądrowej, która jest bezpieczna i nieszkodliwa dla naszego środowiska :)

Jeżeli będziemy budować elektrownie jądrowe, to niepotrzebne będą idiotyczne akcje wyłączania światła !

Mógłbym mieszkać nawet obok takiej elektrowni, bo te z wysokiej technologi są bardzo bezpieczne, nie te co są z ZSRR. W samej Francji w tej zimie było kilka awarii i wszystkie zostały opanowane :)
  • 0

#26

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wyprzedziłeś mnie eru75 :P Miałem o tym samym pisać. A co do takich akcji to jest to idiotyczne, tak samo jak żałoby narodowe/lokalne jest to robione na pokaz a nikt tak naprawdę nie zabierze się do czegoś konstruktywnego. I o ile ludzkość nie ma nic wspólnego z ociepleniem klimatu to już ma wiele wspólnego z zaśmiecaniem środowiska i zanieczyszczaniem powietrza i na tym powinniśmy się koncentrować.
  • 0

#27

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ta... Wyłączę światło, komputer, wyłączą latarnie na ulicy i co dalej? Będę siedzieć w ciemnościach przez godzinę czy wyjdę na spacer żeby mnie ktoś napadł w ciemności bez świadków? Trudny wybór...
  • 0

#28

Harvey.
  • Postów: 77
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za idiotyczny pomysł, a najgorsze jest to, że znajdą się tacy, którzy będą chcieli ochronić przyrodę poprzez wyłączenie na godzinę prądu w domu. Lol, ludzie to nie mają naprawdę co robić, tylko wymyślają takie bzdury. Coś jak te znaczki 'solidarność z Tybetem', równie bezsensowne i nie dające w rezultacie kompletnie NIC. Zwłaszcza, że ocieplenie klimatu to jest jeden wielki farmazon, który nawet pomimo ostatnich badań, wciąż próbuje się lansować.
  • 0

#29

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna wymysł "ekologóf" to już zaczyna przeistaczać się w jakieś rytuały religijne. A ja im zrobię psikusa i włączę światła w trzech pokojach i w kuchni :mrgreen: zachęcam innych do podobnych działań.
  • 0

#30

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zwykły idiotyczny wymysł pseudo-ekologów (przypomniało mi się o pseudo-ateistach).
Ja na to całkowicie leję i nie będę żadnych cudów z światłami wyczyniał.

A ja im zrobię psikusa i włączę światła w trzech pokojach i w kuchni biggrin1.gif zachęcam innych do podobnych działań.

Tylko co ci to da? Oni ani na tym nie stracą, ani nie zyskają. Chodzi tylko o to, by ludzi bardziej przekonać do tego, że mamy globalne ocieplenie.

No i nie namawiaj do tego innych, nie każdy ma tyle kasy by ją marnować zupełnie niepotrzebnie. :)

BTW: Lepiej byłoby "ekologuf"...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych