Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwalczaj Nowy Porządek Świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

ty w zasadzie wogóle nie zrozumiałeś tego postu :\ dobra napisze specjalnie dla ciebie

"miło by było gdyby autor filmu najpierw skończył Szkołę średnią " tylko człowiek nie mający pojęcia o czym mówi może snuć takie teorie jak on . Na jakiej podstawie twierdzi że każdy kraj mozę sobie ustalić wartość pieniądza ?! otóż nie może tka samo gdzieś wsadził to z tym drukowaniem dowolnych ilości pieniądza ... wiadomo im więcej kraj nadrukuje kasy tym mniej będzie ona warta :\

w 3 części autor ciągle powtarza aby obalić system czysto anarchistyczny tok myślenia . A i jeszcze jedno wspomniane zostało że elity maja wpływ na głód w afryce a co do !@#%!@ ma grupka ludzi to położenia geograficznego i suszy w afryce ? i jakie korzyści miały by płynąć dla tych "elit" zmniejszenie populacji ludzi 80 % ?

nic jeszcze tego Zeigeist lookne ...
  • 0

#17 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Odpowiadam - nie mogą. Weź pod uwagę zatłoczenie jakie wtedy powstanie, problemy z uprawą, choroby, epidemie itd.

Ja tu nie doszukiwałbym się jakiejś "elity światowej", bo jak widać nikt światem nie rządzi - wszyscy się piorą równo.
Każdy doszukuje się jakiejś grupy trzymającej władzę, chcą, żeby ONI tacy nie byli, żeby poprawili byt ludzi itd. Owszem - szczytny cel, żeby ludzie byli bardziej ludzcy dla siebie. Ale często jest tak, że ten który najgłośniej krzyczy sam nic nie robi w tym kierunku.

Pokój :)


20% ludzi korzysta z 80% zasobów tej planety eksploatując za bezcen te 80% ludzi korzystających z 20% zasobów tej planety. Pytanie czy to jest społecznie, moralnie sprawiedliwe???

Nie rzecz w tym czy władzę trzyma jeden czy jakaś grupa 150 dygnitarzy na tym świecie. Problem widzę w powyższym oraz w fakcie, iż ludzkość jest bardzo nierównomiernie zagęszczona na lądach. Gdyby dokonać sensownej i z punktu widzenia gospodarczego i społecznego dyslokacji ludzi jestem niemal pewny, iż i planeta by oddech złapała a i ludzie w końcu doszli by do wniosku że można żyć i mieć to co jest do tego życia niezbędne i nie chciał bym tu teraz wchodzić w dyskusję na temat piramidy Maslova, choć ona ma decydujący wpływ na nasze życie i sposób postrzegania cywilizacji i otoczenia.

..."miło by było gdyby autor filmu najpierw skończył Szkołę średnią "...


ok może się nie zrozumieliśmy co do tej kwestji :) czasem tak bywa. Choć nie wydaje mi się by osobnik ten nie dysponował podstawową wiedzą.

Mówiąc o drukowaniu kasy przez kraj to owszem napędza się w ten sposób inflację i kasa traci wartość. Ale jest sposób na obejście tego. Obejrzyj polecany Ci przeze mnie film Zaitegaist 2.
  • 0

#18 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

a dokładniej od której minuty się zaczyna to ? bo nie chce mi się o tych 11 września oglądac :\
  • 0

#19

.:ICHIGO:..
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobra obejrzałem druga część i takie bzdury tam są ... niby jak kraj może sobie ustalać wartość pieniądza ? ten koleś jest jakiś niedoinformowany.... polecam mu skończyć w końcu high Schooll :[


"Przeciwieństwem prawdy płytkiej jest fałsz,
przeciwieństwem prawdy głębokiej
może być inna głęboka prawda".

Albert Einstein

Widze convers, sorry może powinno być prof. nadzw. dr hab. inż Convers, że wiedza jaką wyniosłeś z "high shool" ogranicza twoje myślenie i nie pozwala na poznanie i zrozumienie choćby części "innej prawdy".
  • 0

#20 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

a dokładniej od której minuty się zaczyna to ? bo nie chce mi się o tych 11 września oglądac :\


ty oglądasz pierwszą część Zaitegaist co tez w sumie jest wskazane jest to w trzeciej części filmu mniej więcej 1/3 jego długości. Ale obejrzyj sobie ten film
ten jest prawie w całości poświęcony temu o czym mówimy.
  • 0

#21

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wykład Devida Icke jest obszerniejszy i bardziej porusza istotę tematu.
Polecam :)
  • 0

#22

.:ICHIGO:..
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kukhuri Sirupate myślisz że przypadek prof. nadzw. dr hab. inż Conversa jest odosobniony (chodzi mi o trud jaki mu sprawia zrozumienie prawdy), myśle że nie.Ale trzeba mu pomóc bo na tym polega nasza MISJA przebudzić tylu ludzi ilu się da, a czasu mamy coraz mniej. PEACE
  • 0

#23 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Ha! I tu wkraczamy w sferę utopii :)

Oczywiście, że to nie jest moralne, ani uczciwe ani ludzkie. Ale co poradzisz? Przecież to ludzie to wszystko stworzyli? Poza tym dużo czasu minie zanim różnice kulturowe przeminą (o ile tak się stanie), aby można było zacząć mówić o "równości". Poza tym - po co ludzie bogaci mają poprawiać w znaczny sposób los ludzi, dzięki którym się bogacą?
  • 0

#24 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Kukhuri Sirupate myślisz że przypadek prof. nadzw. dr hab. inż Conversa jest odosobniony (chodzi mi o trud jaki mu sprawia zrozumienie prawdy), myśle że nie.Ale trzeba mu pomóc bo na tym polega nasza MISJA przebudzić tylu ludzi ilu się da, a czasu mamy coraz mniej. PEACE


Dla jasności i bez urazy ale jestem krytyczny w stosunku do głoszonych różnych teorii. W każdej jest zapewne źdźbło prawdy lecz nie należy, ba nie można nawet dla samego swojego bezpieczeństwa bezkrytycznie przyjmować głoszonych teorii. Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie na dany temat. Moją misja nie jest budzenie ludzi. Każdy musi sam sobie wypracować to co nazwiemy jego światem. Najważniejsze by ten własny świat nie prowadził tam skąd wyjść jest trudno i by nie był w konflikcie do powszechnie panujących zasad oraz norm społecznych. Te można burzyć tylko wtedy gdy narzucane powszechnie normy krzywdzą ogół ludzi. Tak było z komunizmem choćby.

Poza tym jesteś tu nowy i na pewno nie miałeś możliwości przeczytać tematów tu zamieszczonych nie mówiąc o postach. To nie wykonalne. Jeżeli interesują Cie tego typu sprawy to zapraszam tutaj, zapoznaj się z tematem ale od początku może to będzie coś co Cię zainteresuje.


Ha! I tu wkraczamy w sferę utopii :)

Oczywiście, że to nie jest moralne, ani uczciwe ani ludzkie. Ale co poradzisz? Przecież to ludzie to wszystko stworzyli? Poza tym dużo czasu minie zanim różnice kulturowe przeminą (o ile tak się stanie), aby można było zacząć mówić o "równości". Poza tym - po co ludzie bogaci mają poprawiać w znaczny sposób los ludzi, dzięki którym się bogacą?


Mhmmmmmmm :) niech pomyślę. Nie wiem no bo po co, bo wtedy może tym dziś bardzo bogatym będzie się jeszcze lepiej żyło.... :) Jasne, że to utopia przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Miłej nocki wszystkim życzę.
  • 0

#25

Sarver.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh, nie chciałbym się tu specjalnie wpisywać w szerokie grono krytykantów, bo wychodzi to trochę sztucznie, kiedy wiele zostało już powiedziane. Niemniej, odwiedziłem wczoraj forum i natrafiłem na ten temat, po pierwszej części stwierdziłem, że to jedno wielkie: WFT. Niektóre serie tego typu filmów mnie zainteresowały, szczególnie dotyczące FED, bo mogę ich rzetelność konfrontować, choćby z racji zainteresowania ekonomią, ale teorii o masońskich spiskach po prostu nie trawię.

Aczkolwiek widzę, w powyższych postach wspomnienie jakichś rewolucyjnych teorii na temat gospodarki monetarnej więc może rzucę okiem na kolejne części. :roll:
  • 0

#26 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzę convers, sorry może powinno być prof. nadzw. dr hab. inż Convers, że wiedza jaką wyniosłeś z "high shool" ogranicza twoje myślenie i nie pozwala na poznanie i zrozumienie choćby części "innej prawdy".


nie zupełnie choć by samo to że się interesuje różnymi zjawiskami paranormalnymi i innymi tego typu rzeczami świadczy że się nie ograniczam do poznawania tego co mi każą poznawać i nie jestem jakimś nie wiadomo jakim kozakiem w szkole jak to określiłeś "prof. nadzw. dr hab. inż Convers" ... czasem się zastanawiam po co przez kilkanaście pierwszych lat każą nam się uczyć tylu bzdurnych hi niepotrzebnych nikomu rzeczy :\ ale nie o to mi chodzi...

Kukhuri Sirupate myślisz że przypadek prof. nadzw. dr hab. inż Conversa jest odosobniony (chodzi mi o trud jaki mu sprawia zrozumienie prawdy), myśle że nie.Ale trzeba mu pomóc bo na tym polega nasza MISJA przebudzić tylu ludzi ilu się da, a czasu mamy coraz mniej. PEACE


raczej nie potrzebna mi pomoc w zrozumieniu tego że to co jest w tym filmie fajnie sie ogląda i człowiek jak tak patrzy na szarą rzeczywistość i na to co zobaczył zaczyna sobie myśleć "a może to prawda ... p@#$!ć system"
i co mu to da ? nic jeżeli jest jakiś spisek ot na pewno nie kieruje nim grupka osób ....

Dla jasności i bez urazy ale jestem krytyczny w stosunku do głoszonych różnych teorii. W każdej jest zapewne źdźbło prawdy lecz nie należy, ba nie można nawet dla samego swojego bezpieczeństwa bezkrytycznie przyjmować głoszonych teorii. Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie na dany temat. Moją misja nie jest budzenie ludzi. Każdy musi sam sobie wypracować to co nazwiemy jego światem. Najważniejsze by ten własny świat nie prowadził tam skąd wyjść jest trudno i by nie był w konflikcie do powszechnie panujących zasad oraz norm społecznych. Te można burzyć tylko wtedy gdy narzucane powszechnie normy krzywdzą ogół ludzi. Tak było z komunizmem choćby.


o tu kolega idealnie opisał to co ja myślę więc nic więcej dodawał nie będę :]

Wracając jeszcze do tej "elity" nawet jeżeli takowa grupa jest i dąży do totalnej władzy , to jeżeli już ją osiągnie to co dalej ? przecież oni życ wiecznie nie będą ich potomkowie mogą sie nie lubię a nawet nienawidzić ... co doprowadzi do nowych wojen i auto destrukcji... i ludzie znów będą wolni :] albo wyginą :[
  • 0

#27

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli Zeitgeist Attecośtam jest twórców Zeitgeista to ja podziękuje. Zeitgeist był świetny jeśli chodzi o montaż i gre na uczuciach widza, ale można było (szczególnie I część) zrobić lepiej, ciekawiej i zgodnie z prawdą.

Co do pomysłu podziału ziemi na każdego mieszkańca - jak autor sobie to wyobraża? mamy 6 780 000 000 ludzi, dzielimy wszystko procentowo, po kilku sekundach mamy kilku ludzi wiecej na ziemi, ale oni są za młodzi. W tym czasie ich ziemią administrują rodzice, którzy umierają, a ich ziemie dostają goście, żałóżmy z Chin, ludzi jest coaz wiecej, więc ziemi jest coraz mniej. Zresztą jak ty sobie to wyobrażasz? Jeden gośc dostaje piękny czarnoziem a drugi kawał skalistej Alaski. Co za równouprawnienie.
  • 0

#28

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do pomysłu podziału ziemi na każdego mieszkańca - jak autor sobie to wyobraża? mamy 6 780 000 000 ludzi, dzielimy wszystko procentowo, po kilku sekundach mamy kilku ludzi wiecej na ziemi, ale oni są za młodzi. (...)

Nie o to chodzi.
Nie wiem, kto głupot nagadał o podziale procentowym.
Po prostu każdy człowiek dostaje tyle ile jest mu potrzebne do życia. Nie ma ograniczenia: to jest moje, a to twoje, bo to jest nasze (żeby nie było, chodzi mi o szeroko pojęte surowce itp. rzeczy, a nie o np. wspólne szczoteczki do zębów)
  • 0

#29

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Illurico...wszyscy dostają tyle samo - choć każdy ma inne potrzeby. Grubasek swoją miesięczną racje szybko zje, a chudzielcowi zostanie. Co zrobić z nadwyżką? Przehandlować! Ale za co? Powiedzmy za przysługe...przysługi sprawiają, że chudzielec jest coraz zamożniejszy i ma coraz większe wpływy...

Pięknie jest marzyć o róności na świecie ;)
  • 0

#30

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie o to chodzi.
Nie wiem, kto głupot nagadał o podziale procentowym.
Po prostu każdy człowiek dostaje tyle ile jest mu potrzebne do życia. Nie ma ograniczenia: to jest moje, a to twoje, bo to jest nasze (żeby nie było, chodzi mi o szeroko pojęte surowce itp. rzeczy, a nie o np. wspólne szczoteczki do zębów)

To jest komunizm w czystej idealistycznej postaci. Wciąż tego nie widzicie? Zeitgeist - te filmy to nowy sposób na rewolucję komunistyczną. Czy da się to realizować ? Czy warto ryzykować kolejny raz tworząc kolejny totalitaryzm ?

Albo z innej strony..

Mówicie, że kapitalizm jest niesprawiedliwy... może i jest, ale czy alternatywa komunistyczna jest mozliwa do realizacji ?

Patrząc z innej strony można krzyczeć i pluć się, że...

20% ludzi korzysta z 80% zasobów tej planety eksploatując za bezcen te 80% ludzi korzystających z 20% zasobów tej planety. Pytanie czy to jest społecznie, moralnie sprawiedliwe???


Ale przecież są różne rodzaje sprawiedliwości, a obecny system miesza je wszystkie i sprawiedliwości nie ma. A te cyfry tak strasznie wyglądające to jest zwykła zasada Pareto, myślicie, że jest jakikolwiek sposób by to zmienić ?

I moja ostatnia wą tpliwość co do nie przeludnionego świata.... Autor przedstawiał wyliczenia w akrach - niewiele mi to mówi, więc przeprowadziłem własne obliczenia na kilometrach kwadratowych.
Na naszej szacownej planecie _maksymalnie_ 40% powierzchni lądowej nadaje się do wykorzystania pod uprawy. (Wszystkie dane zaokrąglałem do wariantu optymistycznego, że Ziemia nie jest przeludniona)
Ludzi na Ziemi jest ok. 6706000000 i przybywa. Jeśli chcielibyście każdemu człowiekowi dać urojone poletko, by zobrazować tą sytuację będzie ono miało 0,89 ha czyli 89 a. Jeden ar to obszar 10 m x 10 m.
To dość dużo.
Ale przyrost naturalny na naszej szacownej planecie wynosi 1% - zaniżony czyli w 2050 r. nasze poletko skurczy się do 59 a, natomiast w 2100 do 36 a.

To proste obliczenia, jeśli ktoś chce może je zweryfikować, osobiście mam nadzieję, że pomyliłem się i opuściłem gdzieś jedno zero.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych