Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dowódca talibów potwierdza: zabiliśmy Polaka; MSZ milczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy polski rząd wywiązał się ze swoich obowiazków we właściwy sposób dając rękojmę ochrony swoich obywateli (87 użytkowników oddało głos)

Czy polski rząd wywiązał się ze swoich obowiazków we właściwy sposób dając rękojmę ochrony swoich obywateli

  1. Tak (7 głosów [8.05%])

    Procent z głosów: 8.05%

  2. Raczej Tak (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie mam zdania ponieważ nie wiem o wszystkich działaniach jakie podjął Rząd (42 głosów [48.28%])

    Procent z głosów: 48.28%

  4. Raczej Nie (8 głosów [9.20%])

    Procent z głosów: 9.20%

  5. Nie (30 głosów [34.48%])

    Procent z głosów: 34.48%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też mi się nie podoba ta sytuacja.
Nie będę krytykować polskiego rządu ponieważ zwyczajnie nie wiem jakie działania zostały podjęte w tej sprawie. Nie mamy pojęcia jak naprawdę wygląda politykowanie, spróbujmy postawić się na miejscu tych negocjatorów. Często decyzje mogą się wydawać bezsensowne, jednak okazują się być najlepszym wyjściem z sytuacji (nie bronię znowu naszego rządu, chodzi mi tylko o to, by spojrzeć na sprawę z innej strony).
Można by się pokusić o krytykę rządu Pakistanu, jednakże Pakistan to dzicz i dla tamtejszych polityków ważniejsze jest (jak już powiedział Qłak) by schwytani terroryści dalej siedzieli za kratkami, niż jedno życie jakiegoś tam polaka. Strasznie smutne i brutalne, ale prawdziwe. Cena była zwyczajnie zbyt wysoka dla Pakistanu. A może po prostu wykazali się 'narodowym patriotyzmem' i zbytnio się nie chcieli zmęczyć, a poza tym są obszary wyjęte spod prawa, których zwyczajnie nie da się kontrolować.

a dlaczego ewentulany okup miało by płacić za niego państwo a nie jego rodzina?? nie rozumiem tej całej afery?? Facet sobie wyjechał do pracy, tylko i wyłącznie dla kasy, bo po co innego?? Skoro tam pojechał powinien być profesjonalistą, i odpowiadać sam za siebie?
+Dawid+



Dawid, ja się z Tobą nie zgodzę, ponieważ:
-powiedz mi po pierwsze skąd rodzina miałaby wziąć 1,25 miliona złotych (dane wg dziennik.pl). Jakoś wydaje mi się, że zdecydowana większość polskich rodzin nie dysponuje taką kwotą pieniędzy. x(
-po drugie obowiązkiem naszego rządu jest interwencja w takich przypadkach, a stwierdzenie, że tą sprawę miałaby załatwić rodzina porwanego jest zwyczajnie nieprzemyślane.

Pan Tusk również nie pomyślał. Podobno demokratyczne kraje nie negocjują z terrorystami, jednakże w rzeczywistości ta zasada jest prawie zawsze łamana dla dobra porwanego. A jeśli pan Tusk mówi, że nie płacimy okupu, koniec i basta, to wtedy porywacze wiedzą, że nie osiągną swojego celu. A więc polski inżynier był już zwyczajnie niepotrzebny, jego śmierć to kara za niespełnienie żądań porywaczy.
  • 0

#32

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja dziś czytałem, że wypuszczono by tych 4 talibów ale sprzeciwiło się USA...
  • 0

#33 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

ja dziś czytałem, że wypuszczono by tych 4 talibów ale sprzeciwiło się USA...


Gdzie to czytałeś??? !!!

podaj źródło albo namiary, linka cokolwiek. Jeżeli jest to prawdą to według mnie ktoś tu spieprzył robotę i to bardzo mocno - kur.....a mać.
  • 0

#34

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tutaj:

http://wiadomosci.on...olaka,item.html
  • 0

#35

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przecież już Paweł to napisał wcześniej... :|

Amerykanie zablokowali jedyną szansę na uratowanie Polaka


Los Polaka od początku wydawał się przesądzony. Jedyną szansą mogła być wymiana inżyniera na przesiadujących w pakistańskich więzieniach talibów. Ale takie rozwiązanie zablokowali Amerykanie - stwierdził w wywiadzie dla "Dziennika" Hamid Mir.

Zdaniem pakistańskiego dziennikarza to Waszyngton nie pozwolił na wymianę talibskich rebeliantów na Polaka. Amerykanie nie zrobili wszystkiego co mogli, pomimo, że mają, w przeciwieństwie do Polaków, duży wpływ na pakistański rząd.

- Polski rząd był zupełnie bezsilny i nie mógł nic zrobić, by ocalić życie polskiego inżyniera - mówi serwisowi dziennik.pl Hamid Mir, podkreślając, że śmierć Polaka przyśpieszyła ofensywa pakistańskiej armii w okolicy, w której przetrzymywany był Polak.

Źródełko


  • 0

#36 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Oglądałem dziś konferencję prasową premiera D. Tuska, ministra SZ R. Sikorskiego oraz koordynatora ds. służb specjalnych Pana Cichosza. Musze stwierdzić, iż biorąc pod uwagę wypowiedzi wszystkich Panów można nieco skorygować swoje przekonanie co do sposobu postępowania wszystkich zaangażowanych w proces uwolnienia zamordowanego polaka. Stanowczo zaprzeczono jakoby USA w jakikolwiek sposób wpływały na Pakistan uniemożliwiając działania zmierzające do uwolnienia naszego rodaka. Z ust Pana Sikorskiego padło wręcz stwierdzenie zapewniające o wręcz wzmożonych działaniach służb USA na rzecz uwolnienia zakładnika. Mówiono także o analizowaniu wielu rozwiązań tej sytuacji łącznie z aspektem przeprowadzenia akcji odbicia zakładnika. Ponieważ Polak znajdował się w rekach talibskich terrorystów ukrywających się na terenach autonomicznych, gdzie jak stwierdzono władza pakistańska nie sięga oraz w związku z minimalnymi szansami powodzenia tej operacji i prawie 100% przewidywanymi stratami wśród żołnierzy biorących udział w takiej akcji, a także w związku z brakiem wsparcia takiej operacji ze strony służb specjalnych Pakistanu i trudną sytuacją militarną, społeczną tego państwa odstąpiono od tego typu prób podjęcia działań.

Oczywiście było wiele pośrednich pytań związanych z samym faktem tego porwania naszego rodaka, wiele wątpliwości i pytań doczekało się logicznego wyjaśnienia, to jednak jet także wiele pytań bez odpowiedzi, jak choćby to iż znając niemal od samego początku personalia porywaczy i personalia oraz miejsca pobytu członków rodzin tych porywaczy nie podjęto choćby próby rozważenia działań strikte nielegalnych w myśl przepisów międzynarodowych i krajowych podejmując się porwania jakiś członków rodzin porywaczy i podjęcia próby wymiany. Uważam, iż operacja mogła być niemożliwa do wykonania (choć moja pewność to 50%) z drugiej strony dawała niemal pewność, iż do takiej wymiany by doszło. To jest moje skromne zdanie. Oczywiście nie ma co teraz dywagować co by było gdyby było. Faktem jest że Polak nie żyje bestialsko zamordowany. Mam tylko nadzieję, że wysłane już międzynarodowe listy gończe oraz nagroda w wysokości 1 mln spowoduje prędzej czy później ujęcie tych "zwierząt" a kara jaką poniosą będzie ostateczna.
  • 0

#37 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Ostatnie słowa Polaka:
http://www.pardon.pl..._racja_zobacz/2
  • 0

#38

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jest wojna... Bardzo mi szkoda tego Polaka...niby mowil ze tam jest wszystko normalne ale pomyslcie.. on strasznie cierpial.. a nasz kraj mu nie pomogl. GROM powinien tam zrobic porzadek.
  • 0

#39

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też uważam że Grom mógłby go odbic wkońcu po to są , ale rząd pakistański musial by wyrazić zgode do tego polscy politycy... taa wszystko jasne pewnie nawet nie pomysleli na poważnie o tym , do tego to byla by bardzo trudna misja bo wszedzie tam są talibowie a pozatym podobno polak byl cały czas przewożony z miejsca na miejsce i nie można było zlokalizować jego miejsca pobytu. A teraz jest juz po fakcie i moglibysmy wyslac GROM i wystrzelać talibów ale politycy za nic nie zgodza sie na to.
  • 0

#40

(1)user.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda czlowieka, ale jadac tam powinien byl wiedziec, ze stapa bo niebezpiecznej sciezce.

Rzad powinien ochraniac swoje terytorium i jego mieszkancow, a nie pojedyncze osoby, ktore swiadome niebezpieczenstwa i terroryzmu podjely taka decyzje.


Co do tematu, czy Polak byl tam z powodu jakiejs firmy (kontrakt), czy rekreacyjnie?
  • 0

#41

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bynajmniej nie w celach rekreacyjnych tam pojechał. Geofizyka Kraków (bo tam pracował ten człowiek) organizuje bardzo dużo wyjazdów kontraktowych do takich krajów jak Libia, Kuwejt, Arabia, Pakistan, USA itd. Prowadzą tam zwykle badania sejsmiczne mające na celu wykrycie potencjalnych złórz węglowodorów tj ropy i gazu. Czasem też prowadzone są badania grawimetryczne, magnetometryczne, elektrooporowe i magnetotelluryczne już bardziej w celu zbadania wgłębnych struktur.
  • 0

#42

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a dlaczego ewentulany okup miało by płacić za niego państwo a nie jego rodzina?? nie rozumiem tej całej afery?? Facet sobie wyjechał do pracy, tylko i wyłącznie dla kasy, bo po co innego?? Skoro tam pojechał powinien być profesjonalistą, i odpowiadać sam za siebie?
+Dawid+


W wiadomościach mówili, że talibowie olali okup. Podobno bańka miała pójść do nich na stół (dularów) - nie - oni chcieli wypuszczenia talibów.

I przestańcie już z tym gromem bo to śmiech na sali. Wiadomości nie oglądacie? Tam wszyscy są uzbrojeni i wiekszosc trzyma z talibami - to by był pojedynek: grom vs 3/4 tamtejszych. Rozlew krwi masowy i nie wiadomo czy grom wyszedlby z tego cało.
  • 0

#43 Gość_Miłosz

Gość_Miłosz.
  • Tematów: 0

Napisano

Wyobrażacie sobie jak męczeńska jest to śmierć?! Widziałem już jeden taki film z egzekucji amerykanina i gwarantuje, że po obejrzeniu czegoś tak nieludzkiego to się człowiekowi otwiera w kieszeni jedyna słuszna broń na te "stworzenia" (szacun dla zwierząt) - atomówka.


Poszukałem trochę wiadomości na temat dlaczego właśnie te bydlaki w taki a nie inny sposób zabijają niewiernych.

Do sedna, okazuję że dla muzułmanina tym bardziej takiego postrzelonego jak tamte bydlaki, śmierć przez powieszenie, albo rozstrzelanie jest śmiercią nie godną.
Za to właśnie śmierć męczeńska przez ścięcie jak najbardziej godną, taka jest niestety smutna prawda.
Różnica kultur, dla nas egzekucja jeśli ma się odbyć powinna być szybka i bez cierpień, (przynajmniej tak mi się wydaje) a dla Talibów (Muzułmanów, ale nie wszystkich) będzie to śmierć nie do przyjęcia i nie godna.

Myślę też, że jest to też powodem dlaczego w niektórych krajach muzułmańskich w większości kara śmierci jest orzekana poprzez powieszenie, by zhańbić osądzonego, ale to już moje domysły.
  • 0

#44

Davidd83.
  • Postów: 75
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zobaczcie co sie dzieje kiedy chodzi o życie amerykanina

http://anglia.interi...zniow,1270384,4


polaka za trzech talibów nie szło wymienić . amerykanina wymienią za tysiąc .....
  • 0

#45

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No i to jest właśnie ta paranoja. Można co prawda powiedzieć, że ten jest ważniejszy, bo to jakaś szycha itd...

No ale z kolei znów co to zmienia? Człowiek to człowiek, niestety dziś już ta równość to tylko w teorii...




Ale ktoś też dobrze zauważył, gdzieś na stronie wp chyba komentarz czytałem, Amerykanie płacą za swoich przez co zachęcają do dalszych podobnych działań. Polaków może już porywać nie będą, bo nic z tego nie mają... Jakiś sens i racja też w tym chyba jest.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych