Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dowódca talibów potwierdza: zabiliśmy Polaka; MSZ milczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy polski rząd wywiązał się ze swoich obowiazków we właściwy sposób dając rękojmę ochrony swoich obywateli (87 użytkowników oddało głos)

Czy polski rząd wywiązał się ze swoich obowiazków we właściwy sposób dając rękojmę ochrony swoich obywateli

  1. Tak (7 głosów [8.05%])

    Procent z głosów: 8.05%

  2. Raczej Tak (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie mam zdania ponieważ nie wiem o wszystkich działaniach jakie podjął Rząd (42 głosów [48.28%])

    Procent z głosów: 48.28%

  4. Raczej Nie (8 głosów [9.20%])

    Procent z głosów: 9.20%

  5. Nie (30 głosów [34.48%])

    Procent z głosów: 34.48%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Weźcie pod uwagę szanowni narzekajacy na rząd, że aby wysłać tam grupe AT, to trzeba jeszcze wiedzieć gdzie. A nie całe terytorium Pakistanu jest pod faktycznym panowaniem rządu. Jest wiele oaz terrorystów.
  • 0

#17

liwia.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kukhuri Sirupate:

Mamy także niezły wywiad.

Ty to na poważnie?

"GROM" to świetna jednostka o uznanej renomie na świecie, przygotowana także do tego typu działań.


Według mnie popełniono wiele błędów. Może zbyt emocjonalnie podchodzę do sprawy, ale od ponad 4 miesięcy nie udało się wykonać żadnych skutecznych działań ani na drodze dyplomatycznej ani tym bardzie decyzyjnie nikt nie podjął ryzyka przygotowania i przeprowadzenia działań specjalnych. Być może nie można było (tego nie wiem) a być może nie wykazano się wystarczającą determinacją w dążeniu do takiego rozwiązania.


Nie wiem, jakie błędy i jakie działania specjalne masz na myśli. Sugerujesz, że powinno się rozważyć wysłanie tam GROM-u? Nie bardzo wiem, jak to sobie wyobrażasz. Wysłać polską jednostkę specjalną w teren, gdzie prowadzi działania militarne armia pakistańska? Może należało przerzucić tam nasze wojsko z Afganistanu? Czy nasz rząd powinien dążyć do przeprowadzenia akcji zbrojnej na terenie obcego państwa?

Rząd nie mógł zrobić nic bez pomocy rządu w Pakistanie, a możliwości nacisku na ten rząd ze strony Polski były praktycznie żadne.
  • 0

#18

killzone.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jak czytam narzekajacych na rzad ze nic nie zrobil w tej sprawie to mi sie noz otwiera w kieszeni(nawet nie chodzi mi o to forum ale ogolnie na roznych portalach internetowych).

Po pierwsze, żadania tych talibanów byly skierowane do wladz Pakistanu, NIE POLSKI!

Po drugie, nasz rzad rozwazal uzycie jednostki GROM, jednakże zeby mozna bylo w takim celu obcej jednostki wojskowej użyc na danym terytorium to trzeba miec zgode wladz danego kraju, a takiej nie bylo.

Po trzecie, Piotr S. byl transportowany regularnie do innych miejscówek w Pakistanie wiec sam wywiad tez nie mogl nic zdzialać. Bo jezelinawet by ustalil miejsce przetrzymywania Polaka to moglo by sie okazac ze go juz tam nie ma.

Po czwarte, jaki okup? Pojechal tam z ramienia polskiego rzadu czy z ramienia prywatnej firmy, która miala podpisany kontrakt z firma z Pakistanu? Pojechal tam zarobic nie mala wydaje mi sie kase. Wiedzial czym to grozi. Nie wierze ze go do tego wyjazdu zmusili. To w takim razie czemu moje pieniadze maja isc na jakis okup dla czlowieka który pojechal tam dla własnych prywatnych profitów. Wiec nie Polska powinna placic okup tylko Geodezja Kraków.
Okup prawodpodonie bylby wyplacony w przypadku porwania żołnierza lub jakiegoś urzędnika Państwowego.

Zeby nie bylo, zal mi tego czlowieka bo napewno nie byl niczemu winny, ale obarczanie tylko Premiera czy tam Ministra Spraw Zagranicznych jest nie na miejscu moim skromnym zdaniem.
  • 0

#19 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem co zrobił rząd ale wiem, że konstytucja pozwala mu na ściganie przestepców za granicą za przestpstwa na polakach. Te ścierwa mordujące cywilów trzeba fosforem spalić w tych przeklętych górach.


Dołączona grafika

Aha czyli zamiast mówić na nich ścierwa mam pisać "bojownicy walczący o wolność naszą i waszą"?
  • 0

#20

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aton, twoim zdaniem powinniśmy wysłać nasze wojsko i rozwalić wszystko co się tam rusza?
  • 0

#21 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nasze wojsko przegrałoby z talibami. Ja tylko piszę co należałoby z takimi zwierzętami robić (nie obrażając zwierząt).
  • 0

#22

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No jak by nie patrzec to niczyja wina, że ekstremiści chodzą po tym świecie. Upierdzielili łeb już tylu osobom i akurat trafiło na polaka. Moim skromnym zadaniem powinno się ich zmieśc z powierzchni ziemi i możecie mnie nazwać że jestem niehumanitarny czy że "niczym sie nie roznisz od nich myslac w ten sposob"...no sorry ale jeżeli oni są w stanie niewinnemu człowiekowi obciąć łeb jak świni....na żywo....i jeszcze to nagrać i puścic w swiat, to ja innego rozwiązania nie widze. Takie jednostki należy eliminować. Kropka.
  • 0

#23

Spawn.
  • Postów: 82
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A pewnie! Wyciąć ich w pień, zaciemniałą muzełmańsko fanatyczna tępote. Pojechali by tam tym gromem swoim i ich wsyztskich wytłukli.
A najlepiej wziąsc teraztych więzniów których chcieli uwolnić i im łby poucinać. Nikt za nimi płakać nie będzie.
  • 0

#24

darthomen.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem ludzi,którzy winią tamtejszą wyznawaną religię i porównywują ją do terroryzmu.Tam też mieszkają zwykli ludzie,i nie ma to znaczenia czy terroryści działają w państwach wyznania Chrześcijańskiego,Islamu czy Żydowskiego.Oni są psychicznie nastawieni na zabijanie i nie sprawia im to problemu czy własny kraj czy nie.Widocznie niektórzy zbyt pochopnie rzucają słowa na inne religie bo tak samo oni mogą posądzić władze USA,nasze i innych krajów Europy o wtargnięcie naszych wojsk na ich tereny i próby terroryzmu.
  • 0

#25

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amerykanie zablokowali jedyną szansę na uratowanie Polaka


Los Polaka od początku wydawał się przesądzony. Jedyną szansą mogła być wymiana inżyniera na przesiadujących w pakistańskich więzieniach talibów. Ale takie rozwiązanie zablokowali Amerykanie - stwierdził w wywiadzie dla "Dziennika" Hamid Mir.

Zdaniem pakistańskiego dziennikarza to Waszyngton nie pozwolił na wymianę talibskich rebeliantów na Polaka. Amerykanie nie zrobili wszystkiego co mogli, pomimo, że mają, w przeciwieństwie do Polaków, duży wpływ na pakistański rząd.

- Polski rząd był zupełnie bezsilny i nie mógł nic zrobić, by ocalić życie polskiego inżyniera - mówi serwisowi dziennik.pl Hamid Mir, podkreślając, że śmierć Polaka przyśpieszyła ofensywa pakistańskiej armii w okolicy, w której przetrzymywany był Polak.

Źródełko
  • 0



#26

killzone.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To rozumiem za Unia Europejska w takim razie zablokuje przekazanie więźniów z Guantanamo, z rąk Stanów Zjednoczonych, Europie.

Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie
  • 0

#27

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem tych którzy winią polski rząd, to że Tusk powiedział że nie będziemy płacić żadnych okupów było jak najbardziej słuszne bo takie działanie mogłoby tylko rozochocić terrorystów do dalszych porwań. Po drugie oni wcale nie chcieli okupu a wypuszczenia z Pakistańskich więzień swoich towarzyszy i niby jak Polska miałaby przekonać Pakistan do ich wypuszczenia? GROM mógłby być wykorzystany tylko wtedy gdyby pozwolił na to Pakistan a to też nieprawdopodobne, tam trwa wojna domowa. Polskie wojska nie mogą od tak prowadzić działań na terenie innego państwa.

Reasumując wydaje się że nasz rząd po prostu prawie nic nie mógł zrobić, a wyjazd i praca w takim terenie to ryzyko zawodowe, na pewno ten inżynier miał bardzo wysoki kontrakt za pracę w takich warunkach i niestety ale stało się najgorsze co można było przewidzieć wiec pracowano tam na własne ryzyko....

Co do samych terrorystów jak zwykliśmy ich tu nazywać, może i są bezwzględni zwłaszcza że zabili polaka (gdyby to był Irańczyk czy choćby Amerykanin komentarze byłyby zupełnie inne), ale tam trwa wojna a oni walczą o swoją wolność, jeżeli uznajemy prawo narodów do samostanowienia to powinniśmy stać po ich stronie wiec zastanówcie się trochę bo to nie jest takie proste: zabili polaka - należy ich wyrznąć w pień. Ten region świata jest dużo bardziej pokręcony niż Bałkany i tam nic nie jest jasne i proste!
  • 0

#28

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zabili polaka - należy ich wyrznąć w pień

To nie chodzi o to, że zabili polaka. Należy ich wyrżnąć w pień bo jako "kart przetargowych" używają niewinnych ludzi obcinając im łby jak za przeproszeniem prosiakom. Wyobrażacie sobie jak męczeńska jest to śmierć?! Widziałem już jeden taki film z egzekucji amerykanina i gwarantuje, że po obejrzeniu czegoś tak nieludzkiego to się człowiekowi otwiera w kieszeni jedyna słuszna broń na te "stworzenia" (szacun dla zwierząt) - atomówka. Gówno mnie obchodzą ich przekonania religijne. Możecie mnie nazwać nietolerancyjnym, mam to gdzieś. Jeżeli oni nie szanują życia, które dla każdego człowieka ma najwyższą wartością to dla mnie są to jednostki do wyeliminowania.

ale tam trwa wojna a oni walczą o swoją wolność

Talibowie od zawsze czegoś chcą. Własnego niezależnego państwa? I co dalej - szantażowanie świata bo będą chcieli wybudować sobie fabryki broni atomowej, którą potem zmiotą z powierzchni ziemi "niewiernych" ? To są fanatyczni chorzy na głowę ludzie, którym nie przetłumaczysz, że coś robią źle - bo wierzą, że to jest słuszne T_T paranoja. Czasami jak sobie pomyślę jaki chaos panuje w pewnych częściach naszej planety i że tak naprawdę te konflikty nigdy się nie skończą to aż mnie głowa boli bo tego się nie da ogarnąć - oni się tam tłuką od wieków - tylko powtarzam - dlaczego kartą przetargową mają być Bogu ducha winni ludzie, którzy wcale nie chcą umierać....a napewno nie przez ścięcie :/
  • 0

#29

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zabili polaka - należy ich wyrznąć w pień

To nie chodzi o to, że zabili polaka
Gówno mnie obchodzą ich przekonania religijne. Możecie mnie nazwać nietolerancyjnym, mam to gdzieś. Jeżeli oni nie szanują życia, które dla każdego człowieka ma najwyższą wartością to dla mnie są to jednostki do wyeliminowania.


Oczywiście należy się im kara śmierci za zbrodnię, natomiast "karanie" np poprzez zbombardowanie osad i zabijanie niewinnych ludzi zrównałoby nas z nimi.

Na wojnie giną ludzie można oczywiście być przeciwko wojną ale one są


Talibowie od zawsze czegoś chcą. Własnego niezależnego państwa? (...) dlaczego kartą przetargową mają być Bogu ducha winni ludzie, którzy wcale nie chcą umierać....a napewno nie przez ścięcie :/


No cóż my tez od zawsze czegoś chcieliśmy, walczyliśmy o wolność, to nie jest takie proste. Oczywiście Talibowie to fanatyczni idioci z wypaczona wizją islamu których potępia większość państw muzułmańskich ale mają w tamtym rejonie dużo zwolenników, a jest to teren nie do zdobycia, o czym przekonali się już i Rosjanie i amerykanie więc raczej problem jeszcze długo nie zostanie rozwiązany chyba że zaiste Pakistan walnie w nich atomówką a świat nic nie powie uznając to za zło konieczne, ale w to jakoś jeszcze bardziej nie chce mi się wierzyć

Co do ścięcia to chyba jeszcze nie wiadomo, media podają rozstrzelanie. Tak czy siak ta śmierć to ryzyko zawodowe jakie podjął ten człowiek udając się tam do pracy
  • 0

#30

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No własnie najgorsze jest to że nie da się wyłapać tych wszystkich "ekstremistów". Oczywiście odpada opcja bombardowania tamtejszych terenów bronią atomową - wiadomo, tam żyją Bogu ducha winni cywile, którzy też mają odmienne poglądy od tych fanatyków i którzy również przez nich wiele się wycierpieli (np. zamachy samobójcze). Najlepsza była by jakaś broń sci-fi psioniczna, która namierzałaby takiego ekstremistę i za naciśnięciem jednego przycisku eliminowała go z otoczenia - żeby po prostu wyparował. Bez jakiegoś rozlewu krwi itd. Eliminacja jednostki dla dobra otoczenia - albo on zostanie wyeliminowany albo którego dnia pociągnie zawleczkę i zabierze ze sobą na drugą stronę 60 istnień. Przemyślenia dotyczące wyeliminowania zła z naszej planety to ciężki kawałek chleba chyba nie na "ludzkie" barki. Musiała by naprawdę zaiskrzyć jakaś przemiana na całym świecie aby ludzie się miłowali a nie mordowali.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych