Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#61

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Don Corleone daje fakty, a chrześcijanizm nie


On jest don corlenonitą :D A tak poważnie, to mi to pod agnostyka podchodzi.

r3vo smutno mi się robi jak na ciebie patrzysze. Bo prubójesz nam pokazać, że ty masz najlepiej. Przypinasz ludziom łatki z apisem "pseudo". Dla mnie pseudo to wyrażenie negatywne, więc skoro tak szanujesz ludzi, to dlaczego z taką konsekwencją nazywasz nas pseudoateistami? Zaś ty nie jesteś ani ateistą, ani katolikiem, ale wierzysz w Boga, jesteś najlepszy!.

Gdybym chciał byc cool i trendy to byłbym dzieckiem indygo, misiaczku.
  • 0

#62

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie zamierzam ..

Ideał tkwi w balansie ..
  • 0

#63

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moherowych babć-karateków


Ojojoj, babcie mu teraz przeszkadzają. I co jeszcze? Rzeczywiście taka babcia która siedzi sobie sama w domu, słucha radyjka, chodzi do kościoła i wydaje swoje CIĘŻKO (tak panie Don Corleone, jak będziesz zapieprzał pół życia a później jakiś gówniaż ci będzie mówił co masz robić z kasą, to się będziesz uśmiechał) zarobione pieniądze na to co chce, jest strasznie szkodliwa. A dzieci biegają po piaskownicy i besztają stare babcie, a i na forum widze paru. No litości.

lub kolejne niewinne dziecko chrzczone w kościele. Może i jestem mesjaszem, wojującym ateistą, który chce sprowadzić szarych ludzi na tor rozumu.


Oj tak, biedne dziecko, co oni mu tam robią co nie? Tak go wykorzystują, biją w tym kościele, polewają kwasem i Don Corleone wie co jeszcze.
A teraz na poważnie, gadasz totalne i bezsensowne bzdury. Nie jesteś ŻADNYM nadludziem, i właśnie ci wszyscy "szarzy", mają więcej oleju w głowie niż ty. Wiem że zapewne myślisz że TYLKO twój tok rozumowania jest
słuszny, ale zmądrzejesz z wiekiem, bo tak się zachowują dzieci bodajże w przedszkolu. Nie potrafisz zrozumieć, że inni mogą mieć inne zdanie, że nikt nie chce aby koleś który wypisuje 10 tematów dziennie o bzdetach jacy to księża są wredni, a babcie stare, może po prostu nie chą abyś sprowadzał ich na ten swój tor rozumu. A kto to jest twoim zdaniem szary człowiek? A ty jaki jesteś? Różowy? No prosze cię, ten który to się tak rzuca o kościół, stawia siebie ponad innymi, no paradoks goni paradoks. Zaraz się dowiem że mam zrezygnować z religii, bo ksiądz wybudował kościół a moja babcia kupiła nowe radio. Nie no ludzie...

To jest jakaś hipokryzja. Po co wam budować kościoły co dwa kilometry lub zakładać radio?


Tak, ja mam 10 wybudowanych kościołów, i 4 radia a i jedno planuje założyć.

"Ateistycznego głosu w Twoim domu" jeszcze nie słyszałem.


To bierz się i zakładaj, co ci broni?


Babcie wykorzystuje się aby napchać kasy we własną kieszeń.


O te złe wredne mohery, która każda ma czarny pas w karate wykorzystywane? Niewierze...
  • 0

#64

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiem że zapewne myślisz że TYLKO twój tok rozumowania jest
słuszny, ale zmądrzejesz z wiekiem, bo tak się zachowują dzieci bodajże w przedszkolu. Nie potrafisz zrozumieć, że inni mogą mieć inne zdanie, że nikt nie chce aby koleś który wypisuje 10 tematów dziennie o bzdetach jacy to księża są wredni, a babcie stare, może po prostu nie chą abyś sprowadzał ich na ten swój tor rozumu. A kto to jest twoim zdaniem szary człowiek? A ty jaki jesteś? Różowy? No prosze cię, ten który to się tak rzuca o kościół, stawia siebie ponad innymi, no paradoks goni paradoks. Zaraz się dowiem że mam zrezygnować z religii, bo ksiądz wybudował kościół a moja babcia kupiła nowe radio. Nie no ludzie...


Zaraz się dowiesz, że skoro Don Corleone tak bardzo cię wkurza, to może byłoby lepiej, gdybyś nie czytał jego tematów? Broń Boże, nie próbuje cię ograniczać, zostaw tych chędożonych ateistów w ich ułudnym świecie i nie szargaj sobie nerwów.

Oj tak, biedne dziecko, co oni mu tam robią co nie? Tak go wykorzystują, biją w tym kościele, polewają kwasem i Don Corleone wie co jeszcze.


Nic z tych rzeczy :D Tylko gmerają paluchami w spodniach.
  • 0

#65

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To bierz się i zakładaj, co ci broni?


Nie głupie .. Ja się pisze jak coś .

Ojojoj, babcie mu teraz przeszkadzają. I co jeszcze? Rzeczywiście taka babcia która siedzi sobie sama w domu, słucha radyjka, chodzi do kościoła i wydaje swoje CIĘŻKO (tak panie Don Corleone, jak będziesz zapieprzał pół życia a później jakiś gówniaż ci będzie mówił co masz robić z kasą, to się będziesz uśmiechał) zarobione pieniądze na to co chce, jest strasznie szkodliwa. A dzieci biegają po piaskownicy i besztają stare babcie, a i na forum widze paru. No litości.



nie chodzi o to że przeszkadzają . tylko o zwykłe ich wykorzystywanie . nie powinno być czegoś takiego .
niech robią co chcą ale to zwykłe ich oszukiwanie ....


Oj tak, biedne dziecko, co oni mu tam robią co nie? Tak go wykorzystują, biją w tym kościele, polewają kwasem i Don Corleone wie co jeszcze.



Dają mu tam naklejke na czoło <katolik> .. ja wole kwas ..


A teraz na poważnie, gadasz totalne i bezsensowne bzdury.



w Twojej opinii .. a co Ty jesteś "nadludzi" .. daj jakies przekonujące argumenty kiedy ..

Gdyby te tematy było o bzdetach to po co w nich piszesz ?? zabierasz swój cenny czas .. możesz sie za niego pomodlic może lepiej na tym wyjdziesz
  • 0

#66

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie chodzi o to że przeszkadzają . tylko o zwykłe ich wykorzystywanie . nie powinno być czegoś takiego .
niech robią co chcą ale to zwykłe ich oszukiwanie ....


Nikt żadnych babci nie wykorzystuje, no chyba że seksualnie. To są starsze osoby, które lepiej wiedzą co dla nich lepsze niż ty.

Dają mu tam naklejke na czoło <katolik> .. ja wole kwas ..


U ciebie był chrzest prawda? I co, jesteś katolikiem? Nie jesteś. Religia to jest świadomy wybór, chrzest nic nam nie zabiera.

w Twojej opinii .. a co Ty jesteś "nadludzi" .. daj jakies przekonujące argumenty kiedy ..


Ktoś rozumie o co chodzi? :D

Gdyby te tematy było o bzdetach to po co w nich piszesz ?? zabierasz swój cenny czas .. możesz sie za niego pomodlic może lepiej na tym wyjdziesz


Pisze, bo tak. Mój czas, moja sprawa. Oczywiście że moge się pomodlić, mogę iśc napić browara, a moge siedzieć i śmiać się z ciebie. To już na prawde moja sprawa.
  • 0

#67

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Don Corleone daje fakty, a chrześcijanizm nie


On jest don corlenonitą :D A tak poważnie, to mi to pod agnostyka podchodzi.

r3vo smutno mi się robi jak na ciebie patrzysze. Bo prubójesz nam pokazać, że ty masz najlepiej. Przypinasz ludziom łatki z apisem "pseudo". Dla mnie pseudo to wyrażenie negatywne, więc skoro tak szanujesz ludzi, to dlaczego z taką konsekwencją nazywasz nas pseudoateistami? Zaś ty nie jesteś ani ateistą, ani katolikiem, ale wierzysz w Boga, jesteś najlepszy!.

Gdybym chciał byc cool i trendy to byłbym dzieckiem indygo, misiaczku.


nie rozumiem Twojego problemu

w kazdym zdaniu podkreslam - ze to co pisze jest Wg mnie
nikomu nie chce pokazac ze mam najlepiej (wskaz mi chocby jeden wers - a nie goloslowie) - wyrazam swoje zdanie (krytyke) dla skrajnych postaw - zarowno ateizmu i katolicyzmu.

Caly czas powtarzam ze przedrostek pseudo nie ma wg mnie wydzwieku negatywnego - a jest jedynie okresleniem osob ktore chcialyby kims byc (w tym przypadku ateistami) a WG MNIE nimi po prostu nie są.

Możesz być Indygo, a jeśli Ci smutno przeczytaj sobie kawał.

Podoba mi sie to co napisał Inspiring - ideał tkwi w balansie


zastanawia mnie czemu tak sie uwzieliscie na kosciol a nie dostrzegacie wyzysku politycznego, partyjnego, finansowego, sklepikowego itp. ktore niejednokrotnie sa dalece bardziej posuniete niz ten koscielny (i kolejny raz powtorze - tez jestem antyklerykałem)
  • 0

#68

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

w kazdym zdaniu podkreslam - ze to co pisze jest Wg mnie
nikomu nie chce pokazac ze mam najlepiej (wskaz mi chocby jeden wers - a nie goloslowie) - wyrazam swoje zdanie (krytyke) dla skrajnych postaw - zarowno ateizmu i katolicyzmu.

Caly czas powtarzam ze przedrostek pseudo nie ma wg mnie wydzwieku negatywnego - a jest jedynie okresleniem osob ktore chcialyby kims byc (w tym przypadku ateistami) a WG MNIE nimi po prostu nie są.


Ale wg. mnie ma i jeśli szanujesz (a przynajmniejsz zdajesz się tak twierdzić) innych, to nie powinneś używać tego słowa. Wg. mnie nie jesteś antyklerykałem, jesteś antywszystko co nie jest zgodne z moimi poglądami. O matko, już widzę jak mi się dostanie. Oczywiście, że nigdzie nie powiedziałeś, że masz najlepiej - ale to można wywnioskować z twoich wypowiedzi.

Jak to jest, że kiedy katolicy krytykują ateizm i budują kościoły itd. to są katolikami, ale kiedy ateista skrytykuje kościół to już jest pseudo?

"zastanawia mnie czemu tak sie uwzieliscie na kosciol a nie dostrzegacie wyzysku politycznego, partyjnego,"


Bo to jedno i to samo. Takie 3 w 1. Niby nie powino się trzymać kupy, a jednak.
  • 0

#69

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Caly czas powtarzam ze przedrostek pseudo nie ma wg mnie wydzwieku negatywnego - a jest jedynie okresleniem osob ktore chcialyby kims byc (w tym przypadku ateistami) a WG MNIE nimi po prostu nie są.


Ja wiem, że wierzący chcą mieć władzę nad wszystkim i nawet decydować kto jest ateistą a kto się nie kwalifikuje. My chyba wiemy najlepiej kto jest pseudo lub nie, ponieważ to my reprezentujemy tą grupę.
Confident, nie wiem czego się naćpałeś, ale wyluzuj trochę (a może za dużo wypiłeś browaru z kolegami).
Nie rozumiesz mojego specyficznego, ironicznego i cynicznego humoru.
  • 0



#70

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vaherem - przykro mi ale bredzisz - nie jestem Antywszystko - nie jestem nawet antyateistą...
I wcale jako wierzacy do niczego was nie przymuszam - po prostu Wierzący i Ateiści nie mają prawa ze sobą walczyć skoro nie mają wspólnego problemu (wszak wg Ateistów Boga nie ma)

Szczerze powiedziawszy to jest mi obojętne jak będziecie sie kwalifikowac - chcialem wam tylko uswiadomic - ze co poniektorzy blednie swoj antyklerykalizm przypisują ateizmowi - stąd przedrostek Pseudo.

Vaherem - co do Twojego ostatniego zdania - Nikt Ci chodzic do kosciola nie kaze ani nie zmusza

Don Corleone jakbys byl Ateistą to bys tyle nie piepr...yl o Bogu (ktorego przeciez nie ma) - a zajal sie czyms bardziej konstruktywnym

A znajac zycie - pobiadolicie na tym forum i jak zwykle nic sie nie zmieni.
Ile razy mam powtarzac ze samemu jestem przeciw Kosciolowi i jego formie - a wy Ciagle wyskakujecie z tymi Katolikami - a co ja mam z nimi wspolnego?
  • 0

#71

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie głupie .. Ja się pisze jak coś .

A pozwolenie od rodziców masz (pisemne!)?
  • 0



#72

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

r3vo - aha, ateista nie wierzy w Boga, więc nie ma prawa o nim rozmawiać, jak również o ludziach którzy w niego wierzą. Idąc takim tokiem rozumowania, nie mam prawa (choc nie jestem pewien, wszak jestem pseudo) rozmawiać o UFO, parpasychologi, kryptydach itd. Za to ty, wierzący jakoś możesz rozmawiać o ateizmie, jak i mówić atiestą kim są? Coś tu kur... nie gra, nie ?

Co do rzeczy konstruktywnych (wiem, że było to kierowane do Dona, ale się wypowiem) - traktuje to forum jako forme relaksu, przerwy w czasie uczenia się czy pisania. Lubie pobiadolić. Krytykujesz nas - bo i tak nic nie zrobimy, ale samą ake mająca pokazać, że w społeczeństwie są ateiści, też krytykujesz. To pewnie tak dla równowagi, balansu.

wy Ciagle wyskakujecie z tymi Katolikami - a co ja mam z nimi wspolnego?


Nie wiem do cholery, ale od pewnego czasu nie wyskakujemy z katolikami, tylko staramy się odpowiadac kolesiowi, który twierdzi, że wierzy w Boga a myśmy są cepy i tylko biadolimy.

Don, Confident rzadko rozumie poczucie humoru inne niż swoje.
  • 0

#73

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

r3vo - aha, ateista nie wierzy w Boga, więc nie ma prawa o nim rozmawiać, jak również o ludziach którzy w niego wierzą. Idąc takim tokiem rozumowania, nie mam prawa (choc nie jestem pewien, wszak jestem pseudo) rozmawiać o UFO, parpasychologi, kryptydach itd. Za to ty, wierzący jakoś możesz rozmawiać o ateizmie, jak i mówić atiestą kim są? Coś tu kur... nie gra, nie ?

Co do rzeczy konstruktywnych (wiem, że było to kierowane do Dona, ale się wypowiem) - traktuje to forum jako forme relaksu, przerwy w czasie uczenia się czy pisania. Lubie pobiadolić. Krytykujesz nas - bo i tak nic nie zrobimy, ale samą ake mająca pokazać, że w społeczeństwie są ateiści, też krytykujesz. To pewnie tak dla równowagi, balansu.

wy Ciagle wyskakujecie z tymi Katolikami - a co ja mam z nimi wspolnego?


Nie wiem do cholery, ale od pewnego czasu nie wyskakujemy z katolikami, tylko staramy się odpowiadac kolesiowi, który twierdzi, że wierzy w Boga a myśmy są cepy i tylko biadolimy.

Don, Confident rzadko rozumie poczucie humoru inne niż swoje.


wybacz ale jestes dla mnie ciezkim przypadkiem
albo nie czytasz tego co pisze - albo nie rozumiesz

gdzie ja zabronilem Ci rozmawiac o Bogu ? - skoro w niego nie wierzysz (i tu nie o wiare nawet chodzi, wszak Ty "wiesz" ze go nie ma) to nie rozumiem po prostu czemu zaprzata on Twoja glowe
Problem jest taki - ze wy nie gadacie o Bogu a o Religiach i Kościele krytukujac i wyzywajac od Ograniczonych wszystkich wiernych - jakby nalezeli do jednego worka

tak - wg mnie jestes PSEUDO - dlatego ze calym Twoim ateizmem kieruje czysty antyklerykalizm i nienawisc do wszelakich zrzeszonych grup wiernych - a to jest GÓWNO nie ateizm

I przestan mi wmawiac ze krytykuje Ciebie jako osobe - nie znam Cie i byc moze moglbysmy sie napic wspolnie piwa - nigdzie nie pisze ze jestem lepszy albo ze mam lepsze poglady - KRYTYKUJE swiatopoglad jakim jest ATEIZM bo jest on wg mnie postawą nielogiczną.

Gdzie wyzwalem Cie od Cepa ? ..
  • 0

#74

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ateizm nielogiczny? Dobre. Ostatnio taką głupotę słyszałem od golibrody chyba. Dla nas też jesteś ciężkim przypadkiem.
  • 0



#75

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fakt nie wyzwałeś mnie od cepa - stosuje je zaminie ze słowem "głupiec", a za takiego mnie masz (oczywiście, wiem, że nie powiedziałeś tego wprost, choć "ciężki przypadek" w ostatnim poście to już jakiś postęp).

po prostu Wierzący i Ateiści nie mają prawa ze sobą walczyć skoro nie mają wspólnego problemu (wszak wg Ateistów Boga nie ma)


to co ty nazwałeś walką, dla mnie jest po prostu rozmową. Może termin "rozmowa" nie pasuje do pisania postów na forum, ale ja właśnie tak je określam.

Problem jest taki - ze wy nie gadacie o Bogu a o Religiach i Kościele krytukujac i wyzywajac od Ograniczonych wszystkich wiernych - jakby nalezeli do jednego worka


Tak, religia ogranicza ludzi. Takie jest moje zdanie. W pewnym sensie wszyscy ludzie należą do jednego worka - worka w którym jest spirala przemocy napędzana od wieków - islam-judaizm-chrześcijaństwo.

dlatego ze calym Twoim ateizmem kieruje czysty antyklerykalizm i nienawisc do wszelakich zrzeszonych grup wiernych - a to jest GÓWNO nie ateizm


Piszesz niżej, że mnie nie znasz. Za to świetnie znasz mój Ateizm. Gówno, a nie znasz. Gdybym zionął nienawiścią do takich grup, już dawno bym ich wymordował wzorem krzyżowców, assasinów, terrorystów islamskich i amerykańskich żołnierzy.

gdzie ja zabronilem Ci rozmawiac o Bogu ? - skoro w niego nie wierzysz (i tu nie o wiare nawet chodzi, wszak Ty "wiesz" ze go nie ma) to nie rozumiem po prostu czemu zaprzata on Twoja glowe


A czemu moją głowe zaprząta Narith van Abelmer, Conan z Cimmeri czy Gerlat z Rivi ? Przecież istnieją tylko na kartach książek, podobnie jak Bóg. Rozmawiam o nich z wieloma ludźmi. Omawialiśmy wizję pisarzy. Dlaczego mam nie rozmawiać z nimi o Bogu, przecież to takie same wyobrażenie. Unikałem jednak wypowiadania swojego zdania o wizji Boga-Stwórcy-Pankratora, bo mogłaby ona urazić pewne osoby. Skrytykowałem Kościół, instytucje, która świetnie wykorzystuje ów mit. I co ? I dostało mi się od gościa, któy też jest antyklerykałem, tylko, że wierzy w Boga. Ułaa, Mea culpa, cóż uczyniłem by zasłużyć na taki los ?

Teraz powiem ci coś o twojej wizji świata. O twojej pseudowierze. Rodzi się ona ze strachu - przed wiecznym potępieniem. Twierdzisz, że jesteś antyklerykałem - zapewne jednak wpojone w dzieciństwie opowieści o piekle, sprawiają, że nie jesteś w stanie przyjąc do wiadomości, że Boga nie ma. Nie ma Boga, który wysłucha twoich modlitw, ani Boga który wyciągnie cię z każdego gówna w życiu, w jakie wdepniesz. Nie ma Boga, któy da ci nagrode w postaci wiecznego życia, jeśli spartolisz to obecne.

Nie jesteś ani jednym, ani drugim, ani tez niczym. Po prostu wybór jest dla ciebie za trudny. Za to łatwo wymyślić sobie wizje Boga, powiedzieć, że kościół jest ble, że atieści też są ble i żyć sobie w swoim świecie.

Może się pomyliłem co do twojej wizji Boga - chciałem o nią zapytać, ale nie zdążyłem. Możesz to potraktować jako krytyke swojej osoby.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych