Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny cios dla kreacjonistów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#76

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak wiadomo z fizyki, każdy układ dąży do stanu o niższej energii, który jest czasem bardziej skomplikowany niż stan wyjściowy.

Kij z energią, z prostych rzeczy nie może powstać nic skomplikowanego bez ingerencji kosmitów i już, a kto się z tym nie zgadza jest głupi.

To jest błędnie przetłumaczone. Elohim to liczba mnoga, a reszta to dziwnie podopisywane przez tłumaczów słowa pasujące do jedynego, porażającego boga siedzącego na chmurze.

Rozumiem, że nazywanie bóstwa w liczbie mnogiej, a odnoszenie się do niego w liczbie pojedynczej jest błędem tłumacza z starohebrajskiego na starohebrajski?

Izraelici używali terminu Elohim dla oddania majestatu osoby (podobnie król, mówiąc o sobie, używał liczby mnogiej).
Słowo Elohim z punktu widzenia gramatyki hebrajskiej to rzeczownik w liczbie mnogiej (świadczy o tym sufiks -im). Tymczasem w Biblii jest ono traktowane jako wyraz w liczbie pojedynczej (np. Rdz 1,1: "??????????? ?????? ????????", gdzie czasownik "??????" oznacza "(on) stworzył", nie zaś "stworzyli").

Samobój pierwsza klasa! Brawo!
Dokładnie o tym pisałem ze dwie strony temu, a ty teraz sam obalasz swoje teorie tekstem, który ma je poprzeć :D
  • 0

#77

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kij z energią, z prostych rzeczy nie może powstać nic skomplikowanego bez ingerencji kosmitów i już, a kto się z tym nie zgadza jest głupi i można jego wypowiedzi olać.

Chyba nie czytasz wszystkich postów...

Rozumiem, że nazywanie bóstwa w liczbie mnogiej, a odnoszenie się do niego w liczbie pojedynczej jest błędem tłumacza z starohebrajskiego na starohebrajski?

Nie będę ciebie do tego nie wiem jak nakłaniał, po prostu tylko informuję o tym, że Elohim jest liczbą mnogą i oznacza określenie przez prymitywny lud tzw. "bogów z nieba".

Samobój pierwsza klasa! Brawo!
Dokładnie o tym pisałem ze dwie strony temu, a ty teraz sam obalasz swoje teorie tekstem, który ma je poprzeć

Dopisałem na dole, że są to rozbieżności poprzez błędne ustne przekazy i tłumaczenia
  • 0

#78

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jest błędnie przetłumaczone. Elohim to liczba mnoga, a reszta to dziwnie podopisywane przez tłumaczów słowa pasujące do jedynego, porażającego boga siedzącego na chmurze.

Co jest błędnie przetłumaczone? Czterdzieści razy było wyjaśniane że hebrajskie 'bara' jest czasownikiem w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Jak cos pasuje do Twoich teorii to święta prawda, a jak nie pasuje to 'dziwnie podopisywane przez tłumaczy'.

Jest pełno przekazów właśnie o tych bogach, którzy zeszli z niebios.

Przecież prosiłem abys wskazał te przekazy, których jest tak pełno, a dostałem jeden i to wadliwy przykład. Więc jakie to przekazy?

W nieskończoności nie ma nic niezmiennego, ale akurat u nas jest to jak najbardziej możliwe.

W jakiej nieskończoności? - nieskończoność to nie jest żadne "coś", żadna rzeczywistość, w której może coś być. To jest tylko abstrakcyjne pojęcie odnoszące się do ilości czegoś.
  • 0

#79

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co jest błędnie przetłumaczone? Czterdzieści razy było wyjaśniane że hebrajskie 'bara' jest czasownikiem w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Jak cos pasuje do Twoich teorii to święta prawda, a jak nie pasuje to 'dziwnie podopisywane przez tłumaczy'.

No właśnie to jest źle przetłumaczone, o czym tutaj piszesz.


W jakiej nieskończoności? - nieskończoność to nie jest żadne "coś", żadna rzeczywistość, w której może coś być. To jest tylko abstrakcyjne pojęcie odnoszące się do ilości czegoś.

W nieskończoności czasu i przetrzeni.






Na obecną chwilę, tylko użytkownik mamma napisał jaka jest jego wersja tego, skąd tutaj jesteśmy. Nie napisał wprawdzie po co. Ale dobre i to. A co z resztą??
  • 0

#80

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba nie czytasz wszystkich postów...

Czytam. Wyraźnie napisałeś, że wszystko dąży do najprostszych postaci, nie łączy się z sobą i nie komplikuje samo z siebie.

Nie będę ciebie do tego nie wiem jak nakłaniał, po prostu tylko informuję o tym, że Elohim jest liczbą mnogą i oznacza określenie przez prymitywny lud tzw. "bogów z nieba".

A ja cię informuję o tym, że:
breszit - stworzył na początku (lub coś w tym rodzaju)
bara - on
elohim - bogowie

Jeśli władca jakiegoś kraju wyda dokument, w którym jest napisane "my, król, niniejszym stwierdzamy, że..." to ilu ten kraj ma królów?
  • 0

#81

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To powtórzę raz jeszcze.

Na obecną chwilę, tylko użytkownik mamma napisał jaka jest jego wersja tego, skąd tutaj jesteśmy. Nie napisał wprawdzie po co. Ale dobre i to. A co z resztą??
  • 0

#82

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na obecną chwilę, tylko użytkownik mamma napisał jaka jest jego wersja tego, skąd tutaj jesteśmy. Nie napisał wprawdzie po co. Ale dobre i to. A co z resztą??

Ja też pisałem, jaka jest moja wersja.
Po co? Z przypadku. Przypadek jest największą siłą działającą we wszechświecie.
Z jaką resztą?

W chwili obecnej sytuacja wygląda tak, że wszystkie twoje argumenty zostały obalone, a pomimo tego dalej ich bronisz, nie chcąc przyjąć do wiadomości, że możesz się mylić. Po co?
  • 0

#83

domingo.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

istniejemy tylko dlatego że nasza informacja genetyczna od początku ma tylko jeden cel, replikacja
  • 0

#84

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

breszit - stworzył na początku (lub coś w tym rodzaju)
bara - on
elohim - bogowie

Poprawka:
Bereszit - Na początku
bara - stworzył
Elohim - (Bóg) bogowie.
  • 0



#85

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bereszit - Na początku
bara - stworzył
Elohim - (Bóg) bogowie.

Wiedziałem, że gdzieś coś napiszę źle, w końcu nigdy nie zajmowałem się językiem hebrajskim i podpieram się tylko tym, co wypluwa mi Google.

Jednak nie zmienia to faktu, że "bara" jest czasownikiem w trzeciej osobie w liczbie pojedynczej :)
  • 0

#86

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No właśnie to jest źle przetłumaczone, o czym tutaj piszesz.

Niech pomyślę - czyli Żydzi źle przetłumaczyli z hebrajskiego na hebrajski, czy tak?

W nieskończoności czasu i przetrzeni.

Ale czas i przestrzeń także nie są 'czymś' i nie istnieją bez rozciągłych i zmieniających się przedmiotów.

Na obecną chwilę, tylko użytkownik mamma napisał jaka jest jego wersja tego, skąd tutaj jesteśmy. Nie napisał wprawdzie po co.

A dlaczego mielibyśmy być po coś? W świecie przyrody działają przyczyny sprawcze, a nie celowe. Sam sobie musisz stworzyć własne cele, bo nikt inny tego za Ciebie nie zrobi.
  • 0

#87

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też pisałem, jaka jest moja wersja.
Po co? Z przypadku. Przypadek jest największą siłą działającą we wszechświecie.

Przypadek działa w nieskończoności materii martwej, ale nie w ożywionej, przynajmniej ja tak twierdzę (i nie tylko)

Armaroth, a nie czujesz się czasem kimś bardziej wyjątkowym, nie powstałym z przypadku, ale takim, w którego stworzenie ktoś włożył całkiem sporo pracy (min. naukowej, artystycznej)?
Jesteś na równi z takimi innymi przypadkami jak pies, małpa czy ameba, tylko ciut bardziej skomplikowanym? Nie gadaj. :|
  • 0

#88

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Armaroth, a nie czujesz się czasem kimś bardziej wyjątkowym, nie powstałym z przypadku, ale takim, w którego stworzenie ktoś włożył całkiem sporo pracy (min. naukowej, artystycznej)?
Jesteś na równi z takimi innymi przypadkami jak pies, małpa czy ameba, tylko ciut bardziej skomplikowanym? Nie gadaj. :|

Największym błędem człowieka jest uważanie siebie za coś lepszego od wszystkich istot żywych i wszelkiej materii martwej. To podejście - możemy wycinać i zabijać wszystko, jesteśmy ludźmi, jesteśmy lepsi - prawdopodobnie doprowadzi do upadku ludzkości. A tak naprawdę w skali wszechświata nie znaczymy absolutnie nic.

Dlaczego uważasz się za lepszego od innych stworzeń tylko dlatego, że jesteś od nich inteligentniejszy?
Wiesz, że małpy też są inteligentne? Szympansy potrafią osiągnąć poziom 7-letniego dziecka. Ponadto używają narzędzi.

Delfiny mogą być równie (lub nawet bardziej) inteligentne od ludzi, lecz nie nadają się do zbudowania cywilizacji, ponieważ są zwierzętami wodnymi i nie mają rąk.
  • 0

#89

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To podejście - możemy wycinać i zabijać wszystko, jesteśmy ludźmi, jesteśmy lepsi - prawdopodobnie doprowadzi do upadku ludzkości. A tak naprawdę w skali wszechświata nie znaczymy absolutnie nic.

Co do tego, masz rację.

Dlaczego uważasz się za lepszego od innych stworzeń tylko dlatego, że jesteś od nich inteligentniejszy?

Właśnie nie chodzi o to, jest flora, fauna i człowiek. Czy człowiek jest lepszy, czy gorszy, to można sobie snuć w nieskończoność. Ale jak się rozejrzysz wokół, to zobaczysz, że faktycznie jest flora, fauna i człowiek. Czyżby coś tu nie grało?

Delfiny mogą być równie (lub nawet bardziej) inteligentne od ludzi, lecz nie nadają się do zbudowania cywilizacji, ponieważ są zwierzętami wodnymi i nie mają rąk.

Czyli twierdzisz, że gdyby delfin miał ręce, to byłby w stanie polecieć na Księżyc? Sam wiesz, że się to kupy za bardzo nie trzyma. Delfin jest inteligentny na swój sposób, ktoś w jego stworzenie również włożył sporo pracy naukowej, artystycznej i trochę humoru. To samo z małpą.
  • 0

#90

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mysle ze najwiecej pracy w stworzenie Ciebie wlozyli mama z tatą.

A czlowiek powstal w wyniku ewolucji, ktora nie wyklucza ingerencji Boga, ktorego rozumiem jako praprzyczynę istnienia wszystkiego (a nie starego dziadka)

Twoja teoria jest tak nie składna, że aż niewyobrażalna -
- Słowo Elohim zostało Ci już setki razy tłumaczone - Czy jeśli Komuniści mówili o sobie per Towarzysz przyszedł to znaczy że wszyscy widzieli jeszcze kogoś obok siebie ?
- Jesli czlowiek zobaczyl ognisty rydwan na niebie - to wg Ciebie musial zobaczyc Kosmitów, a wg mnie rownie dobrze mógł to być Bóg objawiony. Bo czemu niby nie ? Czemu uwazasz ich za idiotow ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych