Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny cios dla kreacjonistów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#46

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SolarWarden - zamiast ściagać głodne kawałki z neta może dokładnie podasz akapity wersety i samemu sprawdzimy co wypisujesz - i nie zaslaniaj sie brakiem czasu bo kolejny raz wykazesz sie "kretynizmem*" i małą "wiarygodnością".

Ty naprawde nie obserwujesz - Ty tworzysz

Wez przeczytaj z 10 postow od gory i zrozum w koncu kontekst slowa "Elohim"
A po drugie znajdz mi wiarygodne zrodlo mitów sumeryjskich bo te z ktorymi sie spotkalem to przetwarzane opowiastki ludzkie zamieszczane na necie - jesli na tym sie opierasz to przykro mi ale reprezentujesz*(j.w.)



http://pl.wikipedia....ogia_sumeryjska - zaznajom sie z tym i wykaz gdzie Ci kosmici ?
  • 0

#47

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OK, a skąd masz takie info?
PS: Za jednym zamachem 10 sezonów przewaliłem ;)

Bo skandynawowie mieli wielu bogów, to przecież całkowicie wystarcza, żeby móc stwierdzić, że stworzyli ich kosmici.

"Bogowie"jak to ich niesłusznie nazywasz nie tworzą się sami z niczego, zostali stworzeni przez innych, w taki sam sposób jak my przez nich. itd

A takie hasła jak "najpierw stałem się ja" to co? Stał się z niczego, a wszystko inne co się stało, stało się potem.
Bogowie greccy i rzymscy sami z siebie wyskoczyli z chaosu, żeby nadać mu kształt. Nikt ich nie stworzył.

Niestety jego dowodu tożsamości ze zdjęciem nie posiadam.

A ja zapewniam cię, że Wielki Potwór Spaghetti istnieje, co prawda nie mam na to żadnych dowodów, ale to ty jesteś głupi, bo w to nie wierzysz ;)

A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»

W Genesis znajdują się dwa opisy stworzenia, jeden nie do końca kompatybilny z drugim. Ten, o którym mówisz, to ten żywcem zerżnięty z mitów babilońskich, prawdopodobnie przeniknął do kultury hebrajskiej w czasach niewoli babilońskiej. Nic dziwnego, że widać w nim cechy religii politeistycznej.

1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. 2 Synowie Boga1, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.

/i]
Zeus (i nie tylko) stukał wiele śmiertelniczek, które potem rodziły mu dzieci (np. Herakles). W każdej religii byli półbogowie. Gdzie tu kosmici?

4 Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący <oraz blask dokoła niego>, a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, <ze środka ognia>. 5 Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka.
4 Dokoła tronu - dwadzieścia cztery trony,
a na tronach dwudziestu czterech siedzących Starców3,
odzianych w białe szaty,
a na ich głowach złote wieńce.

To może być równie dobrze lądowanie kosmitów, jak i efektowne zejście aniołów na ziemię. Albo i wizja naćpanego halucynogennymi środkami proroka... albo po prostu jego fantazja ;)
Nigdzie nie jest tu napisane, że przylecieli ci, którzy stworzyli ludzkość.

Aramroth, a tak poza tym, to jak ty uważasz, skąd tutaj się wzięliśmy? Za pomocą niewidzialnej mocy, czy tak przypadkowa cząsteczka do innej przypadkowej cząsteczki i siup po paru miliardach lat mamy, to co mamy? :)

Ziemia leży w miejscu sprzyjającym do powstania życia i jest pełna wody. To raczej wystarczyło, żeby owo życie powstało.
Zaś człowiek jest produktem długich lat dostosowywania się do zmieniających się warunków.
  • 0

#48

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie. A ja uważam że kłamiesz i Elohim nie istnieli, a kosmitą który stworzył ludzkość był Thor z planety Asgard!

Wlasciwie to Thor jest (byl) głownodowodzącym flotą Asgardy (rasa), która wyodzi sie Othalli (planeta) w galaktyce Ida.

Moje stwierdzenie jest nie podwazalne. Ja nie musze dawac dowodow na to, ze jest to prawda, to inni musza mi udowodnic ze to jest nie prawda, a jak juz to zrobia to ja ich zignoruje bo oni i tak nie maja racji (skrotowa dyskusja z SolarWarden).
  • 0

#49

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Więcej nie chce mi się szukać, a tobie tego nie zabraniam, jak znajdziesz podobne, to możesz się nimi na łamach forum pochwalić.

Bardzo jestem wdzięczny za to, że nie zakazujesz mi zaglądać do Biblii. Z drugiej strony tak bardzo to się nie naszukałeś. A co ważniejsze nie znalazłeś nic, co potwierdzałoby Twoja tezę o 'mnogości bogów'.
"A wreszcie rzekł Bóg: &laquo;Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!&raquo;" Zapomniałes dodać ciagu dalszego:
"Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił ..." (Rdz. 1, 27-28) - Najwyraźniej o wielości bogów ma świadczyć zdanie wypowiadane przez boga w liczbie mnogiej, czyli klasyczne pluralis maiestaticus. Wszystkie zdania mają orzeczenia w liczbie pojedynczej, ale najwyraźniej kolejny raz umknęło to Twojej uwadze.
Reszta cytatów w ogóle nie mówi o bogu, ani bogach więc nie bardzo wiadomo czego miałyby dowodzić.
Jeżeli chcesz dyskutować na temat Biblii, to warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego tekstu - o jej powstaniu, niejednorodności tekstu skompilowanego z różnych tradycji, różnicach pomiędzy księgami historycznymi, teologicznymi i prorockimi, etc. Rozumiem, że to wymaga więcej wysiłku, niż wyszukiwanie oderwanych fragmentów, które mają potwierdzać założoną wcześniej tezę, będąc przy tym mniej zabawne, ale niekiedy warto poświęcić trochę czasu, aby sie czegoś dowiedzieć. Odnoszę nieodparte wrażenie, że masz ludzi za idiotów. W tym przypadku masz za idiotów redaktorów ST, którzy spisując ustną tradycję w VI w. pne., kiedy doktryna judaizmu była bez wątpienia monoteistyczna, byliby na tyle głupi, że nie zauważyliby fragmentów świadczących o wielości bogów i nie pominęliby ich, albo nie zmienili. Najwyraźniej w ich przekonaniu teksty, które redagowali w żaden sposób nie zaprzeczały jedyności boga, który - znowu wbrew temu co twierdzisz - nazywał sie Jahwe - ten, który jest.
  • 0

#50

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra to inaczej, teraz każdy przedstawi swoją teorię, skąd my tu jesteśmy i po co my tu jesteśmy?

Wybór chyba nie za duży:

- niewidzialna siła, której nikt nigdy nie widział i nie da się jej obecności nijak udowodnić, czyli w sumie jakby jej nie było

- cząsteczki leżały sobie a potem zaczęły się łączyć, łączyć w coraz to bardziej skomplikowane formy (co jest niezgodne z tym, że wszystko w przyrodzie rozkłada się do jak najprostszych cząstek - no ale ok) i powoli, powoli tak się skomplikowały w sumie bez celu, bo co leżeć jak można się skomplikować, że mamy teraz pełno gatunków, bez żadnych form przejściowych...

- no i opcja, że stworzyła nas obca rasa w wyniku wielkiego genetycznego eksperymentu (genetykę już rozkminiamy i sami będziemy niedługo tworzyć nowe gatunki, latać na inne planety oficjalnie nie potrafimy, ale jak już będziemy umieli to możemy przecież wskoczyć na pustą planetę, na której powiedzmy będzie woda, albo sami ją tam jakoś stworzymy i porobić parę eksperymentów - jak to tam będzie się zachowywało w takich, a w takich warunkach itd...)

No ja nie wiem jak wy, ale dla mnie patrząc na dzisiaj dostępna technologię ostatnia opcja nie jest jakaś tam niezwykła, tylko chyba najnormalniejsza ze wszystkich...
Nie mówiąc co będzie za 20-30 lat, a co dopiero za np. 1000, jeśli sami się wcześniej nie rozwalimy oczywiście... bo taka jest selekcja we wszechświecie, jeśli dana rasa jest zbyt agresywna to po prostu sama siebie wybije, zanim dotrze gdziekolwiek poza swój układ. My przy obecnym postępie technologicznym stoimy przed wyborem, albo będzie koniec, albo (przy wspólnym wysiłku) będzie raj.
  • 0

#51

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Słusznie, wybór nie jest za duży. Powiedziałbym nawet, że jest dramatycznie mały - wszystkie formy życia na Ziemi powstały w procesie ewolucji.
Jeżeli chciałyś, aby poważnie traktowano hipotezę o stworzeniu życia na Ziemi przez kosmitów, to musiałbyś odpowiedzieć na pytanie skąd wzięli się ci kosmici. Możliwe odpowiedzi są znowu trzy - identycznie jak w przypadku zycia na Ziemi. Tyle że łańcucha 'kosmicznych eksperymentatorów' nie da się ciągnąć w niskończoność. W nieunikniony sposób musisz więc odpowiedzieć na pytanie: skąd się wzięli pierwsi kosmici. A w tym przypadku pozostają już tylko dwie mozliwości - albo są 'produktem' ewolucji, albo zostali stworzeni przez jakiegoś boga. Innymi słowy: ostatecznie musisz zdecydować się na jedną z dwóch opcji, z których żadna nie jest Twoim zdaniem możliwa. No i supełek!
  • 0

#52

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- cząsteczki leżały sobie a potem zaczęły się łączyć, łączyć w coraz to bardziej skomplikowane formy (co jest niezgodne z tym, że wszystko w przyrodzie rozkłada się do jak najprostszych cząstek - no ale ok)

Po raz kolejny piszę (i również i tym razem zapewne moją wypowiedź zignorujesz): jeśli wszystko rozkłada się do jak najprostszych cząstek, to dlaczego istnieją gwiazdy i planety? Dlaczego istnieją atomy?
Przecież wszystko rozkłada się na najprostsze cząstki - dlaczego w takim razie wszechświat nie jest ciemną przestrzenią wypełnioną wiszącymi w niej kwarkami?
  • 0

#53

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aramroth

wątpie aby te tłumaczenia miały jakiś sens ^^ niektórzy mają swój świat i swoje kredki. ja dałam sobie spokój kiedy całkowicie olał moją wypowiedź kierowaną wprost do niego i zgodnie z tym co w tamtym poście napisałam, było to jednoznaczne z zakończeniem dyskucji w tamtym temacie :P
  • 0

#54

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wątpie aby te tłumaczenia miały jakiś sens ^^ niektórzy mają swój świat i swoje kredki.

Wiem, ale tak się w domu nudzę, że z chęcią mogę pogooglać o Biblii w oryginale i powymyślać historie o genetyku Prometeuszu z planety Olimp tworzącym ludzi :D
  • 0

#55

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja gdzieś słyszałem - nie pamiętam gdzie niestety, że cały ten eksperyment sprzed 50 lat był zakłamany ponieważ warunki w jakich był przeprowadzany nie były dostatecznie sterylne i te aminokwasy dostały się tam wcześniej np. na ściankach nie sterylnych próbówek. Było też tam o nieudanej próbie odtworzenia tego eksperymentu obecnie..
jeśli mnie pamięć zawodzi to niech ktoś mnie poprawi
  • 0

#56

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chciałyś, aby poważnie traktowano hipotezę o stworzeniu życia na Ziemi przez kosmitów, to musiałbyś odpowiedzieć na pytanie skąd wzięli się ci kosmici. Możliwe odpowiedzi są znowu trzy - identycznie jak w przypadku zycia na Ziemi. Tyle że łańcucha 'kosmicznych eksperymentatorów' nie da się ciągnąć w niskończoność. W nieunikniony sposób musisz więc odpowiedzieć na pytanie: skąd się wzięli pierwsi kosmici. A w tym przypadku pozostają już tylko dwie mozliwości - albo są 'produktem' ewolucji, albo zostali stworzeni przez jakiegoś boga. Innymi słowy: ostatecznie musisz zdecydować się na jedną z dwóch opcji, z których żadna nie jest Twoim zdaniem możliwa. No i supełek!

A ktoś tu mówi, że ja nie czytam czyichś wypowiedzi, z wami to też jak w beton.
NIE MA ŻADNEGO SUPEŁKA, że ty tak sobie ograniczasz, że nieskończoność jest bardziej nieprawdopodobna niż cząsteczki, które same z siebie się poskładały, to ok. Trudno, ja ci mówię, że tak nie jest. Widzę, że olewasz wszystkie starożytne przekazy o "bogach z nieba", ale ok, jak tak uważasz to sobie tak uważaj, ciekaw jestem, co byś sobie myślał, gdyby nie istniało oficjalnie takie coś jak "teoria ewolucji".
Potarzam, że nie ma czegoś takiego jak pierwsza rasa.

Po raz kolejny piszę (i również i tym razem zapewne moją wypowiedź zignorujesz): jeśli wszystko rozkłada się do jak najprostszych cząstek, to dlaczego istnieją gwiazdy i planety? Dlaczego istnieją atomy?

To są skupiska tej całej materii i energii wypełniającej nieskończoność, tak samo jak masz w jednym miejscu złoża rudy żelaza a w innym nie masz. A wszystko sprowadza się do możliwie najprostszych figur, takich jak kula, czy okrąg.

wątpie aby te tłumaczenia miały jakiś sens ^^ niektórzy mają swój świat i swoje kredki. ja dałam sobie spokój kiedy całkowicie olał moją wypowiedź kierowaną wprost do niego i zgodnie z tym co w tamtym poście napisałam, było to jednoznaczne z zakończeniem dyskucji w tamtym temacie

Ty zapewne też masz swój fajny świat i swoje najfajniejsze ze wszystkich kredki.

NO_NAME, jeśli ci chodzi o pytanie z pierwszej strony: "po co miałyby się nie komplikować?"
A no po to, bo wszystko co jest materia nieożywioną dąży ku najprostszej formie, tak jak samochód swój postawisz, na 1000 lat na podwórku, to nic ci się on nie skomplikuje, tylko po tym czasie ewentualnie szyby zostaną, resztę zje korozja materiałowa - sam proch.
  • 0

#57

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To są skupiska tej całej materii i energii wypełniającej nieskończoność, tak samo jak masz w jednym miejscu złoża rudy żelaza a w innym nie masz. A wszystko sprowadza się do możliwie najprostszych figur, takich jak kula, czy okrąg.

A jakim cudem to wszystko się trzyma? Powinno rozpaść się na kwarki, albo na jeszcze mniejsze cząstki.
I tutaj również wkracza chemia. Przykład: dlaczego 2Na + 2H2O -> 2NaOH + H2 ?
Według twojej teorii, że wszystko dąży do jak najprostszych postaci, powinno być tak: 2Na + 2H2O -> 2Na + 4H + O.

Każdy, kto chodził choćby do gimnazjum, wie, że tak nie jest.
  • 0

#58

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo Solar Warden zaczął edukację od fizyki kwantowej - pomijajac tak zbedną naukę jak podstawy biologii chemii czy nawet geografii itp itd.
  • 0

#59

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jakim cudem to wszystko się trzyma? Powinno rozpaść się na kwarki, albo na jeszcze mniejsze cząstki.
I tutaj również wkracza chemia. Przykład: dlaczego 2Na + 2H2O -> 2NaOH + H2 ?
Według twojej teorii, że wszystko dąży do jak najprostszych postaci, powinno być tak: 2Na + 2H2O -> 2Na + 4H + O.

Każdy, kto chodził choćby do gimnazjum, wie, że tak nie jest.


Wiem, co masz na myśli. Wcale nie twierdzę, że mnie również nie dręczą takie zagadnienia.
Ale odpowiedzią może być, że po prostu tak dla nieskończoności jest prościej, wygodniej, w łatwiejszej formie.
Najprawdopodobniej wielu rzeczy jeszcze nie wiemy.

Ale tak jak powiedziałem, nieskończoność nie jest jednolita. Tak samo i my jesteśmy zorganizowanym skupiskiem niezorganizowanej materii i energii.
Niby popatrzysz, na coś co z pozoru jest makroskopowo zorganizowane, to wchodząc w cząstki mikroskopowe patrzysz, że tak naprawdę to tam niezły bajzel jest.

Tak naprawdę dzielić cząstki możesz w nieskończoność, i najdziwniejsze jest, że w pewnym momencie zobaczysz to samo w mikroskopie co w teleskopie...

Można również zadać pytanie (pomijając już nawet to wszystko): Po co to do cholery wszystko jest, bo mogłoby równie dobrze nie być nic, więc po co to? Ale jak na razie na takich pytaniach, to można sobie mózg połamać.

Bo Solar Warden zaczął edukację od fizyki kwantowej - pomijajac tak zbedną naukę jak podstawy biologii chemii czy nawet geografii itp itd.

No r3vo, naprawdę dużo tym wniosłeś. Możesz być z siebie dumny.
  • 0

#60

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój post wniosl tyle co Twoje wypowiedzi razem wziete tu i w kazdym innym temacie ...

Umiesz zrozumiec co oznacza Rzeczownik w l.mnogiej w zdaniu z orzeczeniem w l.pojedynczej ?
ze 3 razy ludzie Ci o tym powtarzali, a kazda tego typu wypowiedz zlewasz

Nie chce sie narazac na bana, ani warna - wiec odpuszcze sobie epitety pod Twoim adresem ... Ciekawe czy taki mocny w gebie jestes tez przy swoich znajomych - czy moze milczysz zeby nie wyjsc na "idiote" za jakiego wiele osob juz teraz Ciebie tutaj ma.

I skoncz juz z gadkami typu poszukaj, otworz oczy bo to chyba masz to oczy wywrocone tylem na przod.
Zegnam (ps. odpusc tez tekst typu nie masz argumentow to nara ... bo na zadne i tak nie odpowiadasz) BO
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych