Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy bycie katolikiem to obciach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#196

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli mam rozumieć, że był sobie Bóg, który każdemu stworzeniu które stworzył dał wolną wolę, czyli pokazał mu dwie drogi:
-jesteś ze mną
-jesteś przeciw mnie
jeśli wybrałem tą drugą, to wybrałem odrzucenie, które nie jest niczym złym, tak???

Tylko wiesz sam sobie zaprzeczasz pisząc

Przecież szatan wybrał odrzucenie Boga, a nie zło! Później nazwano to złem


Czyli z tego wynika, że odrzuceni to zło.

Chyba się powoli w tym gubię...


Wybrał odrzucenie Boga, czyli zło. Więc to Bóg stworzył zło? Niektórzy tak mówią, więc mówie że szatan wybrał odrzucenie. Czyli to ON stworzył zło. Nie Bóg. Bóg oczywiście dając nam wolną wole przewidywał że możemy go odrzucić, ale on tego nie chce. Odbarowywyje nas największą miłością jaką potrafi, a my go odrzucamy.. czy to nie jest zło? Więc dlaczego to on miałby je stworzyć, nie rozumiem tego.
A co do tego co wcześniej powiedziałem, to kiedy szatan wybierał sprzeciwnienie się Bogu, zło jeszcze nie istaniało. To on je stworzył tym czynem. A teraz to samo robią ateiści, którzy szukają prawdy w latających kropkach. Bardzo proste do zrozumienia.
  • 0

#197

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A według mnie . Zło to pojęcie względne , dla różnych nacji różnych narodów ITP. co innego jest dobre a co innego złe . Tak samo mogło być wtedy gdy Bóg stworzył świat - dobrym była równowaga czyli na dzisiejszy dzień i dobre i złe .

Może Bóg jest dużo bardziej ogólny niż po prostu ten określony przez jaką kolwiek religie ?? ..
  • 0

#198

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli mam rozumieć, że był sobie Bóg, który każdemu stworzeniu które stworzył dał wolną wolę, czyli pokazał mu dwie drogi:
-jesteś ze mną
-jesteś przeciw mnie
jeśli wybrałem tą drugą, to wybrałem odrzucenie, które nie jest niczym złym, tak???

Tylko wiesz sam sobie zaprzeczasz pisząc

Przecież szatan wybrał odrzucenie Boga, a nie zło! Później nazwano to złem


Czyli z tego wynika, że odrzuceni to zło.

Chyba się powoli w tym gubię...


Wybrał odrzucenie Boga, czyli zło. Więc to Bóg stworzył zło? Niektórzy tak mówią, więc mówie że szatan wybrał odrzucenie. Czyli to ON stworzył zło. Nie Bóg. Bóg oczywiście dając nam wolną wole przewidywał że możemy go odrzucić, ale on tego nie chce. Odbarowywyje nas największą miłością jaką potrafi, a my go odrzucamy.. czy to nie jest zło? Więc dlaczego to on miałby je stworzyć, nie rozumiem tego.
A co do tego co wcześniej powiedziałem, to kiedy szatan wybierał sprzeciwnienie się Bogu, zło jeszcze nie istaniało. To on je stworzył tym czynem. A teraz to samo robią ateiści, którzy szukają prawdy w latających kropkach. Bardzo proste do zrozumienia.


Ale "Wszechmocny Bóg" najpierw musiał stworzyć zło, aby było z czego wybierać! Wszak wg. Was to on jest "Projektantem". Zło musiało istnieć, ludzie trochę logiki i "pomyślunku". Ehh, ta religijna pokrętna logika...
  • 0



#199

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie 'ehh' tylko po prostu nie chcesz zrozumieć, a nawet spróbować bo mam wrażenie, że po prostu swoje chcesz mieć na wierzchu. Nawet nie chodzi już tu o żadną religijną logikę.

Miał wybór.
Zaakceptować albo nie.
Rogaty powiedział nie i stworzył zuo.
Danie wyboru to jeszcze nie stworzenie zła chyba, co?
  • 0



#200

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Don Corleone Bóg po prostu dał swoim tworom możliwość tworzenia zła, dzięki temu On sam jest bez winy. :)
  • 0

#201

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Don Corleone Bóg po prostu dał swoim tworom możliwość tworzenia zła, dzięki temu On sam jest bez winy. smile2.gif



Dać pistolet i umyć ręce..
  • 0

#202

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak by nie dał ludziom wyboru wtedy byście narzekali, że jest dykatorem.
  • 0

#203

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu nadał nam taki kształt jaki mamy? Może chcemy inny? Więcej nóg, rąk, może 3 pary oczu? Czemu tutaj nie dał nam wyboru? :(
  • 0

#204

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dać pistolet i umyć ręce..


Nie wiem jak co do poniektórych dotrzeć. Nie rozumiesz, że Bóg stworzył istote ludzką bo chciał wejść z nią w czystą i niezobowiązującą miłość? A czy taka zaistaniałaby jeżeli by nas zmusił? NIE, nie zaistaniałaby. Więc dał nam wolną wole, możemy go odnaleźć i z nim rozmawiać, a możemy tego nie zrobić. I to jest właśnie to zło. Bóg nie stworzył zła, tylko człowiek odrzucając go. Człowiek nie wybrał zła, tylko je stworzył, a to jest bardzo istotna różnica. Nie mam pojęcia jak można tego nie zrozumieć.
  • 0

#205

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można ..

Tak samo jak można nie wierzyć w istnienie Boga ..

Ludzie wierzą bo tak jest im łatwiej :) nie ważne czy to prawda czy nie :)
  • 0

#206

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie wierzą bo tak jest im łatwiej :) nie ważne czy to prawda czy nie :)


Pierwsza sprawa, to właśnie po to jest Bóg, żeby nam było łatwiej.
Druga strona medalu jest taka, że mi wcale nie jest łatwiej. Ja siedzę i dużo czytam o religii, chodze na wykłady, dużo czytam w internecie o tych sprawach, wertuje Biblię, chodze do kościoła itp. I wcale tego nie żałuje. A ateista siedzi na dupie i powtarza w kółko oklepane argumenty, które w parudziestu tematach były już wyjaśnione. Kto sobie ułatwia życie, to pozostawiam ci do wyboru.
  • 0

#207

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu nadał nam taki kształt jaki mamy? Może chcemy inny? Więcej nóg, rąk, może 3 pary oczu? Czemu tutaj nie dał nam wyboru? :(


Ale dał nam możliwośc uczenia się, rozwoju więc może kiedyś będziemy w stanie stworzyć takiego człowieka.
  • 0

#208

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsza sprawa, to właśnie po to jest Bóg, żeby nam było łatwiej.
Druga strona medalu jest taka, że mi wcale nie jest łatwiej. Ja siedzę i dużo czytam o religii, chodze na wykłady, dużo czytam w internecie o tych sprawach, wertuje Biblię, chodze do kościoła itp. I wcale tego nie żałuje. A ateista siedzi na dupie i powtarza w kółko oklepane argumenty, które w parudziestu tematach były już wyjaśnione. Kto sobie ułatwia życie, to pozostawiam ci do wyboru.



A własnie się mylisz . Można mnie nazwać Ateistą lub Deistą albo czym kto tam chce .

A chodze do kościoła interesuje sie religią itp. podobnie do Ciebie , szukam prawdy wiary . ale jej nie znajduje a chciał bym :) MOze cos mnie trafi kiedys
  • 0

#209

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie się mylisz . Można mnie nazwać Ateistą lub Deistą albo czym kto tam chce .


Oczywiście, nie znam cię więc bardzo prawdopodobne że się myle. Zresztą o tych ateistach to nie było tylko do ciebie, tylko do takich których opisałem, żeby nie było że generalizuję.

MOze cos mnie trafi kiedys


Ależ życzę ci tego z całego serca ;)
  • 0

#210

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sobie też ;) było by miło ale narazie poszukam prawdy bez koncentracji na jakiejkolwiek religii ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych