Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy bycie katolikiem to obciach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#181

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dobrze, że szanujesz innych , ale powinieneś wierzyć bo później może być za późno.



Wiara na siłę nie jest wiarą!

Jakoś to będzie :D
  • 0

#182

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdybym był bogiem i ktoś "wierzyłby" we mnie bo bałby się, że inaczej trafi do "piekła", to objawiłbym mu się i zapytał czy jest idiotą. Rzecz jasna wiedziałbym, że jest. W końcu byłbym bogiem.
  • 0

#183

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bóg po prostu stworzył człowieka, i dał mu wolną wole.


Pomyślmy przez chwilę, aby ktoś mógł wybrać między dobrem a złem to zło musi wpierw istnieć, wszak Bóg stworzył wszystko, a nie człowiek stworzył zło. Trochę logiki (czyli czegoś z czym Kościół nie czuje się najlepiej)!
  • 0



#184

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomyślmy przez chwilę, aby ktoś mógł wybrać między dobrem a złem to zło musi wpierw istnieć, wszak Bóg stworzył wszystko, a nie człowiek stworzył zło. Trochę logiki (czyli czegoś z czym Kościół nie czuje się najlepiej)!


Co musi istnieć? Bóg stworzył człowieka na własne podobieństwo, i co najważniejsze dobrego. Szatan, który sprzeciwił się Bogu popełnił rzecz złą, i od tego się zaczeło. Więc człowiek stworzył zło w sobie, odrzucając Boga. A co dalej, to pisałem wcześniej.
  • 0

#185

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Don Corleone,
Bóg nie stworzył zła. Bóg dał człowiekowi możliwość sprzeciwienia się Jego woli. To dopiero ten sprzeciw jest złem, grzechem. Widzisz tu jakiś logiczny problem?
  • 0



#186

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracając do planu.

Czy wolna wola nie przekreśla wszech wiedzy Boga ??
Po co komu wolna wola jeżeli ktoś wie co on zrobi ??



Ja widze problem logiczny i znowu odnosze się do wszech wiedzy .
Wiedział że wielu się sprzeciwi .. ech


A może Równowaga musi być zachowana ?? (balans) Bóg nas stworzył ustawił i pozostawił samych sobie .
(Deizm)
  • 0

#187

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Don Corleone,
Bóg nie stworzył zła. Bóg dał człowiekowi możliwość sprzeciwienia się Jego woli. To dopiero ten sprzeciw jest złem, grzechem. Widzisz tu jakiś logiczny problem?

Chodziło mi o to, że aby móc mieć wybór muszą istnieć obie opcje, ponieważ jeśli one nie istnieją to niema z czego wybierać, a więc Bóg musiał stworzyć obie opcje, np. aby mógł sprzeciwić mu się Szatan; jeżeli nie stworzył zła i sprzeciwu, to nie mogłoby do tego dojść.
  • 0



#188

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Don Corleone,
Bóg nie stworzył zła. Bóg dał człowiekowi możliwość sprzeciwienia się Jego woli. To dopiero ten sprzeciw jest złem, grzechem. Widzisz tu jakiś logiczny problem?

Chodziło mi o to, że aby móc mieć wybór muszą istnieć obie opcje, ponieważ jeśli one nie istnieją to niema z czego wybierać, a więc Bóg musiał stworzyć obie opcje, np. aby mógł sprzeciwić mu się Szatan; jeżeli nie stworzył zła i sprzeciwu, to nie mogłoby do tego dojść.


Aha, wiec wolna wola wg Ciebie nie ma nic wspolnego ze sprzeciwem. Ok, mozna i tak. "Masz tu wolna wole ale tylko jedna mozliwosc wyboru i nie wolno Ci sie sprzeciwiac!" :lol
  • 0

#189

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na świecie jest tylko Ford i stworzył on Forda Mondeo i Forda Ka. Mam wolną wolę i mogę wybrać. Stwórca (Ford) stworzył obie możliwości. Gdyby stworzył tylko Mondeo to mimo wolnej woli nie miałbym możliwości wyboru. Nie mogę wybrać Forda Czazłazery, bo mimo wolnej woli taki nie istnieje.

Już bardziej na chłopski rozum chyba nie potrafię :/
Zakładamy w tym przykładzie, że samochód to coś, czego zwykły człowiek zrobić nie może co wydaje mi się oczywiste, ale niektórym trzeba wszystko wyłożyć łopatologicznie.
  • 0

#190

DUCH SWIATLOSCI.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatan nie wymyślił medytacji tylko ludzie oświeceni. Np BUDDA. Będący wcieleniem tej samej duszy co była w Jezusie.

JA jestem zaszczycony że jestem chrześcijaninem bo jestem po stronie najwyższego Boga i tyle.
  • 0

#191

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na świecie jest tylko Ford i stworzył on Forda Mondeo i Forda Ka. Mam wolną wolę i mogę wybrać. Stwórca (Ford) stworzył obie możliwości. Gdyby stworzył tylko Mondeo to mimo wolnej woli nie miałbym możliwości wyboru. Nie mogę wybrać Forda Czazłazery, bo mimo wolnej woli taki nie istnieje.

Już bardziej na chłopski rozum chyba nie potrafię :/
Zakładamy w tym przykładzie, że samochód to coś, czego zwykły człowiek zrobić nie może co wydaje mi się oczywiste, ale niektórym trzeba wszystko wyłożyć łopatologicznie.


:lol :lol :lol
Umiesz poprawiac humor, dzieki!

Ale nawet na twoim kiepskim przykladzie moge ci to udowodnic. Bunt przeciw Fordowi bedzie wtedy gdy kierujac sie wolna wola stwierdzisz ze nie chcesz zadnego Forda.
  • 0

#192

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Don Corleone,
Bóg nie stworzył zła. Bóg dał człowiekowi możliwość sprzeciwienia się Jego woli. To dopiero ten sprzeciw jest złem, grzechem. Widzisz tu jakiś logiczny problem?

Chodziło mi o to, że aby móc mieć wybór muszą istnieć obie opcje, ponieważ jeśli one nie istnieją to niema z czego wybierać, a więc Bóg musiał stworzyć obie opcje, np. aby mógł sprzeciwić mu się Szatan; jeżeli nie stworzył zła i sprzeciwu, to nie mogłoby do tego dojść.


Ty to rozumiesz w ten sposób - zakładając istnienie Boga można przyjąć, że jest od Ciebie mądrzejszy, nie musi Ci się z niczego tłumaczyć, a nawet gdyby mu sie zechciało to można zakładać że człowiek swoim małym rozumkiem i tak tego nie pojmie - czy to jest takie trudne ?
  • 0

#193

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

BÓG stworzył nas doskonałych, ale my zeszliśmy z tej ścieżki doskonałych i ciągnie to się do teraz.
  • 0

#194

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodziło mi o to, że aby móc mieć wybór


Przecież szatan wybrał odrzucenie Boga, a nie zło! Później nazwano to złem, jak wiadomo... w czym jest problem?
A możliwość sprzeciwu i wybrania tego, miał dzięki wolnej woli. I tu oczywiście trzeba zacząć się powtarzać, a nie mam na to ochoty.
  • 0

#195

ilbis.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież szatan wybrał odrzucenie Boga, a nie zło! Później nazwano to złem, jak wiadomo... w czym jest problem?
A możliwość sprzeciwu i wybrania tego, miał dzięki wolnej woli. I tu oczywiście trzeba zacząć się powtarzać, a nie mam na to ochoty.


Czyli mam rozumieć, że był sobie Bóg, który każdemu stworzeniu które stworzył dał wolną wolę, czyli pokazał mu dwie drogi:
-jesteś ze mną
-jesteś przeciw mnie
jeśli wybrałem tą drugą, to wybrałem odrzucenie, które nie jest niczym złym, tak???

Tylko wiesz sam sobie zaprzeczasz pisząc

Przecież szatan wybrał odrzucenie Boga, a nie zło! Później nazwano to złem


Czyli z tego wynika, że odrzuceni to zło.

Chyba się powoli w tym gubię...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych