Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy bycie katolikiem to obciach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#166

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CYTAT
wiara to najwyższa forma marzenia ludzkiego


Nie mów za wszystkich. Wiara nie jest szczytem moich marzeń.



Najwyższa Forma marzenia ludzkiego a nie jego szczyt ... Przemyśl to ..
  • 0

#167

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Inspiring, czyżbyś dawał mi do zrozumienia, że wiara to jedyna słuszna i prawdziwa najwyższa forma marzenia ludzkiego?

Ja ze swojej strony dam ci do zrozumienia, że wiara to najwyższa forma wpływania na ludzi i sterowania nimi.

Przemyślałem sobie to już dawno.
  • 0

#168

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie nie ..

Chodzi o to że wiara nie ważne w co i dlaczego polega na tym że wiemy że coś istnieje pomimo nie posiadania racjonalnych dowodów. Co jest swoistym Marzeniem .

Mylisz pojęcie wiary z religią ..
  • 0

#169

ilbis.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie modlisz się do świętych, tylko do Boga za ich pośrednictwem.


[b]Modlitwa do św. Franciszka[/b]

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za Tobą jako za ikoną Jezusa Ukrzyżowanego. Potrzebuje Twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, Twoich stóp bosych i zranionych, Twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za Twoim głosem słabym, lecz potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląco potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się Twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawić się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złością przekaż, Franciszku, Twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Jan Paweł II

Hmm, jakoś nie widzę w tej modlitwie prośby o wstawiennictwo do Boga przez danego świętego (tutaj św. Franciszka), tylko o pomoc tego Pana dla danych osób. nawet jakby się uprzeć, jest tu małe porównanie św. Franciszka do Jezusa "Tęskni za Twoim głosem słabym, lecz potężnym mocą Ewangelii" oraz "Twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania"

Wiem, że zaraz powiecie mi, że za dosłownie wszystko rozumiem, no ale moim zdaniem, ludzie już sami nie wiedzą do kogo albo czego się modlą, tylko klepią wyuczone formułki, a przecież Jezus powiedział, że najpiękniej modlą się dzieci, a nikt mi nie powie, że one znają wszystkie modlitwy.
  • 0

#170

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego ja się do świętych nie modle, jak ma zadziałać to zadziała bez pomocy osób postronnych ;->

Co do tego, że dzieci się modlą najpiękniej to prawda, w prostocie skarb się znajduje.
  • 0



#171

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja ze swojej strony dam ci do zrozumienia, że wiara to najwyższa forma wpływania na ludzi i sterowania nimi.

Przemyślałem sobie to już dawno.


Wiara nie jest do wpływania, ani sterowania to sterowanie wymyślił KK, to on stworzył taką wiarę.
  • 0

#172

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to jaki ?!? Nieomylny, sprawiedliwy, szczodry, miłosierny, spokojny. Przymiotów ma b. wiele wink2.gif


eee.. jeżeli jesteśmy obrazem Boga to jest on również agresywny, niezrównoważony , jak najbardziej omylny , niezdecydowany ... itp itd


To co piszesz wynika z twojego niezrozumienia tematu. To my jesteśmy jego dziełem a nie On naszym!
Bóg stworzył człowieka bez wad i bez zalet. To my mamy poprzez doświadczenia zarówno fizyczne jak i niefizyczne dawać świadectwo dobra lub zła, w zależności od stopnia naszego rozwoju. Wolna wola dana przez Boga/Źródło ma być mechanizmem poprzez który decydujemy o naszej ścieżce. Poprzez rozwój duchowy stopniowo zbliżamy się z powrotem do Źródła/Boga. Złe uczynki powodują, że nie wznosimy się do Boga w swoim rozwoju lecz stoimy w miejscu i to jest w istocie naszym piekłem - stagnacja duszy.
Przypisywanie niedoskonałych cech ludzkich Bogu - Ideałowi i Stwórcy to arogancja,buta i pycha. :(
  • 0

#173

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro Bóg jest stwórcą to stworzył złe uczynki
.. Jeśli miał być tak wspaniały to chyba przewidział zło ( wiedział co robi ? )

Przypisywanie niedoskonałych cech ludzkich Bogu - Ideałowi i Stwórcy to arogancja,buta i pycha. sad3.gif


Coś musiało na mnie wywrzeć taki wpływ że tak mówie .. wielki plan Boski chyba to przewidział a skoro tak .. to dobrze mi z tym . :)

Jeżeli coś się robi i ma to być idealne , A nie jest , to jest się omylnym !
  • 0

#174

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro Bóg jest stwórcą to stworzył złe uczynki


Absolutnie NIE. Ech, gadał dziad do obrazu.

Jeżeli coś się robi i ma to być idealne , A nie jest , to jest się omylnym !


W ludzkim rozumieniu tego słowa Bóg nie jest zawiedziony stworzeniem. Wszak " widział Bóg, że było dobre ".

.. Jeśli miał być tak wspaniały to chyba przewidział zło ( wiedział co robi ? )


Bóg po prostu stworzył człowieka, i dał mu wolną wole. A to on wybrał zło. Miłość nie może kochać jedynie samej siebie. To jest narcyzm, a nie miłość. Po drugie, prawdziwa Miłość rodzi się w prawdziwej relacji. Skoro tak, Bóg musiał stworzyć człowieka wolnego " na swoje podobieństwo ", bo tylko wtedy może wejść z nim w prawdziwą, dojrzałą, nie będącą tylko jakimś udawaniem relację Miłości. A to, niestety, musiało oznacza ryzyko, iż człowiek w sposób wolny Boga odrzuci. Bóg tego nie chce. Bóg chce obdarzać każdego człowieka Miłością, i z każdym człowiekiem chce wejść w relację Miłości. Każdy człowiek ma możliwość wejścia z Bogiem w taką relację. Jest to wolny wybór każdego człowieka. Pisałem już, że nie ma z tym nic wspólnego Boża wszechwiedza.

wielki plan Boski chyba to przewidział a skoro tak


Przepraszam że to powiem, ale tym zdaniem utwierdziłeś mnie w przekonaniu że nie chcesz gadać o Bogu, tylko o jakiś bajeczkach w których bożkowie rysują sobie na kartce plany itp.
Znowu tworzenie Boga na własne podobieństwo. Czy naprawdę uważacie, że plan Boży to jest taka duuuuuuuuuuuuuża kartka papieru, na której Bóg zapisał sobie, co ma powiedzieć Mojżeszowi, i kiedy ma zstąpić na Ziemię, żeby nie zapomnieć ?
  • 0

#175

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy naprawdę uważacie, że plan Boży to jest taka duuuuuuuuuuuuuża kartka papieru, na której Bóg zapisał sobie, co ma powiedzieć Mojżeszowi, i kiedy ma zstąpić na Ziemię, żeby nie zapomnieć ?

Skoro wszytko wiedzący to WSZYTKO ..
Tak właśnie z definicji słowa "Plan" to wygląda ..

Czyli mamy wierzyć w ciemno ? Poprzez ludzi mówiących o Borzym miłosierdziu , poprzez biblie itp ?

jestem człowiekiem i pytam ale nie chce odpowiedzi słownych od ludzi którzy są omylni tylko szukam pewnej prawdy potwierdzonej faktami ..

Wszytko co mówicie działa na zasadzie "tak jest tak jest. A dlaczego ? . Bo tak i Ch** . bo tak napisane jest"

Każdy ma swoje zdanie ! :D
  • 0

#176

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli mamy wierzyć w ciemno ?


Uważam że na tym właśnie wiara polega. Jeżeli będziesz miał dowód, to już nie będzie wiara czyż nie?
Masz Biblię, internet i tyle źródeł informacjii, że masz to o tyle ułatwione.
  • 0

#177

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak byśmy wszystko wiedzieli o wierze to nie byłaby to wiara, nie byłaby taka ciekawa.
  • 0

#178

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam że na tym właśnie wiara polega. Jeżeli będziesz miał dowód, to już nie będzie wiara czyż nie?


No to w ciemno to ja wole wierzyć w samego siebie ..
Będę żyć tak żeby nie przeszkadzać innym .. A co będzie to się dowiem jak się stanie :)
Może coś kiedyś wywrze na mnie wpływ że uwierzę , był bym bardzo zadowolony.


Religie mnie Nie Przekonują :)
  • 0

#179

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rzucę czymś, co przeczytałam przed chwilą, jeżeli ktoś już tam napisał o KK:

Alternatywna historia kościoła. Dwa tysiące lat temu pewien facet,

pochodzenia żydowskiego (co wiele wyjaśnia), odkrył lukę w rynku: ludzie bali się śmierci. Pomyślał chwilę i zaoferował produkt pod nazwą "zbawienie wieczne". Założył firmę i zaczął ten produkt oferować. Oczywiście była akcja reklamowa, dość dramatyczna ale trafiona. Firma rosła w siłę bo zbyt na produkt był ogromny-ludzie chcieli żyć w wiecznej szczęśliwości, choćby po śmierci, i gotowi byli zapłacić za to spore pieniądze. Z czasem firma obrosła w różnego szczebla dyrektorów i prezesów dla niepoznaki zwanych biskupami, ale produkt, który oferowała był stale ten sam. Zdarzały się, jak to w biznesie, różne fuzje, podziały i kłótnie w zarządzie. Ale dyrektor generalny zwany papieżem zwykle potrafił utrzymać pakiet kontrolny i zapewnić stały dopływ kapitału. I tak to trwa do dzisiaj. Szacunek dla firmy, której rok założenia to 0000!


~Albert_E , 19.10.2008 20:43


Jak wiele w tym prawdy...
  • 0

#180

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to w ciemno to ja wole wierzyć w samego siebie ..
Będę żyć tak żeby nie przeszkadzać innym .. A co będzie to się dowiem jak się stanie :)
Może coś kiedyś wywrze na mnie wpływ że uwierzę , był bym bardzo zadowolony.

Religie mnie Nie Przekonują :)


To dobrze, że szanujesz innych , ale powinieneś wierzyć bo później może być za późno.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych