Skocz do zawartości


Zdjęcie

USA - IRAK cała prawda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

bo zmiast pisac w dziwny spsob to lepiej wybrac prosty wariant ;-) :smile:
  • 0

#62

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zamiast pisac w dziwny sposob mozna po prostu odpowiedziec na pytanie i w ten sposob sprawe rozwiazac :)
  • 0

#63

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mortyr a ja sie spytam tylko jedno:
na swiecie jest pelno biedy ale w powietrze wysadzaja sie jakos wylacznie islamisci. Ciekawe dlaczego? Bo jakos nie slyszalem o zamachowcach samobojcach buddystach, konfucjonistach, hindusach, prawoslawnych i innych a wylacznie o islamistach? A bieda jest w Indiach nie mniejsza niz w krajach arabskich a nawet wieksza bo ja czytalem o Arabach co maja po pare tysiecy samochodow? Co mi na to odpowiesz?
A jesli nie wiesz co odpowiedziec to Ci podpowiem: przeczytaj Koran, tam znajdziesz odpowiedz na moje pytanie.
A jeszcze trzecie pytanie: jaka inna religia poza Islamem obiecuje w Niebie nagrode za zabicie czlowieka ktory wierzy w co innego? Powiem wiecej: jaka religia NAKAZUJE zabijac innowiercow?


zaraz zaraz... czyżbyś nie słyszał o zamachowcach samobójcach, którzy byli żołnierzami i
byli trenowani w Japonii w czasie II wojny światowej. Żołnierzy szkolono do następującej walki z czołgiem - przepasanie się materiałem wybuchowym, żucenie się pod nadjeżdżający czołg i detonacja ładunku - widziałem to kilka miesięcy temu w TVP, w filmie dokumentalnym o bombie atomowej zrzuconej na Hiroszimę.

Pozatym oglądałem inny film - tym razem fabularny, o hinduskich rebeliantach, którzy walczą w Kaszmirze. Główną bohaterką tego filmu jest dziewczyna, która ma zabić jakiegoś gościa - więc zostaje kandydatką na zamachowca-samobójcę.

Czytałeś kiedyś bardzo dramatyczny utwór znany powszechnie jako "Reduta Ordona",
o w mord... jeża - polski zamachowiec-samobójca :mrgreen:

Jak się uczyłem o operacji Barbarossa (atak nazistowskich Niemiec na Z.S.R.R), to były liczne wzmianki o żołnierzach, którzy atakowali niemców w desperacki sposób (obwieszeni granatami, z koktajlami mołotowa w dłoni rzucali się na czołgi).

A teraz ciekawe wieści ze świata potwierdzające to co opisywałem wcześniej:

USA - śledztwo w sprawie zabijania w Iraku cywilów :.
19 maja 2006 - 20:33


18.5.Waszyngton (PAP) - Śledztwo w sprawie śmierci 15 cywilów w
Iraku ma wykazać, czy żołnierze piechoty morskiej USA popełnili
błąd otwierając ogień w czasie patrolu w mieście Hadisa (Haditha)
w listopadzie ubiegłego roku.

Sprawa stała się głośna, kiedy kilka dni temu demokratyczny
kongresman John P.Murtha - znany z ostrej krytyki wojny w Iraku -
mówiąc o incydencie w Hadisie powiedział, że Amerykanie zabili
cywilów "z zimną krwią".

Wzbudziło to poruszenie w USA, a dowództwo wojsk oświadczyło, że
dochodzenie w tej sprawie nie jest jeszcze skończone i używanie
tego rodzaju emocjonalnych określeń "jest niestosowne".

Patrolując Hadisę, miasto w zachodnim Iraku, marines otworzyli
ogień po tym jak zaatakowano ich z jednego z domów. W akcji zginął
jeden z żołnierzy i 15 cywilnych Irakijczyków. Incydent opisywał w
listopadzie tygodnik "Time".

Iraccy działacze organizacji obrony praw człowieka oskarżyli
żołnierzy amerykańskich o zabójstwo.

Pentagon poinformował, że dotychczasowe śledztwo wskazuje, iż
nieprzyjacielski ogień pochodził nie z tego domu, który Amerykanie
ostrzelali i gdzie zginęli cywile.

Kongresman Murtha - weteran wojny w Wietnamie i emerytowany
pułkownik marines - powiedział: "Żołnierze zareagowali przesadnie
z powodu presji, pod jaką znajdują się w Iraku i zabili cywilów z
zimną krwią".


tekst ze strony: http://www.radio.wro...x.jsp?art=59868


z tego co się jeszcze dowiedziałem, to cywilami było m.in:
7 kobiet i 4 dzieci... oto bohaterscy żołnierze bez skazy pod sztandarem USA
uratowali nas przed strasznymi terrorystami - dziećmi i kobietami z Iraku, chwała herosom
za dobro jakie niosą... - dlaczego ich matki nie dokonały aborcji? To byłoby mniejsze zło dla całej ludzkości.

  • 0

#64

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie pamiętam tytułu,ale wyszedł niedawno film o amerykańskich żołnierzach pokazujący,jacy są naprawdę ci "bohaterowie" (czyli zwykli chłopcy nie wiedzcy po co żyją i co robią w Iraku...)Jeszcze nie oglądałem,ale czytałem wiele recenzji (może ktoś przypomni tytuł).A większoś ludzi ma niestety obraz amerykańskich wojsk znany z aktualnego kina typu "jak amerykanie ratują świat przedz złem"

EDIT

Przypomniało mi się-"Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej "
  • 0

#65

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mortyr--> Kamikadze i inni tego typu, zabijali się zabierając ze sobą żołnierzy.
Muzułmańscy terroryści zabijają cywili jako swój główny cel.
  • 0

#66

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na swiecie jest pelno biedy ale w powietrze wysadzaja sie jakos wylacznie islamisci. Ciekawe dlaczego? Bo jakos nie slyszalem o zamachowcach samobojcach buddystach, konfucjonistach, hindusach, prawoslawnych i innych a wylacznie o islamistach?

Bo buddystom,konfucjonistom,prawoslawnym i innym NIKT na siłę nie narzuca "demokracji" i NIKT na siłę nie "wyzwala" ich państw.
  • 0

#67

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Buddyści tybetańscy mają narzucany raj komunistyczny z Chin. I jakoś się nie wysedzają razem z chińskimi dziećmi.
  • 0

#68

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie badzcie naiwni, nikt Wam tutaj nie odpowie na takie pytania, najwyzej napisza ze jestescie glupi i nie potraficie czytac ze zrozumieniem :)
@mortyr
Reduta Ordona to utwor literacki taki sam jak "Wladca Pierscieni" wiec argument w dyskusji raczej marny.
Kamikaze byli 60 lat temu.
To nie sa odpowiedzi na moje pytania no ale niczego innego sie tez nie spodziewalem, tu jeszcze nikt nigdy nie odpowiedzial na moje pytania a zadalem ich chyba ze 100 :rotfl:
Fachowcy :lol :

"Bo buddystom,konfucjonistom,prawoslawnym i innym NIKT na siłę nie narzuca "demokracji" i NIKT na siłę nie "wyzwala" ich państw." - to jest najlepsze, nie wiedzialemze w XXI wieku istnieja jeszcze ludzie ktorzy o swiecie nie maja najmniejszego pojecia i nie slyszeli nigdy o np. Tybecie :o
  • 0

#69

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie maja najmniejszego pojecia i nie slyszeli nigdy o np. Tybecie

Zdziwisz się,ale słyszałem :) Jest tu dyskusja o Iraku,zauważ,że celem terrorystów nie są tu Boga ducha winni cywile.Terroryści atakują cywilów stojących w kolejce po pracę w Irackiej marionetkowej armii,policji,cywilów współpracujących z marionetkowym rządem Irackim,cywilów pomagającym siłom okupacyjnym itp itd.Czy ktoś leci z bombą przy pasie wysadzać przechodniów na ulicy? (nie myl tego z wysadzaniem się w świątyniach,bo to czysta wojna religijna,zabijają się tak na świecia nawet katolicy z muzułmanami-jak masz pojęcie o świecie,to wiesz gdzie...)To tak jakbyś stwierdził,że AK mordowało cywilów-bo przecież zabijano "volksdeutschów"-czyż nie byli to "tylko" cywile? Sytuacja ta sama jak w Iraku-zabija się ludzi współpracujących z przeciwnikiem (wrogiem).A zinnej beczki:Nie słyszałeś,żeby nikt poza muzułmanami zabijał?To powiedz,ile morderstw popełniają muzułmanie a ile "katolicy i chrześcijanie"?-co dzień słyszy się o kolejnych zabójstwach "dla zabawy" ,dla paczki fajek itp.Ile cywili zginęło od "chrześcijańskich" bomb Amerykańskich?Nie usprawiedliwiam muzułmanów,ale robią to bo są zmuszeni do tego przez "chcących pokoju" katolików.żydów i innych...Popatzr też z tej strony.
  • 0

#70 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie badzcie naiwni, nikt Wam tutaj nie odpowie na takie pytania, najwyzej napisza ze jestescie glupi i nie potraficie czytac ze zrozumieniem :)
@mortyr
Reduta Ordona to utwor literacki taki sam jak "Wladca Pierscieni" wiec argument w dyskusji raczej marny.
Kamikaze byli 60 lat temu.
To nie sa odpowiedzi na moje pytania no ale niczego innego sie tez nie spodziewalem, tu jeszcze nikt nigdy nie odpowiedzial na moje pytania a zadalem ich chyba ze 100   :rotfl:  
Fachowcy   :lol :

"Bo buddystom,konfucjonistom,prawoslawnym i innym NIKT na siłę nie narzuca "demokracji" i NIKT na siłę nie "wyzwala" ich państw." - to jest najlepsze, nie wiedzialemze w XXI wieku istnieja jeszcze ludzie ktorzy o swiecie nie maja najmniejszego pojecia i nie slyszeli nigdy o np. Tybecie :o


Ty to fachowiec jestes...tryskasz madroscia normlnie :rotfl: :rotfl:

ten co wierzy w samoloty w pentagonie :rotfl: :rotfl:
  • 0

#71

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Reduta Ordona to utwor literacki taki sam jak "Wladca Pierscieni" wiec argument w dyskusji raczej marny.


"Reduta Ordona" została napisana na podstawie prawdziwch wydarzeń - tak przynajmniej powiedziała profesorka od j.polskiego, która mnie uczyła w liceum.

[ Dodano: 2006-05-28, 12:41 ]

Buddyści tybetańscy mają narzucany raj komunistyczny z Chin. I jakoś się nie wysedzają razem z chińskimi dziećmi.


Tak, ale oni mają zakaz całkowity używania przemocy narzucony przez religię - chrześcijanie, muzułmanie i żydzi nie mają takich zakazów.
  • 0

#72

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"profesorka od j.polskiego, która mnie uczyła w liceum." - w takim razie profesorka nie powinna uczyc nawet w podstawowce. Zreszta nawet gdyby rzeczywiscie byla oparta na faktach to marny to argument. To nie byl przeciez atak na cywilow

"Tak, ale oni mają zakaz całkowity używania przemocy narzucony przez religię - chrześcijanie, muzułmanie i żydzi nie mają takich zakazów." - no to moze w koncu wyjasnisz dlaczego wysadzaja sie akurat Muzulmanie?
  • 0

#73

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"profesorka od j.polskiego, która mnie uczyła w liceum." - w takim razie profesorka nie powinna uczyc nawet w podstawowce. Zreszta nawet gdyby rzeczywiscie byla oparta na faktach to marny to argument. To nie byl przeciez atak na cywilow

"Tak, ale oni mają zakaz całkowity używania przemocy narzucony przez religię - chrześcijanie, muzułmanie i żydzi nie mają takich zakazów." - no to moze w koncu wyjasnisz dlaczego wysadzaja sie akurat Muzulmanie?


Rzeczywiście, w większości wysadzają się muzułmanie - ponieważ powstają w ich społeczności odpowiednie warunki i nie jest to związane bezpośrednio z religią - jest to złożone zagadnienie - w najbliższych dniach umieszczę kilka ciekawych artykułów na ten temat. Tu chodzi głównie, że reżimy w krajach arabskich są wspierane przez rząd USA -
mam artykuły i umieszczę je już wkrótce.

Mam co najmniej 50GB filmów, wśród nich są dziesiątki sfilmowanych ataków samobójczych na okupantów - żołnierzy!

Dlaczego chrześcijanie nie dokonują takich ataków ?

Być może zdarzy się tak w przyszłości. Dlaczego ktoś nie miałby założyć chrześcijańskiej sekty, która zacznie walczyć w stylu "Al- Kaidy". Mogliby np. wysadzać budynki rządowe w powietrze - np. polski sejm... :mrgreen: ...żartowałem.
  • 0

#74 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

"profesorka od j.polskiego, która mnie uczyła w liceum." - w takim razie profesorka nie powinna uczyc nawet w podstawowce. Zreszta nawet gdyby rzeczywiscie byla oparta na faktach to marny to argument. To nie byl przeciez atak na cywilow

"Tak, ale oni mają zakaz całkowity używania przemocy narzucony przez religię - chrześcijanie, muzułmanie i żydzi nie mają takich zakazów." - no to moze w koncu wyjasnisz dlaczego wysadzaja sie akurat Muzulmanie?


Dziwne mnie bo profesorka z Uniwersytetu to samo powiedziala na temat reduty co Mortyrowi :smile:

A nasi nie mordowali zydow, cywilow? :smile:
  • 0

#75

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, ale oni mają zakaz całkowity używania przemocy narzucony przez religię - chrześcijanie, muzułmanie i żydzi nie mają takich zakazów.


Chrześcijanie też mają zakaz używania przemocy. Są POJDYNCZE wyjątki gdy można jej użyć. Nigdy nie może to odbyć się kosztem ludzi niewinnych.
Muzułmanie nie uznają pojęcia "niewinny" albo "cywil", dla nich każdy z kraju uważanego za wroga, musi być zabity.

Rzeczywiście, w większości wysadzają się muzułmanie - ponieważ powstają w ich społeczności odpowiednie warunki i nie jest to związane bezpośrednio z religią


Islam jest religią ksenofobiczną, izolacjonistyczną, absolutnie nierelatywistyczną. Do tego nie podlega ewolucji i zmianom. Może to i dobrze, ale ideałem społeczeństwa są dla nich wspólnoty plemmienne średniowiecznej Arabii.
To jest nie tylko islam, zgodzę się, także kultura Arabska.

Tu chodzi głównie, że reżimy w krajach arabskich są wspierane przez rząd USA -


Arabia Saudyjska i Kuwejt (akurat tam reżimu nie ma). Trochę Pakistan, ale to nie kraj arabski.
Palestyna, Jordania, Afganistan, Iran... Tam nie ma wpływu USA, a zamachowców masa.

A nasi nie mordowali zydow, cywilow?


Masz na myśli niektóre akcje AK podczas okupacji?
Były wymierzone w zdrajców (nie kierowano się czy ktoś jest żydem czy katolikiem czy buddystą, tylko tym czy jako Polak nie kolaborował z Niemcami).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych