Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rząd: mamy tarczę!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#16

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po sytuacji w Gruzji ta tarcza musi być, jako straszak na Rusków.


Jak najbardziej tylko że ogólnie wiadomo ze tarcza jest nieskuteczna i jako system będzie w gotowości bojowej w 2030 roku.

Pozwolę sobie zacytować dowcip krążący po necie:

Prezydent przed wizytą u królowej duńskiej
Przed wizytą szef protokołu informuje:
Panie Prezydencie, królowa ma egzemę, więc nie należy jej całowac w rękę.
Na co Prezydent: a to pech: w Waszyngtonie hemoroidy, w Kopenhadze egzema….
(Mowa oczywiście o Prezydencie Mozambiku)


Polityczni forumowicze :mrgreen: wiedzą że do tej kolejki dokładnie za rok dołączy Prezydent Rosji, z bardzo prostej przyczyny.....w 2009 roku kończą się umowy naszego kraju na dostarczanie ropy i gazu z Rosji. Oczywiście nasz sojusznik skoro zapewnił nam ochronę przeciwko "terrorystom" pewnie w przyszłym roku za pomoc militarną w Iraku i Afganistanie pociągnie nam rurociąg z Iraku :) Zdziwieni sceptyzmem UNII w wyrażaniu poglądów na temat konfliktu w Gruzji ? Mam nadzieję że Ci którzy popierali krucjatę przeciwko Rosji zabiorą się zaraz za społeczne budowanie ropociągu z Iraku lub w przyszłym roku razem z naszym Prezydentem będą sprawdzać czy Miedwiediew faktycznie ma hemoroidy..... machanie szabelką w celu pozyskania wyborców raczej nigdy nam się nie udawało :( A może zamiast tarczy ropa ?

Aleśmy pokazali wrogowi...nie ważne że chleb będzie po 10 zł.

Oczywiście mamy rezerwy strategiczne na czas przykręcenia kurka :(

POLSKIE REZERWY ROPY

Lecz znając nasze afery zbożowe można przypuszczać że tej ropy dawno już nie ma......


Rosja może wykorzystać kwestie tarczy antyrakietowej w negocjacjach nowego kontraktu na dostawy gazu i ropy do Polski - twierdzą eksperci. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapewnia, że rząd wesprze w tych negocjacjach PGNiG. 2008-08-18 16:19


Oczywiście postawa wojującego Kaczorka pomoże w negocjacjach :o Miejmy zaufanie do sojuszników przecież wiadomo że zapewnią nam ropę i gaz....oraz obowiązkowe parady równości :o
Na zakończenie...jeśli mamy przeżyć to niestety nie polegajmy na pseudo sojuszach lecz na wschodnich dostawach ropy i gazu, bez tego będziemy skończeni.
  • 0



#17

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i o to chodzi .. jedynym straszakiem na broń nuklearną Rosji była by nasza broń nuklearna a nie jakaś tarcza która zestrzeli pocisk i co? zawsze coś spadnie i to na nas ..

A w to że z Iraku zbudują rurociąg do Polski xD widze jak specjalnie przekopują sie pod morzem czarnym i przez turcje żebyśmy mieli troszke ropy ..

Bolesne ale prawdziwe .. nie mamy z kim wojować
  • 0

#18

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba byc tylko dobrej myśli.. Zeby tylko wojny nie było a jak bedzie to w Polsce mamy bardzo duzo wojowników... Znam tylu Skinheadów co by poumierali za ten kraj byle by tylko było dobrze. Teraz jest dobrze, siedzimy sobie spokojnie w domu i strach myśleć ze to może sie zmienić w kilka chwil... Jedna atomówka i Polska znika... Ale wtedy na 100% pełno państw stawi sie za nami i Rosja by była całkowicie zlikwidowana..
  • 0

#19

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taaa tak jak podczas drugiej wojny światowej Polska miała sojusz z Francją, Anglią hehehehehe, ale to naiwne x|
  • 0

#20

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech Szwajcaria zawsze była neutralna i ma się dobrze, czemu my nie możemy? A tak to jesteśmy między młotem a kowadłem. Ale mam pytanie. Jeżeli ta tarcza ma służyć tylko do zestrzeliwania rakiet to dlaczego Rosja tak się rzuca?
Przecież to nie zagrozi bezpośrednio jej bezpieczeństwu. Jeżeli to tarcza tylko obronna to co im do tego? Może wywołają od razu wojne o to że kupujemy samoloty od Amerykanów? W końcu to też może być zamach przeciwko Rosji. Może mi to ktoś w skrócie wytłumaczyć?
  • 0

#21

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polityczni forumowicze wiedzą że do tej kolejki dokładnie za rok dołączy Prezydent Rosji, z bardzo prostej przyczyny.....w 2009 roku kończą się umowy naszego kraju na dostarczanie ropy i gazu z Rosji. Oczywiście nasz sojusznik skoro zapewnił nam ochronę przeciwko "terrorystom" pewnie w przyszłym roku za pomoc militarną w Iraku i Afganistanie pociągnie nam rurociąg z Iraku Zdziwieni sceptyzmem UNII w wyrażaniu poglądów na temat konfliktu w Gruzji ? Mam nadzieję że Ci którzy popierali krucjatę przeciwko Rosji zabiorą się zaraz za społeczne budowanie ropociągu z Iraku lub w przyszłym roku razem z naszym Prezydentem będą sprawdzać czy Miedwiediew faktycznie ma hemoroidy..... machanie szabelką w celu pozyskania wyborców raczej nigdy nam się nie udawało A może zamiast tarczy ropa ?



Dokładnie !!! Polska jako kraj mały i słaby (jeśli chodzi o wielkie zwycięstwa wojskowe to zostawiliśmy je gdzieś w świecie samratów i Jana III Sobieskiego) powinna być neutralna . Członkostwo w Uni i w NATO wystarczyłoby mam spokojnie jako ubezpieczenie ze strony zachodu . Bardziej w przyjaźniach międzynarodowych nasze władze muszą prowadzić polityke prowschodnią bo to da nam spokój ze wszystkich stron .

Jeśli chodzi o :mrgreen: hemorojdy do myśle że polska za bardzo udziela się . Ciągle pokazujemy że jesteśmy ufni Ameryce ,,jak dzieci we mgle" . Ponadto po co Kaczyński pchał się do Gruzjii . Hmmm? No po co ? Ropy nie będziemy mieć . Dadzą Kaczyńskiemu nagrode nobla bo chciałby dorównać swojemu imennikowi ( Walęsie) chyba nie.


pewnie w przyszłym roku za pomoc militarną w Iraku i Afganistanie pociągnie nam rurociąg z Iraku


Tak dla przypomnienia wiecie ile już buduje się gazociąg północny Rosja - Niemcy ? Już 2 lata . 29 sierpnia minie data podpisania dokumentów przez Niemcy i Rosje . A dalej go budują. Nam z Iraku najwcześniej zrobią ropociąg w 2015 r.


Ech Szwajcaria zawsze była neutralna i ma się dobrze, czemu my nie możemy? A tak to jesteśmy między młotem a kowadłem.



Tak dla sprostowania to Polska jest zawsze między sierpem a młotem
  • 0

#22

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak dla sprostowania to Polska jest zawsze między sierpem a młotem

Z jednej strony sierp i młot z drugiej dobry wujek Sam. Może nie ma co się zastanawiać tylko trzeba sp.... uciekać!
  • 0

#23

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko gdzie? :)

Nic nie poradzimy, że mamy takie przej*** położenie geograficzne.
  • 0



#24

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko gdzie? :)

Nic nie poradzimy, że mamy takie przej*** położenie geograficzne.



...nie zwalaj na położenie geograficzne, tego czego brakuje polakom w umyśle i sercu od przeszło czterech 4 wieków
  • 0

#25

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie zwalam, tylko mówie, że położenie geogr niczego nam nie ułatwiało nigdy.
  • 0



#26

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech Szwajcaria zawsze była neutralna i ma się dobrze, czemu my nie możemy? A tak to jesteśmy między młotem a kowadłem.



Może dlatego że leżymy między Niemcami a Rosją?
Może dlatego że jeśli gdziekolwiek zaczyna się rozpierducha na skalę światową to właśnie tutaj?
  • 0

#27

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja naprawde niechciałbym uciekać z tego kraju, ale jeżeli przez głupotę naszego rządu wybuchnie jakaś wojna to będe się długo zastanawiać nad walką za ojczyznę.
Mam nadzieje że przyszłe pokolenia nie będą się musiały uczyć w szkole jak to Polacy dzielnie walczyli w trzeciej wojnie światowej.
  • 0

#28

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No raczej nie będą się uczyć bo jak to się modnie ostatnio mówi, IV Wojna Światowa będzie na kamienie i dzidy ;)
  • 0

#29

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje że przyszłe pokolenia nie będą się musiały uczyć w szkole jak to Polacy dzielnie walczyli w trzeciej wojnie światowej.



..jednym słowem nie ufasz by polacy zaczęli cenić i szanować siebie przed trzecia wojna swiatową,.. a nawet mało ufasz by zaczęli to czynić również po niej
  • 0

#30

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam: http://pl.youtube.co...h?v=Quld5950v6w

Jak ktoś nie zna, to warto zobaczyć.
A co do wojen, taki wniosek mi się nasunął. Siła Polaków zawsze wynikała z tego, że mieliśmy pełno wrogów wokoło, a teraz wrogów jak takich nie ma. Na razie...
Jeśli dojdzie do III WŚ, to pewnie dawny duch bojowy Polaków się przebudzi. Może i Polska jest małym i słabym krajem, ale gdy dochodziło do wojny, to Polacy zawsze mieli serce do walki. Mam tylko nadzieję, że duch bojowy Polaków jest w stanie uśpienia, a nie umarł przypadkiem we śnie...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych