Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poziom naszego forum...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#46

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko trzeba jeszcze zająć się tym, żeby wszelkie przewinienia były wyraźnie widoczne, żeby nie było potem posądzania o "cenzurę". Zbyt dużo usuwania głupich wpisów bez jakiegokolwiek pokazania wszystkim dlaczego ten wpis jest głupi i już daje się pole do popisu tym, którzy zarzucają modom "cenzurowanie ponad miarę".

Stąd też pomysł pręgierza - tematu w wyznaczonym dziale gdzie delikwentowi zbierałyby się jego głupie wpisy i gdzie każdy mógłby sobie prześledzić historię danego użytkownika, który pisze głupoty. Wtedy ma się lepsze podstawy do wyrzucenia kogoś takiego z forum, niż gdyby tak wyrzucać bez konkretnego pokazania, za co dana osoba wylatuje. W sumie to taka modyfikacja dla lepszej przejrzystości zamiarów moderacji.

No ale to wszystko ogranicza się do tego, jak aktywnie będą działać moderatorzy i jak bezlitośnie będą tępić głupie posty.

Bo nie surowa kara, ale nieuchronność kary lepiej likwiduje problem ;)
  • 0



#47

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co będzie jak właśnie wpłata upoważni go w jego mniemaniu o takiej właśnie możliwości ? Plecenia bzdur ? Takie piszę to jestem.
  • 0



#48

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aquila

"pręgierz" dobry pomysł :)

Juz widzę te posty:D "Ale ja nie chcę na Pręgierz! usuncie stad moje posty!" (Emanuell) ;]

LOL
  • 0



#49

Emanuell.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co Emanuell?! Co ja znowu zrobiłem?! Myślałeś, ze nie wypatrzę twojego posta jak mnie obgadujesz? Ja jestem wszędzie i Cie obserwuje niczym ten bigbrather co ta Jola tam była u niego w domu no ten co w telewizji leci! Zapamiętaj to sobie gośció.



Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#50

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Emanuell. Jesteś właśnie idealnym przykładem użytkownika, jakiego nie powinno być na forum.

Blokada pisania nim osiągnie sie 50 czy 100 czy ileś postów, czasem się sprawdza, ale czasem nie. Wyjątkowo wredne trolle są zdolne do spamowania przecież także w wątkach.

Zresztą, typowo trollowe topiki nie są aż tak bardzo często. A i znikają zazwyczaj prędko.
Większym problemem dla powagi forum są różni nawiedzeni piszący jakieś fantastyczne historie językiem lepszym od neokida. Tacy piszą dość długo, dyskutują, lecz ich tematy powinny przeważnie trafiać do jakiś działów mniej poważnych. Rozumiem, że to forum paranormalne, lecz ja paranormalne sprawy pojmuję jako pewne niewyjaśnione (jeszcze) rzeczy z przynajmniej pozorami prawdziwości. No, ale to już kwestie trochę poza tematem.
  • 0

#51

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na bardzo długi czas zniknąłem z życia tego forum. Byłem oburzony zachowaniem moderatorów oraz poziomem wypowiedzi, o którym mówi ten temat. Okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny... Szczególnie na tle innych for o podobnej tematyce. A muszę przyznać, że zwiedziłem już bardzo wiele.
Od paranormalium, na którym nawet się nie zatrzymałem ze względu na brak mojego ulubionego działu, poprzez forum serwisu NPN, gdzie zdrowy sceptycyzm był bezmyślnie odrzucany i napiętnowany nawet przez członków teamu, aż po jakieś fora natury czysto religijnej (bo właśnie religia jest tym, co mnie najbardziej interesuje), w których to dominował albo pogląd "jedynej słusznej wiary", albo też całkowitego odrzucania wszystkiego, co z nią związane.
Moja wędrówka pokazuje, że nie dzieje się tutaj najlepiej, ale to i tak lepsze od tego, co się dzieje wokół.
Chcecie zmian? To zrozumiałe, ja też ich chciałem. Sądzę nawet, że miałem doskonały pomysł na ich wprowadzenie, ale nawet bez tych nich wolę to miejsce od każdego innego.

Rozstałem się z ludźmi tutaj, a szczególnie teamem w nienajlepszy sposób. Ba... Zarzekałem sie, że nigdy nie wróce do miejsca, gdzie moderatorzy skupiają się na upominaniu użytkowników choćby za dyskusję, która co prawda odsuneła się nieco od głównego tematu, ale jednak miała sens. Nie była bezmyślną paplaniną, w której jedna osoba wyraziła swój pogląd, a następne dwadzieścia go poparły dodając coraz to więcej emotikonów i znaków interpunkcyjnych. Ubolewałem nad tym, że takie osoby nie były karane, a tematy były po prostu zamykane, co w żaden sposób nie odstraszało "naśladowców".

Teraz jednak z całą pewnością mogę powiedzieć:
To miejsce jest naprawdę wspaniałe, a grupa moderująca forum jest naprawdę godna pozazdroszczenia. Szczególnie, jeśli porównamy ją z moderatorami NPN.
To miejsce jest naprawdę wspaniałe, a grupa moderująca forum jest naprawdę godna pozazdroszczenia.
  • 0

#52

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście! Jak by nie było - to forum jest zdecydowanie najlepsze (bynajmniej sposród takich o podobnej tematyce) :)
  • 0



#53

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ach Berith, nie mogłeś tego lepiej wyrazić.
Mimo pewnych problemów to forum wciąż jest wartościowym miejscem.

Swoją drogą parę innych osób również powinno to sobie uświadomić.
  • 0



#54

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Primo - Cinex, co do działu Religia i Filozofia - Jeśli chcę porozmawiać o religii chrześcijańskiej to idę na stronę koscioł.pl bądź podobną gdzie jest przytłaczająca większość katolików lub też na ateista.pl gdzie jest przytłaczająca większość ateistów. Ale to na VRP i na niewielu innych stronach można znaleźć tak wielu ludzi o tak różnych światopoglądach - od racjonalizmu po całkowity irracjonalizm, od ateizmu, przez new age, aż po katolicyzm. IMO bez tego działu ta strona straci bardzo wiele. Nie jestem też entuzjastą forum całkowicie monotematycznego. Wg. mnie zmniejsza to atrakcyjność forum - wole pogadać w jednym miejscu na różne tematy. Chcemy chyba, żeby stało się ono mniej atrakcyjne dla idiotów-prowokatorów, a nie dla wszystkich użytkowników.

Cinex poza tym "polityki" na forum już oficjalnie nie ma ;) . >>klik<<

BTW. Nieco rozbawiło mnie nieco to, że obok "wiara" postawiłeś domenę .com, wszak jest to domena, której nazwa pochodzi od "commercial" i dla stron o takim charakterze jest przeznaczona :P .


Secundo - pomysł z wymaganą minimalną ilością postów wydaje mi się kiepski. Lepiej już chyba 5 debilnych postów w jednym temacie, niż 55 na całym forum. Osobiście skłaniałbym się do propozycji "entuzjastki ciastek" ;) . Pręgierz Aquilli też jest IMO pomysłem wartym rozpatrzenia.


Tertio - Ilość ostrzeżeń potrzebnych do bana wg. mnie też jest zbyt duża - 3 to IMO odpowiednia liczba. Eurycide pomysł z kasowaniem ostrzeżeń po pewnym czasie IMO jest dobry ale czas zbyt krótki.


Quatro - z naszej administracji jestem raczej zadowolony. Padło kilka decyzji z którymi się nie zgadzam, ale ogólnie sprawują się dobrze. Największym problemem jest IMO to:

7.11 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji.

Na innych forach istnieje zwykle temat lub nawet dział służący do skarg i odwoływania się od decyzji moderatorów. Ten punkt skutecznie utrudnia porozumienie z użytkownikami.


Tyle ode mnie Pozdrawiam
  • 0

#55

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem użytkownikiem tego forum, więc postanowiłem powiedzieć krótko co myślę.
Wydaje mi się, że cokolwiek byście nie wprowadzili, zmienili to i tak ktoś znajdzie sposób żeby nabroić. Kwestia podnoszenia poziomu forum jest dla mnie o tyle głupia, że jest to subiektywne. Jedni odbiorą go za wysoki, inni za niski.
Jeśli już coś zmieniać to mam parę pomysłów.
1. Reputacja tematu (możliwe, że już to jest. jeśli tak to wybaczcie). Po prostu jeśli temat wnosi coś nowego i nie jest idiotyzmem, to wzrośnie jego reputacja(na zasadzie podobnej jak reputacja użytkowników). Będzie wtedy wiadomo, które tematy są godne uwagi, a które lepiej ominąć.
2. Zakładanie nowego tematu nie powinno być automatyczne, ale każdy nowy temat powinien być zatwierdzony przez Moderatora.
2.1 Powinien on sprawdzić, czy taki temat już jest i czy ogólnie nie wydaje się być prowokacją. Kompletnie (ale kompletnie) idiotyczne tematy były by odrzucane.
2.2 Powtarzające się tematy też byłyby odrzucane, ale Moderator powinien wtedy zakładającego powiadomić dlaczego temat został odrzucony i ewentualnie dać link.
2.3 Proponowałbym jeszcze przy takim rozwiązaniu wprowadzić dla Moderatorów swego rodzaju znacznik (jakąś grafikę np. wykrzyknik obok nazwy tematu), który informowałby, że temat jest kontrowersyjny i może być prowokacją.

Myślę, że wprowadzenie punktów 1 i 2.3 zostanie wzięte pod uwagę, bo są to pomysły proste i mogą okazać się skuteczne.
  • 0

#56

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jedni uważają poziom za wysoki, jedni za niski...

Tak, prawda, za niski uważają go ci, którzy już jakiś czas tu są...dłuzszy czas:) Dołączyłem rok temu, ale juz wczesniej przeglądałem i nadal przeglądam to forum i widać, że jednak głupota się rozwija tu... :/ ;-)

Pomysł z reputacją tematu BARDZO dobry. + i - tylko i by od razu było wiadomo;-) Tylko nie wiadomo jak od strony technicznej to zrealizować... przyznam się, że na forach i stronach www sie nie znam absolutnie;-)

Może ktoś, kto się zna by to ocenił :)


Pozdrawiam
  • 0



#57

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do warnów, banów i innych kar. Sądzę, że sprytnym pomysłem na spamerów i innych takich, było by stworzenie "czarnej listy", ale nie na zasadzie banowania, ale ignorowania. Po prostu moderatorzy dodają na czarną listę "osobistości" gdy się pojawią, a użytkownicy mają możliwość włączenia (lub nie) sobie, coś na kształt filtru, który po prostu nie wyświetli postów spamerów. Najlepsze jest to że spamer spamuje, ale nikt tego nie widzi! Tylko sam spamer! Ma to tą przewagę, że spamer spamuje i ma radochę, a użytkownicy nie widzą spamu i też się cieszą ;D
Poza tym, włącznik/wyłącznik takiego filtru powinien znajdować się w "panelu kontrolnym" jak jakaś opcja razem z listą spamerów. Trzeba tu jeszcze zrobić małe zastrzeżenie, że czarnej listy nie może oglądać każdy. Powiedzmy osoby, które mają co najmniej 3pkt reputacji. Spamer też nie powinien wiedzieć, czy jest na czarnej liście, czy nie.
Jaki to ma sens? Tacy ludzie po prostu się znudzą i przestaną. Sami sobie pójdą.

Mam nadzieję, że Admin weźmie pod uwagę mój post.

A tak w ogóle... dlaczego nie ma opcji usunięcia własnego postu?
  • 0

#58

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sądzę, że sprytnym pomysłem na spamerów i innych takich, było by stworzenie "czarnej listy", ale nie na zasadzie banowania, ale ignorowania. Po prostu moderatorzy dodają na czarną listę "osobistości" gdy się pojawią, a użytkownicy mają możliwość włączenia (lub nie) sobie, coś na kształt filtru, który po prostu nie wyświetli postów spamerów. Najlepsze jest to że spamer spamuje, ale nikt tego nie widzi! Tylko sam spamer! Ma to tą przewagę, że spamer spamuje i ma radochę, a użytkownicy nie widzą spamu i też się cieszą ;D

Ja proponuję coś innego, aczkolwiek pod pewnymi względami podobnego :P

Mianowicie przy wstawianiu warna można zaznaczyć opcję, że każdy post użytkownika musi zostać zaakceptowany przez moderatora, jest też ustawione, czy tak ma być przez kilka dni czy przez cały czas. Może z moderatorami zaczęlibyśmy tą opcję wykorzystywać?
Z pewnością zniechęciłoby to przynajmniej niektórych spamerów.
  • 0



#59

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ivellios... ciekawa opcja, ale to prędzej by chyba moderatorzy się zniechęcili :D Czytać te głupoty i odrzucać, post za postem heh...

IMO pomysł z czarną listą ciekawszy, ale tak jak już pisałem...nie znam się na technikaliach, myslę jednak, że troche roboty by z tym było, żeby takie cos zainstalowac na forum...

Pozdrawiam!

PS cieszy widok czarnych pasków "zbanowany" pod pewnymi nickami:) Moderatorzy wzięli się do roboty:) tak trzymać!
  • 0



#60

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mianowicie przy wstawianiu warna można zaznaczyć opcję, że każdy post użytkownika musi zostać zaakceptowany przez moderatora, jest też ustawione, czy tak ma być przez kilka dni czy przez cały czas. Może z moderatorami zaczęlibyśmy tą opcję wykorzystywać?
Z pewnością zniechęciłoby to przynajmniej niektórych spamerów.

o tak, świetny pomysł, szczególnie przy aktywności moderatorów, byłbym za gdyby była gwarancja że w ciągu godziny post się pojawi ale jak was znam to pewnie trwałoby to w niektórych przypadkach kilka dni...
nie wspominając już o radosnej interpretacji postów według własnego uznania, czyli cenzury ciąg dalszy, fajnie byście z przemem mieli prawda ? żadnej krytyki, zażaleń... zamiast kogoś niewygodnego banować po prostu nie wyświetlać jego postów :crazy:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych