Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poziom naszego forum...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#61

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moja propozycja jest dość prosta i praktycznie nie wymaga żadnych większych modyfikacji technicznych.

Po pierwsze:
Wróciłbym do pełnej jawności w kwestii ostrzeżeń. Obecnie forumowicze nie tylko nie mają wglądu w uzasadnienia ostrzeżeń przyznanych innym użytkownikom, ale nawet nie posiadają informacji o "stanie konta" danej osoby (przynajmniej u mnie tak jest). Brak tych informacji na pewno ułatwia wszelkim trollom i spamerom forumową działalność.

Po drugie:
Zaostrzyłbym konsekwencje wynikające z liczby ostrzeżeń.
1 ostrzeżenie - upomnienie bez dodatkowych sankcji (wygasające automatycznie po pewnym czasie np. miesiąc)
2 ostrzeżenia - czasowy zakaz wypowiadania się na forum (użytkownik po okresie karencji musiałby sam zapracować na obniżenie swego konta do poziomu jednego ostrzeżenia np. pisząc jakiś autorski artykuł, dokonując tłumaczenia obcojęzycznego artykułu itp.)
3 ostrzeżenia - wykluczenie z forum (tu komentarz jest chyba zbędny).
Myślę, że na spamerów by to wystarczyło.

Po trzecie:
Użytkownicy powinni współmoderować forum. Nie chodzi mi tu o żadne dodatkowe uprawnienia, chodzi mi o wykorzystanie tego co jest, czyli raportowania. Szybko złożony, krótko uzasadniony raport to o niebo skuteczniejsza broń niż wdawanie się w polemikę z trollem-spamerem. Oczywiście, równie szybka reakcja moderatora na złożony raport (bądź raporty) też byłaby tu istotna. Zalet tego rozwiązania chyba nie muszę szerzej prezentować.
  • 0



#62

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To miejsce jest naprawdę wspaniałe, a grupa moderująca forum jest naprawdę godna pozazdroszczenia. Szczególnie, jeśli porównamy ją z moderatorami NPN.


Dobra, dobra, byś już mnie nie obrażał ;] Jestem tam supermodem i na prawdę mało było spięć pomiędzy userami a ekipą. Mamy dobry team, wykonujemy swoje obowiązki i szanujemy userów, nie to co niektórzy modzi na VRP (bez urazy, ale sami wiecie).
  • 0

#63

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic. Tylko modzi muszą "sprzątać" częściej. Po wakacjach neokidzi będą mniej się nudzić, więc liczba ich zmaleje :>
  • 0

#64

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Marta, jeśli coś zmaleje to liczba supermoderatorów [-; Co najmniej o jednego.

nie wspominając już o radosnej interpretacji postów według własnego uznania, czyli cenzury ciąg dalszy, fajnie byście z przemem mieli prawda ? żadnej krytyki, zażaleń... zamiast kogoś niewygodnego banować po prostu nie wyświetlać jego postów

Kasacja=cenzura, edycja=cenzura, zablokowanie pisania=cenzura, zatwierdzanie postów=cenzura, no to może nic nie róbmy i pozwólmy na wolną amerykankę...
Jak w pewnej reklamie, "u nas można natłuc spamu ile wlezie".
  • 0



#65

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kasacja=cenzura, edycja=cenzura, zablokowanie pisania=cenzura, zatwierdzanie postów=cenzura, no to może nic nie róbmy i pozwólmy na wolną amerykankę...
Jak w pewnej reklamie, "u nas można natłuc spamu ile wlezie".

zgadłeś :)
  • 0

#66

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ivellios, a gdy połączysz to z jawnością i z wykazaniem wszystkim w jednym miejscu jasno i wyraźnie dlaczego posty danej osoby były poddawanej takiemu działaniu możesz uniknąć posądzeń o cenzurę, bo każdy widzi o co poszło.
  • 0



#67

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Odkad pojawily sie posty typu - 'moja historia' to forum upadlo.
Po drugie aby nie narazic sie na ostrzezenia nalezy unikac krytyki zydow bo to antysemityzm.
  • 0

#68

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, po prostu od dłuższego czasu nie ma żadnego burzliwego tematu. Czegoś co zainteresuje do głębi. To jest problem. Co z tego że sa jakieś neokidy, jak nie ma "tych" tematów.
  • 0



#69

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tematy są, ale brakuje chętnych.
  • 0



#70

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kary? oczywiście, ale zważcie na to, że istnieją ludzie nie za bardzo łapiący się sprawach forum i tego czy mod chce czy nie chce kogoś ukarać. Muszą być upomnienia, aby komuś zwrócić uwagę, jeżli jest definitywnie wandal należy go wywalić. Tematy typu moja babcia ma na talerzu kółeczko przypominające NOL-a i jeszcze nie poparty fotografią są żenujące.

Dajcie ostrzeżenie, pouczcie, a jeżeli nagminnie będzie się to powtarzać wywalcie.
  • 0

#71

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jest regulamin przy rejestracji (chyba bo nie czytałem) i co kogo obchodzi że gnój nie przeczytał ? inna sprawa że nie lubię regulaminów, szczególnie jeśli się je przestrzega...
  • 0

#72

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil. Brakuję chętnych bo najwyraźniej tematy nietenteges. :P Kiedyś toczyłem tu ostre boje w paru topicach, a teraz nie widzę żadnego który by mnie bardzo zainteresował. Większość z nowych tematów to jakieś opowieści dziwnej treści o duchach z biwaku, latarkach w jaskiniach itp. ;/
  • 0



#73

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież tematy nadal są.
Pozostaje pytanie, dlaczego podejmuje się coraz chętniej blachę tematy.
Poziom forum jest taki na jaki sobie uczestnicy zechcą pozwolić.
Teraz mamy właśnie hym... taki.
  • 0



#74

Tiger.
  • Postów: 24
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hej, pozwole sobie wtrącic swoje 3 grosze. Muszę przyznać, że jako tako na forum też się szczególnie nie udzielam, oczywiście czytam ale wychodzę z prostego założenia, jeżeli nie mam nic ciekawego do powiedzenia to po prostu nic nie pisze...Niestety od dłuższego czasu zaczeli pojawiać się ludzie którzy w każdym temacie musza zabierać głos, nawet jeżeli nic na ten temat nie wiedzą. A już najlepszą zabawę mają wtedy jeżeli jeszcze ktoś na te ich głupie posty odpowiada i daje się złapać na ich prowakację.

Tak jak kilku moich przedmówców uważam, że powinien zostac zamkniety dział "moja hsitora", wiekszośc (o ile nie wszystkie) zakładanych tam tematów to głupoty w stylu: kolejny ORB, duch na zdjęciu lub inne niesamowicie straszne przygody jakie przydarzaja się gimnazjalistom.

Kolejna rzecz, zakładanie nowych tematów, tutaj akurat nic nowego nie wymyslę ale najlepszym sposobem jest to, abo zakładać mogli je tylko użytkownicy którzy maja juz jakąś ilość postów. To napewno ograniczy przynajmniej w jakims stopniu aktywność spamerów...

Z mojej strony to chyba tyle :) miejmy nadzieję, że forum porzetrwa w dobrej formie i dożyje zasłuzonej starości wraz z moderatorami oraz użytkownikami :)
  • 0



#75

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co wy chcecie od gimnazjalistów? Sam nim jestem, a jakoś nie czuję potrzeby spamu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych