Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje po śmierci z katolikiem i satanistą?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co się dzieje po śmierci z katolikiem i satanistą? Załóżmy, że katolik zasłużył na piekło i tam też trafił (zakładając, że istnieje). A co z satanistą?
  • 0

#2

GPNS.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe pytanie. Patrząc od strony katolickiej, wyznawcy Szatana polegną razem z nim gdy zwycięży Bóg, więc są straceni. Na dodatek katolicyzm zakłada, że Szatan oszukuje ludzi, więc możliwe, że i swoich wyznawców, więc tacy też mogą iść do piekła i tam cierpieć, jak źli katolicy. A od strony satanistów, to trzeba by ich zapytać, jak to sobie wyobrażają :)
  • 0

#3

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się jakoś nie widzi to, że katol razem z satanistą "smażyliby" się w piekle. Przecież jeden wyznaje Boga, a drugi Szatana, więc to mnie nurtuje.
  • 0

#4

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bóg i Szatan nie istnieją.

A nie zastanawiało cię, co dzieje się po śmierci z Buddystami, Hindusami, Muzumłanami, protestantami, żydami i wieloma innymi?

Dobra, wracam do głównego wątku. Pomyślmy jak katolik. Skoro ktoś jest satanistą (lub jeszcze mroczniejszym SZatanistą :P ), to pewnie dlatego, że taki jest plan Boga, bo Bóg wszystko przewidział. Dlatego istnieje Szatan, bo Bóg ma taki plan. A wiec satanista spełnia wole boskiego planu, tylko, że według boskiego prawa spodka po potępienie po nastaniu królestwa bożego, choć spełnił swoją rolę w boskim planie...wiem, że to głupie. I pełne sprzeczności, jak każda religia.
  • 0

#5

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli co, nie ma piekła i nieba, więc czeka nas wszystkich reinkarnacja?
  • 0

#6

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może. Pożyjemy, umrzemy, zobaczymy ;)
  • 0

#7 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

A nie zastanawiało cię, co dzieje się po śmierci z Buddystami, Hindusami, Muzumłanami, protestantami, żydami i wieloma innymi?



Każdy będzie sądzony wg. religii swej.

PS
http://www.zbawienie...view/27/60/1/3/

^^ mi to wystarczy.
  • 0

#8

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli co, nie ma piekła i nieba, więc czeka nas wszystkich reinkarnacja?

Albo niebyt (mam nadzieję), Nawia, Hades lub jeszcze coś innego ;) .

Odnośnie tematu - mówimy o satanistach teistycznych, a nie filozoficznych?

EDIT: W przypadku tych pierwszych wypadałoby jeszcze określić czy patrzymy na ten problem przez pryzmat ich własnych wierzeń, czy przez pryzmat chrześcijaństwa.

Użytkownik IO edytował ten post 05.07.2008 - 18:23

  • 0

#9

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli co, nie ma piekła i nieba, więc czeka nas wszystkich reinkarnacja?

no mam nadzieję że nic niema, a już szczególnie żeby jakaś cholera nie zabrała mnie do nieba żebym musiał całą wieczność spędzić z tymi nudziarzami...

tak poważnie to po śmierci jest absolutny koniec człowieka, katol zgnije tak samo jak satanista, a ja zostanę skremowany :)
  • 0

#10

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myśląc logicznie: każda religia zakłada, że jest jedyną, właściwą drogą do osiągnięcia zbawienia/nirwany* (niepotrzebne skreślić). Człowiek niestety może być wyznawcą tylko jednej religii na raz, więc z dużym prawdopodobieństwem można założyć, ze wszyscy trafią do piekła. Aby to uzmysłowić: Wierny katolik w oczach muzułmanów jest niewiernym, a więc skazanym na potępienie i piekło. Satanista z kolei w oczach katolika jest wręcz człowiekiem gorszego gatunku, dobrowolnie skazanym na wieczne męki piekielne.
  • 0



#11

Slowik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale jakiś masochista by się ucieszył gdyby tak trafił do piekła x]
  • 0

#12

GPNS.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, że nikt żywy nie wie co jest po śmierci;x a już na pewno nie ma pewności. Nie dość, że nie można powiedzieć, że piekło/niebo są, to nawet nie można powiedzieć, że ich nie ma. Tzn, powiedzieć można, udowodnić ciężej. Z dziwną pewnością niektórzy mówią, jakby mogli mieć jakiekolwiek pojęcie o śmierci:|
Halloween sataniści też idą do piekła- przecież ktoś musi podgrzewać kotły ze smołą ;)
  • 0

#13

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odpowiedź jest prosta - zjadają ich robaki. Chyba, że satanista podda się kremacji.

Chrześcijanie idą do piekła cierpieć przez wieczność, sataniści - pracować.
  • 0

#14

zalew.
  • Postów: 96
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Skoro po smierci nic nie ma to po co przejmowac się kremacją - niech se robale pojedzą.
  • 0

#15

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mysle ze ksiazka "Misja" (ktora mozesz sciagnac stad: http://thiaoouba.com/misja.pdf ) odpowie na wiekszosc Twoich pytan.
Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych