Skocz do zawartości


Zdjęcie

magia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#121

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lunatyk - OK, przeczytałem wszystkie posty i zrozumiałem, że udowadnianie nieistnienia nie niesie w sobie żadnych, dajmy na to, wartości (tyle tylko, że nie mogę oprzeć się wrażeniu Déjà vu, jak gdybym już to gdzieś na tym forum czytał, a zapomniał).

W starych, zwłaszcza tych najstarszych z 2-3 pierwszych stron, postach zobaczyłem, że magia praktycznie dla każdego oznacza co innego. Z braku uregulowanej definicji mamy więc w udziale chaos i wtórne, niczego nie wnoszące opinie, jak choćby problem udowadniania "nieistnienia", czy istnienia.

Beznadzieja, gdy do magii zaliczać to, co pozostaje na razie niezrozumianym (jak np. telewizor dla ludzi z poprzednich epok). Ale z drugiej strony można dywagować nad niezwykle rozwiniętymi cywilizacjami (nawet pozaziemskimi), których pozostałości z niezrozumienia m.in. za magię uważane są. W końcu może pod jakimś sfinksem, czy chińskim murem mamy cyfrowe nadajniki energetyczne, których mocy nie rozumiemy, a ktore pobudzają nasze mózgi do robienia psiballi lub tak je rozregulowują, że istnienie metafizyki wydaje się nam rzeczywiste lub choćby "możliwe".

Z jednej strony nie jest dobrze tłumaczyć ignorancji zjawiskami paranormalnymi, czy magią, z drugiej - nasza ignorancja wypływa z niewiedzy, więc jeśli czegoś ze względu na rozwój cywilizacyjny zbadać nie możemy, to nie musi być to od razu całkowitą niedorzecznością.

Dochodzę do wniosku, że magia istnieje. Nie znam definicji, ale to coś w formie duchowego rozwoju. Magią jest kształtująca się wrażliwość, zrozumienie, empatia. Nie będę gdybał nad istnieniem metafizyki, gdyż jestem na to zbyt niekompetentny. Ale stanowczo nie wiązałbym magii z rozwojem cywilizacyjnym i ignorancją z tym związaną. Uważam, że nawet jeśli teraz metafizyki (o ile jest) nie rozumiemy, to kiedyś uda się ją naukowo wyjaśnić, więc będzie to już nauka, a nie coś, co można tłumaczyć "niewiedzą".

Jednak tego, dlaczego czujemy takie, a nie inne uczucia, jednych na rzecz drugich się wyzbywamy itd., mimo wiedzy o przyczynach "fizycznych", o oddziaływaniach, wyjaśnić nie sposób. Uczucia funkcjonują wbrew logice i taka siła i jej rozwój, to chyba właśnie to, co magią można nazwać.

Arahyll - wiem, że duszy (i znów - o ile jest) nie można dosłownie sprzedać, ani tym bardziej kupić. Kpiłem po prostu - przepraszam. W Twoim poście z lekka ciśnienie (ale to nie ze zdenerwowania) podniosło mi samo "chrześcijańskie" założenie, że ktoś może duszę "zabrać", "pożądać". Gdyby byty astralne gdzieś (w astralu :-D) egzystowały, to czemu miałyby pożądać umysłu, duszy, ja człowieka? Nie bardziej logiczne zdaje się żądanie służby etc? Bo umarły (no, chyba że wierzyć choćby "Yotsuya Kaidan" T. Nanboku, o ktorej założyłem dziś temat i jej podobnym) chyba nic nie może...

Jeśli moje posty zdają się sobie przeczyć, to chciałbym zapewnić, iż jedynie przyjmuję pewne założenia, teorie podobnie, jak grając np. w RPG. A prawdziwe swoje poglądy już nieraz przedstawiałem :-)
  • 0

#122

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oooh tym razem pierwszy akapit był do -lunatyka-
Arahyll -wszystko rozważasz na płaszczyźnie wiary (własnej wiary)
sprzedaż duszy za dobra materialne , to moim zdaniem metafora , to tylko nazwanie kogoś egoistą w sposób uduchowiony .

tu powstaja dwa dylematy :

pierwszy -wskazujesz na kontrahenta z ciemnej strony ,pytam czy widzisz ewentualnego (drugiego, trzeciego itd kupca/kupców?)

drugi-jako chrześcijanin powinieneś wiedzieć ze dusza nie należy do ciebie , jest Ci podarowana na czas ziemski
.
Arahyll , wybacz ale czasem czytając twoje posty , odnoszę wrażenie ze pisze je dziewczynka wychowana na japońskich kreskówkach , w których grupa nastolatków jest wyposażona w nadludzkie magiczne umiejętności i rożne magiczne przedmioty , i w kolko wałczą ze złymi magami , w celu usunięcia zła wszelakiej maści

" zaoczni myśleć , choćby na kilka minut, o magii jak o wszystkim do okola ciebie nie tylko o fiołku na widok którego wzdychasz"ehhhhh jest tak piękny , to magia" Magia to nie tylko twoje subiektywne spojrzenie na nią .

pozwolę sobie opisać jak widzę twoje rozumowanie :
WIATR - wiesz o tym ze jest to zjawisko atmosferyczne , lecz inaczej je odbierasz będąc nad morzem , kiedy w gorący dzień przynosi ulgę , inaczej kiedy niszczy cale regiony ,pozbawia życia ludzi i zwierzęta , odbiera ludziom ich dobytki ich marzenia o spokojnym życiu

bryza -DOBRO
huragan-ZŁO

dla mnie to cały czas to samo zjawisko , tylko o rożnym natężeniu , nijak nie potrafię nazwać wiatru dobrym lub złym = potrafię określić tylko skutki jakie przyszły z wiatrem .

jeśli magia , potrafi dać Nam umiejętność majstrowania przy energii witalnie innej istoty (bioenergoterapia )
to możemy podjąć probe balansowania tej ww energii witalnej w celu pomocy , lub rozchwiania jej w celu pogorszenia stanu /zabicia .

I znów nijak nie potrafię nazwać , umiejętności manipulowania przy silach witalnych, czymś dobrym lub złym
ale potrafię nazwać skutki takiej manipulacji .

Jako istota ludzka nie masz wpływu na wiatr , wiec godzisz się na jego skutki ,lecz nie potrafisz zgodzić się na stuki magii wiec je nazywasz >>czemu magia wywołuje żywsze reakcje niż wiatr? bo w magi czynnikiem ( elementem)decyzyjnym to człowiek , co oznacza ze można mu się przeciwstawić , zwalczać efekty jego działań , jeśli uzna się je, za niewłaściwe


Arahyll - ten post prawie w całości jest do Ciebie , wiec muszę jeszcze dodać , nie pragnę wciągnąć nikogo w jakiś kult, szanuje ludzi wierzących , nie chce namawiać do rezygnacji z wiary



moim zdaniem umiejscowienie magii ( pokazanie jego źródła) w bóstwach , demonach , to socjotechnika wiedzących , która ma powstrzymać niewolników od praktyk , w bardzo szerokim pojęci magicznych .

religia to chińskie pudełeczko łamigłówka , a zakazy i nakazy to zmyślny zamek , kto otworzy to pudełeczko zmienia swoje życie na zawsze
  • 0

#123

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moim zdaniem umiejscowienie magii ( pokazanie jego źródła) w bóstwach, demonach, to socjotechnika wiedzących, która ma powstrzymać niewolników od praktyk, w bardzo szerokim pojęciu magicznych


Tak! Blindcrow, właśnie to zabolało mnie w tamtym poście Arahylla

jeśli odwracasz się od Boga i szukasz pomocy w praktykach krążących wokół jakichś energii itp.


Tego się z lekka uczepiłem, ale lepiej od Ciebie mi się tej myśli chyba wyłożyć nie udało :-)

Prawda z tą moralnością zjawisk atmosferycznych i jej analogią do wszystkiego innego, ale spróbuj użyć empatii: czy ludzie pisząc, że huragan jest zły, nie używają naturalnego w tym wypadku skrótu myślowego, gdyż chodzi im o to, że konsekwencje przejścia takiego huraganu są dlań niekorzystne?

Aha, dlaczego używasz epitetu "dziewczynka wychowana na japońskich kreskówkach" w taki pejoratywny sposób? Jestem chłopcem wychowanym na "Czarodziejce z Księżyca" i co? Tak źle ze mną? :-)
  • 0

#124

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz rację, szarlatanów, złodziei, oszustów nigdzie nie brakuje.
Weź chociażby sztukę współczesną gdzie na środku galerii artysta usypawszy kupę złomu tym sposobem przedstawia marność istnienia.
Wracając do magii tym pięknym i starożytnym terminem określa się cały wachlarz zdarzeń i dzieł.
Na początek zawsze dobrze jest zdefiniować pojecie którym chcemy się posługiwać.
Według mojej definicji, zbierznej z wieloma innymi definicjami, magia jest to " wywoływanie skutków fizycznych silami psychiki ". Rozejrzyj się w swoim otoczeniu czy gdzieś takie zjawiska zachodzą. Weź na przykład współczesną psychologie w której dużo jest mowy o pozytywnym myśleniu. To najzwyczajniej w świecie znaczy, że jeśli będziesz o czymś pozytywnie myślał to masz szansę łatwiej to osiągnąć. To też jest magia, tylko taka osfojona.
Magia nie oswojoną są klątwy uroki, opętania, nieraz opętania wielokrotne, które diagnozuje się jako schizofrenia. Szpitale psychiatryczne pełne są takich osób. Lekarze leczą ich środkami chemicznymi a magowie ich egzorcyzmują czyli używają sił psychicznych, czyli używają sił psychicznych.
Jest też magia która pozwala stwarzać przedmioty, kreować przyszłość. Teorię na ten temat opisano już w wielu książkach, ale praktyczna umiejętność jest właściwie przez przeciętnego człowieka nie do osiągnięcia. Może się ewentualnie zdarzyć w sytuacjach potężnego stresu lub w trakcie wybuchu emocji. Od starożytności po dzień, dzisiejszy istnieją szkoły uczące koncentracji sił psychicznych ale i energii które można spożytkować na manipulowanie ludźmi ale również wykreowanie celów materialnych które chcemy osiągnąć. ( tantra jogo, joga kahunów )
  • 0



#125

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Qliphoth- no co ty , jaka dziewczynka pisałem o ( zresztą sam zobacz o kim , jest na końcu tamtego postu)
Aidil -napisz mi coś więcej o jodze kahunów , bo bez żenady przyznam ze pierwszy raz słyszę .
chyba ze ci się coś pomyliło i zmiksowałeś pojęcia z rożnych kultur ?( to nie zarzut, tylko pytanie )



Qliphoth-nie przejmuj się tym co Cie zabolało, zawsze możesz zripostować :

" jeśli odwracasz się od praprzyczyny , w kierunku Bogów ulepionych rękoma ludzkimi i czcisz ich wizerunki, które tez są tworem ludzi , to coś jest nie tak...)
  • 0

#126

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Blindcrow - wiem, że nie do mnie to było, tyle tylko, że jestem fanem anime, a na takich klasykach jak "Sailor Moon" się wychowałem, jednak nie jestem jakimś podrzędnym fantastą, choć wyobraźnię mam dość bujną.

Spoko, tylko następnym razem zważ, że takim samym fantastą można zostać, wychowując się na "Zaczarowanym ołówku" :-D

Kahuni to hawajscy znawcy Huny mają być, więc to chyba nic nowego...

A co do ripost - polemizowałem, czego efekty możesz wyżej zobaczyć :-)
  • 0

#127

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tej chwili ostatnie posty są wyłącznie na temat magii. To mi się bardzo podoba:)

Wracając do tematu, zdaję mi się że jedno znacznie nie można określić czym jest magia i jak jest zrozumiana. Ale każdy pojmuje inaczej, bynamnijej znaleźliśmi meritum:)

Ja osobiście jestem zdania że magia a i owszem istnieje ale pod pojęciem bardzoej jako parapsychologia ect. ;)
  • 0

#128

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Blindcrow - masz racje pomyliłam się.
Pisałam o jodze tanagryjskiej i kahunach w kontekście magii. Powtórzyłam słowo joga i tak to zabrzmiało. Ale oczywiście jest to pomyłka.
  • 0



#129

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil, to ja się chyba straszną ignorancją wykazałem, co?

Ci kahuni nie mają żadnego związku z jogą? Huna to rodzaj filozofii, która bazuje na dawnej hawajskiej religii, joga związana jest z pozycjami mającymi uzmysłowić niby jakiś psychiczny rozwój, tak? Dobrze tłumaczę? I nie da się jednego z drugim połączyć?

Zaręczam, że w tych kwestiach moja wiedza jest naprawdę niewielka, ale sądziłem, że można praktykować kilka ścieżek duchowego rozwoju naraz...
  • 0

#130

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Qliphoth - tak na prawdę,to można praktykować jedną drogę. Na początku można czytać wszystko aż znajdzie się to, co ciebie za interesuje. Joga to w sanskrycie znaczy sprzężenie- jarzmo, w domyśle z Bogiem. Joga to przede wszystkim umiejętność uzmysłowienia i opanowania energii kosmicznych dla których ciało jest przewodnikiem i które mogą spowodować, że ciało uzyskuje moce i percepcje nie wyobrażalne dla przeciętnego człowieka.
Postawy i asany służą jodze ale miną nie są. Służą opanowaniu energii, opanowaniu ciała i mentalnemu zjednoczeniu się z absolutem.
Kahuni również dążą do opanowania energii i do poznania wyższych światów. Filozofia kahunów jest mniej znana gdyż praktycznie została odtworzona przez badaczy euroamerykańskich z relacji szczątkowych. Ale możemy założyć że i jedni i drudzy przy pomocy rożnych systemów dążyli do tego samego.
Misteria greckie a przedewszystkim epickie i jeszcze wcześniej sumeryckie również prowadziły do oświecenia i do zrozumienia istoty życia, energii i kondycji człowieka w relacji do absolutu.
Gdy czytamy o szamanizmie syberyjskim czy Indian północno amerykańskich widzimy w ich wierzeniach jest to samo dążenie.
Dróg jest wiele nie każda bogato wyartykułowana przez swoje piśmiennictwo. Jest się w czym gubić i co wybierać.
  • 0



#131

Arahyll.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

blindcrow aleś mi narobił pisania;]
sprzedaż duszy za dobra materialne , to moim zdaniem metafora , to tylko nazwanie kogoś egoistą w sposób uduchowiony - mówiłem dosłownie o tym sprzedawaniu duszy(a zresztą magia to nie dobro materialne tylko jakaś moc, więc nie mylmy telewizora z magią).
next:
pierwszy - wskazujesz na kontrahenta z ciemnej strony ,pytam czy widzisz ewentualnego (drugiego, trzeciego itd kupca/kupców?)
jakich drugich, trzecich kupców? (nie wiem o co ci tu biega).
next:
drugi-jako chrześcijanin powinieneś wiedzieć ze dusza nie należy do ciebie , jest Ci podarowana na czas ziemski
tak, wiem ale że co ta wiedza ma mi udowodnić?
next:
Arahyll , wybacz ale czasem czytając twoje posty , odnoszę wrażenie ze pisze je dziewczynka wychowana na japońskich kreskówkach , w których grupa nastolatków jest wyposażona w nadludzkie magiczne umiejętności i rożne magiczne przedmioty , i w kolko wałczą ze złymi magami , w celu usunięcia zła wszelakiej maści
anime wymiatają...masz coś przeciwko?
next:
" zaoczni myśleć , choćby na kilka minut, o magii jak o wszystkim do okola ciebie nie tylko o fiołku na widok którego wzdychasz"ehhhhh jest tak piękny , to magia" Magia to nie tylko twoje subiektywne spojrzenie na nią
eeeeee? magia to dla mnie tylko i wyłącznie szarlataństwo...nie mieszajmy w tego iluzji czy zachwytu bo to coś zupełnie innego (a temat jest chyba o magii)
next:
WIATR - wiesz o tym ze jest to zjawisko atmosferyczne , lecz inaczej je odbierasz będąc nad morzem , kiedy w gorący dzień przynosi ulgę , inaczej kiedy niszczy cale regiony ,pozbawia życia ludzi i zwierzęta , odbiera ludziom ich dobytki ich marzenia o spokojnym życiu
dla mnie czarne jest zawsze czarne a białe zawsze białe więc to porównanie nie odnosi się do mnie. Możesz próbować porównywać moje poglądy do CZEGOKOLWIEK jeśli będziesz mnie znał, nie wcześniej.
next:
Arahyll - ten post prawie w całości jest do Ciebie , wiec muszę jeszcze dodać , nie pragnę wciągnąć nikogo w jakiś kult, szanuje ludzi wierzących , nie chce namawiać do rezygnacji z wiary
Yup, it's useless.

Na koniec dodam tylko żebyś czytał to z przymrużeniem oka:) Jestem ostatnia osobą która chce wywoływać tutaj jakąś wojnę ale "małe dziewczynki z anime" są czasem wredne i lekceważąco odpisują.
  • 0

#132

Moon101.
  • Postów: 80
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

www.mrooczlandia.com


na tej stronie znalazłem kilka ciekawych zaklęć niektóre się udały
  • 0

#133

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil, to, że Drogi się zazębiają (lub na siłę próbujemy wciąż to udowodnić), wiedziałem już od czasu zapoznania się z nauczaniem Gurdżijewa, a więc dobrych czterech lat. Miałem też świadomość, do czego ten duchowy rozwój dąży. Jednak pytałem o coś całkiem innego: nie siedzę ani w Jodze, ani w Hunie, zastanawiałem się więc, czy można te nauki połączyć (jeśli cel jest ten sam, to niby można), praktykować równolegle, gdyż taka myśl naroiła mi się, czytając o "Jodze kahunów". Ale to offtop i suma summarum nieważne.

Moon101 - Mroczlandia to stary portal, m.in. z niego korzystałem, kiedy chciałem sześć lat temu zdobyć zainteresowanie tamtej dziewczynki. Które zaklęcia Ci działały? :-)
  • 0

#134

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moon101- bylem na tej stronie , i jako osoba nie mieszcząca się w religii, dam ci rade -nie igraj nie posiadając odpowiedniego zaplecza , to co teraz możesz odbierać jako fenomen lub kuriozum , w przyszłości może zaowocować owocami których nie będziesz w stanie pogryzać , zwróć uwagę na to ze nie pisze przestań się tym interesować, tylko nie igraj

Arahyll- nie obawiam się ze wywołasz "wojnę"krytyka ze strony innych forumowiczów , to naturalny element dyskusji , którego jak widzę nie potrafisz znieść, manifestuj indywidualność w inny sposób , niż tylko jako "kontratak"
Jeśli zarzucasz mi ze CI nie znam a próbuję określić twój punkt widzenia , to nie rób tego dla sportu , porostu daj się poznać

Aidil- nie było moim celem , pokazanie Ci błędu, ja naprawdę myślałem ze coś bardzo istotnego z systemu hunicznego umknęło mojej uwadze .

Qliphoth- na twoje pytanie o połączenie rożnych z punktu widzenia geografii systemów, polecam książkę "magia chaosu"
w niej znajdziesz odpowiedz , szczerze polecam
  • 0

#135

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Qliphoth - teoretycznie można ale ja uważam że tak nie jest dobrze. To tak jakbyś się uczył 2 języków obcych aby w kazdym z nich przeczytać tą samą książkę. Mozna tak robic ale wysiłek jest niewspółmierny do efektu bo książka jest ta sama mimo różnicy niuansów językowych.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych