Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

KSIĘŻYC I PIRAMIDY-kontrowersyjna teoria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
110 odpowiedzi w tym temacie

#76

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila: Po trzecie wyciąga niesamowite wnioski - najpierw stawia własną tezę, że starożytne egipskie, greckie, rzymskie, a nawet ¶redniowieczne budowle (mimo, że znamy wiele faktów z ich historii) są wykuwane a nie budowane (pomimo licznych dowodów przeciw tej teorii, na czego najlepszym przykładem są komory odciążające w piramidach oraz liczne "dziury" w których wyraĽnie widać, że wnętrze piramid jest ułożone z bloków a nie zostało wykute), następnie próbuje dowie¶ć, że starożytne cywilizacje nie mogły ich wykuć znanymi przez siebie metodami, i wyciąga z tego wniosek, że w takim razie istniała jeszcze starsza cywilizacja, która tego dokonała.

Kijewski: Nigdzie nie pisałem, że cokolwiek było „wykute” w epoce megalitów, lecz dowodziłem, że „nie mogło być wykute”, ponieważ na całej ziemi nie było narzędzi do kucia twardych skał w III tysiącl. p.n.e.
Nie mówiłem nigdy o jakiejś „starszej cywilizacji” lecz dyskutuję tu wyłącznie o III tysiącl. p.n.e. A dokładniej o okresie 3200–2200 p.n.e., który uważam za epokę megalitów.

Aquila: Czyli - wysuwam teorię, że mój dom nie został zbudowany z cegieł (ot tak, mimo, że po skuciu tynku widać cegły oraz że żyją ludzie, którzy pamiętają jego budowę i potwierdzają, że jest zbudowany z cegły) a zamiast tego został wykuty w skale, uznaję, że robotnicy którzy budowali mój dom nie byliby w stanie go wykuć, bo nie mieli takich umiejętności, więc wysuwam wniosek, że dom mój:
- albo zbudowali kosmici
- albo nieznana starożytna cywilizacja.

Kijewski: Nie wydaje mi się, abym kiedykolwiek mówił, że coś „zbudowali kosmici”, „albo nieznana starożytna cywilizacja”.

Aquila: Po piąte zapomina, że tak jak wszyscy jemu podobni pseudonaukowcy opowiada nam o starożytnych zaawansowanych cywilizacjach (...)

Kijewski: Nie wydaje mi się, abym komukolwiek opowiadał „o starożytnych zaawansowanych cywilizacjach”.

Aquila: Po szóste unika odpowiedzi lub brnie w zaparte przy pytaniach obalających jego teorię - na przykłady z fotografiami ukazującymi wnętrze piramidy, na temat granitowego sarkofagu itp.

Kijewski: Po prostu, jeśli czegoś nie wiem, to mówię uczciwie, że nie wiem. Natomiast „na temat granitowego sarkofagu” wypowiedziałem się.

Aquila: Wydaje mi się, że każdy może już w tej chwili ocenić teorie pana Kijewskiego na podstawie pracy jaką wykazali się mariush, DrStorm, Vaherem, Indoctroine, avallach i inni.

Kijewski: Oczywiście, że każdy może ocenić moje hipotezy tak jak uważa. Po to właśnie dyskutuję na tym forum aby zainteresowani poznali moje nowe hipotezy i wyrobili sobie własne zdanie. Zupełnie naturalne jest, że niektóre osoby mogą zaklasyfikować je do pseudonauki. Ja sam nie wierzyłem w wiele z moich obecnych twierdzeń, zanim nie postawiłem ich publicznie pod dyskusję.
  • 0

#77

DrStorm.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kijewski: Panie DrStorm, a mógłby Pan nam obja�nić w jaki sposób obrabiano granitowe głazy w Machu Picchu, które dochodziły do kilku ton? Inkowie mieli do dyspozycji tylko narzędzia miedziane (3 Mohsa) i z brązu (3,5 Mohsa) podczas gdy niesamowita twardo�ć granitu wynosi 7 Mohsa. Zgodzili�my się, że wykuwanie bloków nie było możliwe � no więc jak je obrabiano?


Najprawdopodobniej najpierw odłupywano blok, który dzięki własno¶ciom granitu był stosunkowo równy. PóĽniej odłupywano co większe występy za pomoc± kamiennych toporków a ostatecznie szlifowano piaskiem lub korundem, je¶li było konieczne. Dlatego też większa czę¶ć budowli składa się ze zwykłych, nierównych kamieni.

Huayna Picchu, szczyt wznoszący się nad Machu Picchu. Niewykończone schody wyrze�bione w granitowej skale. Jak wyrze�bione? Czym wyrze�bione?


Dokładnie tak jak robiono inne, odłupuj±c kawałki kamienia. Proszę się zastanowić czy je¶li byłoby to łatwe to czy byłyby one tak nierówne ? I Czy jakim¶ problemem byłoby ich dokończenie ?
  • 0

#78

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie najbardziej rozbawiło, że rowki w piramidach s± robione dla ozdoby, a póĽniej zacierane (ciekawe po co). Mimo, że na discovery pokazywali dzienniki z budowy piramid z których jasno wynika, że piramidy były pokrywane piaskowcem, by wydawały się gładkie i bardziej się błyszczały :lol3:
  • 0

#79

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mówiłem nigdy o jakiejś „starszej cywilizacji” lecz dyskutuję tu wyłącznie o III tysiącl. p.n.e. A dokładniej o okresie 3200–2200 p.n.e., który uważam za epokę megalitów.


Jeżeli dobrze zrozumiałem, przypisuje pan budowle z Portoryko, Estonii a nawet nasz zamek Czocha jakiej¶ nieznanej nam i zaawansowanej cywilizacji, czy tak? Jeżeli tak, to wszystko się zgadza.
  • 0



#80

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Viranis, nigdy i nigdzie nie pisałem, że „rowki w piramidach są robione dla ozdoby, a później zacierane”.
  • 0

#81

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila: Jeżeli dobrze zrozumiałem, przypisuje pan budowle z Portoryko, Estonii a nawet nasz zamek Czocha jakiejś nieznanej nam i zaawansowanej cywilizacji, czy tak? Jeżeli tak, to wszystko się zgadza.

Kijewski: To nie jest tak, Panie Aquila: np. badania geologiczne w Egipcie podają, że naczynia z twardych kamieni wykonywano w okresie 3200–2200 p.n.e. I ja tego nie neguję, tylko wpisuję „księżycową przyczynę” wyrobów naczyń z twardych kamieni (i rzeźbienie piramid) w ten sam okres, co geolodzy i dokładnie w tą samą cywilizację Egipską, która miała miejsce w tym okresie. Żadna cywilizacja nie była bardziej zaawansowana przez to, że obróbka kamienia w epoce megalitów była dziecinnie łatwa. Wiele monumentów megalitycznych wykonywano w rejonach, w których nie znano pisma, jak np. bazaltowy Monument Kailasa w Elura, w Indii. Ja usiłuję tylko udowodnić, że granitowych monumentów nie „wykuwano” tylko rzeźbiono rylcami kamiennymi z dziecinną łatwością, ponieważ skały w omawianym okresie były literalnie miękkie.

Na Wyspie Wielkanocnej np. nie było żadnej „zaawansowanej cywilizacji”, ani żadnej innej cywilizacji. Po prostu niepiśmienne „dzikusy” rzeźbili (prawdopodobnie dla przyjemności) posągi moai obsydianowymi rylcami, ponieważ istniała wówczas taka możliwość. Na Portoryko, w Salwadorze, czy w Patagonii też nie istniała wówczas żadna „zaawansowana cywilizacja”. Granitowe Zamki Czocha, Chojnik, granitowy Monastyr na Wyspach Sołowieckich, i setki innych w całej Europie były wykonywane w okresie neolitu, i ja tu nic nie zmieniam, ani nie wymyślam jakichś „zaawansowanych cywilizacji”.
  • 0

#82

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mhm, rozumiem. Nie zmienia to jednak faktu, że pana teoria jest niesłychanie naci±gana.
  • 0



#83

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mógłby kto¶ zapodać linkiem z tego forum, w którym to temacie, podaje się przykłady, że w różnych czę¶ciach ¶wiata było napomknięte o "czasach bez księżyca" ? Nie mogę znaleĽć tego tematu. Wiem, że było wspomniane m.in. o Platonie.
  • 0



#84

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie DrStorm, Pana koncepcja odnośnie obrabiania granitu jest niewątpliwie ciekawa. Proszę jednak zauważyć, że w kamieniołomach w Asuanie, w Egipcie, liczne ślady wyraźnie wskazują, że granitową skałę rzeźbiono „po prostu” przez niezwykle efektywne skrobanie, co jest obecnie absolutnie niemożliwe.

Niedokończony Obelisk. Największy obelisk na świecie (tzw. niedokończony). Po ukończeniu liczyłby ok. 42 m długości i ważyłby ok. 1270 ton. Bok kwadratu podstawy kolosa wynosi ok. 4,2 m.

http://farm3.static....2262cbf6a_o.jpg - Niedokończony Obelisk w Asuanie

http://www.moon-and-...m/new_pa429.jpg - Niedokończony Obelisk w Asuanie

http://www.waseda.jp...wan/Aswan17.jpg - Niedokończony Obelisk w Asuanie
  • 0

#85 Go¶ć_osiris

Go¶ć_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila: Czyli - wysuwam teorię, że mój dom nie został zbudowany z cegieł (ot tak, mimo, że po skuciu tynku widać cegły oraz że żyją ludzie, którzy pamiętają jego budowę i potwierdzają, że jest zbudowany z cegły) a zamiast tego został wykuty w skale, uznaję, że robotnicy którzy budowali mój dom nie byliby w stanie go wykuć, bo nie mieli takich umiejętno?ci, więc wysuwam wniosek, że dom mój:
- albo zbudowali kosmici
- albo nieznana starożytna cywilizacja.

Kijewski: Nie wydaje mi się, abym kiedykolwiek mówił, że co? ?zbudowali kosmici?, ?albo nieznana starożytna cywilizacja?.

Aquila, czy TY w swoim sceptycyĽmie nie posuwasz się za daleko?

Kiedy zabrakło Ci argumentów napisałe¶:

Mhm, rozumiem. Nie zmienia to jednak faktu, że pana teoria jest niesłychanie naci±gana.

Zaiste, ciekawy sposób polemizowania z adwersarzem.
My¶lałem, że stać Cię na więcej niż tylko negowanie wszystkiego jak leci na zasadzie: "NIE, BO NIE"
  • 1

#86

DrStorm.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie DrStorm, Pana koncepcja odno�nie obrabiania granitu jest niewątpliwie ciekawa. Proszę jednak zauważyć, że w kamieniołomach w Asuanie, w Egipcie, liczne �lady wyra�nie wskazują, że granitową skałę rze�biono �po prostu� przez niezwykle efektywne skrobanie, co jest obecnie absolutnie niemożliwe.


Skrobanie nawet dzisiaj jest jak najbardziej możliwe. Istniej± skuteczne metody obróbki granitu za pomoc± nawet piasku. W przypadku złóż w Asuanie jest nawet lepiej ze względu na to że zawieraj± bardzo ziarnisty sjenit który się po prostu wyłupuje.
  • 0

#87

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie DrStorm, skrobanie za pomocą piasku, a skrobanie z czasu epoki megalitów, kiedy jednym potężnym zadrapaniem, dużym dolerytowym rylcem, można było wybrać kilka kilogramów granitowego urobku skalnego — to ogromna różnica.
Ze zdjęć można wywnioskować, że jedno skrobnięcie dużym dolerytowym rylcem pozwalało na usunięcie ok. 4-6 kg granitowego urobku z powierzchni poziomej. Natomiast z powierzchni pionowej – znacznie więcej. Obecnie nawet dużym kawałkiem diamentu nie wydłubiemy, nie wyskrobiemy za jednym ruchem nawet grama urobku granitowej skały.
Z książki egiptologa Andrzeja Niwińskiego „Zagadki kraju faraonów”, dowiadujemy się, że w kamieniołomie asuańskim przeprowadzone było doświadczenie, które wykazało, że kamieniarz (za pomocą bryły dolerytowej i piasku), w ciągu jednej godziny może usunąć pięciomilimetrową (5 mm) warstwę granitu z powierzchni ok. 10 cm2. Czyli kostkę o boku 10 cm kamieniarz zeszlifowałby przez 200 godz. A jeden metr sześcienny przez 200,000 roboczogodzin.
Wokół Niedokończonego Obelisku w Asuanie usunięto gigantyczną masę urobku skalnego — ok. 1500 ton.

Sigirija, Sri Lanka. Granitowe schody wykonane w epoce megalitów, ok. 3000–2500 r. p.n.e. Pojedyncze wyżłobienia, widoczne na zdjęciu, wykonywano jednym ruchem, jednym zadrapaniem dużym kamiennym rylcem. Podobnych schodów jest bardzo dużo na tej granitowej górze. Schody te, jak wszystkie wyrzeźbienia wykonane w epoce megalitów, nie zostały „wykute”.
http://www.moon-and-...m/index.144.jpg — Sigirija, Sri Lanka

Ollantaytambo, Peru. Andezyt, podobny do granitu ok. 7 Mohsa. Tego rodzaju pojedyncze zadrapania są dzisiaj absolutnie niemożliwe do wykonania.
http://home.earthlin...sbet/weary5.jpg

Skały piaskowe w kamieniołomach w Gebel Silsilah West, Egipt. Charakterystyczne, pojedyncze zadrapania skały, niemożliwe do wykonania w żadnym czasie, oprócz epoki megalitów.
http://www.waseda.jp...ilah/SilW29.jpg
  • 0

#88

DrStorm.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie DrStorm, skrobanie za pomocą piasku, a skrobanie z czasu epoki megalitów, kiedy jednym potężnym zadrapaniem, dużym dolerytowym rylcem, można było wybrać kilka kilogramów granitowego urobku skalnego � to ogromna różnica.
Ze zdjęć można wywnioskować, że jedno skrobnięcie dużym dolerytowym rylcem pozwalało na usunięcie ok. 4-6 kg granitowego urobku z powierzchni poziomej. Natomiast z powierzchni pionowej � znacznie więcej. Obecnie nawet dużym kawałkiem diamentu nie wydłubiemy, nie wyskrobiemy za jednym ruchem nawet grama urobku granitowej skały.
Z książki egiptologa Andrzeja Niwińskiego �Zagadki kraju faraonów�, dowiadujemy się, że w kamieniołomie asuańskim przeprowadzone było do�wiadczenie, które wykazało, że kamieniarz (za pomocą bryły dolerytowej i piasku), w ciągu jednej godziny może usunąć pięciomilimetrową (5 mm) warstwę granitu z powierzchni ok. 10 cm2. Czyli kostkę o boku 10 cm kamieniarz zeszlifowałby przez 200 godz. A jeden metr sze�cienny przez 200,000 roboczogodzin.
Wokół Niedokończonego Obelisku w Asuanie usunięto gigantyczną masę urobku skalnego � ok. 1500 ton.


Robi Pan błędne założenie że skrobano cały materiał. A nie miało i nadal nie ma to najmniejszego sensu. Robi się to najpierw odłupuj±c bloki co pozwala pozbyć się dużych kawałków kamienia w krótkim czasie. PóĽniej można odłupywać mniejsze kawałki, a dopiero pod koniec szlifuj±c. Również dzisiaj najpierw odcina się duże kawałki a dopiero póĽniej szlifuje do ostatecznego kształtu. Używanie diamentu nie jest konieczne. Granit nie materiałem litym jak stal. Całkowicie normalne s± głębokie pęknięcia. Do tego jest stosunkowo kruchy.
  • 0

#89

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, czy TY w swoim sceptycyĽmie nie posuwasz się za daleko?


Nie. Zrozumiałem jedynie, że pan Kijewski jest kolejn± osob±, która poprzez wysuwanie kontrowersyjnych wniosków próbuje "udowodnić" nam, że piramidy, koloseum i resztę zbudowała jaka¶ zaawansowana, nieodkryta cywilizacja. Kiedy pan Kijewski odpowiedział i wyja¶nił tę kwestię zgodziłem się z nim, że Ľle odczytałem pod tym względem jego teorię. Ale to nie zmienia faktu, że ani piramidy, ani Koloseum ani żadna inna wymieniona przez pana Kijewskiego budowla nie została wyrzeĽbiona w skale przez ludzi z okresu o którym pan Kijewski mówi. Więc nie widzę co tu brak argumentów ma do rzeczy. Nigdzie nie zgodziłem się z panem Kijweskim je¶li chodzi o datę powstania budowli ani o metodę ich wzniesienia, jedynie przyznałem rację że nie chodziło mu o nieodkryt± zaawansowan± cywilizację (typu Atlantyda).

Więc nie mam pojęcia o co chodzi. Wszelkie w±tpliwosci mogę rozwiać na PW.
  • 0



#90

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie DrStorm, przeglądałem tysiące zdjęć i nigdzie nie znalazłem (ani w starożytności ani w średniowieczu) obróbki granitu, czy innej skały, przez „obłupywanie”. Wszędzie są ślady niewiarygodnie efektywnego skrobania. Ale proszę zobaczyć, co inni mówią ten temat...

Na stronie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu czytamy:
„Powstawanie, transport i ustawianie: „Technologia produkcji” wielkich obelisków wykuwanych z granitu lub kwarcytu została odtworzona w oparciu o teksty, ślady na zachowanych zabytkach, odnalezione narzędzia, a przede wszystkim niedokończone obeliski spoczywające do dzisiaj w kamieniołomach Asuanu. Skałę kruszono przy użyciu bazaltowych młotów, wykuwając wokół planowanego monolitu rów, a następnie częściowo podcinając kamień od spodu. Następnie drewnianymi lewarami podważano obelisk, odspajając go od podłoża”.

Otóż bazaltowych młotów nie znaleziono w Asuanie. Bazaltowym młotem nie można obrabiać granitu, ponieważ bazalt jest bardziej miękki od granitu. Granitu nie można nawet kruszyć ani skrobać dolerytem, który jest twardszy od granitu.

„Następnie drewnianymi lewarami podważano obelisk, odspajając go od podłoża”.

Kijewski: Jeśli ktokolwiek może sobie wyobrazić podważanie drewnianymi lewarami 1200 tonowego obelisku, to gratuluję takiej wyobraźni!
  • 0


 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych