Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aborcja oczami ... nienarodzonego dziecka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#46

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

cóż z biologicznego punktu widzenia płód z pewnością nie jest w stanie myśleć z bardzo prosteo powodu: jgo mózg nie jest odpowiednio wykształcony. prawdopodobnie dziecko aż do trzecieo roku życia jest całkowicie pozawione świadomości własnego istnienia, wskazują na to testy polegające na umieszczeniu dziecka przed lustrem i obserwowaniu czy rozpozna swoje odbicie czy też uzna je za inne dziecko. dziecko jest za to wstanie cierpieć-już od trzeiego tygodnia od zapłodnienia mózg jest wystarczająco rozwinięty by odbierać niektóre bodźce. teoretycznie więc od trzecieo tygodnia nie widzę powodu by zabraniać aborcji. jednak w praktyce dochodziłoby do absurdów: dlaczego jak dzieko ma trzy tygodnie można je zabić a jak ma 3 tyodnie i jeden dzień już nie? lub jak określić czy to akurat dziecko nie rozwija się nieco szybciej i czy nie odczuwa bólu mając 19 a nie 21 dni? więc właśnie dlatego w praktyce jest to absurd tymbardziej że na ogół właśnie do trzeciego tygodnia nie ma żadnych objawów ciąży. jestem więc przeciwna aborcji. podkreślę jednak jeszczę że usunięcie trzydniowego płodu, a właściwie to jeszcze nie płodu tylko komórki jajowej po maksimum kilkunastu podziałach nie jest dla mnie czynem który można pod względem moralny przyrównać do aborcji np w trzecim miesiącu.
  • 0

#47

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

judas666 Posłuchaj mnie teraz bardzo uważnie i skup się. W wierszu nie chodzi o to by ludzie się bali i śniły im się rozrywające się kończyny.
Chodziło o (już to ktoś tu powiedział) o wzbudzeniu uczuć, może litości. Aborcja widziana oczami płodu. Miało to wywołać wzruszenie. Cóż niektórzy się wzruszyli inni nie.

Moim zdaniem wiersz miał utożsamić płód z człowiekiem i pokazać okrucieństwo aborcji. W wierszu płód (inaczej człowiek) opowiada o morderstwie na jego bracie i potem opowiada o swoim (nie wiem jak to nazwać) rozczłonkowaniu.
[Interpretacja jest, moja, ja go tak odbieram.]
Jak gdyby człowiek opowiadał o tym co widział. To miało być taka przenośnia lub porównanie.
  • 0

#48

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Judas ma swoją racje. W końcu ludzie to hipokrytyczne świnie. To kiedy kogoś zabić a kiedy nie uzależniają tylko od swojego światopoglądu. W jednej sytuacji zabiją bez wahania, w drugiej walczą o każdą komórkę.
  • -1



#49

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie ... świnie ... rośliny... posiadają świadomość... Jedni zbiorową inni indywidualną.
Kiedy świadomość opuszcza ciało fizyczne - czyli przechodzi z ciała fizycznego do ciała astralnego - następuje śmierć ciała fizycznego - po przez zostawienie go na poziomie fizycznym Nasza świadomość będzie żyła - była na poziomie astralnym. W ciele arealnym.

Więc nie aborcja jest istotą moim zdaniem. Ważny i istotny jest moment w którym nasza świadomość łączy się z naszym kochanym ciałem fizycznym. Bierze sobie je w posiadanie.
  • 0



#50

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Judas ma swoją racje. W końcu ludzie to hipokrytyczne świnie. To kiedy kogoś zabić a kiedy nie uzależniają tylko od swojego światopoglądu. W jednej sytuacji zabiją bez wahania, w drugiej walczą o każdą komórkę.

A ja przyznaje rację tobie. To straszne co mówisz, ale niestety prawdziwe. Człowiek chyba zawsze będzie dążył do wygody za wszelką cenę.
  • 0

#51

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy z nas pragnie być szczęśliwym.
Pojęcie szczęścia dla nas ma inne imię.
  • 0



#52

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zwierzęta przez ludzi cierpią codziennie i jakoś mało kto się tym przejmuje...
  • 0

#53

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie ... świnie ... rośliny... posiadają świadomość... Jedni zbiorową inni indywidualną.
Kiedy świadomość opuszcza ciało fizyczne - czyli przechodzi z ciała fizycznego do ciała astralnego - następuje śmierć ciała fizycznego - po przez zostawienie go na poziomie fizycznym Nasza świadomość będzie żyła - była na poziomie astralnym. W ciele arealnym.

Więc nie aborcja jest istotą moim zdaniem. Ważny i istotny jest moment w którym nasza świadomość łączy się z naszym kochanym ciałem fizycznym. Bierze sobie je w posiadanie.

muszę zmodyfikować Twoją teorię, świadomość jest tworzona przez mózg na pewnym etapie jego rozwoju
  • 0

#54

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

darokrol dokładnie. jak ktoś nie wierzy że świadomość to cecha mózgu niech rąbnie głową monitor i zobaczy czy nie straci przytomności. uszkodzenie mózgu może spowodować utratę przytomności, więc świadomość jest zależna od mózgu. proste, co nie?

jedyne co mnie w wierszu poruszyło to dokładny opis wycinania kolejnych części ciała. mam to do siebie że sadystycznych zapędów nie mam i czytanie sposobu wycianania nóg mnie nie kręci. ogólnie wiersz rający na ludzkich emocjach, niezodny z zasadami nauki za to zdecydowanie przedawkowano tam ideologiczne treści: Bozia, Niebo, mamusiu i w ogóle :P po przeczytaniu pozostał niesmak i tyle, nic do tematu aborcji on nie wniósł....
  • 0

#55

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to tylko człowiek. Im mniej nas na świecie tym dla świata lepiej.

Ok. Przyjdę do Twojego domu, poćwiartuję Cię na żarcie dla świń (żeby zapewnić jedzenie dla innych), Twoją rodzinę i bliższych znajomych.

W końcu jesteś tylko człowiekiem, dusza nie istnieje jak mówisz, a świat mi jeszcze podziękuje. Szykuję miejsce w domu na order Virtuti Militari za walkę dla świata.
  • 0



#56

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiele osób twierdzi, w czeluściach internetu i nie tylko, że jest ludzi za wiele na tym świecie i trzeba zmniejszyć ich ilość koniecznie. Proponuję zacząć od mówiących takie rzeczy, a jeszcze lepiej jak sami wyświadczą społeczeństwu tą przysługę.
  • 0



#57

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Darokrol - jesteś zwolennikiem teorii materialnej.
Do pewnego stopnia masz rację z tym, że mózg nie tworzy świadomości, lecz jest przekaźnikiem dla świadomości. Świadomość istnieje bez mózgu, a mózg pozwala jej się przejawić w świecie materialnym.
Przekaźnikiem świadomości może być nie tylko mózg ale np. serce. Znane są przypadki w transplantologii gdy człowiek z przeszczepionym organem przyjmuje cechy dawcy.
  • 0



#58

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do pewnego stopnia masz rację z tym, że mózg nie tworzy świadomości, lecz jest przekaźnikiem dla świadomości. Świadomość istnieje bez mózgu, a mózg pozwala jej się przejawić w świecie materialnym.

Dowody naukowe mówią inaczej, jakie Ty masz na to potwierdzenie ?
  • 0

#59

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Alpha lyr - a co mówią te dowody naukowe ? O które dowody naukowe Ci chodzi ?
  • 0



#60

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówią o nierozerwalności świadomości z mózgiem. Twierdzisz zatem że świadomość istnieje bez mózgu i sobie wędruje gdzieś po astralu. Nie wiem czym podyktowane sa twoje przypuszczenia ale w świetle dzisiejszych odkryć naukowych sa niewiele warte. Za 15 lat nic nie zwojujesz takim argumentem, dlatego pytam się co masz na potwierdzenie tego o czym mówisz.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych