Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły PSI ball


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio miałem ciekawe doświadczenie.

Często juz robiłem PSI balle, ale ok 2 tygodni temu będąc na wycieczce w karkonoszach, zebrałem ze szlaku kilka kryształów górskich. Wieczorem w pokoju razem z kolega który również interesuje sie ezoteryką ogólnie i energia PSI zaczęlismy tworzyć PSI balle, każdy swojego, trzymając w dłoniach kryształy.

Wpadłem na pomysł, abyśmy stworzyli wspólnie jednego PSI balla. Nie przerywaliśmy roienia osobnych i wyciągnelismy po jednej ręce do siebie, moja była u góry i przesunelismy PSI balle aby sie złączyły i kontynuowalismy wysyłanie energii w tego wspólnego.

Kiedy spróbowałem przyblizyć swoją rękę do jego poczułem fizyczną siłę która przeszkadzała w tym, moje pierwsze skojarzenie: "dwa magnesy odwrócone do siebi tymi samymi biegunami". To samo poczuł mój kolega, aż jego ręka została odepchnięta w dół.


Zazwyczaj tylko wizualizuje i "czuje" PSI balla, to był pierwszy taki przypadek jaki miałem.


Jeszcze jeden ciekawy aspekt: Kryształ który ciągle trzymałem w dłoni stał sie duzo lżejszy tak jakby odpychał się z kryształem który trzymał kolega. Kiedypuściłem kryształ spadł on zwyczajnie koledze na ręke, kryształy same z siebie nie odpychały sie ani nie przyciągały.


Niemam pojęcia co to było, proszę o opinie zarówno psioników jak i sceptyków, wytłumaczenia racjonalne (potwierdzone naukowo) oraz teorie psioniczne.
  • 0

#2

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

najzwyklejsza autosugestia
  • 1

#3

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pazuzu - czy Twoje stwierdzenie, że była to sugestia, poparte jest Twoimi doświadczeniami ?
Przeprowadziłeś je chociaż jeden raz ?

Leniek - kryształy wspaniale skupiają energię. Nadają się do wielu eksperymentów.
To co robiliście mogło dać takie właśnie efekty.
Po ćwiczeniach połóż kamień na oknie - powinien odpocząć.
Zanim to zrobisz wsadź do pod strumień bieżącej, letniej wody.
  • 0



#4

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pazuzu - czy Twoje stwierdzenie, że była to sugestia, poparte jest Twoimi doświadczeniami ?


a ty myslales ze ja sobie to z palca wyssalem?
wszystko co pisze tutaj na forum wynika z moich wlasnych obserwacji i doswiadczenia

Kryształ który ciągle trzymałem w dłoni stał sie duzo lżejszy tak jakby odpychał się z kryształem który trzymał kolega.


prawda jednak okazala sie zgodna z natura i prawami w niej panujacymi...

Kiedypuściłem kryształ spadł on zwyczajnie koledze na ręke


psibale to zjawisko ktore dzieje sie w glowie a nie poza nia
ja nie neguje samego zjawiska wrecz przeciwnie
opanowanie sztuki autosugestii moze przyniesc czlowiekowi wiele dobrego i zachecam do dalszego doskonalenia sie

odnosze nawet wrazenie ze autor tematu smialo moze przejsc juz do powazniejszych zastosowan sugestii i afirmacji skierowanych do swojej osoby aby nabyte umiejetnosci przekuc na cos wiecej niz "odczuwanie" psibali

Po ćwiczeniach połóż kamień na oknie - powinien odpocząć.


tego jednak nie moge nazwac juz autosugestia :)
  • 0

#5

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CYTAT(Aidil @ 11.06.2008, 05:33) *
Po ćwiczeniach połóż kamień na oknie - powinien odpocząć.

tego jednak nie moge nazwac juz autosugestia

Fakt to już nie jest autosugestia tylko murowana nominacja do maliny ;) .

Leniek

Może spróbowalibyście powtórzyć to doświadczenie, ale kryształ umieszczony byłby na wadze laboratoryjnej ;) .
  • 0

#6

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po ćwiczeniach połóż kamień na oknie - powinien odpocząć.


<spada z krzesła>

< rotfl >

< lol >


Ej ludzie, Wy tak na serio? Co do tematu, to autosugestia. Nic innego prosze państwa, nic innego.
  • 0

#7

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zadam naiwne pytanie: a jak wyglądają zwykłe pis-balle? Myślałem, ze jest on rzeczą samą w sobie dość niezwykłą, a tu klops.
  • 0



#8

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Starałem się nie sugerować niczym, nie słyszałem wcześniej o takim przypadku więc raczej niemogłem podświadomie nastawić się na to że będe czuł odpychanie.

Napisałem że kamień spadł normalnie aby wykluczyc możliwość namagnesowania kryształu.

Wagi laboratoryjnej nie posiadam, spróbuje eksperyment powtórzyć.

PSI ball niezwykły bo oddziaływał fizyczną siłą.
  • 0

#9

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Starałem się nie sugerować niczym, nie słyszałem wcześniej o takim przypadku więc raczej niemogłem podświadomie nastawić się na to że będe czuł odpychanie.

PSI ball niezwykły bo oddziaływał fizyczną siłą.

Z tego co wiem jest to skurcz mięśni, nic niezwykłego.
  • 0

#10

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Złóż dwie dłonie obok siebie tak , jakbyś trzymał kule, tyle ze z szeroko rozstawionymi palcami. Pozniej "zaciskaj" palce na niewidzialnej kuli, dłonie też się odpychają, prawda ? A może tylko ja mam takie zrycia.

Druga sprawa, która być może pomoże zrozumieć Ci zjawisko, którego doswiadczyłeś. Wsadź ręke do kieszeni i z całej siły pchaj ją do góry. Gdy wyciągniesz ręke z kieszeni po około 30 sekundach, będzie ona 'samoczynnie' wędrować w górę, bez twojej woli.

Być może tak skupiałeś się na tworzeniu PSI balla, że napinałeś mięśnie rąk.

Jeżeli to nie był skurcz mięśni ani nic podobnego - to gratulacje, stworzyłeś niezwykłego Psi-Balla ;)
  • 0

#11

L. Mimai.
  • Postów: 70
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Leniek chcesz mln dolarów?
Zgadzam się z racjonalnymi powyżej - autosugestia
  • 0

#12

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jasne że chcę :)

Sam staram się (jestem?) racjonalistą w podejściu do psioniki i zachowuje do niej neutralny stosunek, nie uważam się za guru, nie jestem tez sceptykiem, poprostu kiedyś przeczytałem o co w tym wszystkim chodzi i pomyslałem "a dlaczegoby nie spróbować?".

Jak na razie ten przypadek jest jedynym w którym byłem w pełni przekonany że ta siła zadziałała, niespodziewałem się takiego efektu.

A czy macie jakieś inne racjonalne wyjaśnienia oprócz autosugestii?
  • 0

#13

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Leniek to jest tak:
umysl czlowieka panuje nad jego cialem
sporo czynnosci wykonujemy swiadomie
mozna np. pomyslec podnosze reke i ja podniesc wlasnie tak sie zwykle poruszamy
jednak wiekszosc czynnosci w naszym ciele wykonuje sie sama w sposob automatyczny
aby moc nad nimi zapanowac niestety w sposob posredni trzeba sie nauczyc autosugestii

zadaniem treningu z psibalami jest wytrenowanie wyobrazni i wizualizacji
w wyobrazni wizualizujemy psibala i mamy zrobc go tak aby nasz umysl uwierzyl ze jest on rzeczywisty
jesli nadamy mu pewne cechy takie jak np. cieplo to umysl ktory wierzy ze miedzy naszymi rekami jest cieply obiekt poczuje jego cieplo

twoje zmysly zostana oszukane i poczujesz nimi cieplo bo w umysle jest psibal ktory jest cieply
nie ma go jednak w powietrzu miedzy twoimi rekami i to powietrze nie stanie sie ani odrobinke od tego cieplejsze
nikt nie zobaczy takze twojego psibala bo jedynie twoje zmysly zostaly oszukane przez twoja wlasna wizualizacje istniej on tylko i wylacznie w twoim umysle (moze sie zdarzyc ze inni tez go zobacza i poczuja ale to zupelnie inna bajka)

tutaj wielu moze zapytac to po co mi takie oszukancze psibale?
ano po to aby moc robic ze swoim umyslem a przy jego pomocy z cialemm rzeczy ktorych normalnie zrobic nie mozemy

najprostsza autosugestia ktora kazdy moze na sobie przetestowac jest zwizuaizowanie sobie ze jemy cytryne
jesli wizualizacja bedzie dla umyslu przekonywujaca i uwierzy on ze tak sie dzieje to poczujesz w sutach kwasny sam a do ust zacznie naplywac dosc intensywnie slina

w taki oto zwykly sposob wywolalismy w organizmie reakcje fizjologiczna nad ktora nie panujemy swiadomie
takich reakcji w organizmie mozemy sprowokowac bardzo wiele a czesc z nich moze byc uzyteczna w zyciu

np. sportowcy przed proba bicia rekordu swiata poprzez wizualizacje i autosugestie mobilizuja swoj organizm wprowadzaja go na najwyzsze obroty i dzieki temu bija rekordy

mozliwosci jest wiele i jesli nie zabraknie ci wytrwalosci to byc moze dzisiejsza zabawa psibalami zaowocuje w przyszlosci i kto wie co osiagniesz pracujac sam ze soba
  • 0

#14

spamspam.

    Tytuł

  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie przestańcie mi mówić o tym milionie dolców bo mi się niedobrze robi. Randi to dziwak, który lubuje sobie bycie na językach w paranormalnym świecie i wydaje grube miliony aby tak się działo. Co to dla niego jeden milion. On da o wiele więcej aby jego "autorytet" nie upadł. Leniek. Poszukaj sobie lepiej innych forów jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć. Tutaj jest więcej ludzi pokroju "holi" od których nic pożytecznego się nie dowiesz. A poza tym to po co robicie tylko te psiballe ? Przecież to tylko ćwiczenie. Weście się za jakieś konkrety. telepatia, empatia, postrzeganie pozazmysłowe, psychokineza, a nie w kółko te psiballe i psiballe. Ehhhh..... Ludzie. :)
  • 0

#15

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A poza tym to po co robicie tylko te psiballe ? Przecież to tylko ćwiczenie. Weście się za jakieś konkrety. telepatia, empatia, postrzeganie pozazmysłowe, psychokineza, a nie w kółko te psiballe i psiballe. Ehhhh..... Ludzie. :)

Nie każdy tak jak Ty wierzy w te "telepatie" itp., nie którzy wolą racjonalne podejście :roll: .

Co do samego Psiballa zostało już chyba wszystko wyjaśnione. Podsumowując: Autosugestia - odczuwanie fizyczne; skurcz mięśni - oddalanie się rąk.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych