Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bin Laden znów grozi Europie atakiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osama bin Laden znów przemówił. W piątą rocznicę wybuchu wojny w Iraku przywódca Al-Kaidy zapowiedział, że Unia Europejska poniesie surową karę. Za co tym razem? Za to, że trzy lata temu w duńskiej gazecie "Jyllands-Posten" ukazała się karykatura proroka Mohameta. CIA potwierdziło, że głos w nagraniu to głos terrorysty.

Za "obraźliwe rysunki" proroka Mohameta i późniejsze przedruki tych obrazków w europejskich gazetach Osama bin Laden grozi Europejczykom śmiercią. Chodzi mu konkretnie o rysunek ukazujący głowę Mohameta z bombą zamiast turbanu.

Nowe nagranie dźwiękowe z głosem Osamy bin Ladena ukazało się na jednej z islamskich stron internetowych. Terrorysta mówi, że rysunki są częścią "nowej krucjaty" przeciwko krajom muzułmańskim, w której również papież Benedykt XVI odegrał "poważną rolę".

Głos z nagrania przekonuje, że "mądrzy ludzie" z Unii Europejskiej umyślnie "poddają muzułmanów próbie". "Odpowiedź będzie taka, jaką zobaczycie, a nie taka, o jakiej słyszycie, i niech nasze matki uznają nas za zmarłych, jeśli nie powstaniemy w obronie posłańca Boga" - dodaje bin Laden.

Pierwsze w tym roku nagranie bin Ladena opublikowano w piątą rocznicę wybuchu wojny w Iraku. Dokładnie pięć lat temu Amerykanie rozpoczęli nalot bombowy na Bagdad, a prezydent George W. Bush ogłosił, że wydał rozkaz wojskom koalicji, aby przystąpiły do ataku na Irak.

Filip Jurzyk

http://www.dziennik....ie_atakiem.html
  • 0

#2

Barton.
  • Postów: 49
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki ktoś jak Bin Laden nawet nie istnieje.
  • 0

#3

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osama Bin Laden jest jak polityk - dużo pierniczy i nic nie robi.
  • 0

#4

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki ktoś jak Bin Laden nawet nie istnieje.


CIA potwierdziło , że to głos terrorysty :( Ale jak zazwyczaj na groźbach się kończy ale według mnie członkowie UE powinni uważać bo pewnie atak będzie dobrze zaplanowany jak dotychczasowo :( Ale pożyjemy zobaczymy ale ciekawi mnie jak Amerykanie się zachowają :P
  • 0

#5

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niech se UE atakuje... pod ogień pójdą zapewne kraje bardziej znane np. Francja, Włochy (najwięcej turystów, więc i ofiar z całej Europy...) a może nawet Niemcy... w każdym razie ja bym na miejscu Bin Ladena nie atakował Polski ;]

Taki ktoś jak Bin Laden nawet nie istnieje.

Skąd ten wniosek? :P
  • 0

#6

Qrczak11.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niech se UE atakuje... pod ogień pójdą zapewne kraje bardziej znane np. Francja, Włochy (najwięcej turystów, więc i ofiar z całej Europy...) a może nawet Niemcy... w każdym razie ja bym na miejscu Bin Ladena nie atakował Polski ;]



Polski moze i niezaatakuje, ale co z tego... zgina ludzie w innym kraju. To nic nie znaczy dla Ciebie ?
  • 0

#7

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrze na to z dwóch stron... 1.Szkoda niewinnych ofiar 2.nie moge przecież teraz martwić sie o wszystkich ludzi... nie jestem przywódcą kraju, nic nie moge zrobić a na wojnie ofiary są nieuniknione... nie chce zamartwiać sie o potencjalne cele terrorystów gdyż nic nie moge na to poradzić i jedynym moim rozwiązaniem na to jest nie przejmować sie... nawet jeśli to ja zgine podczas tego ataku
  • 0

#8

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe co czują autorzy tych karykatur...
  • 0



#9

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko fajnie, szczególnie że Bin Laden pracował dla CIA jako agent, pod nazwiskiem Tim Osman ;]
Bin Laden to tylko straszak usa ;p
  • 0



#10

Amsen.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bin Laden pewnie będzie chciał zaatakować te kraje które przedrukowały podobiznę Mahometa. Zresztą sam tak powiedział.
  • 0

#11

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A kogoś to dziwi? Jak się nie szanuje cudzej religii i rysuje karykaturę kogoś, kto jest najważniejszym prorokiem dla muzułmanów, tak właśnie się dzieje.
  • 0

#12

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kurka kuji habibi. To w muslim języku. Powiem szczerzę większość muzłumanów na świecie wstydzi się za wujka bin Ladena. I nie dziwię mu się. Ale co mam powiedzieć? Przecież MY chrześcijanie też zabijamy i co nikt tego nie uważa za zbrodnię dla świata. Czemu to tak jest? Wiekszość świata jest wyznania chrześcijanśkiego ale nikt Nas za to nie skarci. to chrześcijanie rządą tym swiatem a taki jeden muzłumanin i wszyscy go się boimi. Co jest nie tak z tym?
  • 0



#13

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czyli usa grozi atakiem na ue
  • 0

#14

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

``Polski moze i niezaatakuje`` Oj żebyś sie nie przeliczył ;p


Nie zginę tak żałośnie z ręki Bin Ladena .
  • 0

#15

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja proponuję zebśmy znazleźli takiego samego szaleńca jak on który zabija w imię swojej religii, wyznania i zeby oni dwaj się pozabijali nawzajem. Proponuję o. dyrektora Rydzyka :mrgreen: :))
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych